Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 13:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 961
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Szadółki nie chcą u siebie spalarni. To gdzie?

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... dzie_.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 14:17 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
- W krajach Unii Europejskiej jest ponad pięćset spalarni odpadów, wiele z nich w centach miast, na przykład w Paryżu, Wiedniu czy Monachium i badania pokazują, że są bezpieczne dla ludzi i środowiska - przekonywał dr Tadeusz Pająk z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.


Jak zwykle kłamią. W Wiedniu owszem. W Monachium zakład nie znajduje się nawet w samym Monachium, tylko w przyległym miasteczku Unterföhring (10 km od centrum Monachium). W Paryżu 15 km od centrum.

Różnice co do Szadółek:
- bliskość wody (rzeki)

Podobieństwa do Szadółek:
- na obrzeżu aglomeracji
- blisko rozbudowanej sieci transportowej.

Ciekawe, że dotychczas nikt nie wspomniał o tym braku wody, prawda? Mamy dwie możliwości, albo to dalej cwana polityczna gra, albo mamy do czynienia z kompletnymi debilami.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 17:05 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
Hahaha, byłeś? Widziałeś kto był?

Jak Ci nie przeszkadza, to może zacznę Ci jeździć TIR-em pod oknem od rana do wieczora i palić plastikiem pod samym nosem? Może wtedy zmienisz zdanie? :)
Nie zapominaj, że komitet zebrał ponad 3000 podpisów mieszkańców Kwidzyna i nie miało to nic wspólnego z polityką i wyborami.


,,Hahaha, byłeś? Widziałeś kto był? "- widziałem na zdjęciach.

,,Jak Ci nie przeszkadza, to może zacznę Ci jeździć TIR-em pod oknem od rana do wieczora i palić plastikiem pod samym nosem?" - dlatego jakby zrobili obwodnicę a brama wjazdowa do IP była by od strony wschodniej TIRy nie musiały by jeździć nam pod oknami.

A plastik powinien trafiać nie do spalarni tylko do recyklingu.

Jeśli chodzi o 3000 podpisów , to jest rzeczą oczywistą, że każdy z nas odpowie NIE na pytanie:
Czy chcesz aby powstała spalarnia śmieci w naszej okolicy ?

Ale jeśli pytanie by brzmiało np:

Czy chcesz aby powstała proekologiczna supernowoczesna spalarnia śmieci wysokokalorycznych, czyli tych, które nie nadają się do recyklingu, a co za tym idzie przybędą nowe miejsca pracy ,zbudowana zostanie między innymi obwodnica po której tylko będą poruszały się samochody dowożące ,,paliwo", a przez najbliższe 10 lat zagwarantowana będzie nowa niższa cena za ciepło płynące do Twojego mieszkania ?

to myślę sobie, że z zebraniem 3000 podpisów mógłby być problem.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 17:25 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
widziałem na zdjęciach.


Widziałeś tych, których znasz z mediów. A lekarzy kwidzyńskich dostrzegłeś? Od razu mówię, że nie startowali w wyborach.


Cytuj:
dlatego jakby zrobili obwodnicę (...) od strony wschodniej


Czyżbyś wierzył w garbate aniołki? :roll: Kto i za co ma to zrobić?

Cytuj:
A plastik powinien trafiać nie do spalarni tylko do recyklingu.


Dobrze powiedziane - powinien. Dowiedz się z czego się składa owa "frakcja energetyczna" , a potem zabierz ponownie głos, ok?

Cytuj:
Czy chcesz aby powstała proekologiczna supernowoczesna spalarnia śmieci wysokokalorycznych, czyli tych, które nie nadają się do recyklingu, a co za tym idzie przybędą nowe miejsca pracy ,zbudowana zostanie między innymi obwodnica po której tylko będą poruszały się samochody dowożące ,,paliwo", a przez najbliższe 10 lat zagwarantowana będzie nowa niższa cena za ciepło płynące do Twojego mieszkania ?

