Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:43 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 4 grudnia 2009, o 16:52
Posty: 18
Lokalizacja: Kwidyzn
Płeć: Mężczyzna
Zawsze są dwie strony medalu i ciężko znaleźć kompromis. A dodatkowo każdy po trochu ma rację. Dla mnie jedna rzecz jest pewna. Gdyby było więcej miejsc pracy i mniejsze bezrobocie to pracodawca by musiał się bić o pracownika a nie pracownik o miejsce pracy. A co za tym idzie to i zarobki były by większe. Dlatego powinno robić się wszystko żeby tych miejsc przybywało. Obojętnie jak byle skutecznie. Dając ulgi, budując supermarkety, robić wszystko by ten inwestor chciał tu przyjść.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
A czy Pani sprzedająca np. sklepie "elektrycznym" zarobi więcej niż 2000 zł? Nigdy! Bo jak wskazał Beria, pracodawca musiałby dołożyć powyżej najniższej krajowej, już przy kwocie netto, prawie 900 zł. A 900 zł X 12miesięcy to daje 10800zł a to już np. może być dodatkowy wyjazd na wczasy do Kenii dla pracodawcy... :twisted:


Oczywiście, że nie zarobi tak długo jak będzie na ciepłym etacie, ale może przejść na DG i dogadać się z pracodawcą, wtedy będą mogli się inaczej rozliczać. ;) Ale pani będzie wolała ciepły etat i 26 dni urlopu, oraz ułudę godziwej emerytury z ZUS ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Sebek36, A 900 zł X 12miesięcy to daje 10800zł a to już np. może być dodatkowy wyjazd na wczasy do Kenii dla pracodawcy... :twisted:

Za tyle polecą trzy osoby jak się postarać :)

MACIEKZB napisał(a):
bedąc potencjalnym pracodawcą Twoje tezy napewno nie są obiektywne. Nadal będę upierał się, że przy swoim i jestem przekonany, że Ty nie masz racji. Ja też tylko znam z opowiadań jak się pełni służbę w jednostkach mundurowych i nie wypowiadam się żeby nie pleść głupot jak Ty to czynisz.

Moje tezy są obiektywne do danej sytuacji, po za tym dwoje ludzi może napradę zdziałać wiele w niewielkiej firmie.
Jeśli uważasz że plotę głupoty, to przykro mi, ale pracownikiem w swoim życiu byłem może przez jakieś 3 lata w swoim życiu i mam trochę inny punkt widzenia.
Uważam, że praca jest mi potrzebna po to aby żyć, a nie żyć się po to aby pracować.

MACIEKZB napisał(a):
A czy Pani sprzedająca np. sklepie "elektrycznym" zarobi więcej niż 2000 zł? Nigdy! Bo jak wskazał Beria, pracodawca musiałby dołożyć powyżej najniższej krajowej, już przy kwocie netto, prawie 900 zł.

Gdybym miał dla swojej własnej wygody dać komuś zarobić 900 zł netto po to tylko aby robiła to samo co ja, to wolę nikogo nie zatrudniać i nie karmić ułudą i nie karmić jej nienawiścią do siebie.

-- 5 mar 2012, o 21:02 --

Ps. to, co miałem do powiedzenia w tej sprawie powiedziałem i już w tym temacie się wypowiadał nie będę, bo nie widzę sensu ja mam na świat trochę inne poglądy niż inni i nikt inny, jak ja sam nie zapewnię sobie godziwej emerytury na starość i normalnego życia, bez kolejek w aptece po leki pozdrawiam ;)

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Ostatnio edytowano 5 marca 2012, o 21:05 przez Sebek36, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jakież tu mądre stwierdzenie między wierszami:

praca NIE JEST obowiązkiem, pracodawcę ZAWSZE można zmienić, no i mamy wolność gospodarczą KAŻDY może założyć własną firmę...

