Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 11:56 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ma tyle wspólnego, ze jak taka decyzja zapadnie to nawet najblizsza rodzina (jeżeli będzie wiedzieć) Cię o tym nie poinformuje a co dopiero mowa o konsultacji

Zreszta zgodnie z nowymi tryndami - lepiej nie wiedzieć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 12:33 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
olekbe, czy możesz wyjaśnić co to ma wspólnego ze spalarnią?!?


No niestety, to jest zachowanie sfrustrowanego człowieka.
Jedna myśl tylko w głowie, i nie ważnie jaki temat.
olekbe Uważaj! Bo na razie to jest frustracja, (tak mi się wydaje) ale może dość do obłędu. A to już będzie uraz psychiczny ;) :)
A po co Ci to, w imię czego. Potrzebne Ci to?

No chyba że kandydujesz.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 12:41 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
olekbe, a przeczytałeś tą nową ustawę? Czy tylko koledzy Ci o niej opowiadali?

I nie pisz już więcej bzdur w tym wątku.

P.S. Sama ustawa wcale mi się nie podoba, ale nie ma nic wspólnego z tym tematem.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 12:47 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jezeli ja jestem bliski obłędu to rządzący (lub chyba bardziej ŻĄDZĄCY) są w jakimś szala aspołecznym

a kandydują ONI (znowu mamy ONYCH)
ustawa jest bardzo pojemna a jak się wemą za interpretacje i wykładnie miłościwie nam panujący aż wybraźni brakuje


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 15:25 
olekbe napisał(a):
Ten watek można definitywnie zamknąć …
Można zamknąć z powodów, które autor przedstawił w dalszym ciągu wypowiedzi, a można też nie zamykać ku przestrodze potomnych. Gdyby rok temu obowiązywała ustawa ostatnio podpisana przez Prezydenta to mielibyśmy już w Kwidzynie „szadółki” czy inny smrodliwy Armagedon, bo poza wiedzą i przyzwoleniem mieszkańców Kwidzyna, grupa trzymająca władzę polityczną w mieście zafundowałaby nieodwołalnie tę „atrakcję” kwidzyniakom, bez względu na ich zdanie, nawet w nieświadomości Rady Miejskiej.
Jako jeden z organizatorów tamtej akcji, winien jestem pozostałym uczestnikom pewien przekaz, jaki dotarł do mnie z „kwatery głównej” niedoszłego inwestora i beneficjenta spalarni. Otóż pogratulowano nam skutecznej akcji, która w istocie swej nie była przecież kierowana do bezwiednych patronów tej inwestycji we władzach miasta, a konkretnie do IP Kwidzyn, które wobec narastającego protestu zrezygnowało z uprzedniego projektu. (Obcy kapitał nie przepada za utarczkami z tubylcami, nawet jeśli jest gorliwie wspierany przez tubylczych wodzów, którzy ok. 80% powierzonego sobie budżetu, właśnie jemu zawdzięczają .)
Jeśli ktoś nie docenia zagrożenia dla swobód obywatelskich , jakie wnoszą ostatnio uchwalone przez rządząca większość regulacje prawne (http://www.bip.gov.pl/articles/view/41 oraz kolejne projekty ustawy o podstawach inwigilacji internautów, o blokowaniu stron i ograniczeniu swobody świadczenia usług http://prawo.vagla.pl/node/8808 ) , to pozostaje tylko współczuć mu, jako że jest to ewidentna diagnoza mentalności niewolnika ślepo broniącego swych władców bez względu na ich zapędy.
P.S. Myślę, że któreś kolejne kwidzyńskie rondo w kierunku Gilwy będzie kiedyś nosiło nazwę z podziękowaniem dla ok. 7-miu tysięcy mieszkańców, którzy nie byli obojętni w kwestii spalarni. A zawiedzeni kwidzyńscy jej zwolennicy ciągle mają szansę przeprowadzki w wymarzone sobie inne klimatyczne miejsca, niż w miasteczku nad Liwą.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 18:22 
Offline

