Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 20 czerwca 2011, o 22:39 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Paweł, popatrzmy na tego rodzaju kontrowersyjne inwestycje troszkę inaczej , piszesz ,,Po to są dotacje, żeby z nich korzystać - inaczej przepadną " nie zapomnij, że te dotacje także pośrednio pochodzą z naszych podatków ( przecież Polska także dorzuca się do UE )

W UE panuje powszechne centralne rozdawnictwo na różnego rodzaju cele, programy, projekty itd np: z jednej strony dotuje się producentów tytoniu z drugiej zaś strony walczy się ze skutkami palenia wydając pieniążki na różnego rodzaju programy profilaktyki antynikotynowej.

Nie bez powodu część społeczeństwa twierdzi, że UE to wielki Eurokouchoz, który prędzej czy później padnie.( ja należę do nich :razz: )

Moim zdaniem budowa parku technologicznego w takiej małej miejscowości jak Kwidzyn , która nie ma zaplecza naukowego mija się z celem.

Prezes, księgowa i paru innych pracowników już jest ( pewnie z niemałymi wypłatami) a parku jak nie było tak nie ma , i pewnie długo jeszcze nie będzie.A jak już park wybudują, to oby się ktoś znalazł kto będzie wynajmował te pomieszczenia i płacił czynsz, który wystarczy na pokrycie zobowiązań wobec kredytodawców ;)

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 20 czerwca 2011, o 23:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lutego 2011, o 23:28
Posty: 248
Płeć: Nie wybrano
Obawiam się, że czynsz może być tak wysoki, że nikt nie będzie się tam pchał:/ Bo w PL, to już norma,ze każdy chce z dnia na dzień kokosów się dorobić:/

_________________
Strzyziujr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 20 czerwca 2011, o 23:35 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
piszesz ,,Po to są dotacje, żeby z nich korzystać - inaczej przepadną " nie zapomnij, że te dotacje także pośrednio pochodzą z naszych podatków ( przecież Polska także dorzuca się do UE )


Pozwol, ze sie wtrace...

Tak - miedzy innymi z polskich podatkow - ale dzieki tym dotacjom Polska ma dogonic reszte bogatej Europy - taka jest teoria. Jak to wg Ciebie ma wygladac? - nie bierzemy dotacji i placac nadal "skladke" pomagamy Rumunii, Wegrom czy Slowacji zaniedbujac rozwoj swojego regionu? Dlaczego Polska jest obecnie wielkim placem budowy - myslisz, ze to rzad za to placi czy to sa dotacje EU? Sam jestem bardzo krytyczny wobec EU, ale musze przyznac, ze sa rzeczy dobre. Jesli juz placimy ta skladke to dlaczego mamy rezygnowac z szans na pozyskanie srodkow? Jestesmy juz z w tej Unii wiec postarajmy sie wykorzystac wszystkie mozliwosci ktore ona daje - bo dlugo to nie potrwa. Wchodzac do EU mielismy przede wszystkim korzystac - wiec nie rezygnujmy z tej mozliwosci bojac sie, ze cos sie nie uda.

aszastra napisał(a):
Moim zdaniem budowa parku technologicznego w takiej małej miejscowości jak Kwidzyn , która nie ma zaplecza naukowego mija się z celem.


Moim skromnym zdaniem - nie masz pojecia o czym piszesz. Takie miejsca powstaja w mniejszych miejscowosciach aby one tez mialy szanse na rozwoj. Warszawa, Gdansk, Wroclaw czy Poznan maja duzo wieksza szanse na sukces nawet bez takiej pomocy. Maly Kwidzyn - jak sam twierdzisz - bez zaplecza - bez pomocy tej szansy na sukces nie ma. Idea takich miejsc to zatrzymanie pracownikow u siebie. Miasta z zapleczem (politechniki, uniwerystety) maja ulatwione zadanie - Kwidzyn musi jakos przekonac przedsiebiorcow do pozostania tutaj - chyba, ze zadowolimy sie praca dla monterow.