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 21:03 
Offline

Dołączył(a): 24 października 2007, o 08:51
Posty: 145
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Sebek twierdzisz hipermarket nie.Ja Ciebie rozumiem(Twoja branża to handel),ale zrozum nas klientów,chcemy żeby był wybór i niższe ceny.W Kwidzynie padły takie firmy jak Meblos,KPB,PBROL,PBO,RPM,Spółdzielnia Budowlana,podupadły Warmińskie i ZEM i oprócz ludzi którzy stracili pracę nikt nie rozpaczał.Jeżeli paru lokalnych handlowców zamknie swoje interesy to opócz nich też nikt nie będzie płakał.Jeszcze taka mała uwaga w budownictwie i drobnym handlu najwięcej osób pracuje na czarno.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 21:21 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jak najwięcej hipermarketów, wtedy bedzie taniej, konkurencja i wybór. Bo to co teraz robią sklepikarze w Kwidzynie to powoduje to że ludzie wolą zakupy robic w innych miastach bo tu sie nic nie oplaca kupować


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 21:28 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
beges napisał(a):
Jak najwięcej hipermarketów, wtedy bedzie taniej, konkurencja i wybór. Bo to co teraz robią sklepikarze w Kwidzynie to powoduje to że ludzie wolą zakupy robic w innych miastach bo tu sie nic nie oplaca kupować


Dziwne tylko,że mamy klientów z Grudziądza, ze Sztumu, z Iławy bo tam Oni mają wszystko droższe niż w Kwidzynie, to już zakrawa na jakąś paranoje :D :D :D "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" tylko ten Kwidzyn jest taki paskudny :oops:

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 21:38 
Offline

Dołączył(a): 24 października 2007, o 08:51
Posty: 145
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Sebek36 napisał(a):
beges napisał(a):
Jak najwięcej hipermarketów, wtedy bedzie taniej, konkurencja i wybór. Bo to co teraz robią sklepikarze w Kwidzynie to powoduje to że ludzie wolą zakupy robic w innych miastach bo tu sie nic nie oplaca kupować


Dziwne tylko,że mamy klientów z Grudziądza, ze Sztumu, z Iławy bo tam Oni mają wszystko droższe niż w Kwidzynie, to już zakrawa na jakąś paranoje :D :D :D "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" tylko ten Kwidzyn jest taki paskudny :oops:
Jeżeli tak jest,to nie masz czego się bać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 5 marca 2012, o 22:16 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
suchy napisał(a):
Sebek36 napisał(a):
beges napisał(a):
Jak najwięcej hipermarketów, wtedy bedzie taniej, konkurencja i wybór. Bo to co teraz robią sklepikarze w Kwidzynie to powoduje to że ludzie wolą zakupy robic w innych miastach bo tu sie nic nie oplaca kupować


Dziwne tylko,że mamy klientów z Grudziądza, ze Sztumu, z Iławy bo tam Oni mają wszystko droższe niż w Kwidzynie, to już zakrawa na jakąś paranoje :D :D :D "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" tylko ten Kwidzyn jest taki paskudny :oops:
Jeżeli tak jest,to nie masz czego się bać.



No to się mylisz, bo wypowiedź innych jest nie adekwatna co do sprzedaży i to nie tylko w branży elektrycznej jak i nie tylko w naszym mieście.
Tyczy się to branży spożywczej w głównej mierze, elektrycznej, budowlanej, usługowej etc...

A najdziwniejsze, że z rynku Grudziądzkiego najbardziej...

Nie jest dobrze i to powinno dać naszym władzom dużo do myślenia :sad:

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 01:05 
Sebek36.Twoje ogólne uwagi w tym temacie skojarzyły mi się z kilkoma ostatnio czytanymi tekstami, z których pochodzą poniższe cytaty:
Cytuj:
Gospodarzysz na swoim ? (…)Zapowiada się konsolidacja najlepszych sieci handlowych w słabiej rozwiniętej części Europy, wyniszczy tych, których marże nie będą mogły opaść z powodu ich niskiego poziomu, oraz ułatwi handel dużym sieciom w bogatej/bardziej rozwiniętej części UE. (rozwinięcie tematu :arrow: salon24)
„Jeśli przedsiębiorcy rozczarowani rządami wszystkich polskich partii rzeczywiście się zjednoczą, mogą tworzyć potężną siłę polityczną - mówi Robert Gwiazdowski, ekspert z Centrum Adama Smitha. To ponad dwa miliony ludzi prowadzących własną działalność plus ich rodziny. Powstałby wielomilionowy ruch .
Marcin Palade, analityk polskiej sceny politycznej, uważa, że możliwe jest powstanie partii uplasowanej w poprzek całej sceny politycznej. Inicjatywy polityczne mówiące o sprawach przyziemnych mają szanse powodzenia.”


