Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ścieżka rowerowa Mareza-Korzeniewo
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 23:16 

Ja też coś w temacie ścieżki rowerowej.
Wprawdzie nie na żwirowej ale do Korzeniewa.
Zastanawia mnie takie coś...
Czy wy też dostrzegacie pewną anomalię na zdjęciu poniżej czy to ja jestem w błędzie?

Załączniki:
Zdjęcie014.jpg
Zdjęcie014.jpg [ 62.26 KiB | Przeglądane 2286 razy ]

Ostatnio edytowano 23 kwietnia 2008, o 21:40 przez Bombka, łącznie edytowano 1 raz
 Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 00:01 
Przyjaciel forum

Faktycznie coś jest nie tak. Pewnie znak patrzył w przeciwnym kierunku, ale...wracająca z dyskoteki młodsza młodzeż ustawiła :arrow: przekręciła go według własnych przepisów :grinka: i mamy oto takie śmieszne nieporozumienie albo jeżeli to miejsce, w którym stoisz z aparacikiem jest początkiem ścieżki :arrow: znak powinien być inny lub też drogowcy byli na bani i postawili go nie na tym początku ścieżki rowerowej:arrow: miał stanąć od strony Wisły ;)

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 06:35 

Znak stoi dobrze, wszędzie tam, gdzie obowiązuje ruch prawostronny znaki obowiązujące jadącego prawą stroną stoją właśnie po tej stronie.
Znaki nakazu C13 "Droga dla rowerów" oraz C16 "Droga dla pieszych" umieszczone na jednej tarczy oznaczają, że droga jest przeznaczona
dla pieszych i kierujących rowerami jednośladowymi;

ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wtedy:
* na całej powierzchni, jeżeli symbole oddzielone są kreską poziomą,
* odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku, jeżeli symbole oddzielone są kreską pionową.

Zdaje się jednak, że w hierarchii oznakowania na drodze, znaki poziome mają wyższy priorytet. Zasięgnę jednak opinii specjalistów
To sprawa dla rzecznika policji ... :-)

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 10:27 
Bombka ma chyba rację co do znaku, powinien być taki jak poniżej

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 10:30 
KrzaQ napisał(a):
Zdaje się jednak, że w hierarchii oznakowania na drodze, znaki poziome mają wyższy priorytet.

W tym przypadku tylko mają znaki barwy żółtej, czy chwilowo zmieniona organizacja ruchu. W przypadku normalnym muszą być identyczne znaki poziome jak i pionowe.

Co kiedy spadnie śnieg?? znaku poziomego nie widać, zatem jest uzupełniany znakiem pionowym i chodzą one w parach.

Jedyna hierarchia którą znam to zasady ruchu drogowego (czyli skrzyżowania bez oznakowań), znaki, światła sygnalizacyjne, policjant lub osoba uprawniona.

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 11:37 
Przyjaciel forum

KrzaQ jest to sprawa do dyskusji bo pisząc:
Cytuj:
ruch pieszych i rowerzystów odbywa się wtedy: * odpowiednio po stronach drogi wskazanych na znaku, jeżeli symbole oddzielone są kreską pionową.

a więc rowerzyści według tego znaku powinni jeździć po lewej stronie :arrow: (szara kostka), piesi chodzić prawą stroną (kostka czerwona). Ale prosimy Cię zasięgnij porady specjalistów z drogówki w białych czapkach.

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 14:50 

Odrzucam zdecydowanie hipotezę rafała12 o przestawieniu znaku przez młodzież wracającą z dyskoteki. Chyba jasne dlaczego.
Dodam tylko, że na całej długości ścieżki rowerowej naliczyłam przynajmniej ze 3 takie znaki jak ten na zdjęciu.
g:|

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 15:28 
Bombka napisał(a):
naliczyłam przynajmniej ze 3 takie znaki jak ten na zdjęciu.

najprawdopodobniej są powtarzane po każdym przecięciu chodnika i ścieżki przez zjazdy na pole/pola z ulicy :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 15:44 

Adamo napisał(a):
najprawdopodobniej są powtarzane po każdym przecięciu chodnika i ścieżki przez zjazdy na pole/pola z ulicy

i to zgodnie z zasadą, że skrzyżowanie odwołuje znaki zakazu i nakazu, jeśli taki zjazd traktować z przymrużeniem oka jako skrzyżowanie
wszak wiemy, że skrzyżowaniem nie jest przecięcie, połączenie lub rozwidlenie drogi twardej z drogą gruntową lub stanowiącą dojazd do obiektu znajdującego się przy drodze.

