Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: VI FESTIWAL TEATRÓW ULICZNYCH
PostNapisane: 22 czerwca 2006, o 14:28 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Miejsce: deptak, ul. Piłsudskiego
Termin: sobota 1 lipca 2006 r.

W programie:
16:00 Teatr Pantonimy PANTOM-Kwidzyn
16:30 Teatr Gry i Ludzie-Katowice
17:30 Teatr Pantonimy PANTOM-Kwidzyn
18:00 Teatr PINEZKA-Gdańsk
19:00 Teatr NIKOLI-Kraków
20:00 Teatr Pantonimy PANTOM-Kwidzyn
21:15 Teatr GRY I LUDZIE-Katowice
22:15 Teatr NIKOLI-Kraków

Impreza towarzysząca-Koncert Pieśni FADO w wykonaniu Marzeny Nieczuji-Urbańskiej, dziedziniec zamkowy, godz. 23:30.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lipca 2006, o 19:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Materiał jeszcze cieplutki a impreza trwa .... Kwidzyniacy znowu nie dopisali więc ruszmy tyłki i zróbmy coś swoją obecnością, żeby VI Festiwal nie był ostatnim ...

Więcej fotek w poniedziałek.
Pozdrowienia dla Skallarus'a :)


Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lipca 2006, o 11:17 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Impreze uważam za udaną. Pogoda dopisała w 100%. Kto nie był niech żałuje :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2006, o 11:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
No i w końcu znalazłem troszkę czasu żeby przygotować materiał fotograficzny z Festiwalu Teatrów Ulicznych.
Mam nadzieję, że obejrzene fotek zachęci wszystkich do liczniejszego i aktywniejszego uczestnictwa w imprezie czego sobie, mieszkańcom, aktorom i ogranizatorom serdecznie życzę ...

http://www.e-kwidzyn.pl/wordpress/?p=85

Jeszcze dziś powstanie jeszcze jeden FotoPost poświęcony przedstawieniu "Obrazki nieznanego malarza" Teatru Nikoli.
Bezapelacyjnie uważam, że było to najlepsze przedstawienie tegorocznej imprezy. Kto się ze mną nie zgadza ręka do góry ... :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2006, o 12:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ, dobra robota. Te teatry mają swój klimat.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lipca 2006, o 12:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
i dalej, zgodnie z obietnicą, kosztem obowiązków zawodowych (i te inne zbędne wyrazy) zapodaję lineczkę do FotoReporterki z przedstawienia "Obrazki nieznanego malarza"

Miłego oglądactwa ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lipca 2006, o 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
KrzaQ, dobra robota. Te teatry mają swój klimat.


Jeśli juz to zdjęcia KrzaQ'a chciałeś napisac, bo on tylko robił zdjęcia. Nie był (czy nie jest) autorem, aktorem czy reżyserem tej SZTUKI.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 lipca 2006, o 06:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Jeśli juz to zdjęcia KrzaQ'a chciałeś napisac, bo on tylko robił zdjęcia.

Jarku, chiałem napisać dokładnie to co napisałem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2006, o 15:47 
Offline

Dołączył(a): 6 kwietnia 2006, o 22:57
Posty: 225
Lokalizacja: kw
Płeć: Mężczyzna
Zdjęcia ciekawe nawet lepsze niż w Kurierze Powiatu Kwidzyńskiego, ale to na pewno zasługa tych, co tam występują, no i fotografa.

Mam pytanie, bo niektóre zdjęcia są w ruchu jak zrobić żeby tej poświaty nie było, no i jak się robi zdjęcia jak przedmiot jest w ruchu?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2006, o 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
wrobi napisał(a):
Mam pytanie, bo niektóre zdjęcia są w ruchu jak zrobić żeby tej poświaty nie było, no i jak się robi zdjęcia jak przedmiot jest w ruchu?


hehehe... dobre pytanie... Kiedyś KrzaQ rozmazał otokę zdjęcia (podejrzewam, że nie programem, a wykorzystał możliwości aparatu) i zaznaczył, iz na tym polega ruch na zdjęciu fotograficznym. Aby uniknąć tego efektu należy zrobić fotke np. w trybie AUTO i po kłopocie!!! :-D

wrobi na tym polega "kunszt" tych fotografii, iż nikt z wystepujących aktorów nie pozował do zdjęcia tylko był w ruchu i podejrzewam, iż KrzaQ chciał to oddać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 lipca 2006, o 20:49 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Corzano napisał(a):
KrzaQ, dobra robota. Te teatry mają swój klimat.