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 09:48 
Offline

Dołączył(a): 17 czerwca 2011, o 09:32
Posty: 133
Płeć: Nie wybrano
Ma być nowa galeria koło Warmińskich, tak słyszałam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 10:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mmmsz napisał(a):
Ma być nowa galeria koło Warmińskich, tak słyszałam :)


Masz rację o tym jest właśnie ten post :D

Budslavsky napisał(a):
„Jeśli przedsiębiorcy rozczarowani rządami wszystkich polskich partii rzeczywiście się zjednoczą, mogą tworzyć potężną siłę polityczną - mówi Robert Gwiazdowski, ekspert z Centrum Adama Smitha. To ponad dwa miliony ludzi prowadzących własną działalność plus ich rodziny. Powstałby wielomilionowy ruch .
Marcin Palade, analityk polskiej sceny politycznej, uważa, że możliwe jest powstanie partii uplasowanej w poprzek całej sceny politycznej. Inicjatywy polityczne mówiące o sprawach przyziemnych mają szanse powodzenia.”


Jeśli by tak było, to cała ta Wiejska rozsypała by się jak domek z kart :D :D :D
Może jest to jakaś alternatywa trzeba zepsuć, poprzerabiać, przebudować aby nastało nowe, poukładane jak należy i działało jak super mocny silnik w sportowym samochodzie.
Ale niestety, istnieje pewne ryzyko.
Taka partia dostała by duży mandat zaufania, a do władzy pchali by się również tacy, którym wiecznie jest za mało.
Robert Gwiazdowski również miał za zadanie naprawić skamieniały postkomunistycznym ZUS i wyszukać słabe punkty w tej komórce, jednak nic z tego nie wyszło, uświadomił nas tylko jakie poważne pieniądze krążą w w tej instytucji i na co są przeznaczane.
Nie znaczy to jednak że nie potrafił, tylko chyba nie miał takich możliwości i narzędzi.
Jeśli taką partię mieliby tworzyć takie autorytety jak Gwiazdorski czy Sadowski to ja się zapisuję w ciemno.

Krótka rozmowa z Gwiazdorskim na temat podatków
http://wyborcza.biz/biznes/10,100970,70 ... _jest.html

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Sebek36 napisał(a):
mmmsz napisał(a):
Ma być nowa galeria koło Warmińskich, tak słyszałam :)


Masz rację o tym jest właśnie ten post :D


Sebek , ale ten wątek jest o czymś ( i nie tylko o tym :D ) , co ma powstać ( o ile powstanie ) na Żwirowej :P

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 12:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Praca i płaca to są dwa elementy, które powodują odwieczne wojny i rozbieżne opinie pomiędzy pracodawcami a pracobiorcami. Większości pracobiorców nie interesuje ile zarabiają brutto, bo co ich interesuje brutto? To tak samo jakby podawać długość męskiego pisiaka łącznie z kręgosłupem. Dla większości liczy się to, ile dostają do łapy.
Z punktu widzenia pracodawcy już jest nieco inaczej, bo dla niego koszt zatrudnienia pracownika to cała kasa, jaką musi na niego wydać. Stąd też biorą się zatrudnienia na czarno bądź na umowę z najniższą krajową, a reszta w kopercie w kieszeń. Słusznie wcześniej zauważono, że taka forma zatrudnienia powoduje z reguły to, że kasa w kieszeni zostaje pracodawcy a nie pracobiorcy. Conajwyżej, gdyby pracodawcy nie było stać na płacenie pracownikowi, pracownik po prostu nie byłby pracownikiem a bezrobotnym. Ot cała filozofia.
Co do marketyu już to pisałem wcześniej. Wg mnie układ na rynku zmieni się tylko o tyle, że ten market odbierze klientów takim sklepom jak kaufland, kerfur czy lidl, bo to jest odpowiedni target. A szansę na rozwój handlu upatrywać można tylko w doczepionych sklepikachm które prawdopodobnie przy takim hipermarkecie powstaną. Mi osobiście marzy się w Kwidzynie galeria handlowa pokroju Auchana w 3city, z jednej strony duży market, z drugiej dziesiątki małych sklepików, gdzie sprzedaje się szydło mydło i powidło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hipermarket na Żwirowej?
PostNapisane: 6 marca 2012, o 13:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
To tak samo jakby podawać długość męskiego pisiaka łącznie z kręgosłupem.

Bardzo trafne porównanie :D :D :D

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 119 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.