Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 3 marca 2012, o 20:03 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
Najpierw niech rozpoczną budowę - rekrutacja pracowników to następny etap.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 3 marca 2012, o 22:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
brak słów

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 3 marca 2012, o 23:34 
Ano brak, na wszystko co się dzieje wokół nas.
Bo jak tu pałać miłością do kraju i rządzących ?

"W Polsce: łączne opodatkowanie pracy (płacone przez pracodawcę i pracownika) to ok. 45%, czyli o tyle mógłbyś mieć większą wypłatę...
Składki emerytalne w innych krajach:
Stany Zjednoczone: łącznie 12,5%
Wielka Brytania: łącznie ok. 20%
Irlandia: łącznie ok. 16% lub 14% (uzależnione od dochodu)
Australia: płaci tylko pracodawca - 9%"
źródło - Business Times


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 3 marca 2012, o 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
mlyniu napisał(a):
Tak jakby problem bezrobocia nie dotyczył Powiatu Kwidzyńskiego... :(


Dotyczy i będzie niestety coraz bardziej się pogłębiał :sad: Tylko w takiej sytuacji pytam się gdzie są " nasi " rządzący :?: :evil: Niedługo dołączą uczniowie kończący szkoły , a wiadomo nie każdy pójdzie dalej na studia ... Niestety przynajmniej połowa z nich " zasili " szeregi bezrobotnych .

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 00:12 
Strajki toczą się w prawie całej Europie : Słowenia, Grecja, Francja, Hiszpania, Rumunia, Belgia, Anglia, Hiszpania, Portugalia, Niemcy.
Porównywanie dochodu w/wym kraju na osobę w stosunku do Polski jest bardzo, bardzo smutne i przytłaczające.
Nie wiem jak długo wytrzymają jeszcze Polacy ...?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 01:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kiedy Amerykę dopadał kryzys w ok 1936.r prezydent USA obniżył podatki i zaprosił na spotkanie prywatnych przedsiębiorców i inwestorów po to, aby ruszyć gospodarkę, by zaplanowali inwestycję jakie mieli wcześniej w zamyśle i zaczęli budować i dali im miejsca pracy, oraz wprowadzili modernizację kosztów jednak trochę w inny sposób tzn: cieli koszty administracji, zwalnianie urzędników.
W naszym kraju jest wszystko na odwrót: daje się pozwolenie na budowę zagranicznych hipermarketów z obcym kapitałem, po to aby doić z reszty pieniędzy ludzi, którzy i tak już ledwo wiążą koniec z końcem.
Sklepów mieszkańców Kwidzyna wokół zamknie się 7-12-tu, a "Hans Fischeer" będzie zarabiał więcej niż wczoraj, bo nie musi płacić podatków, a jak je będzie miał zacząć płacić, to po prostu sprzeda lokal komuś z polski :D

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 09:33 
Offline

Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, o 18:17
Posty: 81
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ktoś dopytywał o piętrową biedronkę, na szybko nie zauważyłem aby ktoś już pisał, ale taka biedronka piętrowa istnieje w Toruniu na starym mieście chyba co najmniej od pół roku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 10:01 
KRYNIA napisał(a):
"W Polsce: łączne opodatkowanie pracy (płacone przez pracodawcę i pracownika) to ok. 45%, czyli o tyle mógłbyś mieć większą wypłatę...źródło - Business Times
Niezły dowcip. Nigdy, żaden z pracodawców nie powiększyłby zarobków gdyby znieśli opodatkowania płacone obecnie przez pracodawców. Aż strach pomyśleć co byłoby gdyby zniesiono np. płace minimalną. Na porządku dziennym jest zatrudnianie na czarno, przekraczane normy czasu pracy. Tłumaczenie, że gdzieje się tak bo pracodawcy ponoszą wysokie koszty zatrudniania jest dla mnie hipokryzją. Zwyczajnie są chciwi i interesuje ich tylko nabijanie własnego portfela.
Oczywiście są wyjątki ale niczego one nie zmieniają.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 10:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nawet jak pracodawca zatrudnia pracownika na czarno, to nie daje 45% większej wypłaty, od tej którą dostaje pracownik zatrudniony legalnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 14:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Oczywiście są wyjątki ale niczego one nie zmieniają.

Wyjątki są dwa. Pierwszy to gdy pracownik sam dla siebie jest pracodawcą, a drugi gdy pracodawca jest rodziną i to nie zawsze. Mam na myśli lokalnych przedsiębiorców. Wiele lat pracowałem w usługach., u kilku (4) pracodawców i nigdy nie trafiłem na w 100% uczciwego. Standard to najniższa krajowa na umowie i to nie zawsze regularnie, brak nadgodzin i obcinanie urlopu. Teraz pracuje w zagranicznej firmie i wszystko się zgadza. Nikt nie oszukuje, nie kłamie nie zwodzi.

