Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Orkiestra Symfoniczna w Katedrze kwidzyńskiej
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 15:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
Słuchajcie, takiego wydarzenia muzycznego dawno u nas nie było!

Dzięki Piotr_J za informację. Jestem pod wrażeniem poziomu orkiestry. Legenda Wieniawskiego w wykonaniu tego młodego skrzypka - Jarka Nadrzyckiego - wspaniała. Idąc tam, myślałem, że to jeden z wielu popisów uczniów szkoły muzycznej, jakich wiele, a tu miła niespodzianka.Brzmienie orkiestry czyste, mocne. Najbardziej podobała mi się Noc na Łysej górze Musorgskiego. Zaskoczyła mnie bardzo dobra akustyka w Katedrze.
Dawno temu byłem na koncercie G. Turnaua w tej samej Katedrze i to była akustyczna porażka, do tego stopnia,że artysta zdaje się po dwóch utworach przeprosił i przerwał występ!.Aż się prosi o więcej takich koncertów. Czekam też na zdjęcia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 17:20 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A ja dziękuję za obecność (i aktywne uczestnictwo co niektórym - cichy trzask migawek świetnie współgra ze smyczkami ;-) ). Ci, co nie byli niech żałują. Niektórzy nawet z Elbląga przyjechali. Prawda kolego Budslavsky? ;)
Wszystko co napisał Marmeg to prawda. Wrażenia artystyczne niesamowite. Noc na Łysej Górze i Adagio były rewelacyjne.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 18:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
ciekawe, jak wyszedł film?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Orkiestra symfonicna w
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 20:26 
Dotarłem już do domu i po przekazaniu domownikom wszystkich zebranych w Kwidzynie pozdrowień i wiadomości, po nakarmieniu psów i pieca CO - mogę wreszcie poukładać swoje wrażenia z koncertu.
Chyba nie byłbym sobą gdybym na wstępie nie postawił pytania Czego nie słuchają kwidzyniacy?
Jeszcze wcześniej powinienem się przyznać, że nie mam żadnego przygotowania i jestem muzycznym dyletantem ale na koncerty potrafię jeździć w dość odległe miejsca i czynię to od tak dawna, że chyba jest to u mnie już nieuleczalnie maniakalne.
Można to nazwać bzikiem albo snobizmem, ale mam z tego mnóstwo długoterminowych wrażeń.
Zapoznając sie z programem dzisiejszego koncertu najwięcej obiecywałem sobie po utworach organowych Leona Boelmanna i jeśli o mnie chodzi to nieco zawiodłem się. I wcale w tym nie ma winy młodziutkiego (22l.) organomistrza. Przypadkowo słyszane kiedyś w radiu fragmenty "Suity gotyckiej" zapowiadały mi utwór bardziej wyrazisty w formie. Ale rzecz gustu.
Korzystną, bo bogatą we wrażenia niespodzianką była "Legenda" Wieniawskiego wykonana przez równie młodego artystę a szczególne wrażenie robi obserwacja z bliska pasji i subtelności z jaką zagrał ten utwór.

Jednak to, co w moim odczuciu, przebiło cały koncert to "Adaggio na smyczki" Samuela Barbera. Ta klasyczna forma muzyczna adaggia (pewnie mówię tu jakieś herezje teoretyczne) skomponowana przy pomocy współczesnych środków jest przejmująca niczym echo "Adaggia" Thomaso Albinioniego, przed którym "klękają" moje uszy i dusza.

