Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 10:41 
w ubieglym roku skorzystalam z uslug jednego z prabuckich geodetow (na razie nazwisko pana pomine) ktory mial mi zmierzyc dwa pola ktore zglaszalam jako uprawiane do agencji rekstrukturyzacji. facet wykonal woja prace, pola zmierzyl i wystawil mi zaswiadczenie. ja wypelniajac wniosek spisalam dane z jego "kartki". niedlugo potem zostalam wezwana do agencji, udalo sie sie rozwiklac problem okazalo sie bowiem, ze pan pola moze i zmierzyl dobrze, ale na zaswiadczeniu pomyslil numery dzialek. czyli pole powiedzmy A mialo powierzchnie pola B i odwrotnie. wyszlo wiec na to ze na dzialce o powierzchni 1.71 uprawiam 2.5 hektara a na dzialce 5.61 uprawiam 0.75 hektara.
z tego powodu agencja dokonala w moim gospodarstwie kompleksowej kontroli i z tego tez powodu do dzis dnia nie otrzymalam jeszcze dotacji za rok 2012, ktore w przypadku braku bledow we wniosku mialabym na koncie w grudniu 2012.
proby polubownego zalatwienia sprawy z panem geodeta mi sie nie powiodly, bo pan, owszem, nie umywa rak jak twierdzi ale.......na tym koniec dzialania z jego strony...... :roll:
prosze mi pomoc, interesuje mnie-kto nadzoruje prace geodetow oraz jakie Waszym zdaniem powinnam podjac kroki? jak to ugryzc?

-- 4 kwi 2013, 2013 10:54 --

musze jeszcze uscislic, ze w zwiazku z bledem we wniosku nie zablokowano mi wyplaty swiadczen wylacznie za w/w dzialki, ale za wszystkie zglaszane i chodzi o niemala kwote bo o ok 20 tys zl. ktora koniec, koncow bedzie mi wyplacona tylko po prostu nie wiadomo kiedy...
w ostatnim pismie z agencji dostalam informacje, ze termin rozstrzygniecia sprawy przesunieto na 30.05.2013 ze wzgledu na cyt: "skomplikowany charakter sprawy"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 14:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 października 2009, o 10:28
Posty: 184
Lokalizacja: Kwidzyn/Wa-wa
Płeć: Kobieta
Ja próbowałabym coś załatwić w Agencji, bo to tam jest ten "problem" i to oni powinni wiedzieć jak to można odkręcić, jakie dokumenty będą potrzebne do tego itp.

Hm zastanawia mnie jeden fakt tylko, ktoś spisując dane z "karteczki" nie zauważył tej literówki, którą popełnił geodeta? W pracy spotykam się z rolnikami, którzy znają wszystkie numery działek i ich powierzchnie, ba nawet KW do każdej działki, a trzeba przyznać, że niektóre gospodarstwa są na prawdę ogromne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 15:29 
ilh_ac napisał(a):
Ja próbowałabym coś załatwić w Agencji, bo to tam jest ten "problem" i to oni powinni wiedzieć jak to można odkręcić, jakie dokumenty będą potrzebne do tego itp.

Hm zastanawia mnie jeden fakt tylko, ktoś spisując dane z "karteczki" nie zauważył tej literówki, którą popełnił geodeta? W pracy spotykam się z rolnikami, którzy znają wszystkie numery działek i ich powierzchnie, ba nawet KW do każdej działki, a trzeba przyznać, że niektóre gospodarstwa są na prawdę ogromne.

ja nie szukam informacji co zrobic by sprawe "odkrecic" w agencji, bo to zrobilam juz dawno.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
ja nie szukam informacji co zrobic by sprawe "odkrecic" w agencji, bo to zrobilam juz dawno.


Więc szukasz zemsty za własne (m. in.) niedopatrzenie. Jakie to typowe, zrzucić winę na kogoś. Temat do zamknięcia.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 17:22 
beria napisał(a):
catani napisał(a):
ja nie szukam informacji co zrobic by sprawe "odkrecic" w agencji, bo to zrobilam juz dawno.


