Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2006, o 07:56 

Co to ma być? Co to za projekt? Nic bym nie mówił, gdyby postanowiono odbudować starówkę w takiej formie jak była przed II wojną światową ( zgodnie z fotografiami z tamtych lat ). Z ratuszem, kamieniczkami, rynkiem itp. Ale wszystko zgodnie z panującą w tedy architekturą, a nie nowoczesną. Natomiast to coś co chce się wybudować koło katedry ( w tak historycznym miejscu ) w niczym nie przypomina przedwojennych, pięknych kamienic. Te budynki w ogóle tu nie pasują. Jeżeli nie można odbudować starego miasta, to ja wolę jak większość skwer z jakąś piękną fontanną lub dużym pomnikiem ( może założyciela miasta, albo jakiejś ważnej historycznej postaci - np. dawnego biskupa ).

Dodałem kilka zdjęć by przypomnieć jak kiedyś wyglądało otoczenie zamku. Jeżeli dziś ma być coś budowanego koło katedry, to chcę aby wyglądało to mniej więcej tak, jak na tych fotkach.

Załączniki:
3.JPG
3.JPG [ 64.54 KiB | Przeglądane 3928 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 47.83 KiB | Przeglądane 3928 razy ]
1.JPG
1.JPG [ 42.1 KiB | Przeglądane 3928 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 8 lipca 2006, o 11:42 

Verdan napisał(a):
dużym pomnikiem ( może założyciela miasta, albo jakiejś ważnej historycznej postaci - np. dawnego biskupa )

Mam dwie kandydatury: Otto von Bismarck, JPII.
:wink:

Tytuł:
PostNapisane: 18 lipca 2006, o 11:42 

Ludzie wygląd "nowego - starego miasta" jest ohydny. Ale, o czym my tu gadamy przecież wiadomo, że jakieś urzędasy niezłą, kaskę wymiotą na tym projekcie a ich nie interesuje jak to będzie wyglądać tylko ile na tym da się zarobić do własnej kieszoneczki. Więc dajmy sobie spokój z molestowaniem się pytaniami a kto a po co.

Tytuł:
PostNapisane: 25 lipca 2006, o 09:44 

Corzano napisał(a):
Mam dwie kandydatury: Otto von Bismarck, JPII

Popieram :!:

"Każdego dnia, raz dziennie,dawaj sobie prezent. Nie planuj tego. Nie czekaj. Niech się zdarzy. To może być nowa koszula,drzemka w fotelu, albo... dwie filiżanki dobrej, gorącej, czarnej kawy. Takiej jak ta."
Special agent of FBI, Dale Cooper

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 20:08 
Przyjaciel forum

Kurier Kwidzynski donosi: " Jest szansa, ze budowa kamienic rozpocznie sie w tym roku" Sa tez wizualizacje nowej (przynajmniej dla mnie) koncepcji. Wydaje mi sie, ze tym razem wyglada to znacznie lepiej. (dla przypomnienie zalaczam kilka fotek ponizej)
.
Jestem zwolennikiem pozostawienia tam wiecej przestrzeni, co by rowniez ta strona katedry mogla byc podziwiana w calej okazalosci, ale obecna wersja jest dla mnie do zaakceptowania. Zreszta istniejacy juz tam 'koszmarek' swiadczy, ze budowa jest juz rozpoczeta i nie ma wielkiego wyboru.
Od strony dawnego 'Pewexu' jest tablica informacyjna z tymi wlasnie renderami, wykonawca i inwestorem.
No i teraz moje pytanie: Jesli investorem nie jest juz TBS tylko deweloper z Gdanska, dlaczego na stronie http://www.tbs.kwidzyn.pl/PAGES/PLAN.html ciagle mozna ogadac plany tych mieszkan/lokali? Chodzi mi glownie o to, czy chetni moga kupic np lokal pod uslugi, czy bedzie to za zasadach TeBeeSowych? Czy ktos z Szanownych Forumowiczow moglby podzielic sie swoja wiedza?
dzieki,

P.S. zauwazcie ze nawet samochody sa ladniejsze :-D

Załączniki:
Komentarz: fotka z forum
skan z  e-kwidzyn.pl.jpg
skan z e-kwidzyn.pl.jpg [ 123.43 KiB | Przeglądane 3596 razy ]
Komentarz: za www.g-c.pl
2.jpg
2.jpg [ 163.25 KiB | Przeglądane 3596 razy ]
Komentarz: za www.g-c.pl
1.jpg
1.jpg [ 157.65 KiB | Przeglądane 3596 razy ]
Komentarz: czy nie mozna tak? (fotka z forum)
mrwd.jpg
mrwd.jpg [ 64.54 KiB | Przeglądane 3596 razy ]

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 20:14 

Nie nooo.... ładne są te nowe propozycje, takie nienachalne i dość subtelne. Wrażenie robią naprawdę miłe w przeciwieństwie do tych potworków które planowane były wcześniej :grinka:

Jeśli faktycznie zadbają o te wszystkie elementy ozdobne, kolorystykę i szprosy w oknach to ja jestem bardzo na tak :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 20:17 

No jestem mile zaskoczony.
Bardzo ciekawe czy to tak w realu bedzie wygladac.