Dołączył(a): 5 września 2007, o 19:41
Posty: 103
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
By kradło się łatwiej

cpa, wt., 27/09/2011 - 20:57

Senatorzy PO znowelizowali nowelę ustawy o dostępie o informacji publicznej. Ograniczono dostęp do informacji,
dlatego, że z dobrodziejstw poprzedniej ustawy ludzie zaczęli korzystać,a tak być nie miało. Ustawa miała sobie być, a "ciemny lud" miał o niej nie wiedzieć. Teraz każdy przekręt będzie łatwiej
ukryć przed opinią publiczną poprzez utajnienie.
No cóż, bandyci dostali dodatkową osłonę legislacyjną.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... -o-doste...
cpa's blog Zaloguj się lub utwórz konto, by odpowiadać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 18:29 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
olekbe napisał(a):
By kradło się łatwiej


krzyzak napisał(a):
Piotr_J napisał(a):
olekbe, czy możesz wyjaśnić co to ma wspólnego ze spalarnią?!?



olekbe napisał(a):
Uważaj! Bo na razie to jest frustracja, (tak mi się wydaje) ale może dość do obłędu. A to już będzie uraz psychiczny ;) :)


Niestety, stało się. :sad:
:D :D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 28 września 2011, o 20:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
Gdyby rok temu obowiązywała ustawa ostatnio podpisana przez Prezydenta to mielibyśmy już w Kwidzynie „szadółki” czy inny smrodliwy Armagedon, bo poza wiedzą i przyzwoleniem mieszkańców Kwidzyna, grupa trzymająca władzę polityczną w mieście zafundowałaby nieodwołalnie tę „atrakcję” kwidzyniakom, bez względu na ich zdanie, nawet w nieświadomości Rady Miejskiej.


Budslavsky- myślę sobie, że jest to lekka nadinterpretacja.
Konsultacji społecznych a co za tym idzie i protestów na pewno by nie uniknęli.

Apropo spalarni szkoda że nie wybudowali jej u nas :razz:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 12 października 2011, o 08:57 
Offline

Dołączył(a): 25 czerwca 2009, o 11:24
Posty: 330
Lokalizacja: Gniew
Płeć: Mężczyzna
Tymczasem w Gniewie...


Załączniki:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 110.31 KiB | Przeglądane 9436 razy ]
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 12 października 2011, o 10:12 
To hasło „STOP SPALARNI W GNIEWIE” jest trochę mylące.
Aktualne projekty przewidują budowę regionalnej spalarni odpadów komunalnych w Szadółkach. (Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdańska wszczął 22 sierpnia b.r. postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji środowiskowych dla tej inwestycji. http://zut.com.pl/cezo/index.php/Media/ ... skowe.html)

W Gniewie chodzi o lokalnego truciciela i śmierdziela, który już tam działa. Chodzi o wytwórnię keramzytu WEBER, zużywającą tysiące ton ciekłych odpadów niebezpiecznych.
Cytuj:
Pod przykrywką produkcji keramzytu i pod tajemniczym hasłem PALIWO ALTERNATYWNE łatwiej jest legalnie pozbywać się tysięcy ton ciekłych odpadów niebezpiecznych. Uśpione społeczeństwo szybko przywyknie do smrodu, a choroby jakie zaczną się pojawiać, nie koniecznie będą wynikem emisji rakotwórczych substancji. Mijały lata, pył na parapatech, wymiotujący mieszkańcy, ból głowy, podrażnienie dróg oddechowych, alergie i astma... Choroby cywilizacyjne... Normalka... Co z tego, że dwóch wariatów walczyło przez kilka lat błagając ówczesnego burmistrza i władze o interwencje. Cisza... Zakład zmieniał szyld, nazwy, szefów, właścicieli, nie zmieniał technologii. Na szczęście wiatr zmieniał kierunek i toksyczny dym tróje każdego po trochu - trochę mieszkańców Niziny Walichnowskiej - Ciepłego, Gronowa, Wlk. Walichnów, jak zawieje z północy do mieszkańców Gniewa - miasta położonego w śmiertelnej niecce pod samym zakładem. W przypadku północnych wiatrów pył i przerażająco śmierdzący gaz opada skutecznie wypełniając płuca mieszkańców, osadzając się na ogródkach działkowych z jakże ekologiczną zdrową roślinnością. Apele rolnika, który twierdzi, że krowy w pobliżu zakładu chorują, skargi ludzi zamykających w słoneczne i upalne dni okna przy ulicy Krasickiego, wszystko to nic. Zakład działa dalej. Brakuje determinacji, a mieszkańcy trochę jakby uśpieni tym tajemniczym gazem żyją sobie z dnia na dzień. Wreszcie widać, że ktoś postanowił przerwać ten marazm i wziąć sprawy w swoje ręce.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 08:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Nadal są w kropce gdzie zbudowac spalarnię. Kolejna propozycja to obok rafinerii: http://www.dziennikbaltycki.pl/stronagl ... a-material

