Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 13:01 
Offline

Dołączył(a): 7 kwietnia 2006, o 10:27
Posty: 88
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
bo Wasza kablówka do stolycy nie dociera


Nasza kablówka wogóle do mało kogo dociera. Nie wiem czy ktoś o zdrowych zmysłach chce ją jeszcze oglądać. Po pierwsze marna realizacja, po drugie w kółko jedno i to samo. Po trzecie powtórki bali sylwestrowych w lipcu, to już stały jej rytuał. Po czwarte kompletny brak smaku. Przypominam o tym jak to podczas żałoby narodowej po katastrofie w "Halembie" kablówka tłukła wygłupy młodzieży...

Choć od nowego roku i tak się poprawiło bo stworzono grafikę do meczu koszykówki i piłki ręcznej!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 15:58 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
forumpolityk napisał(a):
Nie wiem czy ktoś o zdrowych zmysłach chce ją jeszcze oglądać


Musi ktoś oglądać, skoro jeszcze emitują to badziewie.


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 19:11 przez Klementyna, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
musza emitowac bo jak by inaczej dostali kase z miasta za transmisje sesji?? :)

niewazne czy ktos oglada czy nie, sztuka jest stuka

to ze poziom "programów" Kameny jest poniżej dna to chyba nikogo nie dziwi


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 19:11 przez lord vader, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
sztuka jest stuka


Miłośnicy lotnictwa (niemieckigo) uznaliby to za genialne zdanie :grinka: :grinka:
W ogóle i szczególe zgadzam się z Tobą :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 20:20 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja juz wyrazalam swoja opinie na forum na temat programu serwowanego przez tv kamene, nie jest ona odmienna od waszej :D
jakosc nagran jest powalajaca :) ale i tak zauwazylam ostatnio pewne postepy....generalnie czasem zatrzymam wzrok na chwilke, ale baardzo rzadko (ostatnio przykul moja uwage wyklad pana balcerowicza..ale ze wzgledu raczej na tresc a nie techniczna strone nagrania)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 stycznia 2007, o 22:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
chociaz mogliby sie postarac dobrze nagrac te bale sylwestrowe a pan filmowiec nawet chwilki nie odczekał by nie parowało (czy chociażby przetarłby chusteczką/szmatka) a tak nagranie (w szczególności w Miłej) było za mgłą :/

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2007, o 13:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ja sie wlasnie zastanawialam czy ta mgla to nie jakis efekt specjalny...tez mi to przeszkadzalo przy ogladaniu..
w telegazecie tej kablowkowej z ogloszeniami dzis przeczytalam ogloszenie ze szukaja (nie wiem kto, chyba kamena wlasnie, bo nie bylo zadnego podpisu ani nic) operatorow kamer i komentatorow meczy p. recznej i koszykowki ....czyzby jakis rozwoj naszej tv? ;)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2007, o 23:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
taa tylko ze nikt tam nie pojdzie robic zeby sie nie osmieszyc :) :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2007, o 23:15 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
dzajant napisał(a):
taa tylko ze nikt tam nie pojdzie robic zeby sie nie osmieszyc :) :)


dlaczego zaraz ośmieszyć :?: Może właśnie ktoś się wkurzy, pójdzie tam do pracy i wreszcie te materiały będą bardziej "żywe" bo ten operator-robocop to już się nie zmieni i nadal będziecie ogądać relacje typu: zbliżenie - odjazd - zbliżenie - odjazd :twisted: :twisted:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 stycznia 2007, o 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
malgos napisał(a):
Może właśnie ktoś się wkurzy, pójdzie tam do pracy i wreszcie te materiały będą bardziej "żywe"

bede sie modlic zeby ktos taki sie znalazł te ogloszenie nie jest od paru dni ale od tygodnii :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2007, o 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
materiały będą bardziej "żywe"

Jeśli znajdzie się ktoś, kto będzie potrafił zmontować materiał bo teraz to jest emitowane tak jak zostało nakręcone.
Niestety ... żeby materiał ciąć i montować potrzebny jest jeszcze dźwiękowiec. Profesjonalne
montowanie materiału filmowego to obraz + dźwięk podkładany osobno.
Swoją drogą ciekawe dlaczego jeszcze nie ma dźwiękowca w kamenie. Rejestracja dźwięku
za pomocą mikrofonu kamery to okropna porażka. Jak się pan "robocop" odwróci od źródła
dźwięku, żeby pokazać coś ciekawego z boku lub nie daj Boże z tyłu to już nic nie słychać :)
Przecież to można się pochlastać oglądając takie badziewie ... :651:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2007, o 11:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dlaczego nie ma dzwiękowca albo montażysty?? bardzo proste pytanie :D

bo trzeba byłoby im zapłacić :!: telewizja ta tylko egzystuje, bo ze swojego "istnienia" dostaje pieniądze z UM (nagrania sesji Rady Miejskiej, sprzedaż nagrań archiwalnych za niebotyczne kwoty!!)

a nie sądzę aby znalazł się jakiś chętny amator (o profesjonaliście nie wspomnę), który będzie chciał tam pracować na umowę zlecenie za "grosze"


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 19:13 przez lord vader, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2007, o 14:42 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
mysle, ze nasze nagrania domowe (jesli ktos takie posiada) sa o wiele lepiej zmontowane (przynajmniej u mnie tak jest....nawet jak mielismy amige 500 to moj tata juz z niej korzystal robiac "grafike" do nagran i podkladajac muzyke pod czolowke)...
tam naprawde potrzeba kogos aby to zmenic, ale czy daliby mu szanse? :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 stycznia 2007, o 20:14 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dla lepszego zrozumienia tematu.

