Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Józef Wiącek-ps."Sowa"
PostNapisane: 6 września 2014, o 16:54 
Zgadza się.
W moim przekonaniu dokonano właściwego wyboru.
I patrona i lokalizacji.
Szkoda tylko,że o tej skromnej uroczystości nie było nigdzie informacji :?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Józef Wiącek-ps."Sowa"
PostNapisane: 22 maja 2016, o 03:25 
Offline

Dołączył(a): 22 maja 2016, o 03:22
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
Witam Państwa serdecznie. Może moglibyście mi pomóc.
Jestem wnukiem Stanisława Wiącka (brat Józefa Wiącka). W ostatnim czasie w pamiątkach rodzinnych znalazłem list od Franciszka Wiącka (jeden z braci Wiącków ur w 1989 roku) napisany do swojej matki (a mojej prababci), w którym przeprasza ją, ale musi iść na wojnę by bronić Ojczyzny. W liście tym prosi matkę swoją o przebaczenie i modlitwę do Boga. List jest bardzo wzruszający. Dowiedziałem się także, że służył w 24 p.p. i zmarł 11.02.1919 roku (i tu są 2 informacje, że pod Przemyślem a druga, że koło Krzeszowic na terenie dzisiejszej Ukrainy, między Lwowem a Przemyślem). Dowiedziałem się także od mojej mamy (córki Stanisława Wiącka), że dziadek do końca życia chciał odwiedzić grób swojego brata, co mu się nie udało. Podejrzewam więc, ze leży on na terenie Ukrainy (nie mam jednak pewności). Podjąłem próbę odnalezienia jego grobu, aby pamięć o uczniu gimnazjum sandomierskiego, który porzucił szkołę i rodzinę by walczyć za Ojczyznę, nie zginęła. Czy mógłbym Państwa poprosić o jakiekolwiek informacje lub kontakty do osób, które mogłyby mi pomóc w odnalezieniu miejsca jego pochowku? Będę serdecznie wdzięczny za wszelką możliwą pomoc (a jest mi dość trudno działać "na miejscu", ponieważ przebywam za granicą. Raz jeszcze serdecznie dziękuję.
Łukasz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Józef Wiącek-ps."Sowa"
PostNapisane: 31 maja 2016, o 06:41 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 08:39
Posty: 215
Płeć: Nie wybrano
odezwij się do mnie na PW


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.