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 4 marca 2012, o 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Tłumaczenie, że gdzieje się tak bo pracodawcy ponoszą wysokie koszty zatrudniania jest dla mnie hipokryzją. Zwyczajnie są chciwi i interesuje ich tylko nabijanie własnego portfela.


Mylisz się, na tym forum w wątku poświęconym "upadkowi" pewnej amerykańskiej korporacji działającej na terenie Kwidzyna, znajdziesz kilka wątków w którym padają mniej więcej słowa "nie będę wykonywał/a swoich obowiązków należycie, bo firma nie płaci mi kwoty X tylko Y" itp. Niestety w całym tym zamieszaniu Ci ludzie nie wiedzą, że aby pracodawca im zapłacił muszą zarobić nie tylko na swoją pensję ale też na ZUS, US i inne chciwe urzędy przewalające tą kasę na idiotyzmy. Czyli do kwoty X dokładamy kwotę G będąca jakimś tam procentem X, a do kwoty Y trzeba dołożyć odpowiednio więcej i tu np brutto - 1500; netto - ok. 1111, ale całkowity koszt pracodawcy - ok. 1807, więc, żeby pracodawca wypłacił do ręki 1111 - musisz wygenerować mu minimum 1807zł dochodu ze swojej pracy, więc nie mów, że te koszty nie są wysokie.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 08:53 
beria, a gdzie ja napisałem, że koszty nie są wysokie? :shock: Wyrawałeś z kontekstu... Napisałem, że gdyby pracodawca nie musiał ponosić tych kosztów to pracownikowi i tak nie podwyższyłby pensji, czyli biorąc wskazany przez Ciebie przykład nadal zarabiałby te 1111 zł.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
beria, a gdzie ja napisałem, że koszty nie są wysokie? :shock: Wyrawałeś z kontekstu... Napisałem, że gdyby pracodawca nie musiał ponosić tych kosztów to pracownikowi i tak nie podwyższyłby pensji, czyli biorąc wskazany przez Ciebie przykład nadal zarabiałby te 1111 zł.


Jak się pełni służbę w jednostkach mundurowych to nie mam zielonego pojęcia i nigdy nie będę się wypowiadał, bo bym jeszcze na plótł głupot, ale działalność gospodarczą prowadzę od 1996.r i co nie co wiem.
Nie dalej jak dwa lata temu przeciętne pobory pracownika w firmie budowlanej sięgały blisko 3 000-3 500 zł na rękę czy to dużo ? nie. przeciętne zarobki powinny plasować na takim pułapie.
Czy dzisiaj tak jest ? wątpię, czy Pani w Carrefourze siedząc na kasie dostanie chociaż 2000 zł nigdy... :(
Dlaczego w takich Hipermarketach są niekiedy niższe ceny nie których artykułów, bo Carrfeour ma tanią siłę roboczą, bo może przebierać wśród chętnych jak w ulęgałkach, bo do każdej pracy ustawiają się kolejki.
Wierzę, że wróci taki czas, kiedy Kowalski odpowie każdemu pracodawcy "Panie za tyle, to sam se pracuj po 10 godzin dziennie"
Każda pensję ustalają warunki w jakich przyszło nam żyć, jeśli mamy bezrobocie, każdy na tym bazuje i proponuje taką pensje, jaka uważa czyli najniższą, jeśli gospodarka rozwija się dobrze i bezrobocie plasuje się poniżej 5-7 zarobki są godziwe, w zależności od wykonywanej pracy.
Więc drogi MACIEKZB, nie masz racji absolutnie w tym co piszesz :D :D :D

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:26 
Sebek36, bedąc potencjalnym pracodawcą Twoje tezy napewno nie są obiektywne. Nadal będę upierał się, że przy swoim i jestem przekonany, że Ty nie masz racji. Ja też tylko znam z opowiadań jak się pełni służbę w jednostkach mundurowych i nie wypowiadam się żeby nie pleść głupot jak Ty to czynisz. A czy Pani sprzedająca np. sklepie "elektrycznym" zarobi więcej niż 2000 zł? Nigdy! Bo jak wskazał Beria, pracodawca musiałby dołożyć powyżej najniższej krajowej, już przy kwocie netto, prawie 900 zł. A 900 zł X 12miesięcy to daje 10800zł a to już np. może być dodatkowy wyjazd na wczasy do Kenii dla pracodawcy... :twisted:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Jak się pełni służbę w jednostkach mundurowych

Taki mały off top: macie coś, Panowie, do służb mundurowych???? hehe :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.