Przeżywałem koncert w jednej ławce z Państwem Burmistrzostwem oraz Gospodarzem Katedry. Padające w tym gronie projekty organizowania w przyszłości replik niektórych koncertów z Oliwskiego Festiwalu Organowego były jednak gaszone smutnym widokiem pustych ławek czekających na słuchaczy. Chwała Bogu, że nie ma obywatelskiego obowiązku uczestnictwa w lokalnych wydarzeniach artystycznych, ale ci którzy dzisiaj tam byli na pewno będą uczestniczyli w następnych. /20 lat temu, w cyklicznych koncertach organowych w kwidzyńskiej katedrze uczestniczyło ok. 30 osób. Tych którzy przeżyli widziałem dzisiaj w katedrze./

Miło było zobaczyć w realu znajomych dotąd tylko wirtualnie. Najbardziej niezawodnym jest jednak kolega DunkelWald, którego zastałem na posterunku naprzeciw nieistniejącego czołgu. Krótko zrelacjonowałem mu :piwo: koncert, co docenił i równie zwięźle wygłosił pean na cześć muzyki raczej Wagnera. (Aż mu zazdroszczę Nocy Walpurgii, którą organizuje).

P.S. Wytrawny organomistrz z Niemiec p.Neithard Bethke po "osłuchaniu Kwidzyńskiej katedry tłumaczył mi przed laty, ze organów należy słuchać w jej części centralnej.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 20:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky napisał(a):
organów należy słuchać w jej części centralnej.

Potwierdzam, pogłos w tak dużym pomieszczeniu trwa do 5 sekund.
Na temat frekwencji: - uważam, że chętnych byłoby więcej, gdyby była lepsza informacja. Ja dowiedziałem się o koncercie z naszego forum, ale ono ma (na razie) dość ograniczony zasięg. Nie mam pomysłu jak to zrobić, ale wiem, że gdyby informacje o różnych imprezach były lepiej nagłośnione o frekwencję nie trzeba by się martwić.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 20:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Piotr_J napisał(a):
cichy trzask migawek świetnie współgra ze smyczkami


Wcale nie taki cichy ten trzask. W niektórych momentach aż żal było naciskać spust migawki aby nie zakłócić subtelnych cichych dźwięków skrzypiec.
Strasznie irytował mnie za to starszy pan ze swą lustrzanką strzelający zdjęcia całymi seriami znad głów słuchaczy. Co ciekawe miał założony długi obiektyw,
pewnie w granicach 200mm a do tego błyskał wbudowanym fleszem z włączoną funkcją redukcji czerwonych oczu :twisted:



Z tego co wiem to w przyszłym tygodniu będzie kolejny koncert. Jutro podam szczegóły. Gościć będziemy ... kapelę góralską.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 20:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
marmeg napisał(a):
Nie mam pomysłu jak to zrobić, ale wiem, że gdyby informacje o różnych imprezach były lepiej nagłośnione o frekwencję nie trzeba by się martwić.


Informacja o koncercie była na Forum, na Portalu (to jeśli chodzi o nas) oraz wszystkich lokalnych gazetach z tego tygodnia.
Poza tym pojawiły się plakaty na afiszach w mieście... Prawda jest taka, że ludzie lubią ponarzekać, że nic sie nie dzieje albo, że informacja jest licha.
Ale jeśli ktoś naprawdę chce to dotrze do takich informacji i przyjedzie na koncert ... choćby z Elbląga...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 20:53 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
do tego błyskał wbudowanym fleszem z włączoną funkcją redukcji czerwonych oczu

I nikt go nie wyprosił, na tego typu imprezach muzycznych jest całkowity zakaz używania dodatkowych żródeł światła. :?:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwietnia 2007, o 23:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Może nie będę zbyt oryginalny ale koncert był fantastyczny, dano nie przeżywałem tak dobrego "odchamiania". Zgadzam się w całości z tym co wcześniej napisał KrzaQ, że czasami żal było wyzwalać migawkę ... opamiętałem się i po pewnym czasie robiłem to tylko w przerwach między utworami lub gdy muzyka była na tyle głośna by nie było słychać charakterystycznego klapnięcia :oops:

Zdjęcia poniżej w żaden sposób nie oddają tego co miało tam miejsce tym bardziej tego co można było usłyszeć.

[center]
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
[/center]

Fotorelacja dostępna również na life.lifeweb.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 07:40 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
227.jpg jest rewelacyjne, wykadruj ta babeczke z lewej !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 07:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
ShrekPL napisał(a):
227.jpg jest rewelacyjne

Mi również bardzo się podoba.

