Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 09:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
Usunięcie reklam w czynie społecznym to ciekawy pomysł, wielu chciałoby mieć tą przyjemność :wink:

Banerów od ulicy Warszawskiej do wieży ciśnień uzbierałaby się ponad setka, potrzeba by dużego kontenera na śmieci.

Płot należy prawdopodobnie do spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. Napisałem kilka emaili z informacją co się dzieje na terenie kolejowym w Kwidzynie.

Aby ustalić które banery wiszą legalnie należałoby wystąpić jak to w przypadku firm państwowych z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej.

Jednak płot jest granicą działki i właściciele po obu jego stronach powinni mieć wpływ co na nim wisi. W przypadku ulicy Daszyńskiego i Grunwaldzkiej - Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a w przypadku 3 maja, Kościuszki i Mostowej - miasto Kwidzyn.

A może po prostu zadzwonić do którejś z firm z baneru z pytaniem do kogo trzeba się zgłosić, aby moc sobie obok powiesić swój baner :wink:

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 09:58 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
Wiem, że swego czasu policja prowadziła czynności w sprawie zniszczenia, pocięcia kilku banerów właśnie z płotu PKP więc można wnioskować, że wiszą legalnie ale pewnie nie wszystkie.


MACIEKZB,Jeżeli jest tak jak piszesz, to znaczy że ktoś wystawia zezwolenia na wieszanie tego....??!
Czy ten ktoś nie widzi na co zezwala-pozwala??? :evil:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 10:20 
krzyzak, ten ktoś to z całą pewnością PKP-jakaś tam spółka i z całą pewnością widział co wiesza a własciwie pieniądze widział.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 10:51 
MACIEKZB, jesteś w stanie uzyskać info która to spółka?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 11:01 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
krzyzak, ten ktoś to z całą pewnością PKP-jakaś tam spółka i z całą pewnością widział co wiesza a własciwie pieniądze widział.


To może tego ktosia miasto powinno pouczyć i nakazać mu żeby dbał o estetykę i wygląd miasta.

Bo może też być tak, że właściciel tego płotu, nie mieszka-nie ma siedziby w Kwidzynie i wisi mu wygląd naszego miasta i tego co tu się dzieje.

Ktoś ma z tego (reklam) pieniądze, a my jako miasto mamy bur....l.! :evil:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 11:25 
A czy ja jestem jakimś rzecznikiem pkp? :D
Po za tymi 3-4 pociętymi (kosciuszki3.JPG) to reszta jak to banery - jedne mogą się podobać drugie nie. Nie ma przepisu zabraniającego wieszania reklam na płocie. Płot należy do PKP S.A. Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Gdańsku a zarządza nim Zakład w Malborku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 12:04 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
A czy ja jestem jakimś rzecznikiem pkp? :D
.
No przecież ja nie napisałem że jesteś rzecznikiem PKP! :shock:
Mój poprzedni post był raczej skierowany do Władz Miejskich.
No chyba że jesteś we Władzach Miejskich. :)

MACIEKZB napisał(a):
Nie ma przepisu zabraniającego wieszania reklam na płocie.
.
To znaczy że można wieszać na tych płotach co się chce?
Wystarczy nazwać to tylko reklamą?

Może należało by wprowadzić (przez miasto) jakiś przepis, chociażby ograniczający wieszanie tych bzdur w miejscach, (nie wiem): w odległości nie mniejszej niż 50 metrów od mostów i wiaduktów, 30 metrów od skrzyżowań i rond, itd.... .

Albo chociażby powinny być zachowane jakieś kryteria co do wyglądu i miejsca wieszania tych prześcieradeł.
Może płot pod reklamy powinien być wykorzystany tylko w jakimś procencie?
Albo na przykład reklama od reklamy na takim płocie powinna być oddalona od siebie co najmniej 20 metrów.

Ja wiem że to takie trochę nie realne.
Ale za chwilę (tak jak już pisałem ) będziemy żyć jak w klatkach-labiryntach obudowanych reklamami.
Nie będzie szans żeby zobaczyć jak naprawdę wygląda nasze miasto.
Po prostu nie będzie go widać spod reklam!