Więc szukasz zemsty za własne (m. in.) niedopatrzenie. Jakie to typowe, zrzucić winę na kogoś. Temat do zamknięcia.

nie szukam zemsty, tylko nie chce odpowiadac finansowo za blad geodety-ale moze ty masz ochote, jesli ja jestem taka niedobra ze nie chce?
wiec pytam jeszcze raz-kto nadzoruje prace geodetow, gdzie w tej sprawie moglabym uzyskac informacje i pomoc?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Proponuje zwiesić głowę i przyznać się do własnego błędu. Chyba, że nie wiesz co Ci geodeta mierzył :)

Nie bardzo też rozumiem czego oczekujesz od geodety i jego ewentualnych nadzorców. Koleś popełnił błąd (pomylił numery działek na "kartce"), ale zakładam, że to nie on wypełniał Ci wniosek do ARiMR. Zrewiduj więc swoje pretensje, bo nie bardzo rozumiem jak znając swoje własne gospodarstwo można przeoczyć taki błąd.

Aha - pisze to jako rolnik, także użerający się z ARiMR. Doświadczenie nauczyło mnie, ze trzeba dane weryfikować samodzielnie (po trzykroć), a będąc w 100% pewnym tego co na wniosku dopiero przekazać go do ARiMR. Mało tego - jeśli jesteś w 100% pewna tego co tam jest możesz śmiało się odwoływać (co już pewnie wiesz).

PS. Dopłaty za 2012 przyniósł mi tegoroczny zajączek Wielkanocny ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 4 kwietnia 2013, o 18:19 
beria-mam w zyciu wazniejsze sprawy niz uczenie sie na pamiec numerow moich dzialek. wniosek wypelnialam poslugujac sie owa "karteczka" ktora jak wiesz jest pismem opieczetowanym i nie ma prawa zawierac bledow.
facet wykonal prace, skasowal za to pieniadze i wypial sie dupskiem i dziwie ci sie, ze ci to nie przeszkadza-pewno dlatego ze tyczy sie mnie nie ciebie.
ja jednak licze na to, ze ktos wie jak teraz sprawe ugryzc...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 07:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Udaj się do najbardziej kompetentnej osoby w tym powiecie: http://www.powiatkwidzynski.pl/index,i415.html

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 08:02 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
...wyszlo wiec na to ze na dzialce o powierzchni 1.71 uprawiam 2.5 hektara ...

Na wstępie napiszę, że nie znoszę niechlujnych usługodawców, ale nie mogę się powstrzymać przed zadaniem Tobie pytania. Czy przy wypełnianiu wniosku nie zadrżała Tobie ręka?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 08:45 
drosik napisał(a):
Udaj się do najbardziej kompetentnej osoby w tym powiecie: http://www.powiatkwidzynski.pl/index,i415.html

dzieki :)
Michał napisał(a):
catani napisał(a):
...wyszlo wiec na to ze na dzialce o powierzchni 1.71 uprawiam 2.5 hektara ...

Na wstępie napiszę, że nie znoszę niechlujnych usługodawców, ale nie mogę się powstrzymać przed zadaniem Tobie pytania. Czy przy wypełnianiu wniosku nie zadrżała Tobie ręka?