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 09:42 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moje stare kości mówią, że jeszcze będziemy reaktywować komitet. :sad:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 10:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Moje stare kości mówią, że jeszcze będziemy reaktywować komitet. :sad:


Pewnie nie wszyscy przyjdą na spotkanie reaktywacyjne komitetu, gdyż jest już po wyborach samorządowych :P

A mi tam spalarnia by nie przeszkadzała , oczywiście pod pewnymi obostrzeniami. :razz:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 10:24 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Pewnie nie wszyscy przyjdą na spotkanie reaktywacyjne komitetu, gdyż jest już po wyborach samorządowych :P

A mi tam spalarnia by nie przeszkadzała , oczywiście pod pewnymi obostrzeniami. :razz:


Hahaha, byłeś? Widziałeś kto był?

Jak Ci nie przeszkadza, to może zacznę Ci jeździć TIR-em pod oknem od rana do wieczora i palić plastikiem pod samym nosem? Może wtedy zmienisz zdanie? :)
Nie zapominaj, że komitet zebrał ponad 3000 podpisów mieszkańców Kwidzyna i nie miało to nic wspólnego z polityką i wyborami.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Konsultacje społeczne - SPALARNIA ŚMIECI
PostNapisane: 15 listopada 2011, o 11:06 
Piotr_J napisał(a):
Moje stare kości mówią, że jeszcze będziemy reaktywować komitet. :sad:
A ja coś sobie przypominam.viewtopic.php?f=56&t=7582&start=345 Napisane: 26 lut 2011, 2011 10:20
Cytuj:
Właśnie przed chwilą obejrzałem retransmisję ostatniej sesji Rady Miejskiej. W trakcie jej na mównice wyszedł radny Pukarowski i wyraził swoje zainteresowanie losami stowarzyszenia STOP SPALARNI. Pomyślałem sobie - wygłupił się młody radny, bo co może wiedzieć burmistrz o komitecie obywatelskim, którego nie był członkiem. Owszem mógłby zapytać Pana burmistrza o aktualne działania samorządu wojewódzkiego odnośnie obowiązku uruchomienia spalarni na terenie mu podległym.
Jednak najbardziej zaskoczył mnie sam burmistrz Krzysztofiak, który jak się okazało też jest żywo zainteresowany losami... komitetu. Zasugerował jednoznacznie, że była to wyborcza aktywność, wykreowana przez grupę osób, która skończyła się w dniu wyborów. Nazwał też występujące wtedy zagrożenie jedynie faktem prasowym.
Skąd brało się takie zainteresowanie sprawą (Komitet Obywatelski), która była już nieaktualna i bezprzedmiotowa. Nie można wykluczać, że sprawa spalarni w Kwidzynie jest tylko w „zamrażarce” i po przeczekaniu może być znów wywleczona, a do wyborów samorządowych daleko.
Piotr_J napisał(a):
drosik napisał(a):
(viewtopic.php?f=56&t=7582&start=360) Co robi teraz komitet :?:
Czeka na kolejne kroki władz wojewódzkich. Na pierwszym spotkaniu ustaliliśmy, że komitet ulegnie rozwiązaniu dopiero w momencie, kiedy będzie miał pewność, że spalarnia w Kwidzynie nie powstanie. Do tego czasu może pozostawać uśpiony, a działalność zawieszona, ale nie oznacza to, że ruch społeczny nie istnieje.

Czuj czuj, czuwaj!


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.