Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ceny wynajmu mieszkań w Kwidzynie
PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 14:23 

NOWY(L) napisał(a):
Dobrze wiesz ,że jako wynajmujący możesz wszystko.

To ty chyba jeszcze nie widziales, do czego sa zdolni ludzie. Chlop wymieni sobie zamek, gdybys przypadkiem mial zapasowy klucz i w zime sprobyuj go wyeksmitowac. Wylamiesz swoje drzwi? Wyniesiesz jego toboly? Zadna umowa nie jest w stanie cie w 100% zabezpieczyc. Tu nieco wiecej
http://www.eporady24.pl/jak_pozbyc_sie_ ... 3,719.html
To oczywiscie skrajny przyklad, nieczesto spotykany ale jednak.

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 14:33 
No to w takim razie nie ma sensu wynajmować, skoro tak paranoicznie do spraw podchodzisz. Lepiej płać te 3500 zł rocznie i niech czeka na twoje dzieci.

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 14:41 

Paranoicznie, no coz... mozna to i tak nazwac. Ja chcialbym wynajac mieszkanie rozsadnej, najlepie znajomej osobie, najlepiej na dlugo i wtedy nawet dopuszczam dyskusje o cenie. Warunek jest taki, ze osoba musi byc zaufana. Znasz taka? Polecisz i dasz sobie za nia reke obciac?

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 14:46 
kapec wiem też do czego zdolni są wynajmujący.Niestety miałem z takim do czynienia i skończyło sie to wizytą w najlepszej kancelarii prawniczej w Łodzi.Problemy może stwarzać jedna i druga strona.A jak tak podchodzisz do sprawy to chyba lepiej żeby ten kwadrat pusty stał.

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 14:59 

Zeszlismy troche z tematu, bo rozmowa byla o cenach. Nikt nie potrafi napisac "mieszkania u nas powinno sie wynajmowac za 100, 200, 500 zl. Ja podalem tylko argumentacje wlasciciela takiego mieszkania. Argumentowanie, ze na Oruni mieszkanie kosztuje tyle samo jest kompletnie z czapki wziete, bo jako kontrargument moge podac, ze najem kawalerki w centrum Sopotu kosztuje 5 tysi.
Uscislijmy wiec.
Cena najmu powinna odzwierciedlac stan lokalu.
Cena najmu powinna zawierac w sobie amortyzacje wyposazenia, jakie w lokalu sie znajduje. Puste mieszkanie kosztuje mniej, wyposazone wiecej.
Cena najmu zalezy od lokalizacji.
Tak mi sie jeszcze przypomnialo. W dobie bumu budowlanego pare lat temu i taniego franka/euro kupa ludzi wziela kredyty na mieszkania. Jedni dla siebie, inni, tak jak np moj kolega, pod najem. W tamtych czasach wynajmowalo sie mieszkania za rate, jaka trzeba bylo odniesc do banku plus reszta oplat. Chetni byli. A rata to nie bylo 300 czy 500zl. Obecnie gorka na mieszkaniu w kwocie 500zl ostepnego jest zbyt duza wg coniektorych.
No to po raz ostatni sie zapytam - ile ma byc, zeby bylo dobrze? Zeby najemca byl zadowolony?

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 15:44 
Jak sam powiedziałeś zależy to od stanu lokalu + reszta punktów. Jak mamy ci odpowiedzieć za ile masz wycenić mieszkanie skoro nawet nie wiemy jakie to jest mieszkanie i czy ty tak naprawdę chcesz je wynająć czy tylko tak się droczysz? Na razie to ty tylko wymyślasz milion powodów, żeby nie wynająć mieszkania. Bo zdemolują, bo nie zapłacą czynszu, bo to, bo tamto.

Ja jedynie mogę powiedzieć, że z moją pensją kwidzyńską nie stać mnie na razie na wyprowadzkę z domu rodziców bez znaczącego obniżenia poziomu życia. I czy to jest 800 czy 1200 to ja wolę kątem mieszkać dalej u rodziny i mieć kasę na gadżety i piwo niż klepać biedę na nieswoim mieszkaniu.