To taki "przypominacz" albo test na spostrzegawczość... "ciekawe kiedy się kapną" :-)

Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2007, o 17:48 
KrzaQ napisał(a):
i to zgodnie z zasadą, że skrzyżowanie odwołuje znaki zakazu i nakazu,

tak ale, na drodze do Korzeniewa od sati nie ma już z lewej strony skrzyżowań z drogą twardą, musiałbym osobiście zobaczyć ile razy i gdzie się powtarzają, bo jeżeli jest na wjeździe na chodnik i ściżkę, później po zjeździe na bloki a następny koło Sati to wszystko jest zgodnie, dalej ich nie musi być aż do odwołania, czyli zakończenia ścieżki

Krzaq napisał(a):
jeśli taki zjazd traktować z przymrużeniem oka jako skrzyżowanie

i wcale bym się nie zdziwił, nie wiem kto odpowiada za ustawianie znaków i kto to później sprawdza i odbiera, ale wystarczy w Kwidzynie dobrze się rozejrzeć jakie bzdurnie znaki są poustawiane. Choćby ulica junaków, wjazd w strefę zamieszkałą, jedziemy kawałek a tam ograniczenie do 20 km/h na garbie. Jeżeli jest strefa to po co ograniczenie :?:

Ale takich kwiatków w Kwidzynie jest masa

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 19:53 

kwidzownik napisał(a):
Nie mam pretensji do przechodniów, że nadal chodzą po niej,

A ja mam! I to ogromne pretensje. Bo czasami tam (mowa o ścieżce w Korzeniewie) nie spacerują ludzie, ale zwykłe buraki. :evil:
Proszę mi wybaczyć to "śmierdzące" zdjęcie, ale chciałam pokazać, co zostawiła pewna pani spacerująca ze swoim pieskiem tuż przed kołami mojego roweru. Jakby po lewej i prawej stronie było mało miejsca na "to". g:\ I

Załączniki:
Zdjęcie023.jpg
Zdjęcie023.jpg [ 73.47 KiB | Przeglądane 2245 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 20:41 
Przyjaciel forum

Bombka napisał(a):
"śmierdzące" zdjęcie

Na ścieżkach się nie znam, ale horyzont leci w prawo a kupa zbyt centralnie :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 18 kwietnia 2007, o 21:01 

Darek napisał(a):
Na ścieżkach się nie znam, ale horyzont leci w prawo a kupa zbyt centralnie :grinka: :grinka: :grinka:

Ehh, ty to jo :) Rozumiem, ze to zawodowe zboczenie.
Chciałam pokazać, że była odpowiednia ilość miejsce po jednej i drugiej stronie a nie akurat na ścieżce. No. :razz:

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2007, o 06:45 

Bombka napisał(a):
Proszę mi wybaczyć to "śmierdzące" zdjęcie, ale chciałam pokazać, co zostawiła pewna pani spacerująca ze swoim pieskiem tuż przed kołami mojego roweru.

Kupa jest nieprzyjemna, ale spłynie z deszczem. Zostanie niestety ta paskudna fazowana kostka, która powoduje że, jak mawiał jeden z gdańskich urzędników, rowerzystom jajka się trzęsą. :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 19 kwietnia 2007, o 08:02 
Przyjaciel forum

Corzano napisał(a):
rowerzystom jajka się trzęsą

Może to droga tylko dla rowerzystek :sad: :wink:

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 58 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1