Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 30 maja 2011, o 06:14 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Jutro lub we wtorek z powyższymi spostrzeżeniami udam się do gospodarza miasta , może On (Ona) coś poradzi

Śmiem w to wątpić i to bardzo! Może lepiej od razu TVN.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 30 maja 2011, o 08:30 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Cytuj:
Jutro lub we wtorek z powyższymi spostrzeżeniami udam się do gospodarza miasta , może On (Ona) coś poradzi

Śmiem w to wątpić i to bardzo! Może lepiej od razu TVN.


TVN może nie ;) , ale w razie potrzeby zamierzam z moimi spostrzeżeniami iść do burmistrza :razz:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 30 maja 2011, o 08:32 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
zamierzam z moimi spostrzeżeniami iść do burmistrza :razz:



W moim przypadku wystarczył e-mail do burmistrza z tytułem "Skarga". Zadziałało. :)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 10:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Cytuj:
zamierzam z moimi spostrzeżeniami iść do burmistrza :razz:



W moim przypadku wystarczył e-mail do burmistrza z tytułem "Skarga". Zadziałało. :)


Tak jak wcześniej napisałem , w dniu wczorajszym udałem się do Urzędu Miasta ( a dokładnie do Inżyniera Miasta) , po krótkiej rozmowie z panią Jakubowską uzgodniliśmy na dzień jutrzejszy tak zwaną inspekcję gospodarczą :smile: .
Oczywiście chłopaki już z rana wiedzieli, że będzie kontrola :) także dzień zaczęli od porządków :) .

Dzisiaj o godzinie 9:00 Ja z sąsiadem wraz z panią Jakubowską , inspektorem nadzoru panem Włodzimierzem Krupa , kierownikiem budowy jak i z dwoma pracownikami wykonywującymi prace zrobiliśmy mały rekonesans po placu budowy.

Nie będę się dalej rozpisywał , gdyż pewnie niektórych to nudzi ale wszystkie uwagi, które do nich miałem zostały potwierdzone i mają być poprawione.
Nawet studzienki kanalizacyjne, które były oblepione substancją betonowo-podobną będą obłożone kostką.
Jedyne co mnie zaskoczyło to to, że w taki sposób jak wcześniej opisywałem można mieszać piasek z cementem :573: ( jest to dopuszczalne )
I jeszcze jedno kierownik budowy zapewnił mnie jak i paną Jakubowską, że do końca sierpnia wszystkie drogi na osiedlu zostaną wykonane. :grinka:
Jednak na moje pytanie:
Jak jego zapewnienia mają się do rzeczywistości kiedy pracuje tylko jedna brygada ( 5-6ludzi ) i robi średnio 5 m ulicy dziennie a wykonano dopiero 40% ulicy Kolistej , nie potrafił mi odpowiedzieć.( jego słowa:brakuje mu pracowników ma tylu ilu jest. W kraju gdzie jest 12 % bezrobocie nie można pozyskać pracowników :567: :grin:)

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 10:55 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra, gratuluję postawy obywatelskiej. Jak sobie nie wywalczysz jakości, nie pokażesz, że pilnujesz tematu, to dostaniesz bubel i tyle.

Jak mi ekipa kładła podjazd do domu, to zaznaczyłem, że ma wytrzymać przejazd 16t ciężarówki. Zamawiali gotową mieszankę sypką B20. Trochę to kosztowało, ale mam pewność, że wnuki nie będą musiały poprawiać takiego podkładu.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 13:27 
Offline