Piszesz, ze Kwidzyn to mala miejscowosc i nie ma sensu? Polecam poczytac sobie o Millenium Park w Naas - miasto (miasteczko) ma okolo 20 tys mieszkancow. Lezy co prawda kilka minut od stolicy, ale to tutaj powstal ten park. Tu maja swietne warunki do rozwoju, tutaj zostawiaj swoje podatki i tutaj zatrudniaja ludzi, ktorzy tutaj kupuja domy, odiwedzaja sklepy itp. To jest wlasnie glowna idea tego typu miejsc - pobudzanie lokalnego rynku i pomaganie slabszym dogonic silniejszych.

http://www.idaireland.com/locations/bus ... ogy-parks/ - tu masz wykaz planowanych i dopiero otwieranych "parkow rozwoju" w Eire - czy widzisz tam aby starano sie unikac malych miast bez zaplecza?


Strzyziujr napisał(a):
Obawiam się, że czynsz może być tak wysoki, że nikt nie będzie się tam pchał:/ Bo w PL, to już norma,ze każdy chce z dnia na dzień kokosów się dorobić:/


Ale taka jest wlasnie idea takich parkow - przystepne czynsze, ale poczatkujacy przedsiebiorca nie musial 90% swojego kapitalu przeznaczac na czynsz. Park ma im zapewnic pomoc prawna, ksioegowa, doradzic jak pozyskac srodki z tej nieszczesnej EU, w koncu pomoc znalezc partnerow zainteresowanych wspolpraca. Czynsz nie moze byc tam wysoki bo to bylo by zaprzeczenie calej ideii wspieranej przez RPO.


Jak to wszystko wyjdzie? - mam nadzieje, ze nie sprawdza sie obawy sceptykow piszacych przede mna - a jesli tak...
Bedzie powod (kolejny) aby wywiezc Krzysztofiaka i jego ekpie na taczkach. Park funkcjonuje juz 5 lat - czy ma ja jakies skucesy - ja tam nie mieszkam wiec nie wiem. Jesli wg. was to pomylka i marnowane pieniadze to warto by o tym przypomniec przy urnie wyborczej. Mam dziwne wrazenie, ze u nas w Kwidzynie wszyscy narzekamy, ze to jest zle, tam jest gorzej. Tutaj oszustwo a tam kolesiostwo i marnowanie publicznych pieniedzy. Gdy przychodza wybory to okazuje sie, ze ludzie zapominaja o swoich wczesniejszych uwagach i stawiaja na tych samych ludzi! Chetnie wroce do tej rozmowy chwile przed nastepnymi wyboroami lokalnymi - ciekaw jestem czy nadal beda podobne zastrzezenia?
Jesli wyjdzie, to brawo dla wszystkich zaangazowanych - jak nie - jest karta wyborcza a jesli wg mieszkancow gra nie byla warto swieczki to zawsze moze to sprawdzic prokurator lub inne rownie popularne ostatnio sluzby...

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 21 czerwca 2011, o 06:49 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Dlaczego mimo tego, że jeszcze nie ma czym zarządzać, jest zarząd (który jak wiadomo społecznie nie pracuje)?

Pewnie dlatego, że Park działa od kilku lat i robi sporo innych rzeczy poza główną ideą czyli budową KPPT. Od chciociażby doradztwa dla przedsiębiorców przyszłych i obecnych do pisania projektów i udzielania dotacji na rozpoczęcie działalności. Poza tym chyba nie myślisz, że taka inwestycja jest w stanie przygotować się sama.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 21 czerwca 2011, o 08:42 
magzeust napisał(a):
Gdy przychodza wybory to okazuje sie, ze ludzie zapominaja o swoich wczesniejszych uwagach i stawiaja na tych samych ludzi!
Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 21 czerwca 2011, o 19:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 października 2009, o 08:49
Posty: 110
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Czynsze zapewne będa tak duże,że każdemu powstającemu przedsiębiorstwu.tzn.jego włascicielowi odechce się na długo zakładania swojej działalności.Po za tym wszelkie obiecanki o dotacjach i subwencjach ,to moim skromnym zdaniem tylko slogany aby kolejnych naiwnych wciągnąć w to przedsięwzięcie.Ale tak czysto teoretycznie złoże oferte .
Pozdrawiam

_________________
I powiedział Pan Bracia nie kradnijcie tyle albowiem bramy niebios nie są tak szerokie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 30 czerwca 2011, o 16:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
http://kwidzyn.naszemiasto.pl/artykul/9 ... 4d21,1,3,4

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 16 sierpnia 2011, o 21:28 
Offline

Dołączył(a): 13 listopada 2010, o 21:07
Posty: 27
Płeć: Nie wybrano
11 sierpnia było otwarcie ofert powtórzonego przetargu. Mimo okrojenia przez zamawiającego projektu i tak najniższa oferta przewyższała budżet zamawiającego o około 3 mln. netto. Ciekawe czy będzie następna powtórka z rozrywki :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 17 sierpnia 2011, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
xafer napisał(a):
... Mimo okrojenia przez zamawiającego projektu ...


