Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Magdalena Figur - pierwsza traktorzystka PRL
PostNapisane: 3 października 2012, o 20:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
krzyżak i NOWY(L) są OK w tym temacie!
Nie tylko bym Wam nalał, ale się z Wami napił. :piwo:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magdalena Figur - pierwsza traktorzystka PRL
PostNapisane: 4 października 2012, o 11:19 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Panowie, ja nikogo nie opluwam i zacznijmy rozróżniać "nie sakralizować" od "nie szanować". Ja nigdzie tej kobiety nie oplułam, nie napisałam, że jej działań nie szanuje. Jednak MOIM ZDANIEM wypowiedź Szakala o tym, że państwo jej nie pomogło, a powinno... i nacechowanie jej działań jako czysto pariotycznych jest ... nadinterpretacją moim zdaniem. Ta kobieta po prostu pracowała. Nie sądzę by uważała, ona sama, że jej dzialania, to pariotyzm.
Nie chcę pisać już nic więcej, bo tak się składa, że znam jej rodzinę i oni wcale za pariotke tej pani nie uważali.
A jej przynależność do odpowiednich aparatów, tez nie była czysto platoniczna.

No ale panie Krzyżaku, przecież co ja moge powiedzieć w tym temacie, skoro nie żyłam w tamtych czasach. To tak jakbym ja zabrała panu głos w niektórych kwestiach, bo nie ma pan 20 lat i nie wie jak odbierają dziś świat ludzie młodzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magdalena Figur - pierwsza traktorzystka PRL
PostNapisane: 4 października 2012, o 12:00 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Lilith napisał(a):
To tak jakbym ja zabrała panu głos w niektórych kwestiach, bo nie ma pan 20 lat i nie wie jak odbierają dziś świat ludzie młodzi.


Sens w tym jest, tylko jest jedna niewygoda polegająca na tym, że zazwyczaj rządzą ludzie dobrze po czterdziestce.

Pamiętam będąc młodziakiem, marzyłem by pozamykano szkoły, bo to tylko strata czasu. Poczekałem czterdzieści lat i zamykają, a jak nawet nie to w nich niczego nie uczą.

Marzenia się spełniają. :smile:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magdalena Figur - pierwsza traktorzystka PRL
PostNapisane: 25 sierpnia 2013, o 16:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 14 kwietnia 2010, o 19:48
Posty: 73
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czytając wspomnienia pani Magdaleny Figur, nie doszukałem się kwidzyńskiego wątku, który w karierze pani Magdaleny niewątpliwie miał miejsce. Na łamach biuletynu wydanego z okazji 50-lecia Zespołu Szkół Mechanizacji Rolnictwa pan Janusz Lewicki, ówczesny kierownik Ośrodka Szkolenia Traktorzystów z dumą mówi o wyszkoleniu dwóch pierwszych traktorzystek:
Magdaleny Figur i K. Pestkówny. Mój ojciec który w Ośrodku pracował jako instruktor, wielokrotnie powtarzał że zna p. Magdalenę, być może z jednego z takich kursów.


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.