Dołączył(a): 31 maja 2011, o 13:03
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
Mieszkańcom osiedla gratuluję, rzadko zdarza się osoba tak zaangażowana w sprawy osiedla jak obywatel aszastra. Gratuluj! Ni mniejszym chciałem poinformować, iż wszystkie uwagi co do naszej pracy wzięliśmy sobie głęboko do serca.
Z naszej strony sprawa wygląda trochę inaczej. Jakość wykonanych robót należy oceniać po ich zakończeniu. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach nikt fuszerki nie odbierze. Co do ilości ludzi na budowie to mam ich dzisiaj 8 osób na ulicy Kolistej (robią porządki i wykończenia na opisanym przez Pana odcinku), 4 osoby na ulicy Studziennej korytują oraz układają warstwy pod drogę, 3 osoby wykonują przepusty na tyłach ulicy Stawki. Pracują również 2 koparko-ładowarki, 1 koparka kołowa, 3 samochody samowyładowcze. Pracujemy nad zwiększeniem stanu liczebnego naszych pracowników jednak o prawdziwych fachowców jest bardzo trudno mimo 12% bezrobocia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 14:16 
Cytuj:
Wiadomo, że w dzisiejszych czasach nikt fuszerki nie odbierze

Panie kierowniku,żeby się pan kierownik nie zdziwił za bardzo.
Świeżo wybudowana autostrada do poprawki,nadzór budowlany z wykształceniem szewca bodajże.Witamy w Polsce!! :twisted:
aszastra, dobra robota.Czasami w przerwie na kawkę obserwuję sobie robotę za płotem.
Panie kierowniku pogonić towarzystwo do roboty !!! Żeby zwykli mieszkańcy pilnowali za Pana roboty....Nieładnie panie kierowniku,nieładnie.....


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 14:28 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A za co ten kierownik pensje bierze , skoro mieszkańcy za niego pilnuja robote??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 16:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kierownik budowy,

,,Ni mniejszym chciałem poinformować, iż wszystkie uwagi co do naszej pracy wzięliśmy sobie głęboko do serca. "

Pożyjemy, zobaczymy.

Panie kierowniku ,poznaliśmy się dzisiaj i tak jak w rozmowie naszej powiedziałem będę się także z uwagą przyglądał pracom prowadzonym przez Waszą firmę.

Pozdrawiam i życzę jak najmniejszej liczby usterek do poprawienia przy odbiorze jak i oczywiście dotrzymania terminu oddania ulic do ruchu publicznego- 31.08.2011rok.

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 31 maja 2011, o 21:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pan kierownik zamiast pilnować ludzi na placu przesiaduje na forum, dobre, ciekawe czy razem z nim siedzi nadzór z odpowiedniej jednostki organizacyjnej, która to jest utrzymywana z naszych pieniążków ;)

Swoją drogą jest to już chyba druga robota tej firmy na terenie naszego miasta, z tego co kojarzę to robili już ulicę Drzymały, może warto wybrać się tam i ocenić jak to wygląda po "kilku" m-cach od daty oddania do użytku, bo generalnie to chyba rzecz polega na tym, aby ocenić daną fuchę po jakimś czasie :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 1 czerwca 2011, o 09:07 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał:
Pan kierownik zamiast pilnować ludzi na placu przesiaduje na forum, dobre, ciekawe czy razem z nim siedzi nadzór z odpowiedniej jednostki organizacyjnej, która to jest utrzymywana z naszych pieniążków

Drosik nie zniechęcajmy Pana Kierownika do naszego forum , ja osobiście się cieszę, że zarejestrował się na naszym Forum ( oby nie było to zarejestrowanie jednorazowe- zachęcam Go do brania czynnego udziału w naszych forowych sprawach) ,kilka minut w necie w czasie pracy jeszcze nikomu nie zaszkodziło :wink: .

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 9 czerwca 2011, o 20:36 
Offline

Dołączył(a): 9 czerwca 2011, o 19:26
Posty: 1
Płeć: Nie wybrano
W czasie deszczu, ul. Kolista:

http://www.youtube.com/watch?v=m-_8uheBjvg

http://www.youtube.com/watch?v=EhGe738TUQ0

Po opadach - skrzyzowanie ulic: Lotniczej, Wielkiej oraz Stawki (wybily studzienki kanalizacyjne na Lotniczej):

