Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Drogi Jerzy, co byś nie napisał, ja zawsze za Tobą murem, bo jesteś zwyczajnie szlachetnym i uczciwym człowiekiem. Twoim jedynym problemem jest to, że zbyt bardzo bierzesz wszystko do siebie. To forum zawsze było takie jak jest teraz. Jakieś 7 lat temu, gdy zaczynałam swoją przygodę z forum e-kwidzyn, moje wątki były blokowane, gdy Porcellusowi brakowało argumentów. Te forum nie jest debatą oksfordzką i nawet nie oczekiwałabym tego, że grupa która spotyka się na piwie i bardzo się lubi, przestanie się nawzajem bronić. Bo kto nie broni swoich przyjaciół? Chyba jakieś łajzy.

Spójrz na mnie. Czy ja się zgadzam z większością? Bywa, że się zetnę z Darkiem, czy Krzyżakiem, ale przyznaję im rację, gdy ją w moim odczuciu mają. Zdarzało się nawet, że oni wstawiali się za mną, chociaż to nie tajemnica, że często nam nie po drodze.

I teraz coś o czym każdy wie, ale nie wypada tego mówić na głos. Mamy tu mnóstwo kolegów Krzysztofiaka, jego pracowników oraz rodzinę włodarzy. Oczekujesz od nich, że zaczną nadawać na Platformę, tak jak my to mamy w zwyczaju lub, że zaczną robić akcje dywersyjne? W tym momencie powinniśmy wrócić do punktu z bronieniem przyjaciół oraz dodać punkt o niegryzieniu ręki, która Cię karmi.

To stowarzyszenie ma konwencje kółka fotograficznego, bo większość się na to zgodziła. Ci którzy przepchnęli taką wizję wycięli ludzi, którzy byli przed nimi i tyle w temacie. Sam się Jerzy dałeś wyciąć a nieobecni nie mają prawa głosu.

Jakie to ma znaczenie, czy atakuje Ciebie jedna osoba, czy 5? Wtedy gdy masz rację, nie ma to żadnego znaczenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 13:43 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):

I teraz coś o czym każdy wie, ale nie wypada tego mówić na głos. Mamy tu mnóstwo kolegów Krzysztofiaka, jego pracowników oraz rodzinę włodarzy. Oczekujesz od nich, że zaczną nadawać na Platformę, tak jak my to mamy w zwyczaju lub, że zaczną robić akcje dywersyjne? W tym momencie powinniśmy wrócić do punktu z bronieniem przyjaciół oraz dodać punkt o niegryzieniu ręki, która Cię karmi.

Jakie to ma znaczenie, czy atakuje Ciebie jedna osoba, czy 5? Wtedy gdy masz rację, nie ma to żadnego znaczenia.

:grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka: :grinka:

Dlaczego Ty, i jeszcze paru na tym forum Tobie podobnych, ja ich nazywam:( nie obraź sie ale Ty także do nich należysz ) Fanatykami Politycznymi, musicie wszystko sprowadzić do jakiejś tam brudnej walki politycznej, wszędzie wietrzcie spisek polityczny, wszędzie widzicie podstęp, wszędzie widzicie wrogów, zamachy, prześladowania Was itd....


Jurkowi Kosaczowi się nie dziwię, (zrozumiałem to i wytłumaczyłem sobie) to już starszy człowiek, miał z ta walką kiedyś do czynienia,podnieca go to, chce zbawić świat, a że wiek już nie ten, i pamięć nie ta, to i czasy mu sie już mylą, i nadal walczy z komuną.
Wszędzie widzi spisek i zamach na jego osobę, i tak naprawdę to sam już nie wie z kim walczy, i kto jest wróg a kto przyjaciel!!.

Ale dziwię się Tobie , jesteś młodą ładną dziewczyną, i z tego co widać, bardzo mocno napaloną na politykę .
Dziwię się Tobie po raz drugi: po co Ci to??? Ani to Ci urody nie dodaje, ani szacunku ,ani mądrości.
Przecież polityka to najbrudniejsze bagno i zajęcie na świecie. młodym i ładnym dziewczynom to nawet nie pasuję ta polityka. I nie jednego człowieka zniszczyła.

Powiedz mi, jak sobie wyobrażasz takie Forum jak powinno wyglądać, żeby było OK!! ??
Pewnie tak jak w polityce: ludzie powinni być podzieleni ,nienawidzić się, nie spotykać się podkładać sobie świnie,podejrzewać jeden drugiego nie ufać jeden drugiemu,walczyć, walczyć, walczyć ze sobą, bo w innym wypadku to jest :

Didi napisał(a):
To stowarzyszenie ma konwencje kółka fotograficznego, bo większość się na to zgodziła. Ci którzy przepchnęli taką wizję wycięli ludzi, którzy byli przed nimi i tyle w temacie.