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 20:20 

Jeszcze tylko te obleśne bloki z tyłu dać tym samym architektom do "przerobienia" może jakoś udałoby im się uratować te paskudztwa tak psujące widok :?:

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 21:34 
Przyjaciel forum

Cytuj:
Jeszcze tylko te obleśne bloki z tyłu dać tym samym architektom do "przerobienia" może jakoś udałoby im się uratować te paskudztwa tak psujące widok

Moi rodzice w jednym z nich mieszkają :arrow: kiedyś, może 10 lat temu był jakiś pomysł, żeby przerobić dachy tych wszystkich bloków z płaskich-jakie są teraz na dwuspadziste z wykuszami. Dachy miały być pokryte ładną dachóweczką, co znacznie poprawiło by ich wygląd. Plany te chyba dostały w łeb :arrow: wiadomo z jakich powodów :twisted: szkoda zyskałaby cała nasza starówka, a tak poza tym to pierwsze zdjęcie-plany całkowita porażka, następne 100% poprawy ;)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 17 marca 2007, o 23:00 

wiem, że decyzje zapadły już wówczas, kiedy wydano zezwolenie na pobudowanie tego
"korabia-koszmarka", ale ja nadal wolałabym wolną przestrzeń z fontanną, mała gastronomią, ławeczkami itd itd.
Marzenia ściętej głowy. Tych bloków się nie przerobi i wszystko będzie
wyglądało koszmarnie.
W Elblągu pięknie odrestaurowano starówkę, ale tam bloki nie zostały wkomponowane
w "pejzaż".
:mad: :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2007, o 21:35 

Ten projekt jest fantastyczny! Wreszcie oddano w nim pewien charakter starego miasta. I właśnie o to mi chodziło! Trzymam kciuki za powodzenie tej inwestycji. Dzięki niej Kwidzyn zyska.

Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2007, o 22:53 

Wolałbym, aby dokonano rekostrukcji starówki tak aby wyglądała identycznie jak przed wojną

Tytuł:
PostNapisane: 18 marca 2007, o 22:59 

beges napisał(a):
Wolałbym, aby dokonano rekostrukcji starówki tak aby wyglądała identycznie jak przed wojną

obawiam się że to tylko pobożne "wolałbym" :grinka:
Projekt który został zaakceptowany przez naszego konserwatora jest chyba najlepiej oddającym dawny klimat. Jeśli założenia w rozplanowaniu będą podobne to tym lepiej.
Niestety nie mogę się zgodzić z Tobą że lepiej byłoby popracować nad rekonstrukcją. To już nie byłoby to samo, nie miałoby klimatu ani historii dlatego jeśli już ma cokolwiek na tym placu powstać to niech to będzie ładne, kllimatyczne ale nie takie samo.

Tak po cichu zdradzę że marzy mi się odbudowa ratusza choć wiem jak bardzo jest to nierealne i że pozostanie jedynie w sferze marzeń :grinka:

Ostatnio edytowano 19 marca 2007, o 00:10 przez malgos, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, o 00:08 

malgos napisał(a):
Tak po cichu zdradzę że marzy mi się odbudowa ratusza choć wiem jak bardzo jest to nierealne i że pozostanie jedynie w sferze marzeń

Nie tylko Tobie Małgosiu, nie tylko Tobie...

Pierwsze co jak zobaczyłem te fotki zastanawiałem się z kolegą
( też Kwidzynianin ), co będzie z ratuszem,
ale jak widać nie zanosi się na odbudowę, a szkoda :(

Ostatnio edytowano 19 marca 2007, o 00:09 przez aslv, łącznie edytowano 1 raz

Tytuł:
PostNapisane: 19 marca 2007, o 00:22 
Przyjaciel forum

Cytuj:
Ten projekt jest fantastyczny! Wreszcie oddano w nim pewien charakter starego miasta.

Cytuj:
Jeszcze tylko te obleśne bloki z tyłu dać tym samym architektom do "przerobienia" może jakoś udałoby im się uratować te paskudztwa tak psujące widok

Wlasnie. Tak sobie wyobrazam to miejsce ogladajac te nowe 'wizje' i zauwazylem pewna niescislosc. Obrazek "1.jpg" jest zrobiony zza istniejacego ciagu sklepow przy ul Braterswa Narodow. Jakos ciezko mi sobie wyobrazic, ze ciag owy moglby byc zlikwidowany (no chyba ze Kononowicz zostanie burmistrzem to zlikwiduje wszystko :) Nawet jesli ta przeszkoda zostalaby zlikwidowana, pozostaje jeden bardzo nieprzyjemny zgrzyt. Prosze teraz szanownych forumowiczow o chwile skupienia i wysilenie wyobrazni... stajemy sobie (wirtualnie) przed narozna kamienica, ta z napisem pierkania i cukiernia i podziwiamy piekne kamieniczki. Nastepnie robimy zwrot o 180 stopni i co widzimy? Obracamy teraz glowke w prawo... znowu to samo.
Mozecie mnie nazwac zrzeda ale ja naprawde nie potrafie sobie wyobrazic jak mozna upiekszyc ale chociaz troche dopasowac do reszty te paskudne kwadratowe bloki.

P.S. Napisalem to tylko dlatego, ze sam przyklasnalem wizji stylowych kamieniczek, zapominajac o tym, ze to powinien byc tylko poczatek odbudowy Starego Miasta a nie cel sam w sobie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 35  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1