Urząd Miasta prowadził kiedyś taką politykę: inicjował lub wspierał powstawanie kolejnych przedsięwzięć kulturalnych lub gospodarczych, a gdy okrzepły, to się ich pozbywał. Firmy zostawały a UM zabierał się za kolejną inicjatywę. W tych działaniach, jedne inicjatywy się udawały, inne nie - tak bywa gdy się coś zaczyna od nowa.

Telewizja Kablowa Kwidzyn wraz z programem lokalnym, została założona za pieniądze Spółdzielni Mieszkaniowej i Urzędu Miasta. Gdy firma już zaistniała na naszym rynku, UM - zgodnie z prowadzoną przez siebie polityką, po wielu perypetiach - sprzedał swe udziały w TKK. Dodatkowym wskazaniem do pozbycia się udziałów w TKK było przekonanie, że powinna ona być niezależna od UM.

No i tu zaczyna się zmierzch telewizji lokalnej. Nowy właściciel uznał, że interesuje go tylko zysk z gniazd abonenckich TKK, a drogi program lokalny wydzielił z przedsiębiorstwa i pozbył się go. Skończyły się jakiekolwiek dopłaty do programu lokalnego a nowy właściciel - Adam Kamiński usiłuje prowadzić firmę i z niej żyć.

Rynek reklamowy w naszym mieście jest zbyt mały aby utrzymać na przyzwoitym poziomie program lokalny, stąd wszelkie cięcia kadrowe a co za tym idzie - jakość programu. Nie ma możliwości aby jedna osoba z kamerą, była w stanie obsłużyć wszystkie wydarzenia w naszym mieście. A potem należało by to zmontować na jakimś przyzwoitym poziomie, no i wyemitować.

Myślę, że z tego pata nie ma rozsądnego wyjścia. Panowie dyskutujący niegdyś o radiu PM i pracujący w nim, pewnie tez stwierdzą że program bez mecenasa nie ma szans się samodzielnie utrzymać a tym bardziej na znaczną poprawę jakości.

Są to moje przemyślenia, jeśli coś przekłamałem lub pominąłem, to mnie poprawcie. :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 stycznia 2007, o 09:16 
Offline

Dołączył(a): 6 września 2006, o 23:22
Posty: 381
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pamiętam z czasów mego dzieciństwa, jak oglądałem telewizje kwidzyńską "TKK" z miłą chęcią, natomiast teraz z zażenowaniem.

Były wywiady z mieszkańcami (pamiętam miejscem był chyba róg koło Plusa), konkursy (Fuks, Numeriada). W Fuksie nawet udało mi się wygrać talon na Pizze w City - na cenę 700 zł (Nagroda miesiąca). Co tydzień chyba były odcinki tych konkursów. Zawsze adrenalinka skakała, aby się dodzwonić:)

Jakość realizacji była o niebo lepsza. Jak to ktoś wyżej powiedział "zbliżenie - odjazd - zbliżenie - odjazd ".

Jak przy "przelocie" kanałowym trafiam na Kamene to aż czasem wyłącze telewizor, bo nie chce mi się tego ogladać. A wiadomości z Naszego miasta to by sie przydały... Żeby je obejrzeć.
Gdyby podwyższyli standard jakości widzów na pewno by nie zabrakło.
Przypuśćmy dwa razy w tygodniu jakieś wiadomości (wywiadzik z burmistrzem, komendantem policji/straży pożarnej - o jakichś tam zdarzeniach jakie miały miejsce). Raz w tygodniu jakiś mały konkurs telefoniczny.

A nie studniówki cały tydzień, tak samo z sylwestrem, meczami koszykówki? TO już się normalnie robi bez sensu.
Jak chce się mieć z czegoś zysk to trzeba podwyższać jakość usług, a nie je pogarszać jak to jest w przypadku Kameny. No niestety - kto nie ryzykuje ten nie wygrywa (zarabia).

Kiedyś były ogłoszenia a teraz z nich zostało praktycznie nic. Jedno dwa, bo kto ogląda Kamene?
Największy bum jest gdy nadchodzą wybory :-D

I tym optymistycznym akcentem kończe moja wypowiedź... ;)

Pozdrawiam,
Bloszek


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2007, o 19:16 przez bloszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.