Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 08:51 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
reflexes, żeby tak wszyscy pięknie reagowali na zło czynione przez innych, świat byłby cudowny, chodzilibyśmy po tęczy :) :) Jakoś nie spotkałam się z tym by jakakolwiek grupa społeczna reagowała na krzyczenie na dzieci na ulicy, na wydalające psy na trawnikach czy rzucających pety na chodnik.

Uogólniasz i to zbyt mocno. Chodziło mi dokładnie o to co zacytował NOWY(L), i nic więcej. W trakcie samej imprezy te bodaj 250 tysięcy mogło sobie poradzić z kilkoma kretynami tak żeby nawet nikt tego nie zauważył.
Cytuj:
Także trzeba jednak wziąć pod uwagę, że pacyfikowanie chuliganów zostalo oddelegowane w ręce policji, która była na miejscu, a nie innych uczestników zabawy.

Tak, a później krzyki, że Policja pałuje kibiców. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 09:41 
jak mieszkałem jeszcze w Toruniu, to widziałem taką akcję: idzie sobie 7 Elanowców i jeden z nich urwał lusterko w samochodzie... pozostała 6 mu spuściła łomot i kazała wypierd... bo wstyd przynosi szalikowi - padłem :D

Edyta:
a nie, sorry - to "Apatory" były. Tęsknie za Bydgoskim :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 11:16 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
jankowskimich napisał(a):
jak mieszkałem jeszcze w Toruniu, to widziałem taką akcję: idzie sobie 7 Elanowców i jeden z nich urwał lusterko w samochodzie... pozostała 6 mu spuściła łomot i kazała wypierd... bo wstyd przynosi szalikowi - padłem :D

Edyta:
a nie, sorry - to "Apatory" były. Tęsknie za Bydgoskim :D

I ja takie zachowanie rozumiem.

Kibice tłumacza się zawsze tym, że to nie oni, że grupka chuliganów, a nie kibiców wykorzystuje wiece ,marsze, pochody (jak zwał tak zwał) kibiców do swoich chuligańskich wybryków. Podobno chuligani wtapiają sie w tłum kibiców i demolują, biją, rzucają kamieniami, odpalają petardy, niszczą samochody wystawy sklepowe, itd....
Trochę głupie to tłumaczenie!
Albo jestem odpowiedzialny za to co organizuję, albo nie.
Są przecież organizacje kibicowskie, które biorą udział w marszach i powinny brać odpowiedzialność za porządek i zachowanie swoich członków (kibiców) w takich zgromadzeniach.

Mówi się też że większość kibiców to ludzie honoru odważni silni z przekonaniami (potrafią nawet obalić rzad Matoła. Po prostu Patrioci) a nie potrafią sobie poradzić z garstka chuliganów która robi zadymę na ich koszt. :?: :roll:


Ale przecież Oni (kibice) są jak najbardziej grzeczni, porządni, robią zbiórki na biednych, pokrzywdzonych, pomagają niepełnosprawnym, chorym .
Nie rozumieją tej całej nagonki na nich :evil: :D



Nie wyobrażam sobie żeby szedł wiec, na przykład: sportowców w jakiejś paradzie, przemarszu, wiecu i w pewnym momencie dołącza do nich grupka chuliganów, rzuca kamieniami i demolują ogródki piwne, wystawy sklepowe, itd...
A uczestnicy wiecu na to nie reagują, nie zwracają uwagi, idą dalej jak gdyby nigdy nic. A potem mówią że to nie oni to chuligani.
Jakiś absurd. :roll:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 11:34 
Wzruszyła mnie Twoja historia.Naprawdę. :twisted: :twisted:

