Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 12 października 2011, o 21:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
jakaś prywatna firma je przejmuje


Chyba raczej buduje. Poczytaj sobie o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Budują, dostają koncesję na 30 lat, w tym czasie muszą wykonywać bieżące remonty, utrzymywać przejezdność (odśnieżanie) i pobierać opłatę uzgodnioną z MI. Po 30 latach autostrada przechodzi na własność państwa.


Pewnie jest tak, jak piszesz ale koszty są obłędne i głównie o to mi chodzi.
Jak się przejeżdża raz na jakiś czas tego się nie czuje, ale systematyczna jazda robi wir w kieszeni kierowcy :neutral:

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 13 października 2011, o 09:45 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Jak się przejeżdża raz na jakiś czas tego się nie czuje, ale systematyczna jazda robi wir w kieszeni kierowcy :neutral:



Czy według Ciebie lepiej nie mieć autostrad, które robią wir w kieszeni? Przecież nikt nie każe nikomu jeździć po autostradach. Dotychczasowe drogi krajowe nie zostały zaorane i nadal funkcjonują.

Sam jeżdżę różnie. Np. w drodze do Gdańska wybieram autostradę jak mi się spieszy, jak mam czas jadę przez Nowy Dwór Gd.

Ne rozumiem tego biadolenia na to, że mamy alternatywę.

To tak, jak z koleją czy samolotami. Chcesz mieć tanio - jedziesz podmiejskim, chcesz mieć szybko - jedziesz InterCity, jak się bardzo spieszysz - wybierasz samolot.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 13 października 2011, o 10:01 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 września 2010, o 15:09
Posty: 883
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Ne rozumiem tego biadolenia na to, że mamy alternatywę.

To tak, jak z koleją czy samolotami. Chcesz mieć tanio - jedziesz podmiejskim, chcesz mieć szybko - jedziesz InterCity, jak się bardzo spieszysz - wybierasz samolot.


nie biadolę, bardzo dobrze że się budują oby jak najwięcej ;)

-- 13 paź 2011, o 11:07 --

Dodam tylko tyle,że z Tczewa do Gdańska za przejazd autostradą płaci się 5 zł a jedzie się 8 minut czy to nie za dużo jak na kilka kilometrów :?:

A trasa Katowice Kraków to jest totalna porażka, choć jeżdżę tam rzadko to zawsze ta trasa jest w remoncie

_________________
Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym. Albert Einstein


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 13 października 2011, o 11:07 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
A trasa Katowice Kraków to jest totalna porażka, choć jeżdżę tam rzadko to zawsze ta trasa jest w remoncie

Ale za to włodarze aglomeracji śląskiej wywalczyli, że A4 na odcinku Katowice - Gliwice traktowana jest jako obwodnica i jest darmowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 13 października 2011, o 14:37 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Dodam tylko tyle,że z Tczewa do Gdańska za przejazd autostradą płaci się 5 zł


Do Tczewa nie zjedziesz, bo węzeł Stanisławie jest zamknięty. Do węzła Swarożyn, przejazd kosztuje 4.90. Jeśli za drogo kosztuje Cię te 8 minut, zawsze możesz wybrać bezpłatne 30 minut jadąc 1-dynką. :razz:
Cytuj:

A trasa Katowice Kraków to jest totalna porażka, choć jeżdżę tam rzadko to zawsze ta trasa jest w remoncie


Ja jeżdżę tamtędy średnio raz na 2 miesiące i nie uważam jej za kompletną porażkę. Ostatnio trochę tam dłubali, ale jeśli zamknięcie jednego pasa ruchu (zwężenie) na odcinku 3-4 km przy długości odcinka 55 km uważasz za porażkę, to ja nie wiem co byłoby w stanie Cię zadowolić.

Pojedź sobie z Katowic do Warszawy gierkówką (od Piotrkowa). Zobaczysz co to znaczy porażka. Ciężko opisać co tam się dzieje, ale ja i tak się cieszę. Bo jak już skończą, to będziemy mieli przepiękną ekspresówkę. :)

-- czwartek, 13 października 2011, 16:09 --

Cytuj:
Ale za to włodarze aglomeracji śląskiej wywalczyli, że A4 na odcinku Katowice - Gliwice traktowana jest jako obwodnica i jest darmowa.



Traktowana jest nadal jako autostrada, ale jest bezpłatna. Podobnie jest z autostradową obwodnicą Krakowa, Wrocławia, czy autostradą A2 pod Poznaniem, gdzie od węzła Krzesiny do węzła Głuchowo można przejechać bez opłat.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 14 października 2011, o 10:03 
Offline

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 13:13
Posty: 155
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Są jeszcze dwie inne sprawy:

a) Nie będą płacić kierowcy tych 20gr za kilometr to będą płacić wszyscy Polacy za kierowców.