Wielu ludzi na tym forum jest młodych, mają (przeciwieństwie do Ciebie ) w DU...E!!! politykę. Mają za to ochotę spotkać się, poznać się w realu, wypić piwo, zaprzyjaźnić sie, zabawić itd.... Spotykają się i organizują imprezy (ogniska, plenery fotograficzne itd..,Bawią sie, bo są młodzi, mają gdzieś politykę i myślą trochę inaczej niż Ty i Tobie podobni!!.
Znam tych ludzi, są młodzi, fajni, weseli, kulturalni, sympatyczni,bardzo grzeczni, potrafią się wspaniale bawić i zachowywać w swoim towarzystwie.
Byłem parę razy na takiej imprezie-spotkaniu, i daję Ci słowo (żeby cię uspokoić ) nie było ani słowa na tematy polityczne. Tam była tylko i wyłącznie świetna zabawa!!

A Ty zaraz na to że: spisek, albo spotkania kółka różańcowego.
No bo o czym oni tam mogą na takich spotkaniach rozmawiać i dyskutować, co mogą robić jak nie spiskować??
Widocznie dla Ciebie jest to niezrozumiałe!Bo Ty bierzesz udział w innych spotkaniach ;) :grinka:
PARANOJA moja droga, PARANOJA!!!!!!!!


A Ty wszystko jak zwykle do jednego wora!! Jak zwykle podtekst polityczny!!
Czasami jak Cię słucham-czytam , to mam wrażenie jak byś przemawiała z mównicy na zebraniu partyjnym z okazji...... :roll:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
krzyzak napisał(a):
z okazji...... :roll:



22 LIPCA ! Amen, wywalcie to do kosza, posprzątajcie, przewietrzcie, blokujcie, banujcie. Starczy smrodu na forum :)

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 20:27 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Naprawdę, aż dziw bierze, że Didi chce nadal tkwić w swojej paranoi zamiast mieć ochotę by spotkać się, poznać się w realu, wypić piwo, zaprzyjaźnić się, zabawić itd. z Krzyżakiem lub pozostałymi młodymi, fajnymi, wesołymi, kulturalnymi, sympatycznymi,bardzo grzecznymi, potrafiącymi się wspaniale bawić i zachowywać w swoim towarzystwie ludźmi. Gdyby zrozumiała swój błąd to miałaby szansę by być tam gdzie bywa tylko i wyłącznie świetna zabawa.