1. Skąd przypuszczenia, że będzie proekologiczna i supernowoczesna? W Polsce nie mamy nawet ustawy odorowej, a Ty byś chciał mieć nowoczesną spalarnię. :lol:
2. Obwodnica wschodnia to Twoja mrzonka. Nie ma jej w żadnych planach.
3. Nikt nie zagwarantuje Ci ciepła po niższej cenie, bo nie ma w tym żadnego interesu. Mieszkańcom Szadółek czy Kolbud również nikt nie oferuje tańszego prądu w zamian za zgodę. Znów mrzonka.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 19:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J, poddaję się ;) wygrałeś ;) a pytanie drugie było wyimaginowanym przykładem :grin:. Obiecuję, że się już nie wypowiem na ten temat :cry:
Puenta:
1- Chcę jeździć szerokimi nowymi drogami - oby były jak najdalej od mojego siedliska.
2- Śmieci wyrzucam do kosza ( średnio 120 litrów na rodzinę 4 osobową tygodniowo) -wysypisko oczywiście powinno być ale jak najdalej mojego podwórka.
3- Mam w domciu instalację sanitarną ale to co do niej leci najlepiej wysłać w kosmos, bo przecież oczyszczalnia ścieków musi być jak najdalej mojego domciu.
4- Fajnie byłoby mieć pracę ale powstający nowy zakład pracy oczywiście nie może być pobudowany w mojej okolicy.
5- Wiatraki to przecież najczystsza energia, ale niech stoją tak abym ich nie widział
itp,itd

W dzisiejszych czasach przy bardzo mocno zurbanizowanym terenie tak naprawdę nie ma miejsca na powyżej wymienione budowle, gdyż zawsze znajdzie się grupa osób niezadowolonych, które z pewnością znajdą szereg słusznych argumentów :P

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 20:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
Czy chcesz aby powstała proekologiczna supernowoczesna spalarnia śmieci wysokokalorycznych, czyli tych, które nie nadają się do recyklingu, a co za tym idzie przybędą nowe miejsca pracy ,zbudowana zostanie między innymi obwodnica po której tylko będą poruszały się samochody dowożące ,,paliwo", a przez najbliższe 10 lat zagwarantowana będzie nowa niższa cena za ciepło płynące do Twojego mieszkania ?

to myślę sobie, że z zebraniem 3000 podpisów mógłby być problem.

I tu się zgadzam z Aszastrą. Dobrze ulokowany zakład, wraz z dojazdem omijającym centrum Naszego Miasta czy z nowoczesną, proekologiczną technologią zapewne miałby rację bytu. Co do technologii, to nawet jeśli nie ma w Polsce stosownego prawa, to bym się o to nie martwił - znając życie to taka spalarnia, jak zresztą chyba wszystko obecnie w Polsce, byłaby budowana z wykorzystaniem dopłat unijnych, a tym samym obiekt ten musiałby spełniać wszelkie normy UE w zakresie ekologii. Do tego zapewniłby parę miejsc pracy, a wiadomo, że z tym coraz ciężej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 21:04 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Piotr_J, poddaję się ;) wygrałeś ;)


I sądzisz, że mi zależy na jakiejś wygranej? :lol: Ja w nic nie gram, to i wygrywać nie chcę. :lol:

Ale ripostę Ci napiszę, bo wrzucasz mnie do jakiejś dziwnej szufladki człowieka z buszu, który boi się cywilizacji. :razz:

Cytuj:
Puenta:
1- Chcę jeździć szerokimi nowymi drogami - oby były jak najdalej od mojego siedliska.
2- Śmieci wyrzucam do kosza ( średnio 120 litrów na rodzinę 4 osobową tygodniowo) -wysypisko oczywiście powinno być ale jak najdalej mojego podwórka.
3- Mam w domciu instalację sanitarną ale to co do niej leci najlepiej wysłać w kosmos, bo przecież oczyszczalnia ścieków musi być jak najdalej mojego domciu.
4- Fajnie byłoby mieć pracę ale powstający nowy zakład pracy oczywiście nie może być pobudowany w mojej okolicy.
5- Wiatraki to przecież najczystsza energia, ale niech stoją tak abym ich nie widział
itp,itd

Ad. 1 Najnowsza kwidzyńska droga (do mostu) jak i planowana obwodnica północno-zachodnia powstaną kilkadziesiąt metrów od mojego domu i bardzo się z tego powodu cieszę. :)

Ad. 2. Śmieci zanim wyrzucę, to je segreguję. Mam też swój przydomowy kompostownik, do którego trafia frakcja mokra (np. obierki itp.). Z kompostownika to wszystko wraca na moje podwórko w postaci świetnego nawozu. Dzięki temu bardzo rzadko mamy pełny pojemnik 120 L. :) Nic nie mam przeciwko nowoczesnym wysypiskom. Byłem w Gilwie, wiem jak ten zakład funkcjonuje i uważam, że jest racjonalnie usytuowany. :)

Ad. 3. Gdybym dziś budował dom, to ścieki z niego trafiałyby nie w kosmos, tylko wprost pod mój trawnik poprzez przydomową bio-oczyszczalnię. Moi znajomi bardzo sobie chwalą takie rozwiązanie. Jest eko i jest tańsze niż odprowadzanie ścieków do sieci miejskiej. Niestety u nas jest już za późno i nie da się takiej oczyszczalni zamontować. Szkoda.