A tam było tak jasno? Spodziewałem się, że będzie mroczniej.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 08:13 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
Spodziewałem się, że będzie mroczniej.


O 14-tej w katedrze w słoneczny dzień jest bardzo jasno. Spójrz na dyrygenta na zdjęciu 229. Dodatkowo orkiestra miała swoje oświetlenie, tak aby wszyscy widzieli swoje nuty.
Pomijając to wszystko, po prostu Lordzik umie robić zdjęcia :-)

Lordzik, zdjęcia miodzio. Gratuluję zmysłu artystycznego.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Orkiestra Symfoniczna w Katedrze kwidzyńskiej
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 08:55 
Offline

Dołączył(a): 16 kwietnia 2007, o 08:44
Posty: 78
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
a ja byłam na koncercie i było zajefajnie, piękne kobiety i piękni mężczyźni grali w skupieniu na skrzypcach w ilości wystarczającej i innych instrumentach pasujących oczywiście do całości tematu i miejsca jakim jest kontrkatedra w Kwidzynie. Temat przepiękny dla znawców muzyki a oczy artystów pełne matematyki i wrażliwości, delikatności i szacunku.
Dzięki poznaniacy i byle tak dalej Panie Dyrygencie Wspaniały!!!!
Pozdrawiam
Lena Roszak

Piotr_J napisał(a):
Słuchajcie, takiego wydarzenia muzycznego dawno u nas nie było! W niedzielę 15.04. będziemy mieli okazję wysłuchać koncertu orkiestry symfonicznej w murach katedry. Szczegóły poniżej na plakacie KCK.

Jako, że mam bliski kontakt ze sprawcą całego zamieszania (Budslavsky pewnie wie o kim piszę ;) )zdradzę cały repertuar:

1. "Modlitwa do Naszej Pani" z "Suity Gotyckiej" op. 25 Leona Boelmanna (organy)
2. "Adagio" Samuel Barber (orkiestra) - fani filmu Pluton powinni być wniebowzięci :grin:
3. "Muzyka nocą w Madrycie" Luigi Boccherini (1743-1805) (orkiestra)
4. "Legenda" op. 17 (ok. 1860) Henryk Wieniawski (skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry)
5. "Noc na Łysej Górze" Modest Musorgski (1839-1881) (tego jeszcze nie było - czarownice w kościele :lol: )
6. 2 Koncert skrzypcowy Henryk Wieniawski (skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry)
7. 3 Koncert skrzypcowy Henryk Wieniawski (skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry)
8. "Toccata" z "Suity Gotyckiej" op. 25 Leona Boelmanna (organy)

Z mojej strony wielka prośba do wszystkich posiadaczy długich obiektywów o jak najobszerniejszą relację foto. Od swojego źródła wiem, że orkiestra, mimo że szkolna, ma na swoim koncie sporo bardzo udanych koncertów również za granicą. Mam nadzieję, że uda Wam się wystarczająco nagłośnić to wydarzenie i w przyszłą niedzielę katedra będzie pełna. Dla tych, którzy chcą wybrać się tylko na koncert informacja, że msza trwa zwykle godzinę, więc ok. 13.30 powinni się pojawić. Jak widać repertuar jest raczej świecki, więc jeśli ktoś kocha muzykę, to bez względu na przekonania powinien się pojawić.

Moim marzeniem byłoby zarejestrowanie koncertu na możliwie najlepszym sprzęcie, tylko czy ktoś z nas takim dysponuje?
:-) :-)

_________________
dobrego dnia, Lena


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 09:05 
Offline

Dołączył(a): 24 marca 2006, o 10:39
Posty: 539
Płeć: Mężczyzna
Witaj Lena :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2007, o 09:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Lena napisał(a):
miejsca jakim jest kontrkatedra w Kwidzynie.


Nie to żebym się znowu czepiał ale w Kwidzynie mamy konkatedrę

A tak w ogóle to witamy latorośl okiego na forum :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.