nie, poniewaz "golym okiem" nie mozna bylo bledu zauwazc. w zaswiadczeniu byl nr dzialki i wielkosc uprawy i drugi nr dzialki i wielkosc uprawy.
gdybym porownala nr dzialek z mapka odkrylabym blad, ale to jest jakies, jak dla mnie, idiotyczne rozumowanie-nie po to wynajmuje geodete zeby go kontrolowac. gdybym tutaj napisala ze zmierzyl i tez zrobil to zle i dlatego wstrzymano mi dotacje, to pewnie przeczytalabym we wczesniejszych postach zarzut (cos w stylu dlaczego nie nam nr dzialek na pamiec), ze moglam to sprawdzic, czyli zmierzyc po nim :roll:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 09:31 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Catani, pisałem już innym wątku o niedouczonym geodecie i jego niechlujnych pomiarach, które "na oko" byłem w stanie ocenić jako błędne. Wynika z tego, że zawód geodety nie świadczy o dokładności i nieomylności. Tak więc "ufać, ale sprawdzać", powinno być w takim przypadku na porządku dziennym.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 09:38 
Piotrze-teraz juz wiem. zastanawiam sie tylko po co w ogole brac geodete do tego typu pomiarow, skoro i obszar potem trzeba samemu przemierzyc, bo zaufac jak widac nie mozna :?:
moze brac dwoch czy trzech i srednia wyciagac :?:
gdyby jeden z drugim odpowiedzieli za swoje niechlujstwo to moze poziom uslug by sie podniosl, ale patrzac na ten watek wyglada na to ze to ja jestem winna, nie geodeta bo go nie sprawdzilam ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 5 kwietnia 2013, o 09:52 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
catani napisał(a):
nie, poniewaz "golym okiem" nie mozna bylo bledu zauwazc. w zaswiadczeniu byl nr dzialki i wielkosc uprawy i drugi nr dzialki i wielkosc uprawy.
gdybym porownala nr dzialek z mapka odkrylabym blad, ale to jest jakies, jak dla mnie, idiotyczne rozumowanie-nie po to wynajmuje geodete zeby go kontrolowac. gdybym tutaj napisala ze zmierzyl i tez zrobil to zle i dlatego wstrzymano mi dotacje, to pewnie przeczytalabym we wczesniejszych postach zarzut (cos w stylu dlaczego nie nam nr dzialek na pamiec), ze moglam to sprawdzic, czyli zmierzyc po nim :roll:

Teraz wszystko jasne. Przyznaję, że Twoje niedopatrzenie jest niczym w porównaniu do niedopatrzenia geodety. No cóż, żyjemy w kraju, w którym niechlujstwo i niekompetencja zostały wyniesione do rangi cnoty. Są ludzie, którym wydaje się, że są geodetami bo mają niwelator. Którym wydaje się, że są projektantami bo potrafią narysować kilka kresek w CADzie, Którym wydaje się, że są dobrymi dyrektorami bo otaczają ich zastępy pochlebców w firmie. Którym wydaje się, że są mężami stanu bo "ciemny lud to kupil". Którym wydaje się....

Ech. Powodzenia


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: szukam informacji
PostNapisane: 9 kwietnia 2013, o 20:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2011, o 15:22
Posty: 98
Płeć: Mężczyzna
Koło mojej działki biegnie rurociąg z wodą. Wg jednych dokumentów ma fi 100, wg drugich - fi 110. Wszystkie opieczętowane. Znaczy dokumenty. Niby różnica niewielka, jednak gdy trzeba było się wpiąć i kupić nawiertkę, to już jakby powstał problem. Komu wierzyć - geodecie czy PEWIK-owi? Taki kraj że wszystko trzeba sprawdzać.

_________________
Człowiek człowiekowi wilkiem, a kiwi kiwi kiwi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Odp: szukam informacji
PostNapisane: 9 kwietnia 2013, o 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
artwil1 napisał(a):
Koło mojej działki biegnie rurociąg z wodą. Wg jednych dokumentów ma fi 100, wg drugich - fi 110. Wszystkie opieczętowane. Znaczy dokumenty. Niby różnica niewielka, jednak gdy trzeba było się wpiąć i kupić nawiertkę, to już jakby powstał problem. Komu wierzyć - geodecie czy PEWIK-owi? Taki kraj że wszystko trzeba sprawdzać.

Ile zaś zabawy jest z brakiem informacji o liniach telekom na planach. To jest dopiero komedia. Niestety panuje takie przekonanie, że to co pod ziemią to nie dotyczy nikogo i nikt się tym nie przejmuje. ;)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.