b) Jeśli chodzi o PPP - jedyną niesprawiedliwością niektórzy mogą nazwać fakt, że przez te 30 lat firmy mają zagwarantowany zwrot z inwestycji 13% rocznie... Jeśli z kolei buduje państwo to nas podatników to kosztuje około 5-6% - bo takie są odsetki od polskiego długu. Dlaczego więc nie buduje wszystkiego państwo (tak, jak chciał PiS i Polaczek blokując budowę A1 do Torunia - właśnie mówiąc, że niesprawiedliwością jest ten zysk 13% rocznie)? Chodzi o to, że jeśli buduje państwo to zwiększamy poziom długu publicznego i obecnie jest on już na tak dużym poziomie, że budowa wszystkich planowanych odcinków przez państwo zwyczajnie zwiększy oprocentowanie, które musimy płacić od całego długu... Patrząc tak obrazowo to tradeoff jest taki: płacić 13% od 50 mld (powiedzmy, że tyle wyniesie ten program PPP na drogi), które nie będzie wliczone do przyrostu długu... czy może zamiast płacić 5-6% od 800 mld (cały dług publiczny) to płacić 6-7% od 850 mld...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 14 października 2011, o 16:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Ja jeżdżę tamtędy średnio raz na 2 miesiące i nie uważam jej za kompletną porażkę.

Piotrek! Co ty gadasz? Nie wiem jak czesto tamtedy jezdzisz i od jak dawna, ale przypomne ci, ze ten odcinek po pierwsze zostal wybudowany za dawnych czasow z naszych podatkow, po czym stalexport zalatwil sobie jakims cudem dzierzawe tego odcinka. Pobierajac oplaty ma jednoczesnie utrzymywac ja w nalezytym stanie. Ja nie jezdze tamtedy jakos specjalnie regularnie ale nie bylo jeszcze tak, zebym przejechal ten odcinek i nie widzial zadnej zwezki. Przypominam ze jest to niecale 60km. Co do cholery mozna robic na tak krotkim odcinku naokraglo? Ile mozna remontowac autostrade???? 10 lat naokraglo???
Poza tym zauwaz, ze stalexport jako jedyny chyba w polsce operator ma taka umowe, ze w poblizu tej pozalsieboze autostrady nie moze rownolegle powstac zadna droga dwupasmowa. Ktos, kto podpisal ta umowe ze strony naszej najjasniejszej powinien zostac zeslany na syberie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 14 października 2011, o 16:59 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
kapec, jest dokładnie tak jak piszesz. Jeżdżę w góry tym odcinkiem od kilku lat i zawsze są tam remonty i ograniczenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 14 października 2011, o 20:28 
Niniejszym informuję, iż odcinek Lubicz Dolny - Nowe Marzy przetestowałem przed chwilą, jadąc z Warszawy do Kwidzyna! :-) Bardzo przyjemnie upłynęło mi te około 15 minut :-) Zjazd na Grudziądz pięknie oznakowany. Chyba będzie to moja stała trasa W-wa - Kwidzyn.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 15 października 2011, o 08:31 
Offline

Dołączył(a): 19 stycznia 2009, o 21:15
Posty: 264
Lokalizacja: Rio
Płeć: Mężczyzna
No nieźle. W 15 minut 61 km, to ok.240km/h. Piękna średnia, nigdy takiej nie uzyskałem. Pozazdrościć!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 15 października 2011, o 09:00 
Około 15 minut do zjazdu na Grudziądz. Może 17, a może 19. Nie miałem włączonego stopera, dlatego podałem czas orientacyjny. W każdym razie szybciej niż dotychczas.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 17 października 2011, o 06:30 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Też się i w sobotę i w niedzielę przejechałem nowym odcienkiem. Pieknie się jedzie i faktycznie zdecydowanie skraca dojazd z Kwidzyna do Torunia. Jak się dobrze trafi w Grudziądzu to w około 60 - 70 minut można dojechać do celu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 18 października 2011, o 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Często jeżdżę z Włocławka do Gdańska właśnie przez Toruń .Około 240 km starą 1-ką pokonywałem
maluchem 20 parę lat temu 3,5 do 4 godzin .W lato w trakcie budowy A1 tyle samo jadąc chwilową prędkością 170 km/h .
Córka całą trasę przejechała w nocy w 2,5 godziny .
2,5 h razy średnio 10 l to 25l x 5 zł = 125 zł
Jadąc 4 godziny minimum obok A1 to daje 4 x 10 l = 40 l x 5 zł/l = 200 zł nie licząc mandatów :grinka:

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 18 października 2011, o 13:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
caballarius napisał(a):
Niniejszym informuję, iż odcinek Lubicz Dolny - Nowe Marzy przetestowałem przed chwilą, jadąc z Warszawy do Kwidzyna! :-) Bardzo przyjemnie upłynęło mi te około 15 minut :-) Zjazd na Grudziądz pięknie oznakowany. Chyba będzie to moja stała trasa W-wa - Kwidzyn.


A ile h ogólnie jechałeś?

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Autostrada A1 otwarta!
PostNapisane: 18 października 2011, o 14:10 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Z tego, co mówił 3:15 od granicy Warszawy do Kwidzyna.

W niedzielę przejechałem spacerowym tempem na motocyklu z Grunwaldzkiej w Kwidzynie do ostatniej bramki na autostradzie w Toruniu - równiutko 60 minut. Na toruńskim moście wiślanym (autostradowym) byłem 3 minuty później.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 116 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.