Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 24 maja 2013, o 21:55 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
Nawet gdybym była panią zawiadującą ciężarówkami, czy jest to odpowiednie miejsce, by mi to wytykać?



Gdybyś była panią zawiadującą ciężarówkami, bardzo bym Cię szanował.
Od dziecka szanuję ludzi o jasnych poglądach i zdecydowanych zawodach.

Nie wiem natomiast czemu wzięłaś moją wypowiedź jako osobisty atak.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 24 maja 2013, o 22:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dziękuję, że mi wytłumaczyłeś, bo sama w życiu bym nie wpadła na to, że "Tak naprawdę pracujesz w sprzedaży, także sobie nie dodawaj" można w taki sposób zinterpretować. Teraz wszystko nabrało sensu :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 06:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwietnia 2012, o 06:11
Posty: 194
Lokalizacja: Gdańsk, Kwidzyn, Prabuty...
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
Postawiłam na synergię dwóch przyszłościowych kierunków- Administracji i Socjologii.


Bardzo dobre połączenie :)

Ponadto studia to jedno - oczywiście jest to dobra podstawa - ale jeszcze nie wszystko.
Równie ważne a czasem nawet ważniejsze są umiejętności i doświadczenie.

_________________
http://kancelaria-urbanowicz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 08:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 czerwca 2008, o 09:06
Posty: 297
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jankowskimich napisał(a):
wytumacze Ci: chodzi o to że każda osoba pracująca w zaopatrzeniu może [a nie powinna] nazywać się logistykiem ;)

proste? ;)


Wiadomo.
Jak lepiej brzmi brygadzista czy koordynator? :grin:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 12:46 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
krzychoo napisał(a):
Jak lepiej brzmi brygadzista czy koordynator? :grin:



Lepiej być dobrym brygadzistą niż gównianym koordynatorem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 15:32 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Hmm ostatnio zaobserwowałam pewien trend- wszechobecna krytyka kierunków, które nie wróżą natychmiastowego podjęcia pracy. Uważam, że wybór ścieżki edukacyjnej jest naszym prywatnym wyborem i jeśli ktoś czuje się szczęśliwszym bezrobotnym z "papierkiem", to jego sprawa. Kierunek studiów w tych czasach nie obliguje do niczego- możemy podejmować skrajnie inne stanowiska pracy i nie świadczy to o porażce, czy złym wyborze uczelni lub kierunku. Wskazuje to jednak na płynność rynku, jego diametralnych zmianach i... pewnej niestabilności społecznej, rynkowej. Za co chyba nie możemy winić studentów czy licencjatów/magistrów.

...ja osobiście studiuje kierunek nieprzyszłościowy, który przynosi mi tyle frajdy, satysfakcji i napawa mnie takim optymizmem, że nie mam zamiaru decydować się na coś innego, tylko dlatego, że chce mieć większe lub mniejsze pieniądze w przyszłości. Nie samą kasą człowiek żyje. Co nie oznacza, że nie będę się dalej rozwijać, by te moje szanse na rynku pracy wzrosły.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 964
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Po każdym kierunku możesz zostać brygadzistą koordynatorów. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 17:16 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Lilith napisał(a):
Nie samą kasą człowiek żyje.


Oczywiście, że nie. Ale spróbuj pożyć bez kasy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 19:04 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
Darek, oczywiście, że pieniądze są istotne. Ale ... nie rozważam nawet opcji, że mogłabym znaleźć się w takim położeniu, że nie będę ich posiadała wcale. Raczej chodziło mi o ilość/wysokość wynagrodzenia. Nie do końca to powinno nami kierować. tzn. mną nie kierowało.

MIMAK, oczywiście, że mogę i nie uwłacza to mojej godności. Nie mam z tym problemu. Może nie chciałabym oczyszczać szamba czy segregować śmieci- nie dlatego, że to byłoby dla mnie poniżające, ale jestem niezwykle wrażliwa na zapachy- ot co.

....z drugiej strony, zastanawia mnie kim Ty jesteś, skoro bycie brygadzistą Cię tak bawi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 19:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Lilith napisał(a):
pracy. Uważam, że wybór ścieżki edukacyjnej jest naszym prywatnym wyborem i jeśli ktoś czuje się szczęśliwszym bezrobotnym z "papierkiem", to jego sprawa. Kierunek studiów w tych czasach nie obliguje do niczego

Wszystko ładnie pięknie. Jedno ale. Jeżeli taki student studiuje za swoje, to niech sobie studiuje ile chce. Jak studiuje za kasę rodziców i stać ich na finansowanie fanaberii dziecka - niech sobie studiuje. Ale co z takimi, którzy wyciągają kasę od rodziców, którzy tak naprawdę tejże kasy nie mają w imię studiowania tego, co daje im szczęście, ale niekoniecznie jakiś fach czy umiejętności? Jak na moje oko studiowanie poza miastem zamieszkania kosztuje minimum coś koło 20 tysi rocznie. Dziecko idzie na studia, studiuje 2 lata jakiś bylejaki kierunek, po czym stwierdza, że to nie to i zmienia na inny (40 tysi w plecy dla rodzica, który ledwo przędzie i ostatnie grosze pakuje w przyszłość dziecka), studiuje rok (następne 20 tysi w plecy) po czym rzuca studia i wyjeżdża na saksy. Super edukacja.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 21:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 kwietnia 2012, o 06:11
Posty: 194
Lokalizacja: Gdańsk, Kwidzyn, Prabuty...
Płeć: Mężczyzna
Na rynku pracy występuje jeszcze inne niepokojące zjawisko - tzw. "biedni pracujący" czyli z ang. "woorking poor".
Do grupy tej należą wszystkie te osoby, które mimo posiadania zatrudnienia i wykonywania pracy ledwo wiążą koniec z końcem.

Cytuj:
"Polska zajmuje trzecie miejsce w Europie pod względem liczby pracujących biedaków. Wyprzedza nas tylko Rumunia i Grecja :oops:
W Polsce do tej grupy należą zarówno ludzie z wyższym wykształceniem, jak i pracownicy z niskimi kwalifikacjami. I nieważne czy pracują na etatach, czy na umowach śmieciowych. Pensje jednych i drugich ledwie wystarczają na przetrwanie. Na opłaty rachunków, spłatę kredytów i jedzenie. Nie stać ich na leczenie, na wyjazdy na wakacje."

http://www.newsweek.pl

_________________
http://kancelaria-urbanowicz.pl/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Wiklina i Konie do likwidacji
PostNapisane: 26 maja 2013, o 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 964
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
prawnik - masz rację są tacy i jest ich niemało . Są to w większości osoby pracujace na tzw. umowy śmieciowe( zlecenia i o dzieło). Kiedyś takie umowy istniały ale jako praca dodatkowa poza etatem. Jest to chora sytuacja i wine ponoszą tu wszystkie rządy a sejm w szczególności ze przystał na takie "modernizacje" Kodeksu Pracy.

Lilith - jak piszesz studiujesz swój ulubiony kierunek i bardzo Ci życzę abyś dostała pracę zgodną z Twoimi zainteresowaniami.Wiem co mówię bo po ukończeniu jednego z kwidzynskich Technikum rozpocząłem pracę w zupełnie innym zawodzie , który był równoczesnie moim hobby.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.