Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kładka Grudziądzka-Grunwaldzka
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 07:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
W którymś z wątków politycznych został podniesiony temat kładki łaczącej ulice Grudziądzką i Grunwaldzką.
Forumpolityk podnosi w nim alarm i wytyka włodarzom miasta karygodny błąd związany z odbudową murków (które nazywa słupkami) zwieńczających przyczółki kładki.

forumpolityk napisał(a):
zastanawia mnie czy te słupki wyglądają estetycznie w kotraście z całą zdewastowaną kładką.


tu poprosiłem o wyjaśnienie co ma na myśli mówiąc o "zdewastowanej kładce".

forumpolityk napisał(a):
Skaczące pod nogami deski, pomalowane barierki i potłuczone lampy oświetleniowe...


Dawno nie przechadzałem się tamtą okolicą, ale nie aż tak dawno,
żeby w tym czasie stan kładki tak znacząco się pogorszył.
Postanowiłem więc obejerzeć te "słupki" i "zdewastowaną kładkę".

Więc pora na wnioski...

    * "słupki" wcale nie wyglądają tak groteskowo jak twierdzisz i prawdopodobnie są etapem większej renowacji kładki.
    * skaczących desek naliczyłem 1 słownie: jedną. Sprawdzałem bardzo dokładnie. Wszystkie deski sa w doskonałym stanie, nie ma ubytków, żadna z nich nie jest spruchniała czy połamana.
    * Potłuczone lampy. Są 3 z czego w jednej brakuje klosza. Pozostałe nie sa potłuczone. Faktem jest, że żadna z nich nie świeci. Od dluższego czasu radny Wiśniewski zabiega o doświetlenie kładki bo istniejące z lamp ulicznych jest za słabe. Słusznie.
    * Pomalowane barierki. Jak zwykle wizyta kibiców Rodła. Widziałem większe na ścianach bloków na osiedlu Hallera i Zatorzu. Godne potępienia.


Nie ulega watpliwości, że kładce należy się remont. Usunięcie i uzupełnienie zardzewiałych stalowych fragmentów konstrukcji, doświetlenie i pomalowanie oraz, według mnie podniesienie barierek bo wysoka zawiana osoba może spaść na tory.

Podsumowując Twój wywód na temat zdewastowanej kładki
aż chce sie sparafrazować ostatnie hasło
"esbeckich specjalistów od PR"

ŁŻE-forumpolityk

-


Załączniki:
Komentarz: Nie jest znowu aż tak ciemno...
DSC_0090.jpg
DSC_0090.jpg [ 35.92 KiB | Przeglądane 8102 razy ]
Komentarz: "Potłuczone lampy oświetleniowe"
DSC_0008.jpg
DSC_0008.jpg [ 15.81 KiB | Przeglądane 8102 razy ]
Komentarz: "Potłuczone lampy oświetleniowe"
DSC_0007.jpg
DSC_0007.jpg [ 62.68 KiB | Przeglądane 8102 razy ]
Komentarz: "skaczące deski" i "pomalowane barierki"
DSC_0023.jpg
DSC_0023.jpg [ 66.2 KiB | Przeglądane 8102 razy ]
Komentarz: "groteskowe murki"
DSC_0035.jpg
DSC_0035.jpg [ 65.44 KiB | Przeglądane 8102 razy ]


Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2006, o 08:13 przez KrzaQ, łącznie edytowano 1 raz
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 08:08 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
podniesienie barierek bo wysoka zawiana osoba może spaść na tory

tyle lat były na tej wysokośći i często-gęsto wracali tamtędy "nawiani koszykaże" ;) i jakoś nikt nie wylądował na torach, więc myślę, że podnoszenie barierek nie jest, aż tak bardzo konieczne, no ale z drugiej strony, to wcale by nie zaszkodziło, jedynie nadszarpnęło troszke budżet.

P.S.
byłem tam na drugi dzien, po tych głupkowatych komentarzach forumpolityk'a, ale nie chciało mi się, aż tak tego komentować, dobra robota KrzaQ :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 08:11 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Proponuję rozszerzenie tematu na wszystkie mosty przerzucone przez nasze tory :oops: Szkoda robić z tego osobne tematy a stan mostu łączącego Grunwaldzką z Mostową to po prostu tragedia :shock:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 08:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
tan mostu łączącego Grunwaldzką z Mostową to po prostu tragedia

własnie od środy zaczął się jakiś remoncik, wczoraj widziałem jak czyszczono barierki z kilku warstw farb :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 08:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
zgadza sie :) codzienne przemykam tam kilka razy i chlopaki cos beda odnawiac :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 10:26 
Offline

Dołączył(a): 7 kwietnia 2006, o 10:27
Posty: 88
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Widzę że Krzaq przejął się rolą. No cóż jak na "szanowanego forumowicza" przystało postanowił sprawdzić. Chwali się...

Jeśli zeszliśmy na sprawę ogólnie mostów to powiem tak. Najbardziej zdewastowana jest kładka Południowa-Żwirowa. W związku z tym że obok powstał nowy wiadukt powinno się tą kładkę zlikwidować, ewentualnie gruntownie odremontować. Co do Mostowej. No cóż jeszcze kilka miesięcy temu burmistrz Andrzej K. twierdził że pomalowanie kładki nic nie da. Jak widać trzy miesiące przed wyborami odmieniło mu się w tej kwestii...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 10:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
forumpolityk napisał(a):
Widzę że Krzaq przejął się rolą. No cóż jak na "szanowanego forumowicza" przystało postanowił sprawdzić. Chwali się...


