Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 listopada 2013, o 14:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2006, o 13:49
Posty: 672
Lokalizacja: Kraków
Płeć: Mężczyzna
http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/ ... ne-reklamy
Taki prosty pomysl ze wschodu.

_________________
Pozdrawiam,
Mega


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 15:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy moje pisanie w sprawie reklam do kolejowych spółek PKP odniosło skutek, bo nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Miejscy radni i burmistrz nie widzą problemu reklam skoro nic z tym nie robią, a może udziela im się powszechny tumiwisizm.

Przez ten czas zniknęło z 5-10% banerów, może to skutek napisania o tym na forum i część reklam przeniosła się na legalne miejsca, aby uniknąć przyszłych problemów. Podejrzanie czysto wygląda płot przy ulicy Grunwaldzkiej, od ulicy Fredry do Słowackiego, na tym odcinku wisiało trochę banerów, najwięcej na wysokości ulicy Kasprowicza, gdzie wyjeżdżający kierowcy z tej ulicy mieli je na wprost, może to początek sprzątania.

Nielegalne z pewnością są banery wiszące na barierkach wiaduktu 3 maja przy nastawni kolejowej. Wiadukt należy do miasta, a miasto na coś takiego na pewno by nie pozwoliło.

W wielu miastach szczególnie młodzi ludzie podejmują akcje usuwania nielegalnych reklam. Usuwają banery, oczyszczają słupy i przystanki z reklamowych naklejek. Swoje dokonania fotografują robiąc zdjęcie przed i po zachęcając do tego innych.

W Poznaniu:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1612513

W Trójmieście:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1626840

W Warszawie:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=1663125

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Koło meblosa został bodajże 1 banner.

Kiedyś w paru miejscach(Teren PKP) stawiali konstrukcje do tablic(reklamowych), wyłącznie tez były nielegalne! gdyż po postawieniu ich na kolejny dzień znikły :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 01:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 czerwca 2011, o 22:58
Posty: 1512
Lokalizacja: Tam, gdzie najmniej będziesz się mnie spodziewał
Płeć: Mężczyzna
Sądzę, że ta akcja z usuwaniem reklam to dobra sprawa. I u nas przydało by się zrobić z tym porządek. ;)

_________________
https://www.facebook.com/pages/LisuCFH/ ... 732?ref=ts
http://www.youtube.com/user/Lisek90?feature=mhee


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 11:14 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
LisuCFH napisał(a):
Sądzę, że ta akcja z usuwaniem reklam to dobra sprawa. I u nas przydało by się zrobić z tym porządek. ;)

Też tak uważam!
Jestem przeciwko jakiemuś chuligańskiemu zrywaniu i niszczeniu, tych reklam ale za tym żeby to jakoś uporządkować,(przez miasto), gdzie i jak powinna wisieć reklama, jakiej powinna być w danym miejscu wielkości itd....
Myślę że Kwidzyn jest także naszym miastem.
Miastem zwykłych obywateli,którzy nie posiadają żadnego biznesu, którym nie podoba się zaśmiecanie reklamami każdego wolnego skrawka miasta.
Owszem (jak to się mówi): "reklamy są dźwignią handlu" i powinny być, nie zaprzeczam!,
ale powinny być w odpowiednich, wyznaczonych do tego celu miejscach,
nie zasłaniających i nie zakrywających czasami naprawdę pięknych i ciekawych miejsc naszego miasta ohydną, czasami głupią, brzydką, agresywną i bezsensowną reklamą.
Jestem stanowczo przeciwko dzikim reklamom.

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 11:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Prawo działa w ten sposób, że po prostu opłaca się wieszać nielegalną reklamę.

Kodeks wykroczeń
Rozdział VIII Wykroczenia przeciwko porządkowi i spokojowi publicznemu.
Art. 63a.

§ 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 2. W razie popełnienia wykroczenia można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 złotych lub obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego.

Problem w tym, że według prawa ukarany ma zostać wieszający reklamę, a nie ten kogo dotyczy owa reklama. Jeśli nie złapie się kogoś na gorącym uczynku przyczepiającego reklamę do płotu to potem jedynie można orzec przepadek mienia.

Czyli wiesza się baner, którego wyprodukowanie kosztuje 100zł, oczywiście nielegalnie, żeby nie płacić kolejnych 100zł miesięcznie za wynajem powierzchni reklamowej. Jeśli przez miesiąc właściciel terenu go nie zauważy i nie zerwie to taka firma jest z kasą do przodu.

Z doświadczeń „czyścicieli reklam” z Poznania, którzy dzwonili do firm, której baner właśnie zamierzali zerwać otrzymuje się odpowiedzi „my nic nie wiemy, to nie my go powiesiliśmy”, albo „to nasz baner, powiesiliśmy go, ale nie wiedzieliśmy do kogo należy teren i czekaliśmy aż właściciel się do nas w tej sprawie zgłosi”.

