Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 15:38 
drosik napisał(a):
Czy wiecie marudy jakie wielkie wydarzenie (na skale światową) będzie w tym roku w Kwidzynie :?:

myślę, że chodzi o Mistrzostwa Świata w Enduro :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 16:19 

nowm napisał(a):
myślę, że chodzi o Mistrzostwa Świata w Enduro

Na pewno Drosikowi o tą imprezę chodzi.
Tym bardziej nie ruszą z wymianą nawierzchni na ul. Sportowej. Uczestnicy Enduro będę mieli po prostu dodatkowy tor przeszkód. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 18 stycznia 2008, o 16:55 

chester napisał(a):
Tym bardziej nie ruszą z wymianą nawierzchni na ul. Sportowej. Uczestnicy Enduro będę mieli po prostu dodatkowy tor przeszkód. :-)

Połączą jedno z drugim. Zdejmą nawierzchnię, a se wtedy jeździjta. :grinka:

— Oscar Wilde

Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 01:07 
małe uzupełnienie tematu Enduro:

Cytuj:
Enduro. Grand Prix Polski w Kwidzynie

Po raz drugi w historii mistrzostwa Świata w rajdach Enduro zawitają do Kwidzyna. Wcześniej imprezę z tego cyklu rozegrano w podkwidzyńskich lasach 16 lat temu. W Kwidzynie odbędzie się Grand Prix Polski, a więc czwarta z ośmiu zaplanowanych na 2008 rok eliminacji mistrzostw świata. Najlepsi motocrossowcy świata będą u nas gościć w dniach 14-15 czerwca, a więc dokładnie na tydzień przed Dniami Kwidzyna. Zapowiada się więc niesłychanie "gorący" czerwiec.

Co ważne nasze miasto ma już spore doświadczenie w organizacji wielkich imprez w rajdach Enduro, bo przecież poza mistrzostwami świata w Kwidzynie organizowane też były eliminacje Mistrzostw Polski i Mistrzostw Europy.

(RAV) - POLSKA Dziennik Bałtycki

Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 10:36 

kama napisał(a):
esteś w stanie np. kupić telewizji kablowej KAMENA lepszy sprzęt , wymienić ludzi, albo wysłać ich na szkolenie. Ja nie wiem jak miałabym to zrobić.

Droga KAMO, temat kameny był już poruszany przy innych okazjach, nie wydaje mi się jednak, żeby był stosowny do tego wątku. Lista potrzeb to, jak mi się zdaje, lista spraw, na które Miasto, jego władze i mieszkańcy mają wpływ. Kamena to prywatne przedsiębiorstwo i tylko od nich i nikogo innego zależy jakość produkowanych przez nich programów telewizyjnych. Za moment pojawią się tu petycje o grubsze ciasto w pizzerii albo o obniżenie cen paliw na stacjach benzynowych.

Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 10:46 
Przyjaciel forum

KrzaQ napisał(a):
Za moment pojawią się tu petycje o grubsze ciasto w pizzerii

Ja bym sobie życzył drogi ekspresowej Warszawa - Kwidzyn trzy nitki w obydwu kierunkach :grinka: :grinka: :grinka:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 10:47 
Zbanowany

Kamena to prywatna spółka, ale władze korzystając z ich usług dają przyzwolenie na taką jakość. Gdyby nie płacili im konkretnych pieniędzy za takie nagrania to może wtedy zastanowili by się trochę i zmienili sprzęt przed próbą sprzedaży miastu nagrań z posiedzeń RM. Poza tym - wątek - w moim rozumieniu powstał aby znaleźć rzeczy których potrzeba miast - bez względu czy chodzi o działania władz, mieszkańców czy kameny ;).

Tytuł:
PostNapisane: 19 stycznia 2008, o 12:39 
magzeust napisał(a):
w moim rozumieniu powstał aby znaleźć rzeczy których potrzeba miast - bez względu czy chodzi o działania władz, mieszkańców czy kameny

tak :wink: powstał po to, żebyśmy mogli wyłonić problemy i potrzeby miasta oraz jego mieszkańców, może później zbierzemy je wszystkie w jedną "kupę" i przyda się to do czegoś :grinka:, może ktoś na posiedzeniu RM wykorzysta część naszych skarg, oczywiście nie mamy w tym temacie się żalić, ale podawać konkretny problem, który nas nęka i wpływa niekorzystnie na miasto, jego rozwój i funkcjonowanie.