http://www.youtube.com/watch?v=HDYzcZIllaM

http://www.youtube.com/watch?v=R-hu7LxFBj8

ps. Ktos wyzej pisal, ze pracownicy ukladaja 5m (zakladam, ze biezacych) kostki dziennie. Dlugosc ulicy kolistej wynosi ok 250m. Droga jest juz praktycznie ulozona (wlacznie z wjazdami i wejsciami). Jezeli by sie to odbywalo wspomnianym tempem, trwalo by to 10 tygodni (sic!). Czy ktorykolwiek z forumowiczow jest w stanie to potwierdzic, ze ulozenie kostki zajelo dwa i pol miesiaca? Jesli by tak mialo byc, to kostke zaczeli klasc pod koniec marca :lol:.
zaczeli ukladac 24.V, zakonczyli 08.VI... klapac dziobem kazdy moze - dop. pracownik

--
gameburner.net


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 10 czerwca 2011, o 11:58 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ps. Ktos wyzej pisal, ze pracownicy ukladaja 5m (zakladam, ze biezacych) kostki dziennie. Dlugosc ulicy kolistej wynosi ok 250m. Droga jest juz praktycznie ulozona (wlacznie z wjazdami i wejsciami). Jezeli by sie to odbywalo wspomnianym tempem, trwalo by to 10 tygodni (sic!). Czy ktorykolwiek z forumowiczow jest w stanie to potwierdzic, ze ulozenie kostki zajelo dwa i pol miesiaca? Jesli by tak mialo byc, to kostke zaczeli klasc pod koniec marca :lol:.
zaczeli ukladac 24.V, zakonczyli 08.VI... klapac dziobem kazdy moze - dop. pracownik


Po pierwsze nie ktoś , tylko ja ASZASTRA - filmiki zrobione są z samochodu którym przyjeżdżają pracownicy firmy którą ośmieliłem się skrytykować.

Na filmiku pierwszym i drugim widać bardzo dobrze jak spływająca woda w dużej części omija studzienki burzowe ( które powinny być tuż przy krawężniku) ,rzeczywiście napisałem że układa się średnio 5 m kostki dziennie , ale ja uwzględniłem ,,korytowanie" ulic i osadzanie krawężników.

Te wjazdy na posesje to jeszcze wczoraj wasz pracownik poprawiał ( a sama jakość wykonania też wzbudza u mnie jak i u sąsiadów pewny niedosyt :razz: ) , mam nadzieję ( będę pilnował ), że poprawicie także 5-6 cm przerwę między ostatnią kostką a krawężnikiem na całej długości ulicy ( wczoraj piaseczek fajnie wypłukało :razz: )
Nie zapomnijcie o wstawieniu kostki przy studzienkach kanalizacyjnych, które wcześniej oblepiliście niby to betonem , a także zmieńcie szerokość jezdni na odcinku tuż przed Łamaną, która według projektu ma mieć 3,4 m a ma 3,2 m :) , nie wspomnę o ,,falach Dunaju" wykonanych z kostki na niektórych odcinkach jezdni.

Tuż przed odbiorami skontaktuję się z panią Jakubowską z UM i może pierwszy raz w historii naszego miasta przy odbiorze inwestycji uczestniczyli będą przedstawiciele mieszkańców naszego osiedla.

"Dość fuszerki za publiczne pieniądze"

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 15 czerwca 2011, o 21:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mam pytanie do kogoś kto zna przepisy (normy) budowlane:

Czy można dodać ( ewentualnie jaką ilość ) czerwoną cegłę do gruzu betonowego ,który zostanie położony jako wzmocnienie podłoża pod kostkę betonową ( z tego co się orientuję to cegła w żadnym wypadku nie może być używana jako gruz- może się mylę :cry: )


Załączniki:
gruz 1.jpg
gruz 1.jpg [ 130.96 KiB | Przeglądane 6919 razy ]
gruz.jpg
gruz.jpg [ 128.66 KiB | Przeglądane 6919 razy ]

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <
Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ruszyła modernizacja osiedla ,,Stawki"
PostNapisane: 16 czerwca 2011, o 07:43 
Offline

Dołączył(a): 31 maja 2011, o 13:03
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
Cegła nie może być wbudowana także te partię kruszywa wycofujemy, nie będziemy jej wbudowywać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.