Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 19:55 
Przyjaciel forum

bloszek napisał(a):
A później nie nadążą z ich przyjmowaniem "gwarancyjnym".

Myślę, że zbyt uogólniasz albo nigdy takiego "sprzętu" nie miałeś nawet w ręku. Mój Pegasus, który z 5 lata temu w Tesco kosztówał całe 29 PLN działa do dzisiaj. Absolutnie nie jest to sprzęt dla np. ekipy budowlanej ale dla majsterkowicza jest ok. Ja tak nią majsterkowałem, że wyremontowałem jedno małe mieszkanko a teraz kończę remont domu. Wierciłem nią wszystko co możłiwe, przykręcałem płyty k-g, mieszałem wszelkie zaprawy, gipsy, farby i ona wbrew moim wszelkim oczekiwaniom nadal działa.

Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 20:51 

reflexes napisał(a):
Myślę, że zbyt uogólniasz albo nigdy takiego "sprzętu" nie miałeś nawet w ręku. Mój Pegasus, który z 5 lata temu w Tesco kosztówał całe 29 PLN działa do dzisiaj. Absolutnie nie jest to sprzęt dla np. ekipy budowlanej ale dla majsterkowicza jest ok. Ja tak nią majsterkowałem, że wyremontowałem jedno małe mieszkanko a teraz kończę remont domu. Wierciłem nią wszystko co możłiwe, przykręcałem płyty k-g, mieszałem wszelkie zaprawy, gipsy, farby i ona wbrew moim wszelkim oczekiwaniom nadal działa.

nie zawsze tanie oznacza złe :D

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 21:25 
Przyjaciel forum

reflexes napisał(a):
ona wbrew moim wszelkim oczekiwaniom nadal działa.

reflexes jest takie przedwojenne powiedzenie - ręka mistrza więcej znaczy, niż sprzęt dobry u partaczy :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 9 grudnia 2008, o 22:26 
Przyjaciel forum

Ja, zdopingowany Waszymi notkami - poszedłem też dziś do Brike.
Łaziłem po nim dwie godziny, sprawdzając ceny i asortyment.
Całkiem przyzwoity sklep w taniej i średniej półce. Zwykle do domowego
majsterkowania wystarczy. Parę rzeczy mi się bardzo podobało, parę było
całkiem tanich (nie w promocji).

Np. Jesienią musiałem na wylot i pod kątem wiercić się przez mur mego domu.
Wiertła z TEXu były za krótkie (50cm) a te z prof uchwytem - powyżej 200zł
Tutaj mogę kupić metrowe za 60zł. Pomijam,że kupiłem wiertarkę aku za 49 zł.

Poza tym, taki sklep jest potrzebny, bo jest sieciowy i wprowadzi trochę zamieszania
w kwidzyńskich cenach.

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 08:21 
Przyjaciel forum

Darek napisał(a):
ręka mistrza więcej znaczy, niż sprzęt dobry u partaczy

Jasne, tyle, że do mistrza budowlańca to mi jeszcze długa droga została. Dodam jeszcze, że sknera jestem i wszystkie przeze mnie posiadane sprzęty łącznie nie kosztowały więcej niż np. wiertarka Bosch-a z niższej półki a wszyskie sprawdzają się doskonale.

Ostatnio edytowano 11 grudnia 2008, o 14:29 przez reflexes, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 08:33 
Przyjaciel forum

reflexes napisał(a):
że do mistrza budowlańca to mi jeszcze dług droga została.

To może już się nie rozwijaj w tym kierunku, bo od lat z mistrzami w tym fachu mam nieustannie na pieńku. Za co się nie wezmą to spaprzą :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 09:03 
Przyjaciel forum

Darek napisał(a):
To może już się nie rozwijaj w tym kierunku, bo od lat z mistrzami w tym fachu mam nieustannie na pieńku. Za co się nie wezmą to spaprzą

Ja na całe szczęście nie planuje robić tego zarobkowo, a jeżeli już kiedyś dojdę do tego mistrzostwa to wszystko co spieprzę zostanie w moich czterech ścianach. A z drugiej strony też mam podobne doświadczenia z "majstrami" i chyba posłucham Twojej rady.

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 18:27 

reflexes napisał(a):

Miałem niestety do czynienia z wiertarką PEGASUSA i nie powiem o niej ani jednego dobrego słowa poza tym że był tani :)
Uwierz mi że nie używałem go zarobkowo. Miałem go rok, ale może z 2 tygodnie pracy - powiedzmy remont i włącznik siadł. A zanieść takie coś do serwisu to nie chcą nawet tego brać, bo nie ma części do tego. A jak są to w cenie nowej dajmy na to 30 zł...
Drugi przykład szlifierka kątowa firmy Einhell - jakoś tak się to pisze. A ma to niby być chyba "średnia półka". Niestety tak samo do pracy raz na rok się nadaje. Dłużej chcesz ciąć/szlifować to zaczyna śmierdzieć, bo łożysko się zaciera czy coś... Nie wnikam w to.