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 16:01 

Ale ja nie mowie o moim konkretnie. Mowa byla, ze w Kwidzynie jest drogo. Podpierales przykladem z Oruni. Ja argumentowalem, ze chyba niekoniecznie jest u nas drogo, moze tez nie jest specjalnie tanio. Jest tak normalnie jak na moje.
Dla przykladu cos jeszcze.
Kolega moj mieszka w Prabutach na osiedlu sanatoryjnym. Mieszkanie jest sanatoryjne a nie jego wlasnosciowe. 2 pokoje, kuchnia, lazienka, jakies 50m2. Wiesz ile placi miesiecznie oplat i czynszu? 1400zl. Sanatorium sobie tyle winszuje.
A co do mieszkania z rodzicami.
Ja nie wyobrazam sobie jako dorosly czlowiek, mieszkania z rodzicami. I zawsze mozna biadolic, ze przeciez mnie nie stac, ze po co mam sobie od ust odejmowac, zeby pakowac kase w czynsz i oplaty za chalupe, skoro moge ta kase przebimbac, prawda? Na tym wlasnie polega doroslosc, ze idzie sie na swoje i sie dorabia. Tak mi sie przynajmniej zdaje.

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 16:47 
Dorosłość polega na byciu odpowiedzialnym za siebie i innych a nie na tym czy się mieszka na swoim czy nie swoim.
W bloku nie mieszkam a dom ma około 250m2 więc źle nie jest. Nie potykamy się wzajemnie o siebie.
Wole te pieniądze dać rodzicom i zainwestować w dom, który tak czy inaczej kiedyś będzie mój (chyba, że coś odwalę i mnie wydziedziczą).
Na siłę spinać się nie będę.

800 zł z mediami za 30m2 w Kwidzynie mógłbym zapłacić - może to mało, może znowu podniesiesz lament, ale masz konkretną odpowiedź.

Wiem, że to znowu z dupy porównanie, ale pracując fizycznie w Irlandii płaciłem max 1/3 mojej pensji za życie, mieszkanie i opłaty.
Tutaj jestem pracownikiem umysłowym i musiałbym płacić 3/4 mojej pensji za przywilej posiadania skromnych 20m2.

PostNapisane: 30 sierpnia 2012, o 20:47 

Średnie ceny najmu mieszkania w Kwidzynie wahają się w przedziale 600zł-1000zł zależne od standardu i metrażu. Zdarza się i kawalerkę znaleźć i za 500zł, ale mieszkanie ma nie więcej niż 28m2. Podałem ceny z czynszem. Dane te są z okresu roku, no może 2 lat, gdy kilka osób z mojej rodzinki wynajmowało w tym czasie.

PostNapisane: 3 września 2012, o 19:46 

Być może będę potrzebował mieszkania do wynajęcia. Dodam, że mój pies też :) .
W sumie nie widziałem w ogłoszeniach z naszego miasta informacji dotyczącej ewentualnej możliwości wprowadzenia się ze zwierzęciem.

PostNapisane: 3 września 2012, o 20:14 
Ludzie różne odchyły mają.
Mojemu znajomemu z pracy wynajmujący kazał się wyprowadzić,ponieważ......urodziło mu się dziecko :shock: :shock:

PostNapisane: 5 września 2012, o 13:59 

Jakby ktoś słyszał o tanim mieszkaniu (kawalerka, do 800 pln z opłatami) dajcie znać na priv.
Może akurat ktoś z Was ma znajomego, który potrzebuje najemcy.
P.S.No i musi się oczywiście w tym mieszkaniu znaleźć miejsce dla czworonoga :)

PostNapisane: 5 września 2012, o 17:22 

Cytuj:
Kto pomaluje je za darmo? Kto za darmo da materialy? Zwykly robol malarz nie pracuje dzis za mniej jak 20zl/h, oczywiscie na malowaniu takiego mieszkania zejdzie mu od cholery, bo po co sie ma spieszyc?

Nie wiem kto w dzisiejszych czasach płaci malarzowi stawkę godzinową a nie od metrażu...

Cytuj:
Argument o kaucji z pompy wziety. Z kaucji z reguly trzeba odjac jeden czynsz, bo przeciez najemca sie wyprowadza wiec placil nie bedzie. Z reguly najemca rowniez nie szczypie sie, jezeli chodzi o zuzycie ciepla w chalupie, wiec przy rozliczeniu okazac sie moze, ze jest pare stowek do doplaty. Z reguly najemca rowniez nie pitoli sie z pradem, nie zaplaci ostatniego rachunku i znow trzeba z kaucji odjac (wiem, jest opcja licznikow przedplatowych, chyba najrozsadniesza w takim wypadku).