Ad. 4. Nie mam nic przeciw zakładom pracy. Nawet takim jak IP, które są dość uciążliwe dla środowiska. Po pierwsze coś produkują, po drugie dają pracę. W spalarni pracy jak na lekarstwo. Cytat z wyjazdu do Premnitz: Przy obsłudze spalarni na jednej zmianie pracuje 5 osób, stąd też nie można potwierdzić pojawiających się głosów, że budowa spalarni wpłynie znacznie na obniżenie bezrobocia w obrębie jej lokalizacji.

Ad. 5. Wiatraki są fajne, zwłaszcza małe, przydomowe. Od kilku lat kombinuję zbudowanie takiego typu amerykanka. Mógłby zasilać oświetlenie zewnętrzne. :) Jak dla mnie nawet te duże mogłyby stać w całej okolicy. Myślę, że dystans 500 m od domostw jest wystarczający, żeby wytrzymać szum wirnika i generatora. :)
itp., itd.

Jak widać nie uciekam od cywilizacji, wiele rozsądnych inwestycji bardzo mi się podoba i sam z nich korzystam. :)

Pozdrawiam!

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 21:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J, Nie wytrzymałem ,zrywam obietnicę :grin: lubię polemizować :wink:
Ad.1- ja mieszkam w linii prostej od IP ok 1 km(pociągi z drzewem i chemikaliami przejeżdżają ok 50 m od mojej posesji), a spalarni nie mówię kategorycznie NIE :twisted:
Ad.2 - jakby wszyscy tak robili było by super (segreguję śmieci a kompostownika jeszcze nie mam)
Ad.3- mam taką oczyszczalnię, co 2 tygodnie wrzucam bakterie ,ale tym co z niej wypływa to nie chciałbym podlewać moich warzyw ;) , jednak kompletnie się takie rozwiązanie nie sprawdza w terenie mocno zurbanizowanym np na osiedlach :P
Ad.4- nawet jakby pracowało 5 osób, to 5 rodzin ma stały dochód i nie musi stać w pośredniaku lub w kolejce do pomocy społecznej.
Ad.5- kombinuj ,kombinuj zbudowanie takiego wiatraka w dzisiejszych czasach jest to stosunkowo proste jednak zapoznaj się pierw z obowiązującymi przepisami, gdyż z tego co wiem postawienie takiego wiatraka na posesji prywatnej nie jest takie proste.
Także pozdrawiam

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 22:12 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
pociągi z drzewem i chemikaliami przejeżdżają ok 50 m od mojej posesji


Ile razy dziennie? :) Pamiętaj, że mój opór wobec spalarni, to w głównej mierze właśnie kwestie transportowe (zablokowanie miasta, koszty itp.). Na pierwszych konsultacjach zasugerowałem właśnie transport kolejowy, ale panowie z ZUT w Gdańsku stwierdzili, że nie mają rampy załadowczej, więc się nie uda. Stąd wiem, że budowanie wschodniej obwodnicy Kwidzyna z powodu spalarni też się nie uda.


Cytuj:
tym co z niej wypływa to nie chciałbym podlewać moich warzyw

Ale ja nie mam warzyw tylko trawę. Poza tym instalacja rozsączająca byłaby pod trawą i to dość głęboko, prawda? :)

Cytuj:
nawet jakby pracowało 5 osób


W takim razie powiat powinien rozbudować sortownię w Gilwie i jeszcze dokładniej sortować nasze śmieci. Sortowanie odbywa się ręcznie z taśmy, więc zatrudnienie znalazłoby więcej niż 5 osób. Sprzedaż odsortowanych materiałów mogłaby sfinansować miejsca pracy. Jest pomysł? Nie trzeba budować spalarni, żeby praca była. :P

Cytuj:
zapoznaj się pierw z obowiązującymi przepisami, gdyż z tego co wiem postawienie takiego wiatraka na posesji prywatnej nie jest takie proste.