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 12:35 
MaciekZB napisał pewnie w odpowiedzi na mojego posta. ale dziękuję ze udało Ci sie ustalić.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 12:49 
krzyzak napisał(a):
No przecież ja nie napisałem że jesteś rzecznikiem PKP! :shock:
No przecież wiem, że nie Ty napisałeś ale zostałem w kilku kolejnych postach wywołany do tablicy i tak przez chwilę się poczułem :D A tak na marginesie, ciekawe ile taki ichni rzecznik zarabia... :roll:
O ile wiem to istnieje jakaś regulacja prawna ustanowiona przez miasto dotycząca reklam ale dotyczy miejsc przez nie zarządzonych. W zasadzie można wieszać na swoim własnym płocie nawet brudne gacie do wysuszenia o ile nie ma na nich zdjęcia z gołą babą :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 13:04 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
MACIEKZB napisał(a):
krzyzak napisał(a):
No przecież ja nie napisałem że jesteś rzecznikiem PKP! :shock:
No przecież wiem, że nie Ty napisałeś

Wyjaśniło się ! :evil:
:D :D


MACIEKZB napisał(a):
W zasadzie można wieszać na swoim własnym płocie nawet brudne gacie do wysuszenia o ile nie ma na nich zdjęcia z gołą babą :D

No to do du...y! :x

Myślę że jakby zdjęcia gołych bab wisiały zamiast tych reklam, to jeszcze by było do przyjęcia. ;) :D :D

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 1 października 2013, o 20:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Gdynia zaczyna walkę z nielegalnymi reklamam:

http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Gdy ... 73014.html

Zdaje się że Gdansk też przymierza się do podobnej akcji szczególnie w obszarze Starego i Głównego Miasta.
Kraków przeprowadził podobna akcję z sukcesem. Jak ktoś chce to można. Oby tylko chciało się chcieć.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 2 października 2013, o 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 września 2006, o 23:01
Posty: 263
Lokalizacja: KWIDZYN
Płeć: Mężczyzna
We wskazanym wyżej artykule wyraźnie jest napisane, że walka o usunięcie reklam dotyczy zabytków i nieruchomości miejskich. Gdybym umieścił reklamę na własnym podwórku (zakładając, że takowe posiadam), to o ile nie łamię przepisów np. prawa budowlanego, czy też nie obrażam kogoś itp. to nic nikomu do tego. Estetyka jest rzeczą względną i jednym może się podobać zielona stonka na obrazku, a innym fioletowa jaszczurka. Jeżeli opisany płot należy do PKP Nieruchomości w Gdańsku, to są ich pieniądze i powinni sami dopilnować usunięcia nielegalnych reklam lub zwrócić się o pomoc do właściwej instytucji. W Gdyni, Gdańsku, czy Krakowie władze miejskie nie doprowadzą do usunięcia reklam z nieruchomości prywatnych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 6 października 2013, o 17:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 stycznia 2010, o 22:28
Posty: 962
Lokalizacja: 3 city
Płeć: Mężczyzna
Te dzikie reklamy to nie tylko problem kwidzyński:

http://wyborcza.pl/magazyn/1,134494,14719457.html


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 7 października 2013, o 09:01 
Offline

Dołączył(a): 9 kwietnia 2006, o 18:17
Posty: 81
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Miejsca jak miejsca, zwróćcie uwagę jeszcze na profesjonalizm autorów w przypadku takich "reklam" i wybór najprostszego i najtańszego medium jakim plastikowy baner. Mnie nadal zadziwia, że firmy zlecające i płacące za taką reklamę wciąż nie zauważają, że niczym się to nie wyróżnia. Ma to wręcz odwrotny skutek. Wszystkie wyglądają identycznie, zrobione na jedno kopyto, nie mówiąc już o tym, że w ogóle nie trzymają się zasad dobrego projektowania, typografii i estetyki. Cóż poradzić jak pomysły narzucane są przez zlecających, którzy nie mają nt. żadnego pojęcia, a realizuje je ktoś po szkole muzycznej...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Dzika reklama
PostNapisane: 7 października 2013, o 12:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 czerwca 2010, o 13:29
Posty: 892
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dziś widziałem, jak chyba jeden z forumowiczów zdejmował swoje reklamy z płotu. Czyżby oddźwięk na ten post?
A ja tak sobie rozmyślam w temacie tego płotu. O ile reklama jest zrobiona ze smakiem, dobrze wykonana to mi akurat tam w ogóle nie przeszkadza. Wolę coś takiego niż oglądanie zardzewiałego płotu, zaniedbanej roślinności czy syfu w obrębie stacji pkp. Oczywiście podartym śmieciom dyndającym na płocie też stanowczo mówię NIE.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 199 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.