Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 26 lutego 2007, o 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
:-) Podpisuje sie pod ta wypowiedzia "obiem lapkami". Znalam tego czlowieka , takich ludzi juz nie ma.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 marca 2007, o 21:32 
Z Janem Machuttą spotkałem się w Zespole Szkół Zawod. Nr 1, gdzie w pokoju nauczycielskim miałem okazję rozmów z nim w czasie okienek międzylekcyjnych. Potwierdzam poprzednie wypowiedzi, że był żywym wcieleniem wszystkich cnót harcerskich. Nie tylko w służbie harcerskiej stosował system zerojedynkowy: prawda - kłamstwo, dobro - zło.
malgos napisał(a):
Rok 1956 - Również w tym roku po wyborach spowodowanych wewnętrznym konfliktem w kwidzyńskim hufcu ponownie zostaje komendantem Jan Machutta. Warto wspomnieć iż cała ta sytuacja została wywołana przez przejęcie kontroli nad harcerstwem przez komunistów, wielu zrezygnowało z działalności w tym ruchu zaś innym po prostu uniemożliwiono jakąkolwiek działalność.

No właśnie. Pan Jan opowiadał mi o likwidacji ZHP w 1950 roku, gdy polskie harcerstwo zastąpiono Organizacją Harcerską tworzoną wg wzorów sowieckich (Pawka Morozow itp). Mówił o tym jak do Kwidzyna docierała partyjna kampania niszczenia środowisk harcerskich i próby powoływania w przymusowym wówczas czerwonym harcerstwie bojowych drużyn "Walterowców", co zainicjował w 1954 roku Jacek Kuroń.
/Wszystkich obruszonych w tym miejscu szarganiem przeze mnie pamięci Jacka Kuronia - wyprzedzająco odsyłam do lektury jego wspomnień, gdzie dość szczerze pisze o swojej roli w próbach wykorzenienia polskiej tradycji harcerskiej./

PS. Dobrze, że zmieniono pierwsze tabliczki z nazwa ulicy, bo nie było tam imienia a ul.Machuty brzmiało trochę jak nieprzymierzajac ul.Rumcajsa.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, o 01:52 
W Zeszytach Kwidzyńskich znalazłem fotografię Jana Machutty.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lutego 2008, o 08:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
"Grunwald 1410-1960 pole bitwy."
Toż to najdłuższy czas naświetlania jednego zdjęcia - 550 lat.

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.