Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 3 września 2012, o 15:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
kapec napisał(a):
Bardzo mi przykro, ale ja stanowczo nie zgadzam sie, zeby z moich pieniedzy (podatkow placonych na codzien) choc grosz trafil do poszkodowanych w aferze AG. Trzeba miec nie po kolei w glowie, zeby powierzac takiej instytucji swoje pieniadze. Wiec jak juz ktos powierzyl, to niech sie sam martwi, jak je odzyskac. Majatek, kasa AG - oczywiscie do rozdysponowania pomiedzy oszukanych. Ale wara od pieniedzy panstwowych.

Żebym był dobrze rozumiany przez kolegę sympatycznego, to jeszcze raz przypomnę, że chodziło mi o zasoby finansowe firmy, na które ma chrapkę rząd, by je zająć i nie oddawać, nawet, gdyby ich było "tylko" 5 milionów i to w złocie. Myślę, że jest więcej. Przecież zasoby, to nie tylko to, co miał Plichta w mieszkaniu, ale środki zarejestrowane w księdze rachunkowej. Jeżeli depozytów pokrywających te zapisy nie ma, to znaczy, że Plichta zbankrutował i trzeba go zlicytować, by wszystko oddał, co do grosza. Skarb państwa niech sam się martwi, jak wyciągnąć z niego grzywnę, która ma być dopiero zasądzona. Jeszcze nie wiadomo ile, a już zajęto pieniądze, które nie są Plichty, ale jego klientów. Taki jest stan prawny tych funduszy. Każdy z oszukanych przez niego klientów przecież ma na nie umowę i to z dodatku zgodną z prawem. Inaczej firma prawnicza nie brałaby ich pod uwagę w pozwie przeciwko Amber Gold.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 3 września 2012, o 16:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Moze nieopatrznie sie zrozumielismy. Nazwalem w poprzednim poscie rzecz po imieniu, w sensie tego, ze najpierw panstwo sobie odbierze co mu sie nalezy a pozniej reszte podzieli na wierzycieli. Zreszta nie sadze, zeby budzet naszego kraju taka danina ze strony AG mogla znaczaco podreperowac. To jest promil tego, co nasze panstwo wydaje. Ja tylko odnosilem sie do niektorych glosow, ktore mowily, ze skoro panstwo nie potrafilo Plichty wsadzic do pierdla za poprzednie przekrety to niech teraz panstwo odda pazerniakom pieniadze. Nie ich, bo ich kase wyprowadzil Plichta, cholera wie gdzie, ale nasza, kase podatnikow.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 września 2012, o 10:03 
Kiedyś (25 maja 2011 - 15:16) upominano mnie za mówienie o pozorowanej niezależności sądów w Polsce
krzyzak napisał(a):
Chcesz powiedzieć że nie ma u nas niezależnych sądów? Ja pewne rzeczy rozumiem, ale czy Ty się aby zanadto nie zagalopowałeś. :603:
Czas mija a życie dostarcza nowych dowodów na dyspozycyjność polityczną sędziów orzekających w imieniu Rzeczpospolitej. Oto prezes Sądu Rejonowego w Gdańsku, który ma m.in. badać swych podwładnych w sprawie Amber G. dał się podejść dziennikarzowi udającemu wysłannika premiera Tuska: Taśmy "GPC" ws. Amber Gold. Jak prezes sądu spotkanie z Tuskiem ustalał Kto chce zachować dobre samopoczucie niech lepiej nie czyta.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 września 2012, o 10:31 
Wcale mnie to nie dziwi.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 września 2012, o 10:50 
Najciekawsze w całej historii jest to, po co sędzia Milewski czekał na instrukcje Donalda Tuska ws. postępowania wobec Marcina P. Gdyby rzeczywiście do prezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku dzwonił asystent ministra Tomasza Arabskiego, sędzia byłby podatny na naciski. A skoro premier Tusk nie ma żadnego związku z aferą Amber Gold, poza gadatliwym synem, dlaczego Milewskiemu tak zależało na tym, by o areszcie dla Marcina P. decydował de facto szef rządu?
Cytuj:
Najbardziej szokującym fragmentem ujawnionej rozmowy jest ten, w którym sędzia zapewnia „asystenta”, że wybrał odpowiedni skład sędziowski. „Proszę się nie martwić”, zapewnia sędzia „asystenta” - chociaż ten nawet nie wyjaśnił mu, czego się obawia... Swoją drogą, z kontekstu nagrania możemy się domyślić, że rozmów z „asystentem” było nawet kilka i sędzia nawet nie wpadł na to, aby upewnić się, z kim właściwie rozmawia. Pojawia się więc pytanie – czy do polskiego sędziego może zadzwonić ktokolwiek, podać się za podrzędnego urzędnika i przez kilkadziesiąt minut gawędzić z prezesem Sądu Okręgowego o niezwykle ważnym procesie?
Pojawia się więc pytanie, ile razy sędzia Milewski odbierał podobne telefony, w jakich sprawach – i czy tylko on? A jeśli podobnych przypadków jest więcej, to czy możemy jeszcze mówić o niezawisłości polskiego sądownictwa?

NOWY(L) napisał(a):
Wcale mnie to nie dziwi.
Niezawisły sędzia odejdzie na emeryturę, Plichta już prosi o status świadka koronnego, a mnie wcale nie zdziwi także to, że jedynym srogo ukaranym może zostać tylko ów nagrywający rozmowę dziennikarz (ale to będzie jego wina, bo węszył jakieś „teorie spiskowe”).