Na forum powinno się wpuszczać wyłącznie ludzi w garniturze. Bo człowiek w garniturze jest mniej awanturujący się. I mniej śmierdzi.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 20:52 
Temat z "tabliczkami" został posprzątany,a cała dyskusja dotycząca Pana Jerzego Kosacza została przeniesiona do tego topicu.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Można rzec, że odezwałem się w obronie pana Jerzego, choć podobnie jak Brzydal, nie znam szczegółów tego konfliktu, ale skoro mamy ten temat, to też naskrobię parę słów.
Przeczytałem owe wskazane wątki dotyczące odejścia pana Jerzego i widzę, że największym zarzutem, kierowanym w jego stronę było to, iż prosi o skasowanie jego postów. Owszem, wątek historyczny na tym stracił, lecz uważam, że należy uszanować wolę człowieka. Jakoś na innych forach naprawdę nie ma z tym problemu - ktoś prosi o skasowanie konta, to się kasuje razem z postami, nawet jeśli to była osoba o ogromnej wiedzy. Udzielam się także na innych forach i z taką sytuacją już się spotkałem. Zarzut, że Jerzy też czerpał z forum uważam za bezpodstawny - z jego wiedzy, gdy był jeszcze Budslavskim, użytkownicy też czerpali, podobnie jak on z wiedzy innych. To była obupólna korzyść, a chęć wydania wydawnictwa książkowego była chyba tylko tym ostatecznym impulsem, by odejść z forum, a nie głównym powodem...
I tu dochodzimy do, jak to ostatnio fajnie znajomy mi powiedział, "mafii forumowej". Kto tu trochę dłużej siedzi, ten widzi, że jest kilku użytkowników, którzy się znają w realu. Ok, nie ma w tym nic złego, by się poznać, spotkać, porozmawiać, się zabawić, ale jak to słusznie określiła Didi, swój swego klepie i nie da ruszyć. Niestety nie zawsze jest tak różowo, jak niektórzy by chcieli, i stąd też różnice zdań, nie zawsze kończące się wymianą argumentów, a tak to powinno wyglądać. A czasami to wygląda to tak, że niestety nie można mieć innego zdania, niż kilka tu osób. A jak ktoś ma odmienne zdanie, to bardzo często Darek potrafi z niego zrobić kolejnego, utajonego na forum, zwolennika i wyznawcę kaczora Jarka. I przez to na forum zaczęło wybijać szambo, szczególnie w starych "Politykierach". Po likwidacji tego działu zrobiło się na forum spokojnie, lecz teraz znów fetor zaczyna się unosić. Może dlatego, że wiele osób, w tym ja, często olewało niektóre posty? Może pan Jerzy, jako osoba starsza, wychowana w innych czasach, mając wpojone pewne wartości, może nie potrafił tego tak zostawić??? Może rzeczywiście trzeba było reagować tak, jak napisał Electro_nick, poprzez zgłaszanie postów moderacji??? Teraz też niektórzy się domagają, żeby temat zamknąć, wyciszyć, bo im się to nie podoba, zamiast pomyśleć nad rozwiązaniem sporów. Dlatego uważam, że na razie najrozsądniejszą propozycję podrzucił Brzydal - zacząć od nowa, jednak we wzajemnym szacunku, bez wypominania, bez naleciałości dawnymi konfliktami.
Krzyżaku, zarzucasz Didi spłycenie wszystkiego do polityki, a sam to robisz z jej wypowiedzią, szczególnie odnosząc się do części o kółku fotograficznym. Jak się domyślam, nic z polityką to nie miało związku, a raczej chodziło Didi o zmianę charakteru forum, forumowego klimatu. Wspominałem niedawno, że na początku, w moim odczuciu, forum miało klimat kwidzyńsko-historyczno-kolejowy, lecz to już dawno przeszłość. Forum zostało opanowane przez fotopstrykaczy, czemu nie jestem akurat w żaden sposób przeciwny, lecz mi tak jakoś spowszedniało, na co wpływ miało coraz więcej tematów o "d*pie Maryni". Wiele też osób odeszło z forum, mimo że nadal mają swoje profile. Często to były osoby działające od początku forum, z ogromną wiedzą, a ich odejście uderzyło przede wszystkim w wątek historyczny. Nie wiem, czy także ich decyzje o odejściu były związane z sytuacją na forum, słyszałem o jakichś nieporozumieniach w stowarzyszeniu, ale szczegółów nie znam. Od polityki też tak do końca nie odejdziemy, przynajmniej od tej lokalnej, i uważam, że tylko o tej powinno być na forum. Lokalna polityka wkracza bezpośrednio w Nasze życie - przecież to władze miasta mają dbać o Nas, mieszkańców, z Naszych podatków realizują różnorakie inwestycje (z różnym skutkiem), działanie władz miasta, powiatu bardzo często w różny sposób dotyka każdego z Nas...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 21:11 
Wtrącę parę zdań.
Pan Jerzy poprosił o skasowanie konta i swoich wpisów.
Po namyśle zgodziliśmy się na Jego wniosek.
Ale była to transakcja wiązana.
Pan Jerzy miał zaprzestać pisania na forum.
My się ze swojej strony wywiązaliśmy z umowy,a On?

Mimo wszystko dostał propozycję,żeby z powrotem przywrócić jego konto.Na to nie odpowiedział.Więc pretensje może mieć sam do siebie.


Napiszę jeszcze coś od siebie(co zresztą kiedyś pisałem).
Nie jako neo-moderator o różowych kolorach który boi się Straży Miejskiej.
Tylko jako zwykły szary użytkownik.

Budslavski to była ikona.
Z wielką przyjemnością czytałem Jego historie,reportaże,opowieści.
Z wieloma Jego poglądami na życie,politykę i kulturę się zgadzam i utożsamiam.Bo są ponadczasowe.
I tak było do pewnego momentu.
Później pojawiły się jakieś zupełnie bezpodstawne podejrzenia o spiski,układy,konszachty i Bóg wie co jeszcze.
Efekt tego znają wszyscy.
A szkoda.

Panie Jerzy.
Jeśli spróbuje Pan przestać wszędzie szukać wokół siebie spisków i będzie dawnym budslavskim,to bardzo się z tego faktu ucieszę i pierwszy Pana tu powitam.
Padło wiele cierpkich słów zupełnie bez powodu.
Cieszmy się z życia i z takiego narzędzia jakim jest forum.
Niech się obrzucają g......em na szczeblu centralnym.
My powinniśmy być ponad tym wszystkim.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 21:22 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Panie Jerzy.
Jeśli spróbuje Pan przestać wszędzie szukać wokół siebie spisków i będzie dawnym budslavskim,to bardzo się z tego faktu ucieszę i pierwszy Pana tu powitam.
.

