Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 14 listopada 2013, o 21:29 
Offline

Dołączył(a): 12 listopada 2013, o 17:32
Posty: 2
Płeć: Nie wybrano
witam,
mam problem z sąsiadami mieszkającymi nade mną. Ciągnie się od przeszło dwóch lat. Otóż zamieszkują tam ludzie z dwojgiem małych dzieci.
Przez cały dzień od rana do wieczora nieustannie biegają, skaczą, rzucają na podłogę różnymi przedmiotami. Musze mocno podkreślić że w jednym pokoju mają parkiet, a w drugim jakieś płytki które potęgują i tak już donośny hałas więc proszę sobie wyobrazić co muszę przeżywać. Gdy jednak zauważyłem jak mój syn uczył się go ważnego egzaminu w słuchawkach postanowiłem coś z tym zrobić. Poszedłem do nich, zwróciłem uwagę i przedstawiłem w czym problem. Dzień spokoju. Nazajutrz ponownie to samo. Znowu tłumaczenie, proszenie i jak poprzednio dzień spokoju. Za trzecim razem otworzyła mi matka jednego z rodziców dzieci i oczywiście moje uwaga spotkała się z butą, arogancją i głupim tłmaczeniem z jej strony że to są dzieci i co mają zrobić. A poza tym to się czepiam i tyle. Najlepsze jest to, że jak przychodzi opiekunka to jest zupełna cisza, tzn. słychać czasami jak dzieci się bawią (zaznaczam BAWIĄ) ale nie ma skakania, biegania i krzyków. Gdy tylko rodzice wrócą wszystko zaczyna się od początku. Czy są jakieś instrumenty prawne aby zmusić ich do ciszy? Proszę pomóżcie!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 14 listopada 2013, o 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sierpnia 2006, o 11:00
Posty: 612
Lokalizacja: Z deptaq
Płeć: Mężczyzna
Do ciszy ich nie zmusisz prawnie (chyba) , ale zawsze możesz hałasować w nocy kiedy dzieci śpią , a dla rodzica nie ma nic denerwującego i męczącego jak budzące się z fochem dziecko w środku nocy :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 14 listopada 2013, o 21:42 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
stardust, zapodaj jakąś nutę dla Gandalfa, najlepiej techno. :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 14 listopada 2013, o 21:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Tylko wspólny dialog pomoże Cie rozwiązać problem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 14 listopada 2013, o 23:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
Ghandalf napisał(a):
witam,
mam problem z sąsiadami mieszkającymi nade mną. Ciągnie się od przeszło dwóch lat. Otóż zamieszkują tam ludzie z dwojgiem małych dzieci.
Przez cały dzień od rana do wieczora nieustannie biegają, skaczą, rzucają na podłogę różnymi przedmiotami. Musze mocno podkreślić że w jednym pokoju mają parkiet, a w drugim jakieś płytki które potęgują i tak już donośny hałas więc proszę sobie wyobrazić co muszę przeżywać. Gdy jednak zauważyłem jak mój syn uczył się go ważnego egzaminu w słuchawkach postanowiłem coś z tym zrobić. Poszedłem do nich, zwróciłem uwagę i przedstawiłem w czym problem. Dzień spokoju. Nazajutrz ponownie to samo. Znowu tłumaczenie, proszenie i jak poprzednio dzień spokoju. Za trzecim razem otworzyła mi matka jednego z rodziców dzieci i oczywiście moje uwaga spotkała się z butą, arogancją i głupim tłmaczeniem z jej strony że to są dzieci i co mają zrobić. A poza tym to się czepiam i tyle. Najlepsze jest to, że jak przychodzi opiekunka to jest zupełna cisza, tzn. słychać czasami jak dzieci się bawią (zaznaczam BAWIĄ) ale nie ma skakania, biegania i krzyków. Gdy tylko rodzice wrócą wszystko zaczyna się od początku. Czy są jakieś instrumenty prawne aby zmusić ich do ciszy? Proszę pomóżcie!


