Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 7 listopada 2014, o 17:14 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2013, o 10:51
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Szanowni Państwo bardzo mądry pomysł żeby podawać ulice które nie nadają się do użytku ale moja propozycja jest inna . Może lepiej podajmy ulice które są w dobrym stanie technicznym i nadające się do użytku , wtedy zaoszczędzimy miejsca na wpisy na tym forum . Myślę że za niedługi czas będzie można przeprowadzić zawody Enduro ulicami centrum naszego miasta bez specjalnego wydatku na tor przeszkód . Do Pana kapec – nie startuję w wyborach i nie mam tego zamiaru , a co do chodników być może ma Pan rację nie wszystkie , bo pewnie ten jeden koło sądu ledwo po remoncie jest równy i bez załamań . Pana agresywna wypowiedź świadczy o nastawieniu do ludzi którym nie odpowiada zły stan dróg Kwidzyna , okolic i całego powiatu , a jednocześnie przykro mi że są ludzie którym taki stan właśnie odpowiada . Dalej uważa się że ludzie to ciemnogród i każdy kit im można wcisnąć żeby tylko dali spokój . GDDKiA martwi się jak sama nazwa wskazuje o Gdańsk na którym kończy się województwo Pomorskie . Gdańsk czyli studnia bez dna , finansowa czarna dziura która wciąga wszelkie finanse które się pokażą na horyzoncie . Wiemy dobrze że skończą się za niedługi czas dotacje z UE a w następnej kolejności dodatkowo my będziemy tam wpłacać pieniądze . Kto tej szansy nie wykorzysta w tej chwili to później będzie tylko jedna odpowiedź którą my już teraz słyszymy - nie ma pieniędzy - a my zostaniemy z przysłowiową ręką w nocniku – czyli jak zawsze .

-- 7 listopada 2014, o 17:22 --

A jeszcze jedno , żeby nie było że widzę tylko to co złe i znowu się Pan kapec do mnie przyczepi - fontanna rzeczywiście piękna....


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 7 listopada 2014, o 20:11 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 czerwca 2010, o 16:39
Posty: 644
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Oj tam, oj tam. Mechanizm sprawowania władzy jest znany od tysiącleci. Polega on na schlebianiu gustom prostaczków którzy stanowią większość każdego społeczeństwa. W skali mikro to tablecik dla dzieciaka czy jakiś "ajfon", makro to hala sportowa, trzydniowy festyn czy jakaś inna fontanna a w większej skali to stadiony, autostrady, tunele i mosty. Nie twierdzę że są to rzeczy niepotrzebne, są i były potrzebne, nawet dużo wcześniej. Problem polega na tym że my budujemy to wszystko na kredyt, oczywiście są dotacje unijne, ale tyle osób moczy ryja w tych pieniądzach że można to by było zrobić taniej w odpowiednim czasie i za swoje. System ten jest u kresu swoich możliwości, dalsze kredytowanie się pogrąży kraj i miasta na długi czas a biznesy związane z tą masową i bardzo drogą modernizacją upadną. Może też być tak że jakiś czas igrzyska będą jeszcze trwały a zabraknie chleba i pojawi się na ekranie "system error". Nie mam żadnych intencji politycznych, nie piętnuję naszych władz na żadnym poziomie, myślę tylko że dali się nabrać na owczy pęd w stronę globalizacji. Nie ma w historii monopoli ani na władzę, ani na dominację nad resztą świata. Bogaci przestają pracować i odcinają kupony, reszta im podporządkowanych próbuje ich naśladować a ambitni pracują, oszczędzają i się rozwijają. Takie Kitajce mają zamiar zbudować w krótkim czasie trzy lotniskowce, za jakieś 10 lat może okazać się że świat będzie się kręcił wokół Azji, Rosja już od dłuższego czasu się z nimi zwąchuje.

_________________
AND


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 00:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
W naszej okolicy GDDKiA odpowiada tylko za DK55 i DK90, pierwsza jest utrzymana w miarę dobrym stanie, a druga jest nowa. Za drogę na Iławę jak i pozostałe oznaczone trzycyfrowym numerem na żółtym tle odpowiada Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Pozostałe to drogi powiatowe lub gminne.

Chyba samochody już całkiem zawróciły ludziom w głowie, stan dróg w naszym mieście nie jest zły, porównując z innymi miastami to nawet powyżej przeciętnej, 5 lat temu było dużo gorzej. No ale jak wczoraj wracałem pustymi chodnikami o 17 z dworca pkp na Bajkowe mijając stojące w korku sznury aut to nic dziwnego, że mieszkańcy widzą miasto tylko przez pryzmat stanu dróg i ich przepustowości. Dopowiem jeszcze, że budowa obwodnicy Kwidzyna nic nie zmieni, bo to pewnie byłby kolejny postulat Mirków57. Po prostu za dużo jest już samochodów i każdy z byle powodu do niego wsiada.

