Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 08:59 
GSXR jako jedyny załapał żarta - myślałem że emotka w tym pomoże :P

a teraz poważnie. kto wie co w gardei?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 09:02 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Darku miałem z 40 na liczniku....
Przy wjeździe na autostradę stały dwie fury ... jedna ruszyła i druga też:(


To co to za autostrada gdy do ruchu włącza się stojąc. Ściema nie autostrada, wjeżdżając w normalnym kraju na autostradę nie mam mniej na liczniku jak 60 km/h.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 09:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2682
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Tam jest ograniczenie do 60km/h ale jest i winkiel 180 stopni.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
GSXR, ja się tak załatwiłem na rondzie w Kwidzynie. Gość przede mną ruszył, ja rzuciłem okiem w lewo i ... bum, bo chłop stanął na środku ronda i przepuszczał sobie ciężarówkę.
A o wczorajszym wypadku pod Gardeją w radio mówili. Niby trzy auta się zderzyły.

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 18:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GSXR, serdeczne wyrazy współczucia byku.
P.S. Kojarzy mi się to z...
od 0:44 :D :D :D

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 19 czerwca 2013, o 20:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2682
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Hahah tym razem było odwrotnie ;)

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 13 lipca 2013, o 11:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kolejny wypadek na tej drodze, tym razem okolice Brachlewa :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 13 lipca 2013, o 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
A ja mam zamiar do Brachlewa pojechać dziś.

Więcej infa może.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 13 lipca 2013, o 12:23 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dwie osoby poszkodowane, droga przejezdna. Wypadek był pomiędzy Brachlewem a "krzyżówką ryjewską"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 13 lipca 2013, o 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Oki dzięki za informacje.
A co do dk55, ciągle coś się dzieje.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 13 lipca 2013, o 14:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
jeszcze przed 15 czarne bmw leżało w rowie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 29 stycznia 2014, o 15:14 
Pozwolę sobie wrzucić,bo Komin jeszcze chyba w trasie....

Wypadek w Otłówku.
Autor zdjęcia:Komin.

Załącznik:
1794617_712201062146561_1752138498_n.jpg
1794617_712201062146561_1752138498_n.jpg [ 32.85 KiB | Przeglądane 7018 razy ]


Góra
  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 29 stycznia 2014, o 15:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ouh, to musiało boleć :/

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 29 stycznia 2014, o 15:31 
Cytuj:
Straż pożarna informację o wypadku odebrała w środę o godz. 14.14. - W miejscowości Otłówko, w powiecie kwidzyńskim, na drodze krajowej nr 55, doszło do wypadku z udziałem autobusu PKS - relacjonuje dyżurny WSKR w Gdańsku. - Pojazd z nieznanych przyczyn zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wypadku rannych zostało 13 osób. Do najciężej poszkodowanego został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Droga krajowa nr 55 w okolicach Otłówka jest całkowicie zablokowana. - Na miejscu są 3 karetki pogotowia i 3 zastępy straży pożarnej.

źródło


Góra
  
 
 Tytuł: Re: DK55 zbiera żniwo
PostNapisane: 29 stycznia 2014, o 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 maja 2008, o 23:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tak mnie naszło na przemyślenia obserwując w ciągu ostatnich kilku dni sytuację w Kwidzynie.
DK 55 (ul Grunwaldzka idąca przez miasto) w weekend była czarna jak smoła, reszta dróg w powiecie i mieście (w centrum także) wyglądała jak breja zalana potokiem piachu zmieszanego ze śniegiem. Śnieg leżał przez cały weekend nieusunięty.
Zarządcy dróg laskę na to kładą, bo przepis w Polsce mówi że muszą odśnieżać po 24 h od ustania opadu - jeśli dobrze pamiętam, a przecież coś tam niby popruszyło. ;D

Czytałem kiedyś ciekawy tekst o wypadkach w PL - polecam pod przemyślenia jako że DK 55 wiele ofiar już zebrała.

