Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 13:52 
Cytuj:
Łukasz O. złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa w kwidzyńskiej Prokuraturze Rejonowej. Oskarża dwóch policjantów z Kwidzyna o pobicie go.
Łukasz O. wracał do domu późnym wieczorem w niedzielę 13 stycznia. Ręce miał w kieszeniach, na głowie kaptur. Na chodniku leżało sporo śniegu więc zszedł na chwilę na ulicę, aby otrzepać buty. Potem wrócił na chodnik, I wtedy, na wysokości kwiaciarni przy ul. Chopina, drogę zajechał mu nieoznakowany samochód. Mężczyzna wyminął auto i próbował iść dalej, sytuacja powtórzyła się jeszcze dwa razy. Za trzecim razem drzwi auta otworzyły się i Łukasz usłyszał: - Cz., k.... wsiadaj do samochodu.
- Byłem tak zaskoczony, że nie wiedziałem co zrobić. Policjant, który siedział w aucie, zwrócił się do mnie po nazwisku, którego od kilku lat już nie używałem. Po ślubie przyjąłem nazwisko żony. Ale rozpoznałem go, chodziliśmy kiedyś do tej samej szkoły, to były jednak bardzo odległe lata. Machnąłem ręką i chciałem iść dalej – opowiada mężczyzna. - Wtedy policjanci wysiedli z nieoznakowanego samochodu, doskoczyli do mnie, zaczęli mnie kopać i powalili na ziemię. Jeden z nich uderzał moją głową o chodnik, dostałem też kajdankami po głowie. Próbowałem się wyrywać i krzyczeć, ale to nic nie dało. Potem policjanci, którzy mnie pobili, wezwali patrol.
Chwilę później na miejscu zdarzenia pojawił się radiowóz. Policjanci, którzy zatrzymali Łukasza, wepchnęli go skutego do środka. W środku otrzymał jeszcze cios pięścią. Pobitego zawieziono na komisariat w Kwidzynie.
- Nie miałem pojęcia co się dzieje, owszem byłem pod wpływem alkoholu. Dzień wcześniej byłem na ślubie, a w niedzielę wracałem z poprawin ale to przecież nie przestępstwo. To było przed 23, szedłem do domu, kiedy ci policjanci z nieoznakowanego auta zajechali mi drogę – dodaje Łukasz.
Pobyt na komendzie Łukasz wspomina jak zły sen. Bardzo zły sen. Funkcjonariusze, który go zatrzymali, powiedzieli innym policjantom, że został zatrzymany, bo szedł pijany środkiem drogi, z piwem w ręce i był agresywny.
- Cały czas byłem skuty. Ręce miałem tak ściśnięte kajdankami, że zaczęły mi sinieć i puchnąć. Jakiś inny policjant, który przechodził obok i to zobaczył, poluźnił mi kajdanki. Gdy odszedł, tamci dwaj którzy mnie pobili, znów je zacisnęli – mówi Łukasz. - Potem zawlekli mnie w takie miejsce, gdzie chyba nie ma kamer, gdzieś za drzwiami od toalety. Tam spadły na mnie kolejne ciosy. Kopali i bili. Ja już wtedy nic nie czułem, tylko wściekłość. Wtedy zacząłem ich wyzywać i się bronić. To chyba naturalny odruch u człowieka, który ma świadomość, że właśnie obrywa za nic – dodaje mężczyzna.
Zdarzenie miało miejsce w niedzielę 13 stycznia, ok. godz. 22.50 na wysokości kwiaciarni przy ul. Chopina.
- Jest tam monitoring, który już został zabezpieczony. Mam nadzieję, że znajdą się jacyś świadkowie, to była ta niedziele kiedy grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Może ktoś przechodził tamtędy i widział co się działo. Prosiłbym o kontakt – dodaje mężczyzna.
Zastępca komendanta powiatowego policji w Kwidzynie, podinsp. Daniel Redlin, którego poprosiliśmy o skomentowanie tego zdarzenia poinformował, że w komendzie prowadzone są w tej sprawie czynności wyjaśniające w trybie dyscyplinarnym.
- Zakończą się one w chwili, gdy zakończy się śledztwo prokuratorskie – dodał podinsp. Daniel Redlin.


http://www.kwidzyn1.pl/artykul/24749/ta ... -kwidzynie


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Nie powiem ale mi w grudniu policja ubliżała.

Wracam ze sklepu(Borys). Przechodzę koło bloku 11-go Listopada, i Policjant mnie wyzywał do wieśniaków.