Świętowanie tytułu Mistrza Polski na Placu Zamkowym nie było organizowane przez nikogo.Ludzie udali się tam spontanicznie.W normalnym kraju,władze Stolicy wiedząc ,że na główny plac tegoż miasta przyjdzie kilkadziesiąt tysięcy ludzi ,zorganizowałoby zaplecze sanitarno-gastronomiczne,ochronę tegoż miejsca, byłby porządek i jeszcze do budżetu miasta wpadłoby kilkadziesiąt tysięcy pln za sprzedany alkohol i jedzenie.Niby proste ale jednocześnie zbyt trudne do zorganizowania. :shock:
Oczekujesz od zwykłego Stowarzyszenia zorganizowania i zabezpieczenia imprezy masowej dla kilkudziesięciu tysięcy ludzi? :shock:
Przypominam Ci,że w tym samym mieście,na najnowocześniejszym stadionie w Polsce ,który dysponuje setkami kamer ,mikrofonów ,podsłuchów i Bóg wie jeszcze co,wyposażona w najnowocześniejsze środki Policja(czyli formacja przeznaczona do ochrony bezpieczeństwa ludzi i mienia oraz do utrzymywania bezpieczeństwa i porządku publicznego) nie potrafi zorganizować jednego( :!: ) meczu piłki nożnej.A Ty wymagasz tego od grupy ludzi ze stowarzyszenia.Bez przesady.
Cytuj:
I ja takie zachowanie rozumiem.

I takie zachowania są normalnością.Jest wyjazd ,jest prikaz. Wszyscy na biało,wszyscy na trzeźwo.I każdy wie,co go spotka(kto) w razie nie dostosowania się.Niestety w wypadku takiej imprezy masowej,wszystkich nie upilnujesz.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 11:45 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L),
Czasami jak Cię czytam, to myślę że Ty sam w to co piszesz nie wierzysz. ;)

Ale i tak Cię lubię i pozdrawiam. :grinka:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 11:48 
No właśnie ja sam sobie się dziwię,że mi się jeszcze chce to Wam tłumaczyć. :D
Moja najlepsza rada:ruszcie 4 literki na jakiś mecz i sami się przekonajcie jak to wygląda.

Cytuj:
Ale i tak Cię lubię i pozdrawiam

I na wzajem :oops: :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 6 czerwca 2013, o 20:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Dokładnie, najlepszy sposób - samemu przekonać się, jak to jest być w takiej grupie, na takiej imprezie i samemu potem osądzić i skonfrontować to, co się doświadczyło w danej chwili z poprzednimi wnioskami i poglądami przed wyruszeniem na wydarzenie.

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 11 czerwca 2013, o 20:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
LisuCFH napisał(a):
Dokładnie, najlepszy sposób - samemu przekonać się, jak to jest być w takiej grupie, na takiej imprezie i samemu potem osądzić i skonfrontować to, co się doświadczyło w danej chwili z poprzednimi wnioskami i poglądami przed wyruszeniem na wydarzenie.

Da się tak :?: ;)

Przecież wszyscy wiemy, że najlepiej do każdego przemawia ta papka z tvn24 - zbieżność nazwy przypadkowa, więc po co zadawać sobie odrobinę trudu i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat :?: :roll: :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 13 czerwca 2013, o 17:25 
Cytuj:
Od ostatniego meczu ze Śląskiem Wrocław i od fety minęło już 10 dni. Jak ocenia pan świętowanie głównie od strony emocjonalnej?

- Super, naprawdę było mega. Bardzo dobrze wyglądała współpraca z kibicami, z SKLW, które czuwało nad tym by impreza nie wydostała się spod kontroli. I ten aspekt doceniają również wszelacy urzędnicy. Oczywiście zawsze znajdą się goście, którzy przekraczają pewne granice, ale były to tym razem nieliczne wyjątki. Mogę mówić więc o całej fecie w samych superlatywach, mega przeżycie, szok. Bawiło się blisko 100 tys. ludzi, to naprawdę był niesamowity widok. Na Agrykoli ludzie dziwili się następnego dnia, że tak mało trawników zostało zadeptanych. Były więc pozytywne zaskoczenia. To fajne, da nam większe pole manewru w przyszłości przy tego typu akcjach.

- W czasie fety zadziałał bardzo fajny mechanizm, chodzi mi o to, że coraz więcej osób czuje się odpowiedzialnych za ten klub i za jego wizerunek. Zdecydowana większość miała świadomość, że pewnych granic nie można przekroczyć, że trzeba też pilnować innych – by ktoś się np. nie napił za dużo i nie zbił szyby, czy witryny sklepowej. Wzrost takiej świadomości to bardzo pozytywna sprawa.