Cytuj:
Znacie ten obraz: policjant w pełnym rynsztunku relacjonuje z miejsca wypadku cały ciąg zdarzeń, który doprowadził do tego, że kierujący Fiatem Mareą wpadł w poślizg, uderzył w krawężnik, dachował, zahaczył o Renault Clio, zapalił się, wbił w samochód pełen harcerzy i eksplodował, w wyniku czego śmierć poniosło tyle ludzi, ile zamieszkuje średniej wielkości kraj afrykański.
Tu najczęściej pojawia się moje ulubione zdanie: „Przyczyną wypadku było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze”. Taaaa, jasne. Po co się wysilać i dochodzić prawdziwej przyczyny, skoro to magiczne stwierdzenie załatwia wszystko?
Może akurat w tym miejscu była dziura i wjechanie w nią zaowocowało wyrwaniem kierownicy z rąk?
Może koleina była tak głęboka, że rzuciło samochodem?
Może zakręt był źle wyprofilowany i zaczęło go wynosić? Najłatwiej powiedzieć, że jakby jechał wolniej to nic by się nie stało, a jak w tym samym miejscu sytuacja będzie się powtarzać to postawi się tam fotoradar i jeszcze będziemy zarabiać kasę. Tylko, że wygląda to jak usuwanie smrodu z kupy przez przykrywanie go wiankiem ze stokrotek, zamiast po prostu usunąć przyczynę.

W tym miejscu pojawia się problem. Jeśli za przyczynę wypadku uzna się zły stan drogi, to jak myślicie, kto będzie winny i kto będzie musiał wypłacić odszkodowanie ofiarom? Oczywiście zarządca drogi, a na to nie można sobie pozwolić. Najłatwiej jest doić kierowców, przecież tylko oni odpowiadają za wypadki i niech płacą ogromne składki ubezpieczeniowe. Niestety, to może doprowadzić do kuriozalnej sytuacji: infrastruktura drogowa zostanie kompletnie zaniedbana. W zimie nie zobaczymy pługo-solarek fundujących rosta na progach i z mozołem odgarniających śnieg zalegający na ulicach. Po co, jeśli to kierowca ma się dostosowywać do warunków? Dziur też nikt nie będzie łatał, a jeśli ktoś urwie koło to powie mu się, że jakby jechał wolniej to nic by się nie stało. Zakręty będą śliskie i tak wyprofilowane, że każda próba przejechania przez nie z prędkością większą niż 0,5km/h spowoduje śmierć w wyniku rozerwania na przydrożnym drzewie. Jeśli nic się nie zmieni, tak właśnie będzie wyglądać Polska za kilkanaście lat.

Sposób na uniknięcie takiego ulicznego kabaretu jest jeden: zacząć nazywać rzeczy po imieniu.
Wypadek nie jest spowodowany jedną przyczyną, zawsze musi nałożyć się kilka czynników doprowadzających do nieszczęśliwego zdarzenia. Jednym z tych czynników, w 95% wypadków, jest zły stan infrastruktury i trzeba to głośno powiedzieć. W pozostałych 5% przypadków udział biorą kompletne niedojdy, które potrafią rozciąć łuk brwiowy o szafkę i złamać rękę spadając z łóżka w trakcie snu. Nimi nie będę się zajmował, skupię się na większości. Z tego powodu powinno się mówić, że „przyczyną wypadku był zły stan drogi” i niech płaci zarządca. Wtedy może zacznie dbać o podległe mu ulice i doprowadzi je do takiego stanu, że Niemiec płakał jak wyjeżdżał. To będzie jedyny sposób na wymiganie się od wypłat odszkodowań. Proste prawda? Ciekawe dlaczego nikt wcześniej na to nie wpadł, a jeśli już, to dlaczego schował ten pomysł głęboko w szufladzie?

_________________
L is like LSD - You see more, feel more, and it's easy to become addicted :D

Świat byłby bezpieczniejszy, gdyby przed wejściem do samolotu trzeba by było zjeść kawałek bekonu.
NDIE


Ostatnio edytowano 29 stycznia 2014, o 15:56 przez punky, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.