Nie prowokuj kolego, nie prowokuj.
Nie wiem jaką rola ty się przejąłeś ale nie masz tu do czynienia z ciemnym narodem.
Oczernianie innych pozostawiam Tobie ale nie na tym Forum.
Jeśli chcesz możesz to robić na forum "Pulsu" z resztą świetnie Ci to tam wychodzi.

Oczeuję wyjaśnień co do "Skaczących pod nogami desek, pomalowanych barierek i potłuczonych lamp oświetleniowych..."


Ostatnio edytowano 18 sierpnia 2006, o 10:45 przez KrzaQ, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 10:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
forumpolityk napisał(a):
Andrzej K. twierdził że pomalowanie kładki nic nie da. Jak widać trzy miesiące przed wyborami odmieniło mu się w tej kwestii...

nie kładke malują tylko:

drosik napisał(a):
malgos napisał/a:
stan mostu łączącego Grunwaldzką z Mostową to po prostu tragedia

własnie od środy zaczął się jakiś remoncik, wczoraj widziałem jak czyszczono barierki z kilku warstw farb

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 10:48 
Offline

Dołączył(a): 7 kwietnia 2006, o 10:27
Posty: 88
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Oczeuję wyjaśnień co do "Skaczących pod nogami desek, pomalowanych barierek i potłuczonych lamp oświetleniowych..."


Sam przyznałeś że to wszystko miało miejsce! Więc o ci "szanowany" chodzi???

[ Dodano: 18 Sie 2006 11:49 ]
Z tą kładką to pomyłka, mój błąd...

[ Dodano: 18 Sie 2006 11:51 ]
Miał być most...

A wiesz "Szanowany" że jakoś od oczerniania to jest tutaj chyba Porcellus. On nawet nie oczernia, on poprostu wyzywa, więc zwróć mu też uwagę z łaski swojej...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sierpnia 2006, o 10:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
forumpolityk napisał(a):
Sam przyznałeś że to wszystko miało miejsce!


Znowu wciskasz mi słowa których nie użyłem. Przeczytaj dokładnie.
Przyznałem, że kładka wymaga doświetlenia a nie, że jest zdewastowana jak Ty twierdzisz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 sierpnia 2006, o 09:59 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
przchodząc wczoraj przez most na mostowej pstryknąłem fotke, sami zobaczciei powiedzcie czy to nie jest marnowanie naszych pieniążków:


Załączniki:
Komentarz: mostowa
rsz_P8190025.jpg
rsz_P8190025.jpg [ 216.2 KiB | Przeglądane 8035 razy ]

_________________
Obrazek
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 13:25 
Offline

Dołączył(a): 7 kwietnia 2006, o 10:27
Posty: 88
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
* "słupki" wcale nie wyglądają tak groteskowo jak twierdzisz i prawdopodobnie są etapem większej renowacji kładki.


Rzecz gustu...

KrzaQ napisał(a):
* skaczących desek naliczyłem 1 słownie: jedną. Sprawdzałem bardzo dokładnie. Wszystkie deski sa w doskonałym stanie, nie ma ubytków, żadna z nich nie jest spruchniała czy połamana.


Więc sprawdzałeś mało dokładnie. Widocznie ja sprawdziłem dokładniej, bo naliczyłem 4 (słownie: cztery) skaczące deski... Tylko że to pewnie znowu manipulacja i celowo uszkodziłem deski aby Tobie dokopać...

KrzaQ napisał(a):
* Potłuczone lampy. Są 3 z czego w jednej brakuje klosza. Pozostałe nie sa potłuczone. Faktem jest, że żadna z nich nie świeci. Od dluższego czasu radny Wiśniewski zabiega o doświetlenie kładki bo istniejące z lamp ulicznych jest za słabe. Słusznie.


Lamp nie tłukłem aby ci udowodnić że to ja miałem rację. Nie zmienia to faktu że żadna nie świeci...

drosik napisał(a):
przchodząc wczoraj przez most na mostowej pstryknąłem fotke, sami zobaczciei powiedzcie czy to nie jest marnowanie naszych pieniążków:


No i powiedz mi czy nie mam racji? Nie ważne co się robi ważne że się robi. Grunt że ludziska widzą że coś się robi...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 13:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
forumpolityk napisał(a):
Nie ważne co się robi ważne że się robi. Grunt że ludziska widzą że coś się robi...

no, tu akurat jest ewidentna fuszerka :sad:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 13:31 
Offline

Dołączył(a): 7 kwietnia 2006, o 10:27
Posty: 88
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
* skaczących desek naliczyłem 1 słownie: jedną.


KrzaQ napisał(a):
* Potłuczone lampy. Są 3 z czego w jednej brakuje klosza.


KrzaQ napisał(a):
* Pomalowane barierki. Jak zwykle wizyta kibiców Rodła. Widziałem większe na ścianach bloków na osiedlu Hallera i Zatorzu. Godne potępienia.


KrzaQ napisał(a):
Oczeuję wyjaśnień co do "Skaczących pod nogami desek, pomalowanych barierek i potłuczonych lamp oświetleniowych


KrzaQ napisał(a):
Znowu wciskasz mi słowa których nie użyłem. Przeczytaj dokładnie.
Przyznałem, że kładka wymaga doświetlenia a nie, że jest zdewastowana jak Ty twierdzisz


O co ci chodzi???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 sierpnia 2006, o 13:34 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oki, Drosik, tylko temat dotyczy kładki a fotka jest z mostu. Wiem, że to napisałeś ale forumpolityk tego nie zauważył. Niby kolor ten sam ale jednak inne miejsce.

EDIT: A w tym przypadku zarządcą też nie jest miasto, którego tak czepia się forumpolityk.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.