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 września 2012, o 10:57 
Ewentualnie sędzia wyląduje na jakimś zadupiu typu Radom .

Swoją drogą jak chory mamy system w którym instytucja świadka koronnego potrafi niewygodnego kibola wsadzić za kraty , przestępcy zostać nietykalnym .
A"Pruszków" wychodzi na wolność..


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 13 września 2012, o 19:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2009, o 13:34
Posty: 185
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Kobieta
Moze to głupie pytanie bo jak juz gdzies pisałam nie interesuje sie ta cała polityka, ale zaintrygował mnie tytuł o "biednym Tusku co rodzine mu zaszczuli " i wyczytałam ze szef Amber Gold jest z Kwidzyna ???

http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/kraj/za ... omosc.html

Niesamowite a ja myslalam ze to takie spokojne miasto i tu sie nic nie dzieje . :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 14 września 2012, o 14:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
On nie jest z Kwidzyna, z tego co mi wiadomo.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 25 września 2012, o 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Śledzę tę sprawę z czystej babskiej ciekawości:

http://wyborcza.pl/1,75478,12546872,Taj ... 1_mln.html

Ukazują się coraz ciekawsze smaczki :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 25 września 2012, o 11:18 
Jeszcze jeden smaczek, którego domyślać się nakazywała zwykła logika. Powoli odsłaniane są niektóre przypadki konkretnych powodów nadzwyczajnej życzliwości i łaskawości sędziów i prokuratorów wobec przestępczych dokonań szefa Amber Gold.
Jeden z nich (sędzia Janusz K.), w swej praktyce zawodowej wielokrotnie uprawiał łapówkarstwo, potwierdzone nawet przyłapaniem go przez funkcjonariuszy Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku na przyjmowaniu łapówki.
Jego Sędziowska Niezawisłość, choć przyłapany na gorącym uczynku jakoś nie może się doczekać rozpoczęcia procesu, a nawet nie wiadomo, czy do niego dojdzie.
Cytuj:
Od spektakularnej akcji policji, która - zdawałoby się, ewidentnie wykazała winę sędziego, minęły już prawie cztery lata.
Czy teraz zostanie prześwietlona sprawa, w której sędzia oskarżony o branie łapówek wymierzał karę twórcy Amber Gold? Obecnie trwa ministerialna kontrola w pomorskich sądach, rozpoczęta po wybuchu afery Amber Gold. Wstępne jej wyniki nie wskazywały na żadne nieprawidłowości ze strony sędziego Janusza K.
Ostateczne wyniki kontroli nie są na razie znane.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, o 14:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2016, o 14:29
Posty: 15
Płeć: Nie wybrano
Nie rozumiem ludzi czego oczekiwali. Bez gwarancji bankowych i jeszcze w dodatku przy takich różnicach w oprocentowaniu. A tak realnie - ile teraz można zarobić na lokacie? Bo niby piszą, że najwięcej daje Idea bank, ale czy górna granica to tyle - https://www.ideabank.pl/klienci-indywid ... -na-chwile ? Ile można dostać w ramach stałej oferty, nie wyłącznie dla nowych klientów?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, o 14:55 
Offline

Dołączył(a): 2 lutego 2007, o 15:18
Posty: 693
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Przez jakiś czas chyba się Amber Gold udawało i każdy następny oczekiwał że jemu się też uda :-). Ci którym się udało nie protestują przeciw Amber Gold :-).
Dopiero kiedy 'sprawa się rypła' to płacz i zgrzytanie zębów że oszukali ... :-).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 6 kwietnia 2016, o 22:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
klik -> Najlepsze lokaty.
Ja złożyłem w pewną kwotę w Idea Banku, Mbank ma podobną ofertę, ale jest silnie atakowany prze hakerów, więc ...

Każdy ma swój rozum, ale widać po klientach Amber Gold, zyski wzięły górę.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 7 kwietnia 2016, o 18:53 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2012, o 09:03
Posty: 29
Płeć: Nie wybrano
aman napisał(a):
Przez jakiś czas chyba się Amber Gold udawało i każdy następny oczekiwał że jemu się też uda :-). Ci którym się udało nie protestują przeciw Amber Gold :-).
Dopiero kiedy 'sprawa się rypła' to płacz i zgrzytanie zębów że oszukali ... :-).

Amber Gold to świetne przedsięwzięcie, Ja Józef Bąk Wam to mówię, przecież były pozytywne opinie organów państwa ( np KNF ) polityków i wielkim wizjonerom, Ale nie! wywrotowcom i siepaczom to przeszkadzało . wystarczyłoby przecież gdyby ta IDEA sięgała coraz dale, dalej , na cały Ten Kraj, EU i Świat a zapewnilibyśmy powszechna szczęśliwość. Zniszczenie tej WIELKIE IDEI TO ZBRODNIA na zdrowym postępowym organizmie
TAKIEJ PODŁOŚCI NIE ZNAŁA HISTORIA LUDZKOŚCI


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Amber Gold w Kwidzynie
PostNapisane: 11 kwietnia 2016, o 20:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 400
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
spokojnie jeszcze jest szachrajski skok stefczyka na Warszawskiej 1 :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 61 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.