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 09:45 
reaktywuję temat :-)

Tak sobie myślę, że ten plac przed gdaniskiem, na którym odgrywane są Oblężenia Kwidzyna, miasto mogłoby wyremontować. Przydałby się tam mały deptak, z ławkami, jakaś fontanna. Z miłą chęcią by tam się chodziło, przynajmniej mi :-P Fajnie byłoby posiedzieć na ławeczce z lodem i pogapić się trochę na zamek :wink: :-D marzenia..

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 10:06 

Ogród, naprzykład różany, alejki żwirkiem wysypane. Piękny widok z dziedzińca zamkowego. Tylko po lody miałbyś dość daleko. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 10:12 
Rachel napisał(a):
Tylko po lody miałbyś dość daleko.

może być coś innego, np. jakieś ciastko z cukierni przy katedrze :smile:

Tytuł:
PostNapisane: 31 maja 2008, o 22:45 

nowm napisał(a):
jakieś ciastko z cukierni przy katedrze

a może ciastko z wizerunkiem katedry ? :grinka:

po co ciastko czy lody ? Weź aparat :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, o 19:28 

to ja trochę z innej strony, tej bliżej ziemi...

równolegle do ulicy kamiennej jest chodnik prowadzący od sklepu biedronka, przy blokach na odrowskiego, przez miedzianą do ul 11go listopada. tym chodnikiem codziennie chodzi wiele osób w kierunku centrum i z powrotem.

na całej długości nie ma żadnego... śmietnika "dla pieszych"

i to wg. mnie jest problem do szybkiego rozwiązania, bo bierze się prwdopodobnie nie ze złej woli urzędu miasta a z niedoinformowania o takiej potrzebie.

pozostając w kręgu śmietnikowo-fetorycznym kolejny dający się we znaki problem to śmietniki kontenerowe.

szczególnie nieznośne są te stojące przy gł. ścieżkach komunikacyjnych (powyższa ścieżka, przy samej końcówce PRZERWANA jest takim właśnie śmietnikiem, który stoi na jej środku). jeżeli dla kogoś nie jasne jest dlaczego takie śmietniki powinny być zlikwidowane, polecam wycieczkę w okolice któregoś z bloków na osiedlu hallera gdzie takie śmietniki stoją - od razu p o c z u j e gdzie leży problem.

tyle o śmietnikach. i moja prośba do stowarzyszenia e-kwidzyn, żeby może w tej kwestii coś u burmistrza zadziałać. postawianie dwóch czy trzech śmietników "chodnikowych" nie może być dla UM problemem.

pozdr!

Ostatnio edytowano 1 czerwca 2008, o 20:05 przez Ruby blue, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, o 19:34 
Przyjaciel forum

Ruby blue napisał(a):
moja prośba do stowarzyszenia e-kwidzyn, żeby może w tej kwestii coś u burmistrza zadziałać

To nie powinno być kierowane do Stowarzyszenia promocji medialnej e-kwidzyn, a do radnego wybranego z tego okręgu. :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 1 czerwca 2008, o 20:04 

drosik napisał(a):
o nie powinno być kierowane do Stowarzyszenia promocji medialnej e-kwidzyn, a do radnego wybranego z tego okręgu.

pewnie jest coś w tym co piszesz, statutu stowarzyszenia nie znam, ale myślę że nie byłoby źle gdyby w swoich zadaniach stało się zinstytucjonalizowaną wersją forum - jakimś ruchem społecznym zaangażowanych mieszkańców, gdyby taka była jego funkcja to jak ulał pasowało by do niej pośrednictwo medialne - jako medium komunikacji na linii mieszkańcy - urząd, choćby w tej kwestii.

ale oczywiście prawda jest taka, że to do zadań radnych należy żeby takimi kwestiami się interesować.. nie interesują się.,.. i jest jak jest... kontaktu z nimi nie ma, problem istnieje, temat przestaje..

pozdr!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1