Gdybym miał świadków, zaraz bym na komendę poleciał.

Być może przez ten kaptur ;/.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 16:43 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Podoba mnie się niemieckie powiedzenie "porządek musi być", ale zwątpiłem po interwencji tajniaka z marszu niepodległości sprzed ponad roku. Zbydlęcenie to obraza rogacizny, po rocznym dochodzeniu okazało się że funkcjonariusz jest niewinny. Coś mi to przypomina czasy ponoć słusznie minione, te same poczucie bezkarności i co gorsze ponoć nam - społeczeństwu tacy osobnicy służą uzyskując przywileje o których zwykli podatnicy mogą sobie pomarzyć. Nie przesądzam winy wyżej opisanych stróżów porządku, ale na miejscu ich przełożonych poważnie bym zbadał sprawę. Są granice przymusu bezpośredniego, nawet jeśli trzeba go zastosować to do licha są granice a umyślne dręczenie kiedy nie zachodzi potrzeba zasługuje na wyrok najdłuższy z możliwych. Policja to nie ZOMO ani SS.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 16:47 
anduel napisał(a):
zwątpiłem po interwencji tajniaka z marszu niepodległości sprzed ponad roku. Zbydlęcenie to obraza rogacizny, po rocznym dochodzeniu okazało się że funkcjonariusz jest niewinny..


Nie do końca jest to prawda :arrow: policjant przed sąd.
Z resztą Twojego postu bezapelacyjnie się zgadzam.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 16:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Gdzieś na jakimś portalu była nieprecyzyjna informacja, link który podałeś jest dokładniejszy.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 17:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 września 2006, o 01:25
Posty: 1454
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zgadzam się ze wszystkim co w artykule ale nie zgadzam się z twoim tytułem NOWY(L), Wstawiasz gdzieś tam strony gdzie atakuje się np TVN i GW, a sam tu manipulujesz tytułując tak wątek. Nie szufladkuj wszystkich. Bili dwaj policjanci a nie kwidzyńska policja. Poza tym jeden z nich to w Kwidzynie służy od kilku tygodni.

_________________
"They got money for wars but can't feed the poor" T. Shakur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 17:57 
Hmm nie było moim zamysłem nikogo szufladkowac. Tytuł mogę zmienić .


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 18:10 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Zastanawia mnie jedno-skoro jeden z "bijących" służy u nas od kilku tygodni to jak zepsuta musi być reszta komendy, starych funkcjonariuszy że pozwalają na takie coś "świeżakowi". No bo jeśli wszyscy tam sami prawi to raczej nie powinni dopuścić ani pozwalać na takie akcje...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 18:23 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Hmm nie było moim zamysłem nikogo szufladkowac. Tytuł mogę zmienić .


Czasami też tytuły gazet powinny brzmieć:
"Tak w Kwidzynie biją policjantów".
Znam kilka przypadków w których policjanci też dostali solidnie po ryju.
Tylko jest taka różnica, że policjanci nie biegną do gazet i nie krzyczą: BIJĄ NAS !.

Zresztą kto by to czytał i zwracał na to uwagę, że jakiś tam glina dostał po ryju .

Najgorszy lump kwidzyński, jak dostanie (bo czasami tak trzeba) od glin krzyczy wszem i wobec (nawet w gazetach) BIJĄ MNIE i staje się wśród wielu obserwatorów biedną ofiarą policyjnej przemocy, ale kiedy ten sam lump uderzy policjanta, staje się bohaterem wśród tych samych zgorszonych obserwatorów.

W tym konkretnym przypadku każdy normalny człowiek potępi takie działanie policji.
Ja również!!!

Jest jedno ale!
Kiedy znamy wersję tylko jednej strony, to może warto, (zanim kogoś pomówimy) było by , poczekać na wynik śledztwa odpowiednich służb i organów, jakim między innymi jest prokuratura.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 26 stycznia 2013, o 18:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
I tą wypowiedzią z chęcią bym zamknął wątek, bo nie ma co tu dalej dyskutować o winnych i niewinnych, gdy znamy tylko notatkę prasową.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Tak bije policja w Kwidzynie
PostNapisane: 27 stycznia 2013, o 09:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
drosik napisał(a):
I tą wypowiedzią z chęcią bym zamknął wątek, bo nie ma co tu dalej dyskutować o winnych i niewinnych, gdy znamy tylko notatkę prasową.

I bardzo słusznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.