Banery wieszane są szczególnie na terenach „niczyich”, gdzie nie ma gospodarza, który stale dogląda swój teren i reklama szybko nie zniknie. Są to tereny miejskie, kolejowe, płoty w dzielnicach przemysłowych, upadłe zakłady, puste domy na sprzedaż.

Trzeba się liczyć, że taka samowola zrywania reklam może spowodować problemy. W Poznaniu była taka sytuacja z salonem meblowym, który masowo rozieszał banery gdzie popadnie, z góry było wiadomo, że wszystko wisi nielegalnie. Gdy właściciel tego salonu zorientował się, że jego reklamy są od razu ściągane, a ci co to robią chwalą się tym publicznie na forum Skyscrapercity zastosował podstęp. Postarał się, aby kilka reklam wisiało legalnie, po ich zerwaniu zgłosił sprawę na policję od razu podając jako podejrzanych użytkowników forum Skyscrapercity, wzywano ich na przesłuchania.

Przeprowadzając taką akcję u nas w Kwidzynie trzeba by zrobić to bardzo ostrożnie. Są u nas w mieście płoty, gdzie reklamy wiszą legalnie np. na płocie dawnego ZEMu. Prawdopodobnie firmy z tych banerów ogólnie przestrzegają prawa, więc można przyjąć, że ich banery w całym mieście są legalne i nie ruszać ich.

Usunięte banery należałoby nie wyrzucać, tylko zabierać ze sobą i przechować przez powiedzmy miesiąc. Jeśli przez ten czas nikt się nimi nie zainteresuje to wyrzucić do worków z plastikami ;) Ściągając baner należałoby fotografować, gdzie wisiał i w jakim był stanie, aby uszkodzenie nie było zrzucone na nas.

Sądzę, że w przypadku ściągnięcia legalnego baneru właściciel nie będzie starał się o ukaranie takiej osoby jeśli zwróci się baner i powiesi w tym samym miejscu, a nawet go wyczyści ;) Taka akcja jest nawet korzystna dla wszystkich firm reklamujących się legalnie, ich reklamy staną się bardziej widoczne, gdy usunie się ich nielegalne towarzystwo. Poza tym dochodzi poczucie sprawiedliwości, ja wieszam baner i płace 100zł miesięcznie, a ktoś obok mnie powiesił na dziko i nic nie płaci. Myślę, że spotkalibyśmy się z poparciem właścicieli legalnych banerów.
Każdą akcję należałoby dokumentować np. na tym forum tak, aby w przypadku zgłoszenia przez kogoś zaginięcia baneru policja od razu do nas trafiła, sądzę, że prowadząc dochodzenia zaglądają na forum e-kwidzyn.

Teraz kto odważny ? ;) Kto chce żyć w piękniejszej Polsce ?

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 12:07 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Archi88, To nie chodzi o to który baner wisi legalnie a który nie.
Tu nie chodzi o to kto czy ktoś za niego płaci czy nie.
Co z tego że zostaną te legalne ?
A jak wszystkie staną się legalnymi to co się zmieni?
Dalej będzie brzydko i ohydnie.
Tu chodzi o to, gdzie ten baner wisi, jak wygląda, i jakie szkody robi dla miasta swym wyglądam, estetyką, jakie widoki zasłania itd....

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 12:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
krzyzak napisał(a):
Owszem (jak to się mówi): "reklamy są dźwignią handlu" i powinny być, nie zaprzeczam!,
ale powinny być w odpowiednich, wyznaczonych do tego celu miejscach,
nie zasłaniających i nie zakrywających czasami naprawdę pięknych i ciekawych miejsc naszego miasta ohydną, czasami głupią, brzydką, agresywną i bezsensowną reklamą.


Nie sądzę , że te , które obecnie wiszą zasłaniają coś pięknego i ciekawego .

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 12:48 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kropka napisał(a):
krzyzak napisał(a):
Owszem (jak to się mówi): "reklamy są dźwignią handlu" i powinny być, nie zaprzeczam!,
ale powinny być w odpowiednich, wyznaczonych do tego celu miejscach,
nie zasłaniających i nie zakrywających czasami naprawdę pięknych i ciekawych miejsc naszego miasta ohydną, czasami głupią, brzydką, agresywną i bezsensowną reklamą.


Nie sądzę , że te , które obecnie wiszą zasłaniają coś pięknego i ciekawego .


Ja wiem że są ludzie za i przeciw i jedni i drudzy mają swoje racje.
Inne racje będą właścicieli reklam i inne racje będą zwykłych ludzi ,
ludzi którzy lubią reklamy i tych którzy ich nie lubią, którym przeszkadzają i nie przeszkadzają, podobają się i nie podobają, itd...
Oczywiście masz prawo do swojego zdania i innego postrzegania problemu, masz prawo do swojej wizji miasta, co jest ładne co nie jest itd....
Ja mówię tylko w imieniu swoim i ludzi którzy mają takie samo zdanie na ten temat jak ja.
Ot tyle! ;) :)

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 13:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Krzyżak napisał(a):
Archi88, To nie chodzi o to który baner wisi legalnie a który nie.
Tu nie chodzi o to kto czy ktoś za niego płaci czy nie.
Co z tego że zostaną te legalne ?
A jak wszystkie staną się legalnymi to co się zmieni?
Dalej będzie brzydko i ohydnie.
Tu chodzi o to, gdzie ten baner wisi, jak wygląda, i jakie szkody robi dla miasta swym wyglądam, estetyką, jakie widoki zasłania itd....


