Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Remont w toku
PostNapisane: 16 września 2008, o 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Stan na dzisiaj. Czas na elewacje. :-)
(dzięki za spostrzegawczość)


Załączniki:
remont.jpg
remont.jpg [ 83.01 KiB | Przeglądane 6189 razy ]

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Ostatnio edytowano 16 września 2008, o 19:58 przez kwidzownik, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2008, o 18:57 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kwidzownik,

Czas na lewację i prawicję :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 września 2008, o 19:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Z prawej, z lewej. Mnie ciekawi jak wygląda w środku. :roll:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 września 2008, o 17:13 
Offline

Dołączył(a): 18 września 2008, o 15:04
Posty: 192
Lokalizacja: Kwidzyn/Toruńska
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
Mnie ciekawi jak wygląda w środku. :roll:


W środku jeden wielki kurz i hałas :-P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 13:11 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cisza kompletna a elewacja już zmienia kolor na docelowy (ciepły żółty). :-)

Jak widzę sposób pokrywania elewacji, to modlę się żeby to był rzeczywiście KEIM jak na reklamie na rusztowaniach. Inaczej będzie to wszystko odpadać płatami jak swego czasu na DPS.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 13:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zdjęcie zrobione fotokomórką w dniu 1-ego listopada 2008


Załączniki:
urzad 01-11-2008.jpg
urzad 01-11-2008.jpg [ 122.68 KiB | Przeglądane 6079 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 14:43 
Nie podoba mi się osobiście ten żółty kolor.. elewacja powinna być biała i żadnych innych kolorów na niej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 listopada 2008, o 15:09 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nowm napisał(a):
elewacja powinna być biała


Biała to by była przez pierwszy rok. Potem tylko brudna. Dotychczasowy kolor (bury) był o tyle dobry, że po 10 latach wyglądał tak samo jak po malowaniu. Żółty też trzeba będzie odświeżać non stop. I pewnie o to chodzi. :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2008, o 19:29 
Offline

Dołączył(a): 21 listopada 2008, o 19:11
Posty: 2
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Możecie się nie modlić. To na pewno jest KEIM.

Jeżeli chodzi o kolor, to oczywiście kwestia gustu. Dodam tylko, że wybierał go konserwator zabytków z ramienia Inwestora.

W środku hałas? Cóż.... To w końcu remont drodzy Forumowicze. :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2008, o 19:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
Osobiście kolor mi się 'widzi"..
Cytuj:
Dodam tylko, że wybierał go konserwator zabytków
- napewno? :roll: :grinka:

słyszałem, ze dr Justyna Liguz badała dogłębnie historyczną barwę tego obiektu buszując w niemieckich archiwach - konsultując się także z byłymi mieszkańcami ...Marienwerder :roll: :grinka:

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 listopada 2008, o 19:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ofi napisał(a):
słyszałem, ze dr Justyna Liguz badała

też mi sie obiło coś podobnego o uszy, a było to chyba w okresie letnim ;) ale w sumie to mnie to mocno nie dziwi, bo doktor zazwyczaj jest od tego by badać. :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 08:26 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ależ cisza w wątku, a w urzędzie powinni od dziś być urzędnicy :roll:

Z tego co mówił burmistrz w wywiadzie dla TV Vectra emitowanym w ostatnich dniach, to do siedziby urzędnicy mieli się przenieść w najbliższy weekend po dostarczeniu mebli, termin minał 15-ego maja. Czyli urzędnicy powinni się przenieść w dniach 17-18 maja, no ale jak jest naprawdę :?: coś słyszałem, że jest problem z odbiorem technicznym budynku :roll:

aha tablica informująca o tym, gdzie aktualnie znajduje się urząd miasta zniknęła :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 08:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 grudnia 2007, o 14:22
Posty: 310
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
coś słyszałem, że jest problem z odbiorem technicznym budynku


Ja znowu słyszałem że dostawca mebli poprosił o wydłuzenie terminu dostawy mebli i stąd opóźnienie

_________________
Jeśli ktoś zarzuci Ci kiedyś, że twoja praca jest nieprofesjonalna...powiedz że arkę noego zbudowali amatorzy a titanica profesjonaliści...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2009, o 10:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 16:23
Posty: 505
Lokalizacja: Gdynia
Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj przechodziłem i nadal jest ogrodzenie dookoła, więc raczej nie prędko wrócą do tego budynku, może na dzień dziecka? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 maja 2009, o 08:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 maja 2007, o 09:25
Posty: 1276
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Pierwsze zdjęcia wyremontowanego Urzędu Miasta - dziś w "Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego"

Wielka przeprowadzka po wielkim remoncie już się rozpoczęła. Urzędnicy miejscy powracają do swej siedziby przy ul. Warszawskiej. Pracę „na starych śmieciach” rozpoczną w poniedziałek 1 czerwca, ale my zajrzeliśmy we wszystkie kąty wcześniej dzięki uprzejmości władz miasta i Mirosława Góralskiego, który wcielił się w rolę przewodnika.

Odnowiony gmach już z zewnątrz rzuca się w oczy ze względu na jasne pastelowe barwy elewacji i wyeksponowane sztukaterie, które powstały krótko przed I wojną światową, a przed remontem ginęły w szarościach ścian. Wewnątrz, w wielu miejscach również przeprowadzono zmiany. Przekraczając próg głównego wejścia dostajemy się do holu, którego stan obecny niewiele różni się od tego sprzed pożaru. W zasadzie został jedynie odświeżony. Ekipa remontowa miała dużo więcej pracy w sali obrad Rady Miejskiej.
– Najwięcej szkód wyrządziła woda, która lała się strumieniami z góry. Podłoga była tak zawilgocona, że w wielu miejscach pojawiły się wybrzuszenia i pęknięcia. Musieliśmy wymienić ją na nową. Za to udało się odzyskać meble i żyrandole – mówi Mirosław Góralski, architekt miasta.
Wchodząc do sali narad można jeszcze wyczuć zapach wilgoci, który wydobywa się z obić krzeseł. W pomieszczeniu obok – pokoju obsługi Rady Miasta – już nie czuć specyficznego zapachu. Tu również wymieniono podłogę. W tym pomieszczeniu odbyło się to nieco inaczej. Zerwano przemoczoną wykładzinę, dzięki czemu odkryto zasłonięty w czasach PRL parkiet.
Kilka kroków dalej znajdują się biura Urzędu Stanu Cywilnego. Gdyby przy oknach wisiały już firanki, a obok nich nie stała drabina, można by było stwierdzić, że sala ślubów jest w pełni przygotowana na przyjęcie nowożeńców. Miejsce to zostało standardowo odmalowane i osuszone, a także wyposażone w nowe meble dla par młodych i świadków. Także kierowniczka USC otrzymała nowy stół i drewniane, obite czarną skórą krzesło, które służyło wcześniej burmistrzowi Andrzejowi Krzysztofiakowi. Sam włodarz zamienił swoje stare siedzisko na komfortowy, nowoczesny fotel.


http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/1002685.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.