Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, o 19:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
ale nie zgodzę się tam jest tak źle

Przepraszam, że się czepne, ale ostatnio chyba nie czytasz tego co piszesz. :roll:

Co do samego pomnika to lepiej się nie wypowiem, bo już chyba wszystko zostalo powiedziane ;)

Bloszek,
byłeś u burmistrza ze swoimi pomysłami :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, o 20:47 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Przepraszam, że się czepne, ale ostatnio chyba nie czytasz tego co piszesz.
A skąd takie wnioski? Takie to dziwne, że komuś się ta śmierdząca zapchana ulica się podoba i lubi tam czasem stanąć, usiąść i popatrzeć sobie na rozpędzone miasto? proponuję posiedzieć sobie o dowolnej porze na schodach PKP, ewentualnie na przystanku MZK ( czy jak to się zwie) i popatrzeć jak ten Kwidzyn pędzi. Zmienisz zdanie o Kościuszki.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, o 20:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ławeczka przy rondzie, obok kiosku to moje i siwej ulubione miejsce na "usiąście" i poplotkowanie :P arrivka czasem przyjedzie, policzy się samochody, które z myjni wracają a i jakiś forumowicz w samochodzie się napatoczy do pomachania :D

ps. magzeust drosikowi chodziło z tym czytaniem, że trochę nieskładne zdanie Ci wyszło w tej cytowanej części :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 października 2009, o 21:29 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
grin_ajz napisał(a):
ps. magzeust drosikowi chodziło z tym czytaniem, że trochę nieskładne zdanie Ci wyszło w tej cytowanej części :)
Prawdę mówiąc nie mam czasu sprawdzać czy napisałem poprawnie, piszę z innego kompa a tutaj mam małe problemy z polskimi czcionkami i to zajmuje sporo mojej uwagi, :) zresztą - ostatnio się okazało, że poprawiający robią błędy, więc ... ja i tak nie znam j. polskiego :)

Tej arrivy jeszcze nie widziałem, ale ja wolę zatrzymać się z drugiej strony - z widokiem na Chopina - to takie fajne miejsce (jak całe PKP zresztą) - siądziesz tam na 10 minut, jakby czas się zatrzymał, Ty siedzisz a wszystko na około pędzi. Jeszcze kilka lat temu w całym mieście były takie punkty, gdzie można było niezauważonym popatrzeć na miasto - obecnie coraz ich mniej.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2009, o 03:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:01
Posty: 263
Lokalizacja: KWIDZYN
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja pomnika jest też niebezpieczna dla ruchu. Starsze osoby wchodzą na środek ronda by przeczytać tekst umieszczony na rzeźbie. Czemu nie umieścili go choćby na Skwerze Kombatantów.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2009, o 08:34 
Lokalizacja tego ładnego (moim zdaniem) pomnika jest niefortunna z kilku powodów, które już tu zostały wymienione.
Do okazji naruszenia bezpieczeństwa drogowego w tym miejscu można jeszcze dodać zamieszanie komunikacyjnej jakie tu będzie miało miejsce przy różnych rocznicach i in. okazjach do składania wieńców itp.
Decyzji lokalizacyjnej chyba zabrakło trochę wyobraźni, a na pewno już zabrakło konsultacji społecznych w tej sprawie. Gdyby w swoim czasie miały one miejsce, to jestem pewien, że mogłaby zwyciężyć koncepcja umieszczenia tego pomnika na sąsiednim placyku . Obecnie jest tam parking przed „Tropsem”. W przeszłości stało tam popiersie Chopina, na tle murowanej pergoli.
Z okazji odpowiednich świąt i rocznic, bezpiecznie i bez perypetii komunikacyjnych mogłyby odbywać się tam zgromadzenia, (jak wiadomo głównie z udziałem osób starszych i dzieci) a przede wszystkim, na co dzień byłby tam bezpieczny dostęp dla chcących odczytać napis lub złożyć pamięci bohaterów kwiatek.
Ponadto, amatorzy na trwające od lat tradycyjne widoki miasta nie czepialiby się tematu, jak m.in. czyni to niżej podpisany.


Załączniki:
pergola.jpg
pergola.jpg [ 33.83 KiB | Przeglądane 3525 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2009, o 18:05 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Ponadto, amatorzy na trwające od lat tradycyjne widoki miasta nie czepialiby się tematu


Niestety Budslavsky to se już ne wrati :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 października 2009, o 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A rzeczywistość jest taka ,że Miasto stawia symbole, ozdabia okolicę dość obskurnej "noclegowni" i przytuliska . Brak dobrej woli dla ożywienia przez PKP tego obiektu. NIe wróci Chopin , nie wróci brukowa ulica, ale mamy obiekt wart zagospodarowania. Dzisiaj turystów to ja do środka raczej nie zaprowadzę.

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Ostatnio edytowano 8 października 2009, o 19:30 przez warzek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 233 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.