Dlatego ja kocham teatr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
jarekm napisał(a):
Aby uniknąć tego efektu należy zrobić fotke np. w trybie AUTO i po kłopocie!!!


... Albo po fotce.
Fotografując należy pamiętać, że to nie aparat robi zdjęcia tylko człowiek. Urządzenie tylko rejestruje obraz i zrobi to tak, jak mu każemy. Programy typu AUTO są dobre za dnia przy dobrym świetle, w trudnych warunkach oświetleniowych zupełnie się nie sprawdzają.
Żeby się zbytnio nie rozpisywać zapodam przykładzik i zmykam pracować.

Przykład fotki w trybie AUTO autor CKJ
Obrazek

Przykład fotki w trybie półautomatycznym
Obrazek

Obie foty zostały wykonane w podobnych warunkach. Obie sprzętem o porównywalnych parametrach i możliwościach. Oba aparaty otrzymały podobne oceny na stronie fotorecenzja.pl.

Po urlopie może rozpoczne nowy temat dotyczący fotografowania? Mamy na Forum i w Galerii wielu zdolnych fotografów (niektórzy to zawodowcy) może podzielą się swoją wiedzą z tymi, którzy zaczynają przygodę z fotografią.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 18:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Obie foty zostały wykonane w podobnych warunkach. Obie sprzętem o porównywalnych parametrach i możliwościach. Oba aparaty otrzymały podobne oceny na stronie fotorecenzja.pl.


... pierwszą z tych fotografii "obrobiłem" (ciężko to tak nazwać, bo posłużyłem się kontrastem i kolorem) w programie Picasa2 (a nie jest to "kombajn" graficzny), a uzyskałem efekt podobny (zbliżony) do Twojego. To samo można zrobić w drugą stronę...

Oczywiście nie wątpię w Twoją uczciwość itd... wobec czego nie odbieraj tega postu jako atak na twoją wypowiedź :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
pierwsza fota (z KCK) zostala wykonana z lampa dlatego kolor ciala jest moze bardziej naturalny ale fotka wcale nie jest dobra (w mojej ocenie)

1. na koncertach czy różnego typu występach tak jak tu często pojawia sie "mgła" lub jak kto woli "dym" albo cos w tym stylu :) mocny blysk flasze lampy powoduje podświetlenie cząstek i mamy biale plamy a cala fotografia jest pozbawiona kontrastu (jak na przykładzie) podobny efekt można zaobserwować jadąc samochodem w trakcie mgły włączenie "długich świateł" powoduje ze nie widzimy nic poza mlekiem :) na którkich jest juz znacznie lepiej a bez swiatel wypas :-D

Pozatym wbudowana lampa blyskowa której palnik skierowany jest frontalnie na fotografowane obiekt powoduje "splaszczenie" obrazu i rzuca bardzo nieprzyjemne cienie :( Dodatkowo użycie flesza moze byc niekorzystne dla artysty (powodowac np. rozproszenie uwagi) jak i dla oglądających.

2. fotka KrzaQ-a wykonana bez lampy znacznie lepiej oddaje klimat, jest lepiej naświetlona nie "blyskajac" jest niezauważalny dla otoczenia i aktora :) fakt ze trudne warunki oświetleniowe wymagają pewnych zabiegów zazwyczaj zwiększenia czułości (ISO) materiału światłoczułego lub matrycy aparatu cyfrowego, nieoceniony jest tez "jasny" obiektyw :) dzieki któremu mozemy minimalizowac ryzyko zrobienia "poruszonego" zdjęcia no chyba ze autor ma taki zamysl i swiadomie używa dluzeszgo czasu naswietlania by oddac ruch na statycznej fotografi :)

jedyne co mozna poprawic przy fotce KraQ-a to balans bieli by kolory byly bardziej naturalna (aparaty cyfrowe czesto blednie oceniaja ten parametr szczególnie przy mieszanym i sztucznym oswietleniu) w bardziej zaawansowanych aparatach mozna "kalibrowac" balans bieli lub ustawic temperature swiatla (bardziej zaawansowana opcja) jednak obróbka komputerowa daje również dobre efekty w tej materii :)

to tyle na temat :) taki maly wywód mi sie zrobil z tego :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lipca 2006, o 20:31 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
maly offtopic.....lordzik to galeriowy life? jesu ale ja mam jarzenie :P

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.