Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zakłócanie porządku publicznego przez Kościół
PostNapisane: 6 maja 2007, o 09:31 
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2007, o 13:15
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Witam,

jestem ciekawy Waszej opini drodzy forumowicze w poniższej sprawie.

Od dłuższego czasu kościół św. Wojciecha (u zbiegu ulic Sportowej i Polnej) praktykuje msze z pełnym nagłośnieniem W dni powszednie i niedziele przez dwa głośniki umieszczone na zewnątrz kościoła, proboszcz parafi uszczęśliwia modlitwą dużą grupę społeczeństwa. Czy chcesz, czy też nie chcesz, mszy świętej musisz wysłuchać.
Pomijam w tej chwili fakty, przy jakich prozaicznych czynnościach życiowych może nas taka modlitwa zastać :grin:

Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii, a szczególnie osób, które blisko mieszkają i znają to z autopsji. Co o tym sądzicie?

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 09:35 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja wiem tylko tyle, że komuś to przeszkadzało na tyle, że zgłosił to na straży miejskiej jako zakłócanie spokoju i porządku.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 09:42 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Sposobów na "uciszenie" niechcianych hałasów (nie tylko w takich przybytkach) jest wiele :grinka:
Ekrany (jak przy drogach osłaniające budynki przed hałasem) otaczające źródło zakłócania spokoju, inwestycja w "zakłócacze", ciągłe skargi do odpowiednich władz włącznie ze sprawcą hałasu, nadawanie w pobliżu głośników z CB sporej mocy. itd. itp. :grinka: :grinka:

_________________
"Jedną z radości przyjaźni jest wiedza, komu powierzyć swój sekret" Alessandro Manzoni


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 09:42 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
jerbro napisał(a):
proboszcz parafi uszczęśliwia modlitwą

Mieszkam daleko ale byłem świadkiem takich sytuacji, niestety to że ktoś jest księdzem nie czyni go automatycznie człowiekiem mądrym.
Wiem natomiast jedno, że Bóg aby kogoś za coś skarać na początku odbiera mu rozum, może to właśnie jest przypadek tego księdza. :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 15:16 
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2007, o 13:15
Posty: 85
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Było zgłoszenie do Straży Miejskiej. Proboszcz uważa, że nic złego nie robi i nikomu nie przeszkadza, a z tymi co myślą inaczej, to może spotkać się w sądzie. I po wizycie strażników zrobiło się jeszcze głośniej. Czyżby księży nieobowiązywało prawo.???


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Zakłócanie porządku publicznego przez Kościół
PostNapisane: 6 maja 2007, o 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
jerbro napisał(a):
Jestem bardzo ciekawy Waszej opinii, a szczególnie osób, które blisko mieszkają i znają to z autopsji. Co o tym sądzicie?

Mieszkam przy kościele nie będąc chrześcijaninem. Proboszcz lokalnej parafii ma odpowiedni sprzęt by "dać czadu" i lubi śpiewać. To jest połączenie, które powoduje u mnie podnoszenie się ciśnienia. :wink: Kiedyś mnie to oburzało i chciałem działać, jak Ty. Z czasem mi przeszło i traktuję te wydarzenia jako lekcje cierpliwości. W międzyczasie poznałem tez proboszcza, który okazał się sympatycznym człowiekiem, a jego zamiłowanie do głośnej muzyki carillonowej i własnej twórczości odtwarzanej od 6:00 do 22:00 jest jedną z jego słabości. Stwierdziłem, że dość mam poważniejszych problemów i szkoda mi czasu, by zajmować się takimi pierdołami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 15:59 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
od 6:00 do 22:00 jest jedną z jego słabości

A tak na zakończenie, coś kler ma ostatno dużo tych słabości, albo się u nich jakieś odgórne dyrektywy pozmieniały :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwietnia 2007, o 16:47
Posty: 159
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Hmmm, powiem krótko: takie postępowanie godzi w NASZE prawa obywatelskie. Żaden wyznawca jakiejkolwiek religii nie ma prawa zakłócać porządku publicznego. Jeżeli nie zareagował na uwagi ze strony SM to znaczy że (w jego przekonaniu) stoi ponad prawem. A do tego nie można dopuścić. "Dura lex, sed lex" Inaczej zostaniemy państwem na poziomie Arabii Saudyjskiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 16:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
KrzychG napisał(a):
Żaden wyznawca jakiejkolwiek religii nie ma prawa zakłócać porządku publicznego.

Jeśli zakłóca, to są procedury i paragrafy. W mojej opinii to strzelanie z armaty do wróbla.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 17:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwietnia 2007, o 16:47
Posty: 159
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
KrzychG napisał(a):
Żaden wyznawca jakiejkolwiek religii nie ma prawa zakłócać porządku publicznego.

Jeśli zakłóca, to są procedury i paragrafy. W mojej opinii to strzelanie z armaty do wróbla.


Szanuję twoją opinię, ale w tym przypadku to jest raczej rzucanie kamyczkami w szybę pancerną. Jak sam przeczytałeś w poście jerbro to wizyta panów z SM nie odniosła żadnego skutku. I co dalej? Jakie procedury zastosować? Policja? Prokuratura? Sąd Grodzki?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 18:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 kwietnia 2006, o 23:21
Posty: 1187
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
z tego co słyszałem to sprawa to trafiła do sądu ...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 18:06 
Offline

Dołączył(a): 3 września 2006, o 13:46
Posty: 1754
Lokalizacja: ...
Płeć: Kobieta
Najzabawniejszy moment jest dla mnie wtedy, gdy na pobliskim stadionie jest mecz i kibice dają czadu głośno krzycząc (nierzadko przekleństwa) lub wiwatują, bo właśnie padł goool a ksiądz na pełnym nagłośnieniu zawodzi swoje racje. :roll:

Takie rzeczy tylko w Kwidzynie (chyba) :wink:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 18:24 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
lord vader napisał(a):
z tego co słyszałem to sprawa to trafiła do sądu ...

Najpewniej 24 godzinnego, bo to przecież chuligaństwo w wykonaniu księdza :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Ciężka sprawa... proboszcz wymienionej tu parafii jest tym, który "etatowo" święci wszystkie miejskie inwestycje.
Kto wie, czy prywatnie nie świadczy usług wkopywania i święcenia kamieni węgielnych pod rezydencje lokalnych elit :)
Nie twierdzę, że uciszenie go jest niemożliwe ale może przypominać próbę uciszenia głośników na wieżach meczetów
w krajach islamskich :) Żyjemy w dziwnym kraju, w którym panują dziwne obyczaje...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 maja 2007, o 19:10 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
"etatowo" święci wszystkie miejskie inwestycje

A to obecnie jest pod kaczopłaszczem i można mu nagwizdać. :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 240 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 16  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.