Cytat z wywiadu z prezesem Legii Bogusławem Leśnodorskim.
http://legia.net/wiadomosci,51918-wasz_ ... sc_1..html


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 13 czerwca 2013, o 17:40 
Offline

Dołączył(a): 28 czerwca 2011, o 18:43
Posty: 1482
Płeć: Kobieta
NOWY(L), coś Ty... kłamstwo. Przecież akt wandalizmu aktem poganiał na tej fecie. Niemożliwe. Na pewno tekst jest zmanipulowany. Chuligani nie podeptali trawnika? Nie ma takiej opcji.

pff.... a tak na poważnie, to kolejny dowód na to, że trzeba brać poprawkę na to co donoszą media.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 13 czerwca 2013, o 17:50 
Cytuj:
Mówi się też że większość kibiców to ludzie honoru odważni silni z przekonaniami (potrafią nawet obalić rzad Matoła. Po prostu Patrioci) a nie potrafią sobie poradzić z garstka chuliganów która robi zadymę na ich koszt


Cytuj:
Swoją drogą chwała Bogu, że teraz jest nowy komendant, pierwszy policjant z którym można współpracować, który rozumie doskonale wszelkie mechanizmy. Podczas świetowania komendant wykazał się dużą wyrozumiałością i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni. Zresztą on widzi i dostrzega pozytywy wśród kibiców. Przed meczem ze Śląskiem była taka sytuacja, że grupa ludzi chciała wejść na stadion z bramą, bez biletów. Inni kibice się zorientowali i ich pogonili. Komendant nie mógł w to uwierzyć, był bardzo pozytywnie zaskoczony, a chciał już wysyłać całą ekipę.



Kolejny cytat z wywiadu z Leśnym.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 14 czerwca 2013, o 08:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 kwietnia 2008, o 08:58
Posty: 964
Lokalizacja: Włocławek
Płeć: Mężczyzna
Gdy na wszystkie imprezy zaczną chodzić całe rodziny , dla paru
meneli zabraknie miejsca na popisy .

_________________
To wszystko nic , na przeciw wieczności .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 25 czerwca 2013, o 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2010, o 14:34
Posty: 345
Płeć: Mężczyzna
panstwo prawa???czy to normalka? https://www.youtube.com/watch?feature=p ... al28#at=41


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 25 czerwca 2013, o 10:35 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
POMPEY04 napisał(a):


Pewnie że nie!! :twisted: To nie jest normalka!! :twisted:
Tak na prawdę to powinno się zlikwidować Policję, Straż Miejską i inne służby. :evil:
Kto to widział żeby zaczepiać, grzecznych, porządnych, spokojnych obywateli.
Przecież to widać na załączonym obrazku:
Dzielnica spokoju, oaza szczęścia i miłości, pogodnych, grzecznych, spokojnych obywateli.
A tu wpada bandycka Straż Miejska razem z Policją i burzą spokój porządnym mieszkańcom i obywatelom. :D
Zachciało się Straży i Policji gnębić porządnych ludzi i zakłócać im spokój. :D

POMPEY04!
Jestem ciekaw Twojej reakcji gdyby Ciebie spotkała taka sytuacja, w której został byś napadnięty, pobity i okradziony.
A policja by sie nie pojawiła, albo pojawiła się po długim czasie.
Jak byś zareagował?
Pewnie też było by źle, a Ty huczał byś:
Że nie przyjechali że nigdy ich nie ma tam gdzie są potrzebni, że nic nie robią , że się boja bandziorów , itd, itd..... ;)

Dla pewnej grupy ludzi, co by sie nie działo i udziałem Policji albo Straży, zawsze będzie źle. :evil:
Nie lubią po prostu mundurowych. :evil:
Czyżby jakieś kompleksy?? :P

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Normalność?
PostNapisane: 25 czerwca 2013, o 11:06 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja na filmiku nie widzę żadnego przekroczenia uprawnień... próbował uciekać to go tylko na ziemie obalili delikatnie( bez pałek, butów i innych), a ze dostał jakiegoś ataku w wozie to raczej był na coś chory. Nawet w połowie filmiku widać ze jakieś babce pozwolili zobaczyć go.
Szkoda że nie wiadomo czemu w ogóle próbował uciekać, bo coś bardzo dużo ludzi próbuje go bronić


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.