W najbliższych latach pewnie wyremontują Żwirową, Braterstwa Narodów, Chopina, Hallera, 3 maja, Malborską, naprawdę za wiele tych ulic już nie zostało.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 12:21 
Żwirowa ma być chyba remontowana w przyszłym roku.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 13:34 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Żwirowa ma być chyba remontowana w przyszłym roku.


W 2012 roku został rozstrzygnięty przetarg na http://www.bip.kwidzyn.pl/index.php?idg ... x=900&y=24

Wątek w którym to napisałem :grin: :
viewtopic.php?f=56&t=12329&hilit=+%C5%BCwirowa

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 13:48 
No przecież piszę,że gdzieś o tym czytałem :D :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 15:17 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
No w końcu. Polne drogi są mniej wyboiste niż ta na Żwirowej.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 16:26 
Nie marudź.
I tak rowerem do roboty jeździsz :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 16:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 8 marca 2009, o 16:30
Posty: 1548
Lokalizacja: Ziemia
Płeć: Nie wybrano
Ciekawe dlaczego? :twisted:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 17:06 
Bo Ci się biegać nie chce: )


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 17:18 
NMI napisał(a):
jankowskimich napisał(a):
dodam jeszcze Hallera :)
Na Hallera studzienki poprawili (te najgłębsze) :D już koła nie urwiesz

koła nie ale miskę jeszcze tak :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 18:01 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2132
Płeć: Mężczyzna
NOWY(L) napisał(a):
Żwirowa ma być chyba remontowana w przyszłym roku.


Teraz , to niech się wypchają ! :P
W przyszłym roku , to już nie będę jeździł do I.P. Idę do "cywila" - emeryturka ! :)
Zacznę od remontu zawieszenia ( samochodu) :D ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 8 listopada 2014, o 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
W przyszłym roku , to już nie będę jeździł do I.P. Idę do "cywila" - emeryturka ! :)


Ale swój zakład dalej będzie istniał?:D

Co do żwirowej za dużo tam już tych łatek jest :D.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Stan dróg Kwidzyna i okolic a najbliższe wybory samorząd
PostNapisane: 10 listopada 2014, o 12:29 
Offline

Dołączył(a): 28 listopada 2013, o 10:51
Posty: 11
Płeć: Nie wybrano
Być może że GDDKiA nie odpowiada za wszystkie drogi a inne firmy . Piszę o stanie dróg jako mieszkaniec tego miasta i nie powinno mieszkańca tego miasta interesować która z tych firm jest odpowiedzialna i za które drogi bo do tego tak myślę są powołane odpowiednie służby . Cały czas się słyszy to jest droga wojewódzka to powiatowa to gminna a tamta prywatna , za to nie odpowiadamy za tamto też nie itd. itp. Obwodnica Panie Archi88 to podstawa tego miasta w przeciwnym razie transport ciężarowy rozgniecie przelotowe ulice . Dobrze zrozumieli to panowie z Grudziądza i Iławy budując je u siebie co w bardzo poważnym stopniu odciążyło centrum a dodatkowo zwiększyło bezpieczeństwo na drogach . Ostatnio czytałem że nie ma szans na obwodnicę Kwidzyna – " może w przyszłym stuleciu " i dalej Panorama Gdańska , planuje się czwarty (w domyśle może i piąty) pas obwodnicy Trójmiasta ??? I już wiem gdzie są nasze pieniążki na remonty i inwestycje . Most na Wiśle jeszcze pogorszył sytuację bo część tych Tirów które przedtem jeździły przez Grudziądz do Kwidzyna w tej chwili jeżdżą przez sam środek miasta i dodatkowo ciężarowe z kierunku Iławy na most , co nie znaczy znowu że nie był on potrzebny . Stan dróg nie jest zły porównując z najbliższymi miastami - ale w naszym województwie pewnie chciał Pan dodać , bo jeżeli porównać z najbliższymi miastami w tym powiatowymi ościennych województw to przykro mi to stwierdzić ale na wsiach u nich są lepsze drogi jak u nas w centrum . Dodatkowo u nich jest już jakieś 85-90 % dróg po remoncie a u nas niestety tyle samo ale do remontu . Co do ilości kierowców , świat idzie na przód i nie ma co liczyć na to że ta ilość będzie spadać no chyba że założyć że większość z nich będzie jeździła po naszych drogach i z tego powodu ulegnie naturalnej selekcji .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 74 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.