Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:16 
Przyjaciel forum

ofi napisał(a):
półmrok i mała wyrazistość oddaje nastrój

Wiesz co Oki chyba zamówię sobie u Ciebie portret, chyba ze nie malujesz na zamówienie :-)

Zobacz profil Wyślij e-mail  

Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:21 
Przyjaciel forum

Darek no nie wiem czy Oki maluje.. jego małżonka - napewno TAK ;)

"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.

Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:30 
Przyjaciel forum

ofi napisał(a):
Darek no nie wiem czy Oki maluje.. jego małżonka - napewno TAK ;)

WRÓĆ miało być Ofi w mordę jeża, coś mi dzisiaj podzielność uwagi szwankuje.
Macie tak zbliżone ksywki, że jedynie uważam żeby Cię na Tofi nie przechrzcić.
Ten post był oczywiście do Ciebie :neutral:

Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:34 
Przyjaciel forum

Darek, jeśli zależy Ci na małej wyrazistości, półmroku oraz aureoli - ...mogę kiedyś spróbować ;)

"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.

Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:36 
Przyjaciel forum

ofi napisał(a):
...mogę kiedyś spróbować

Bez przesady ja i aureola (jaja) ale jestem ciekaw, czy podjął byś się cokolwiek stworzyć na podstawie fotografii, bo do pozowania to jam zbyt niecierpliwy :?:

Tytuł:
PostNapisane: 16 października 2007, o 18:40 
Przyjaciel forum

podeślij więc foto :570: - zobaczymy, czy "dam radę" ;) z góry uprzedzam to tylko amatorszczyzna - jeśli Twoja Szefowa stwierdzi, ześ niepodobień do "Starozakonnego" :-P .. zwracam koszty ;) - Ty stawiasz "piwo".. ;)

(Umieszczając powyższy obraz - portret - nie miałem zamiaru robić sobie autoreklamy - jeśli tak to wygląda - wszystkich przepraszam)

A.G.

Tytuł: Tajemnice malarskiej profesji
PostNapisane: 17 października 2007, o 16:26 
Wydawałoby się, że trudno jest pogodzić interesa klienta z majstrem. Ale spróbuję to wyjaśnić.
ofi napisał(a):
... zobaczymy, czy "dam radę" ... z góry uprzedzam to tylko amatorszczyzna - jeśli Twoja Szefowa stwierdzi, ześ niepodobień .. zwracam koszty ... - Ty stawiasz "piwo"..

Darku, (w razie czego) radzę nie wybrzydzaj, bo na jedno wychodzi. My, zahartowani aromatem terpentyny już to weneckiej, już to balsamicznej i innych, w zasadzie nie wybrzydzamy. Czy to honorarium, czy też ekwiwalent - to jakoś tam podołamy sprawie.

Wybacz ofi, że się tu podpinam do Twego klanu entuzjastów pędzla, lecz znajduję
sobie do tego pewna legitymację polegającą na wydarzeniach z przeszłości. Gdy mi zabierano koncesję na stolarstwo, albo okradano Białki z maszyn, to zawsze miałem jeszcze pędzelki, którymi udawało mi sie utrzymywać sześcioosobowa rodzinę. Umożliwiała mi to umiejętność
pokrywania hektarów płótna słonecznikami, bzami, makami i widokami morza zarówno wzburzonego jak i spokojnego. Swoje estetyczne sumienie uspokajam przekonaniem, że nie było przymusu zaopatrywania sie w te dobra, a transakcje były dobrowolne niczym akt wyborczy.
Nauczyłem sie przy tym pewnej perswazji wobec klienta, co Ci ofi polecam, choć w moim wydaniu jest to bardziej przekonujące. Chodzi o zapewnianie klienta, że dzieło po śmierci autora gwałtownie zwyżkuje na wartości. Krótka lustracja mojej prezencji, nie pozostawiała tu wątpliwości, co do konieczności natychmiastowej finalizacji zakupu dzieła. Od lat trwa to do dziś, podobnie jak to "piwo" o którym tu piszę Darkowi, które tak czy siak jest w tym fachu nieuniknione. :-)

Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, o 16:38 
Przyjaciel forum

Budslavsky napisał(a):
że dzieło po śmierci autora gwałtownie zwyżkuje na wartości

Tu widzę problem niejaki, zgodnie z prawami natury to ja pierwej przeniosę się na łono Abrahama :grinka: :grinka: :grinka:
Budslavsky napisał(a):
(w razie czego) radzę nie wybrzydzaj

Ja wybrzydzać! profilaktycznie Ofi już dostał ostrzeżenie tak na początek :grinka: :grinka: :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, o 17:48 
Darku, jesteś życzliwy i wyrozumiały niczym Bohater tego tematu, którego trochę bezwiednie tu profanujemy.
Wierzę jednak, że Jego wielkość polegała także na zrozumieniu i tolerancji wobec nas - grzeszników,
czemu wielokrotnie dawał wyraz, jako taki sam człowiek, jak i my, tyle że Święty.
ofi wyraził to zwięźlej - kręgiem aureoli.
(Taki rogaty i ogoniasty chochlik mi podpowiada, że w niebie sa wprawdzie lepsze warunki klimatyczne,
ale towarzystwo jest weselsze w piekle
:twisted: )

Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, o 17:50 

Budslavsky napisał(a):
ale towarzystwo jest weselsze w piekle

zawsze wiedziałem, że coć demonicznego drzemie w Budslavsky'm, ale żeby w ten sposób zadeklarować swój satanizm :twisted: Coraz weselej na naszym forum(proponuję przenieść wątek do Religii wg Budslavsky'ego :grinka: wówczas może bardziej się nam otworzy)

Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, o 18:10 
Przyjaciel forum

Budslavsky napisał(a):
Bohater tego tematu, którego trochę bezwiednie tu profanujemy

Myślę że nie miał by tego nam za złe, był również bardzo dowcipny i miał poczucie humoru.
Profanacja tego człowieka z góry zdana jest na fiasko, tak to czuję :grinka:

Tytuł:
PostNapisane: 17 października 2007, o 18:31 
W internecie, po polsku gada się na ponad 22 tysiącach forów dyskusyjnych on line.
W regulaminie każdego z nich przestrzega się przed wstawianiem banalnych postów
o treści: popieram przedmówcę.
jarekm napisał(a):
zawsze wiedziałem, że coś demonicznego drzemie w Budslavsky'm ... proponuję przenieść wątek do Religii wg Budslavsky'ego

Nie zrażony dwudziestoma dwoma tysiącami ostrzeżeń - popieram przedmówcę.
P.S. Jednak dopiero po powrocie z dalekobieżnej podróży.

Strefa czasowa: UTC + 1