Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 19:39 
Przyjaciel forum

bloszek napisał(a):
80 bez problemu można pocisnąć

Ze względu na to że Jesteś przyjacielem z forum, szosówki Ci nie dam
bloszku-szybcioszku.
Przed tobą długie życie więc zwolnij :grinka: :grinka: :grinka:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 19:45 

bloszek napisał(a):
Ja mam amortyzator z przodu, ale współczyje wszsytkim "sztywniakom".

Po mieście z amorem? To ja współczuję. Ale chyba nie na góralu, bo to byłoby zabawne.

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 20:32 

Corzano,
jako że jeżdżę MTB, to amortyzator jest niezbedny...
A że na szosie jest praca amortyzatora to już efekt uboczny, ale podkręca sie sztywnosc amortyzatora i nie jest aż tak źle :wink:

Rower oczywiście góral:) opony typowo terenowe...

Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, o 20:44 

bloszek napisał(a):
jako że jeżdżę MTB, to amortyzator jest niezbedny...

MTB w Kwidzynie? Przecież Wy prawie w depresji mieszkacie. :wink:

Żartuję - niech sobie każdy jeździ na czym dusza zapragnie. W Sopocie ludzie śmigają na czymś takim:

Obrazek
Źródło: Wikipedia

Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, o 05:46 
Przyjaciel forum

Jeśli chodzi o ,,super ścieżki rowerowe :evil: " to pewnie niedługo usłyszymy jak pan burmistrz będzie się chwalił ,ile to km ścieżek w ostatnich miesiącach powstało w Kwidzynie :grinka: .Czy ktoś wie jaka firma maluje te ścieżki ?Proponuję zrobić konkurs fotograficzny pt ,,ścieżka rowerowa-tak nie powinno się jej robić" :-D

Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, o 10:07 
Przyjaciel forum

Moze wystapimy do burmistrza zeby przejechal sie na rowerze(wlasnym lub podstawionym) po kilku najciekawszych sciezkach rowerowych? Moznaby mu powiedziec ze to bylaby promocja zdrowia itp, zeby nie domyslil sie ze tak naprawde to zamach na jego zycie...

Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, o 10:14 

Pomysłodawca tych ścieżek być może chciałby, aby może jeszcze w tym roku były zawody typu MTB Czesława Langa. Start byłby na mieście a meta na Miłosnej :grinka: :grinka: .
Na starcie rowerzyści mieliby takie przeszkody jak: słupy, śmietniki no i przechodniów, a na mecie trochę kocich łbów, kónskich odchodów oraz naturalnych pagórków :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 2 czerwca 2007, o 11:38 

Tak sobie przespacerowałem ulicą Kościuszki i faktycznie ścieżka rowerowa robi wrażenie. Na odcinku pomiędzy Konopnicką a Hipernową biegnie ona centralnie środkiem chodnika. Na początku nie bardzo kojarzyłem co przyświecało malarzom ww. przebiegu ale okazało się że 1/3 szerokości chodnika od strony krawężnika naszpikowana jest słupami, śmietnikami oraz klombami na kwiaty. To co zostało przeznaczone na ścieżkę nie jest pozbawione popękanych i krzywych płyt chodnikowych oraz pokryw od studzienek energetycznych i telekom umieszczonych oczywiście na innych poziomach niż reszta trasy rowerowej. Podsumowując jeżeli jest to ścieżka rowerowa to raczej dla rowerów górskich, a już na pewno nie dla rodziców którzy ze swoimi pociechami próbują pojeździć na dwóch kółkach po mieście. Brawo dla autora/autorów zwiększenia w ten sposób tras dla rowerzystów
Ufffff. :-P
Pzdr.

Wehikuł czasu - to byłby cud

Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, o 12:08 

Czy istnieje przepis nakazujący rowerzyście jazde po ścieżce rowerowej ? Ostatnio jechałem Grunwaldzką śpieszyłem się do domu i nie miałem zamiaru jechać tą gównianą ścieżką, nie dość że ludzie nie zwracają uwagi po którym pasie chodnika idą to jeszcze ciągłe wjazdy na posesje sprawiają, że szybka jazda jest niewygodna. Jak tak jechałem tą ulicą to zdażyło się 2 kierowców, którzy zatrąbili (nie jechałem środkiem ani slalomem) wydaje mi się, że dlatego że nie jade ścieżką.

Jeśli jest taki przepis to będę musiał zacząć jeździc bocznymi drogami, gdzie nie ma ścieżek, aby nie dostać mandatu i żeby nie wkurzać kierowców :)

Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, o 12:59 

niestety tak. Art. 33.1 oddział 11 "Przepisy dodatkowe o ruchu rowerów, motorowerów oraz pojazdów zastępczych" mówi, że "kierujący rowerem jednośladowym zobowiązany jest korzystać z drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych."

1a. "W razie braku drogi dla rowerów lub drogi dla rowerów i pieszych kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z pobocza(...)a jeżeli nie jest to możliwe - z jezdni"

więc wynika z tego, że należy korzystać z dróg rowerowych chociaż sam wolę korzystać z jezdni, bo piesi wchodzą na pas dla rowerów. i nic, tylko takich przejechać.

Jest jeden plus. Jeżeli byśmy takiego pieszego potrącili, to prawo jest po naszej stronie, bo to on znajdował się w pasie wyznaczonym dla rowerów.

Tytuł:
PostNapisane: 3 czerwca 2007, o 15:53 

Jednak to nie zwalnia nas z tego, aby uważać na drodze. Nawet jeżeli jedziemy po własnym pasie ruchu należy zachować ostrożność, bo zderzenie z innymi uczestnikami ruchu może skończyć się tragicznie... :!:

Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 17:03 

a widzial ktos jak to wygląda przed wjazdem do CH Kopernik? piekny nowy polozony polbruk fajnie kolorystycznie dobrany do stylistyki a tu takie białe pasy pomalowane przez caly chodnik , straszne!

Tytuł:
PostNapisane: 5 czerwca 2007, o 17:06 
Nie wiem kto to wymyślił, takie ścieżki rowerowe, ale zrobił to z wielkim rozmachem i bez zastanowienia pod względem rowerzystów. I jak my zatem mamy mieć dobrą władzę w mieście.

Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2007, o 07:00 
Przyjaciel forum

a tak wygląda najnowsza ścieżka na ul. Kochanowskiego:

Załączniki:
IMG_2099.JPG
IMG_2099.JPG [ 93.95 KiB | Przeglądane 3370 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 20 czerwca 2007, o 09:23 
drosik napisał(a):
a tak wygląda najnowsza ścieżka na ul. Kochanowskiego

przechodnie mogą se chodzić po śmietnikach :grinka: :grinka:

Fantazja niezła jest pomysłodawców.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 429 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1