Proponuję by Zamawiający poszedł na całość i okroił projekt do tego stopnia by nie trzeba było go realizować. Propozycja na serio. Żeby ktoś nie pomyśał, że to wpis typu "jestem mistrz humoru i ciętej riposty".

...bo nie jestem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 10 września 2011, o 09:27 
Offline

Dołączył(a): 6 listopada 2008, o 13:13
Posty: 155
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Znalazły się środki od marszałka województwa i projekt idzie do przodu:

http://kwidzyn.naszemiasto.pl/serwisy/p ... ,id,t.html

Specjalnie dla wszystkich malkontentów mam nowe plotki: Podobno szkoła nr 7 będzie przenoszona w inne miejsce (tam, gdzie była wiklina) i obecny budynek szkoły nr 7 może zostać wynajęty przez Akademię Morską w Gdyni... nowy wydział w centrum Kwidzyna i laboratorium w parku technologicznym w Górkach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 10 września 2011, o 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Fajnie jakby to była sprawdzona informacja.

_________________
https://www.facebook.com/djwesa/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 10 września 2011, o 15:16 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
mam nowe plotki: Podobno szkoła nr 7 będzie przenoszona w inne miejsce (tam, gdzie była wiklina)

Ale to nie jest plotka. To jest fakt. Od jakiegoś czasu budynek ZSP4 jest pusty i trwają przygotowania do mega remontu. Przetarg już jest rozstrzygnięty.
Cytuj:
obecny budynek szkoły nr 7 może zostać wynajęty przez Akademię Morską w Gdyni... nowy wydział w centrum Kwidzyna i laboratorium w parku technologicznym w Górkach

O tym też słyszałem ale to jak na razie nic potwierdzonego. Dość to wiarygodne mi się wydaje, bo słyszałem to od pracownika "siódemy".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 11 września 2011, o 11:18 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No to ja jako jeden z "malkontentów" odpiszę tak:

- remont starej "wikliny" jest związany z przenosinami "Kindru". Na ale kto wie, być może "Kinder" z "Siódemką" w jednym stali domu?

- plotka o zainteresowaniu naszym miastem przez Akademię Morską są miłe, ale ... to stara historia. Tzn. takie plany są nie nowe. Tak samo jest (było?) z AWFiS Gdańsk. Paru ważnych ludzi z miasta od lat czyni starania by zaistniała u nas filia jakiejś poważnej uczelni i oby się to ziściło.

- w dalszym ciągu nie mam w sobie wiary by "Park" z na przykład domem pasywnym, był powodem, że staniemy się ważnym ośrodkiem rozwoju intelektualno-technicznego. Co nie zmienia faktu iż niezmiernie by mnie to ucieszyło.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 11 września 2011, o 11:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Taki park to nie tylko kolebka rozwoju intelektualno-technicznego, to także świetne miejsca pod wynajem biur dla firm.
Myślę, że gdyby powstała tam zacna infrastruktura, a ceny wynajmu nie byłby zbyt wygórowane, znalazło by się kilka firm, które zechciały by tam wynająć biura. :) Ale to tylko moje zdanie :D

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny
PostNapisane: 12 września 2011, o 06:15 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
- remont starej "wikliny" jest związany z przenosinami "Kindru". Na ale kto wie, być może "Kinder" z "Siódemką" w jednym stali domu?

Jak już masz ochotę kogoś poprawiać to chociaż sprawdz dokładnie co piszesz. To nie jest takie trudne jak się wydaje. Remont ZSP4 jest związany z przeprwadzką SOSW czyli Siódemki.

http://bip.alfatv.pl/pliki/powiatkwidzy ... wieniu.doc

P.S. Nie wspomnę, że informacje mam również z pierwszej ręki, bo żona moja osobista w SOSW pracuje.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 285 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.