Dzieci już tak mają, że przy rodzicach czują się najswobodniej i są najbardziej ruchliwe i hałaśliwe. Mieszkanie w bloku nie zapewni spokoju i ciszy, trzeba by postawić chatę na odludziu


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 03:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2683
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Polecam :)

http://www.youtube.com/watch?v=tTpSCVM3 ... K_4bmBgQhk

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 07:20 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2431
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
ale zawsze możesz hałasować w nocy kiedy dzieci śpią

Tak, mądre to bardzo. :573:
Problem jest w tym, że w ciągu dnia można hałasować i to raczej legalnie i bez większych konsekwencji (oczywiście bez przesady, bo są na to paragrafy). Zakłócanie ciszy nocnej wiąże się z praktycznie natychmiastową reakcją sąsiadów i wizytą smutnych panów z MO. Tylko od ich podejścia zależy czy dostaniesz opr czy od razu mandat.
Wracając to problemu to wyjść jest kilka:
- możesz się dogadać z sąsiadami,
- możesz założyć sprawę cywilną, która będzie trwał latami i problemu nie rozwiąże,
- możesz zrobić remont mieszkania i wygłuszyć sobie sufity (szalonych efektów bym się nie spodziewał, ale na pewno będzie trochę ciszej),
- możesz się wyprowadzić, najlepiej tak jak już ktoś tu wspomniał do domku na odludziu.
Dzieci niestety tak mają i będą hałasować. Sąsiedzi powinni pomyśleć i położyć chociaż dywany, co zdecydowanie wytłumi upadające zabawki itp.
Temat jest ciężki i problematyczny. Poszukaj w sieci, bo sporo jest takich tematów na forach budowlanych i prawniczych.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 10:39 
Masz dwa wyjścia:
-poczekać aż dzieciaki dorosną
-wyprowadzić się.
:?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 11:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lutego 2007, o 13:24
Posty: 226
Lokalizacja: Europa
Płeć: Kobieta
;) Ja się wyprowadziłam

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=CHaxT79NqJw


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 listopada 2007, o 11:12
Posty: 283
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Dlaczego tak nie lubicie dzieci? :?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 20:00 
makovy napisał(a):
Dlaczego tak nie lubicie dzieci? :?

bo bezstresowe wychowanie ;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Szczerze współczuję, sam miałem kiedyś ten problem. Tylko różnica była taka że świra dostawał ojciec Henio , pijak i degenerat. Jak przychodził do domu nawalony - a zdarzało się to jemu dość często - dostawał furii. Chyba na widok swojej niedorozwiniętej żony. Rozpoczynał burdę, połączoną z rękoczynami, która trwała do godziny 4, 5 nad ranem. Gehenna trwała sporo lat.
Na nic zdały się interwencję w ZUMie, na policji.
Po prostu po iluś latach wyprowadziłem się stamtąd z postanowieniem , ze nigdy już w swoim życiu nie zamieszkam pod kimkolwiek. Mogę wdrapywać się z zadyszką na V piętro ale nad głową nie chcę mieć nikogo.
Obecnie mieszkam na III piętrze i nad głową mam już tylko niebo. Mieszka mi się idealnie bez patologii nad głową . I nieważne czy to byłby zdegenerowany alkoholik rzucający meblami po całym mieszkaniu , czy rozwydrzone małe małpy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 20:26 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
realista napisał(a):
...czy rozwydrzone małe małpy.

Swoje dzieci też będziesz tak nazywał? A może nie możesz mieć dzieci boś eunuch?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 21:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
chanbord napisał(a):
A może nie możesz mieć dzieci boś eunuch?



Albo gej (naukowo pederasta) :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: nieznośni sąsiedzi
PostNapisane: 15 listopada 2013, o 22:06 
Offline

Dołączył(a): 21 maja 2007, o 20:40
Posty: 3718
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
chanbord napisał(a):
A może nie możesz mieć dzieci boś eunuch?

Albo gej (naukowo pederasta) :D


A to pederasty nie mogą mieć dzieci?? :shock:

_________________
Z fal ta najgorzej huczy,
co się ma rozbić na piasku.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.