Ja też!!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 18 sierpnia 2013, o 21:41 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Teraz się podzielę własnymi przemyśleniami-myślę że Jerzy mając wrodzony dar do celnego kąsania chce to wykorzystać jednocześnie będąc anonimowym-gdy zbyt wielu ludzi już go znało jako budslavski, pojawiła się opcja zarobienia na wiedzy, to można było upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Tu jeszcze nic złego nie widzę. Jednak po 2-3 miesiącach banicji na żądanie opcja się znudziłą i coraz bardziej żądza krwi dawała o sobie znać. Tu układy, tam powiązania... Pojawiły się alter-konta z których można było kąsać, samemu będąc incognito i nikt ze starych ani nowych znajomych się nie czepiał... Czy o to chodzi-o kolejne całkiem anonimowe konto bez koneksji i podejrzeń?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 21:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Gdzie ja napisałam, że to źle że się ludzie spotykają, bo chyba mi umknęło :) Tak serio, w którym momencie? Jestem szczególnie nietowarzyska- jest to fakt powszechnie znany. Parę razy wydawało mi się, że bawiłam się z e-kwidzyniakami, ale jak widać oni bawili się w równoległym do mojego świecie. A wolnych chwilach łapię kwidzyńskie, szczęśliwe dzieci i robię z nich macę.

Już abstrahując od tego, że wzięliście za sarkazm coś co było w stu procentach niezłośliwe- lubię politykę i dlatego się nią zajmuje. Nie narzucam ludziom by rzucili żagle, fotografię, granie na gitarze, czy picie wódki i tego samego oczekuje od nich. Nie wiem co w Twoim odczuciu powinna robic młoda, ładna dziewczyna. Wyszywać? Oglądać Perfekcyjną Panią Domu, grać na Harfie? Gdy postanowię uczynić swoje życie nieznośnym, to się za to wezmę.

Nie ma żadnego spisku. Po prostu są wśród nas lojalni znajomi, pracownicy i rodzina rządzących. Jestem w stanie to zrozumieć, bo też bym broniła swojej rodziny i przyjaciół, a już nigdy w życiu nie waliłabym w swojego pracodawcę. Po co jednak robić z tego tajemnicę a z Jerzego wariata.

I naprawdę nie mam nic przeciwko koncepcji kółka fotograficznego, jeśli większość tego chcę. Próbowałam Jerzemu wytłumaczyć, że trzeba to zaakceptować jeśli jest się w mniejszości i jeszcze dokonało się aktu dezercji.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 19 sierpnia 2013, o 23:39 
Przyznaj się szczerze Jerzy... ty po prostu realizujesz swój plan, o którym mi powiedziałeś kilka lat temu. Przenosisz swoje wirtualne bagienko tutaj? Postanowiłeś poeksperymentować na żywym organizmie?

Już znudziły ci się dyskusje z samym sobą na twoim prywatym "forum" ?
Musicie się nieźle bawić przy winku z Porcellusem.
Gratuluję poczucia humoru.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, o 07:12 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Didi napisał(a):
Drogi Jerzy, co byś nie napisał, ja zawsze za Tobą murem, bo jesteś zwyczajnie szlachetnym i uczciwym człowiekiem. .



Didi zależy co uważasz za szlachetność i uczciwość :?: :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, o 07:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Dla niektórych jego świetność kończy się na czasach Solidarności, bo w ich opinii powinien po przemianach ustrojowych usiąść w bujanym fotelu i utonąć w samozadowoleniu. Dla mnie jego zasługi się wtedy zaczynają. Mało komu jeszcze zależy na budowie ruchu oddolnego, który ma szanse coś zmienić, szczególnie przy nastawieniu większości ludzi, którzy nie chcą niczego zmieniać. A że pokładał nadzieje w e-kwidzynie? Dla mnie od początku było to miejsce, w którym mogę spotkać fajnych ludzi, pospierać się, czasami pogadać o głupotach i nic poza tym. Dla Jerzego zawsze to forum miało potencjał, którego ja nie dostrzegałam.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, o 07:45 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Didi ale e-kwidzyn to zabawka, niegłupia ale zawsze zabawka.
Ułatwia wielu ludziom poznanie się nawzajem. Ale to prawdziwe poznanie się następuje jedynie w realnym życiu i działaniu. Tu panuje zazwyczaj pełen wirtual, a na tym się niczego nie zbuduje, bo to jak dom na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: "Potworności"
PostNapisane: 20 sierpnia 2013, o 09:05 
Offline

Dołączył(a): 25 sierpnia 2010, o 06:52
Posty: 400
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
Didi ale e-kwidzyn to zabawka, niegłupia ale zawsze zabawka.
Ułatwia wielu ludziom poznanie się nawzajem. Ale to prawdziwe poznanie się następuje jedynie w realnym życiu i działaniu. Tu panuje zazwyczaj pełen wirtual, a na tym się niczego nie zbuduje, bo to jak dom na piasku.

Czy to znaczy, że pan Jerzy Kosacz chciał zmieniać jedynie wirtualny świat w obrębie e-kwidzyn?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.