Niestety prawda jest taka że to loteria... Nieważne czy sprzęt za kilka tysięcy czy za 30 zł lub 300 zdarza się, że czasem coś padnie. Prędzej czy później.

Darek napisał(a):
ręka mistrza więcej znaczy, niż sprzęt dobry u partaczy

Tu się z Tobą zgodzę bez słowa sprzeciwu :grinka:

Mysle, że taki sklep na pewno się przyda w naszym mieście. Troche konkurencji dla kwidzyńskich sklepów, bo ceny czasami mają zbyt wygórowane. Tylko szkoda, że nie ma w Kwidzynie coś ala Praktiker - ehh człowiekowi czasem nie dogodzi :oops:

oki44 napisał(a):
Np. Jesienią musiałem na wylot i pod kątem wiercić się przez mur mego domu.
Wiertła z TEXu były za krótkie (50cm) a te z prof uchwytem - powyżej 200zł
Tutaj mogę kupić metrowe za 60zł. Pomijam,że kupiłem wiertarkę aku za 49 zł.

Poradziłeś sobie z tym? Niestety pewnie podawiali ci ceny SDS+ lub SDS max...

Ostatnio edytowano 11 grudnia 2008, o 14:33 przez bloszek, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 19:12 

Powiem tak:- bogatych stać na kupowanie tanich rzeczy.

Mnie nie stać na kupowanie chińskiej tandety, dlatego używam markowych narzędzi.
Przynajmniej mam pewność, że mnie nie zawiodą.
Przynajmniej do tej pory.

Porcellus

Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2008, o 20:28 
Przyjaciel forum

bloszek napisał(a):
Niestety prawda jest taka że to loteria...

Może i tak ale w takim przypaku chyba zaczne grać w totolotka. Mam szlifierke kątową, wiertarkę, wkrętarkę, szlifierkę oscylacyjną i wyrzynarkę. Żadna z tych rzeczy nie kosztowałe więcej niż 100 pln a wszystkie działają bez zarzutu.

bloszek napisał(a):
Mysle że taki sklep napewno się przyda w naszym mieście.

To jest więcej jak pewne. Byłem też dzisiaj na małych zakupach i może zaskoczony nie jestem bo bywałem już w Bricomarche ale na pewno dobrze on wpłynie na konkurencję. Dla mnie najważniejsze jest to, że asortyment duży i nie trzeba ganiać od sklepu do sklepu żeby zebrać potrzebne materiały do pracy.

Porcellus napisał(a):
Mnie nie stać na kupowanie chińskiej tandety, dlatego używam markowych narzędzi.

Już od wielu osób to słyszałem i szczerze mówiąc pierwsze zakupy robiłem z przekonaniem, że to nie może działać. Okazało się być inaczej i jakoś szkoda mi wydać kupę kasy na markowy sprzęt za który mogę kupić 10 sztuk innego.

Porcellus napisał(a):
Przynajmniej mam pewność, że mnie nie zawiodą.

Pewna to jest tylko śmierć i podatki ;) a markety na szczęście otwartę są 7 dni w tygodniu i jak coś padnie to szybko można wymienić na nowe a przy okazji nie boli to tak mocno jak śmierć markowego sprzętu za ...set plnów.

Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2008, o 02:05 
Przyjaciel forum

bloszek napisał(a):
Poradziłeś sobie z tym? Niestety pewnie podawiali ci ceny SDS+ lub SDS max...

Poradziłem sobie przebijając ostatnie 5 cm młotem :)
Właśnie długie SDS w Brike kosztują 50-70 zł

Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2008, o 08:46 
Przyjaciel forum

bloszek napisał(a):
włącznik siadł

Ja na na swojej budowie zajeździłem 2 Pegazusy :wink: ( w obydwu padły włączniki)
Ale i tak uważam że na tą cenę są niezłe. W między czasie padła mi wiertarka firmy Einhel za 300 zł ( niby profesjonalna) :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2008, o 09:06 
Przyjaciel forum

Nie jestem wcale wyjątkowy-w mojej też padł wyłącznik. Między tym padł raz kabel. Na upartego możnaby jeszcze zmostkować wyłącznik, ale wtedy całą wygodę używania wiertarki szlak trafia...

Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2008, o 09:08 

Za wkręty nierdzewne zapłaciłem 31 zł a za wkrętarkę 23 zł miała być do jednej roboty .Jest na 12 v i służy mi już 6 lat , oczywiście nie używam jej codziennie /

Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2008, o 09:25 

Mirrr napisał(a):
.Jest na 12 v i służy mi już 6 lat , oczywiście nie używam jej codziennie /

Mirrr a może ty jej wcale nie używasz, i dlatego Ci tak długo wytrzymuje :-D :-D :-D

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 142 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1