Skoro prawie w centrum miasta przy Toruńskiej można było postawić mały wiatrak, to widać da się to zrobić. :)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 22:58 
Piotr_J napisał(a):
Skoro prawie w centrum miasta przy Toruńskiej można było postawić mały wiatrak,
To tylko reklama produktu. Pytałem tam. Cena m.w. logiczna na 2-3 sąsiadów. A o procedurze zainstalowania, to szkoda gadać, tak samo jak o spalarni z naszymi kolegami z forum, którzy wyraźnie chcą się z Tobą tylko droczyć dla sportu. Zachowaj energię na ewentualne niepomyślne dla mieszkańców fakty. Tak to już bywa, że czasami trzeba bronić ludzi przed nimi samymi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 20 listopada 2011, o 22:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Wiatraki, to doprawdy marnotrawstwo kasy. Dyskusja o spalarni jeszcze nie stała się bezprzedmiotowa? Gadałam z koleżanką, która w urzędzie gdańskim odpowiada za kwestie środowiska i powiedziała, że do Kwidzyna się nie opłaca wozić i jest to argument przesądzający o lokalizacji w Szadółkach :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 20 listopada 2011, o 22:36 
Didi napisał(a):
Dyskusja o spalarni jeszcze nie stała się bezprzedmiotowa? Gadałam z koleżanką, która w urzędzie gdańskim odpowiada za kwestie środowiska i powiedziała, że do Kwidzyna się nie opłaca wozić i jest to argument przesądzający o lokalizacji w Szadółkach :)
W Szadółkach już jej nie widzą. a ostatnia informacja jest następujaca:
Cytuj:
DZIENNIK BAŁTYCKI 2011-11-14
Lokalizacja spalarni w Gdańsku Szadółkach stoi pod znakiem zapytania. Projekt ten najprawdopodobniej zostanie jeszcze raz przeanalizowany i bardzo prawdopodobne, że spalarnia pomorskich śmieci zostanie zbudowana gdzie indziej.
- Spalarnia będzie produkować ciepło, funkcjonować jako elektrociepłownia. Do pracy takiego zakładu potrzeba dużych ilości wody - Skąd w Szadółkach ją weźmiemy? Liczą się też efekty ekonomiczno- energetyczne. Nie ma tam aż tylu mieszkańców, by całe ciepło wyprodukowane przez spalarnię udało się spożytkować. Istotna jest również możliwość dojazdu.
Po uruchomieniu spalarni znacznie zwiększy się natężenie ruchu samochodów na trójmiejskiej obwodnicy, na której już teraz jest ciasno.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 26 listopada 2011, o 19:21 
Offline

Dołączył(a): 23 października 2009, o 15:39
Posty: 210
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Polecam wywiad z Markiem Krzykowskim, zamieszczony w Pulsie Kwidzyna (http://www.pulskwidzyna.pl/index.php?art=795#article). Szczególnie ten fragment:


Skoro mówimy o energii to proszę powiedzieć, czy temat kwidzyńskiej spalarni śmieci jest już zamknięty?


- Uważam, że sprawa została źle poprowadzona. W województwie pomorskim nie ma lepszego miejsca niż IP-Kwidzyn. Biorąc pod uwagę dostęp do technologii, to spalarnia w Kwidzynie rozwiązałaby temat frakcji palnych odpadów całego województwa, a dla Kwidzyna nie przyniosłoby to żadnych negatywnych skutków. Dla nas byłaby to korzyść, bo jest to najtańsze i najlepsze paliwo jakie w ogóle może być, a spaliny po odpowiednim przefiltrowaniu są dużo czystsze od spalin z węgla. Ponadto emisja siarki i emisja azotu jest mniejsza w takiej spalarni. Byłoby to dodatkowe zajęcie dla około 100 osób pracujących w spalarni i usługach transportowych. Kiedy zostanie oddany most, to sprawa transportu nie będzie dla Kwidzyna uciążliwa. Reasumując - same korzyści dla naszego miasta.


To dlaczego decydenci nie wracają do tego? Chyba nie powie mi Pan, że przestraszyli się społecznego protestu?

- Nie wiem na ile protest był skuteczny, ale w tej chwili każda inwestycja: farma wiatrowa, szukanie gazu łupkowego, spalarnia śmieci - zawsze rodzi pewną liczbę protestów. W naszym przypadku głównie zaważyła kwestia Trójmiasta. Praktycznie byliśmy po słowie z Gdańskiem, ale próbowano to uzgodnić jeszcze z Gdynią. Uznałem, że jeżeli ta kwestia ma być oparta o wojnę polityczną, to mnie to nie interesuje. Patrzę na ten temat z punktu biznesowego i spokojnie czekam. Jeżeli rozwiązania trójmiejskie nie zadziałają, to możemy wrócić do rozmów.

_________________
MS


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 27 listopada 2011, o 12:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
to za długo ten most w dobrej kondycji nie będzie, jak tiry się zaczną przez niego przewalać. Mam nadzieję, że władze miasta mają inne podejście niż biznesowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 27 listopada 2011, o 23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czemu chcą nas uszczęśliwiać na siłę ... pozdrawiam ...

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.