Wiem o co chodzi i zgadzam się z Tobą. Ale ja chce tu i teraz, aby tych reklam było mniej. Może za 20-30 lat doczekamy się zmiany myślenia społeczeństwa i przepisów (a najważniejsze przestrzegania ich) regulujących estetykę prywatnych działek i budynków. Na razie coś takiego jest uznawane za zamach na wolność.

Kropka napisał(a):
Nie sądzę , że te , które obecnie wiszą zasłaniają coś pięknego i ciekawego .


Zasłaniają widok na tory kolejowe i pociągi, które są piękne i ciekawe :wink:

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 16 listopada 2013, o 13:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sierpnia 2011, o 21:13
Posty: 872
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Nie napisałam nigdzie , że mi się podobają ...
Z dwojga złego to bym się zastanawiała , który widok jest lepszy - ten " z " , czy " bez " tych reklam ...

Archi , ciekawszy widok jest z wiaduktów :p

_________________
...czasem nie ma wyjścia - trzeba znosić siebie... :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2013, o 00:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Koniec ery dziadostwa, czyli jak zmieniają się polskie miasta:
http://mobile.natemat.pl/82401,koniec-e ... kie-miasta

Sprawę banerów reklamowych w Kwidzynie zgłosiłem straży miejskiej. Obiecali się tym zająć.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2013, o 15:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Dostałem odpowiedź od PKP.

PKP S.A. napisał(a):
W odpowiedzi na zgłoszone przez Pana uwagi dot. reklam umieszczonych na ogrodzeniu terenu kolejowego w Kwidzynie, PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku przedstawia poniższe informacje:

1. Opisana przez Pana lokalizacja oraz załączona dokumentacja zdjęciowa pozwalają jednoznacznie stwierdzić, iż większość fotografii nie dotyczy terenów zarządzanych przez PKP S.A. Omawiane ogrodzenie w znacznej części należy do PKP PLK S.A. oraz do Gminy Miasta Kwidzyn (to wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej). W gestii PKP S.A. pozostają lokalizacje przy ul. Kościuszki oraz załamanie ulic Mostowej/Grunwaldzkiej.

2. Problem nielegalnie powieszonych reklam jest nam znany. Walczymy z nim od dłuższego czasu. Na bieżąco usuwane są banery, na powieszenie których nie zostały zawarte umowy, a klienci informowani są o możliwości legalizacji swoich ekspozycji. Z uwagi jednak na znaczne oddalenie Kwidzyna od siedziby naszych komórek terenowych (Tczew, Malbork), nie mamy możliwości przeprowadzenia codziennych kontroli, a w miejsce już usuniętych banerów ciągle pojawiają się nowe.

3. W omawianej lokalizacji posiadamy zawarte umowy na umieszczenie banerów, wiec nie wszystkie reklamy są nielegalne. Niestety, z uwagi na obowiązek zachowanie tajemnicy handlowej, nie możemy udostępnić Panu informacji dot. najemcy. W przygotowaniu są również następne umowy pod lokalizację reklam w tym miejscu.

Bardzo dziękujemy Panu za przekazanie swoich uwag i zapewniamy, że dołożymy starań, aby na tej części ogrodzenia, która pozostaje w naszej gestii, panował ład i porządek.



Fajnie, że zainteresowali się sprawą. Na płocie przy ulicy Kościuszki widać lekkie przerzedzenie reklam :) Jednak zdanie "W przygotowaniu są również następne umowy pod lokalizację reklam w tym miejscu." nie wróży dobrze na przyszłość.

Należałoby wymóc na władzach miasta uchwalenie rozporządzenia ograniczającego ilości reklam, tak jak zaczyna to być robione w innych miastach.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2013, o 21:39 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Archi88 napisał(a):
Niestety, z uwagi na obowiązek zachowanie tajemnicy handlowej, nie możemy udostępnić Panu informacji dot. najemcy.



Powalając głupota urzędników i przepisów. To zawsze mnie rozluźniało. :D :D :D

Ale w tej metodzie jest sens, nie będzie wiadomo kto wziął łapówkę przy przetargach.

Niedługo nie będzie rozkładów jazdy pociągów, ze względu na obowiązek zachowania tajemnicy handlowej.

Jest jak za dobrych czasów w PRL :D :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 22 listopada 2013, o 23:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mnie osobiście bardziej rozbawiło to:
Cytuj:
większość fotografii nie dotyczy terenów zarządzanych przez PKP S.A. Omawiane ogrodzenie w znacznej części należy do PKP PLK S.A.

Tylko nie wiem czy bardziej to śmieszne czy straszne...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.