Czynsz odjęty od kaucji ? Czy ja dobrze słyszę?
Nie wiem na jakich warunkach Ty wynajmujesz, nie wiem komu wynajmowałeś, ale na pewno bym u Ciebie nie wynajął mieszkania.
Jak ustalasz opłaty licznikowe ? Uśredniasz ostatnie zużycia, patrzysz na zużycie poprzednich lokatorów mniej więcej, liczbę lokatorów, zużycie miesięczne? Nie pitoli z prądem ? To dwa dni przed wyprowadzką spisujesz liczniki i robisz podliczenie uśrednione. Umowę podpisuje się DO x dnia.miesiąca.roku i DO x dnia.miesiąca.roku lokator MUSI się wyprowadzić. Po to jest UMOWA, aby wszystko było jasne i zrozumiałe dla dwóch stron.

P.S. ewentualnie mógłbyś mieć racje z rozliczeniem ciepła bo tutaj są różne cyrki i to już zależy od konkretnej spółdzielni/wspólnoty

PostNapisane: 5 września 2012, o 17:49 
Każdy odnajmujacy mający umowe wynajmu lokalu może założyć na siebie licznik prądu i gazu.I problem z rozliczeniami znika dla wynajmującego .Ale jak ktoś robi jakieś dziwne kombinacje alpejskie , to później ma problemy .

PostNapisane: 5 września 2012, o 19:50 

mysteq napisał(a):
Czynsz odjęty od kaucji ? Czy ja dobrze słyszę?

Co tak cie dziwi? Odejmowanie czynszu od kaucji? To powiedz to tym, ktorzy sa najemcami a nie wlascicielami. Najemca mysli sobie tak (przyklad) - mieszkal tam bede do 30 wrzesnia. Za wrzesien mam zaplacic do 15, ale przeciez sie 30 wyprowadzam, w umowie mam zapisane, ze jak do 15 nie zaplace to 30 wypad. Przeciez to wlasnie mam zrobic, wiec czynsz za wrzesien niech sobie pan wlasciciel odejmie od kaucji. Tak trudno to zrozumiec? I nie jest to z palca wyssane, tak niestety zachowuje sie znakomita wiekszosc wynajmujacych. Tym samym zalozmy, ze kaucja za mieszkanie wynosi 1000zl, czyli tyle co najemca mial placic za czynsz. Wiec ile ci zostaje, na ewentualne podleczenie mieszkania po najemcy?
mysteq napisał(a):
To dwa dni przed wyprowadzką spisujesz liczniki i robisz podliczenie uśrednione.

I 2 dni przed wyprowadzka wychodzi, ze miales zakontraktowane miesiecznie w spoldzielni zalozmy 3m3 wody cieplej i 5 zimnej i za tyle placiles w czynszu (rozliczenie przychodzi raz w roku). A okazalo sie, ze najemca zuzyl srednio w kazdym miesiacu 20m3 cieplej i 30m3 zimnej i bedziesz mial niedoplate. Jak myslisz? Co najemca ci powie? Bo ja wiem, z autopsji. Odejmij se pan z kaucji. Przypominam, ze to ta sama kaucja, z krorej juz odjales jeden czynsz.
Po raz kolejny powtorze, ze to o czym pisze to jest spojrzenie subiektywne czlowieka, ktory conieco w tym temacie sie naogladal i nasluchal. Ja nie mam absolutnie do ludzi uczciwych, bo wiem ze i tacy sa i wrzucanie wszystkich do jednego wora jest niesprawiedliwe. Probuje tylko pokazac, ze kazdy kij ma 2 konce. I uwierzcie mi, nie chce mi sie tu klawiaturowac, ale jakbysmy kiedys siedli przy kuflu, to moglbym pol wieczoru opowiadac histore z jakimi mialem do czynienia w temacie najmu mieszkan. Zreszta kazdy uzytkownik internetu moze sobie wygooglac ciekawe kwiatki w tym temacie.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1