Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy
PostNapisane: 24 sierpnia 2015, o 15:44 

Jutro plan zakłada pozbieranie rzeczy i wyjazd do P. Doroty. Oto co udało się dla niej zebrać na chwilę obecną:

- buty (niestety nie zmieściłam się w budżecie, bo zrobiono mi pranie mózgu że mam porządne kupić, a zatem kupiłam porządne), paragon w załączeniu
- deska do prasowania - zaoferował ptomson
- wersalka - dar od iwox

Załączniki:
paragon buty.JPG
paragon buty.JPG [ 56.98 KiB | Przeglądane 2649 razy ]
buty 2.JPG
buty 2.JPG [ 55.54 KiB | Przeglądane 2649 razy ]
buty 1.JPG
buty 1.JPG [ 58.31 KiB | Przeglądane 2649 razy ]

PostNapisane: 24 sierpnia 2015, o 16:56 
Przyjaciel forum

BRAWO nietoperek25,

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 24 sierpnia 2015, o 20:49 
Przyjaciel forum

Po 8-mym przeleję jeszcze parę złotych w celu partycypowania w kosztach zakupu bucików :)

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 07:03 

Dorzucam swoją cegiełkę. Pozdrawiam.

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 07:44 

aszastra, dzięki, oczywiście kasa się spożytkuje, ale na buty akurat starczyło jeszcze ze składek. Jak zwykle źle się wyraziłam, nie zmieściłam się w kosztorysie, ale w kasie tak. Będę uzupełniać tabelkę zaraz to wyjdzie szydło z worka :grin: . Ja mam nieziemski talent do przejęzyczania się, najbliżsi mają listę najciekawszych przypadków!

-- 25 sie 2015, 2015 06:55 --

Oto i tabelka

Załączniki:
lista wpłat pani Dorota 24.08.JPG
lista wpłat pani Dorota 24.08.JPG [ 43.6 KiB | Przeglądane 2567 razy ]

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 19:50 

A więc dziś podczas pakowania rzeczy dla P.Doroty zdarzyło się mnóstwo pozytywnych niespodzianek:

1. Zadzwoniła do mnie zaprzyjaźniona pani J. razem z panią W. (od niej żelazko), że były na spływie kajakowym, i że podczas tego spływu puściły w ruch puszkę, i puszka nazbierała 780 zł :shock:
2. Skontaktował się ze mną użytkownik biomag - i zaoferował opłacenie leczenia (trochę lepszego niż podstawowe, które obecnie jest stosowane) P. Dorocie na parę miesięcy - sprawa się wyklaruje w połowie września, kiedy to będzie termin wizyty i lekarz się wypowie co do lepiej działających (czytaj: drogich) leków, i naświetli możliwości.
3. Zarówno pani J. razem z iwox podorzucały jeszcze mnóstwo dobra, tj. ręczniki, pościele, buty, torebki (radość nastolatki - bezcenna :smile: ), mnóstwo ubrań, gadżety szkolne, i ja nie wiem co tam jeszcze
4. Pojechał ze mną zaprzyjaźniony szklarz Marek w charakterze posiadacza większego auta, i przy okazji pozabierał parę okienek ze strychu żeby powstawiać brakujące szybki

Z tego wszystkiego zapomniałam strzelić fotki kanapie oraz desce do prasowania - nadrobię przy następnej wizycie. Mam raptem parę fotek bo dziś było sporo wnoszenia, rozstawiania, wciągnęłam się też na strych po przywiezionej w tym celu drabinie, żeby oszacować jak docieplić sufit.

Poniżej zamieszczam fotki, uaktualnioną listę wpłat, oraz załączam wszystkim SERDECZNE PODZIĘKOWANIA od P. Doroty, szczególnie ptomsonowi oraz iwox - rzeczy naprawdę trafiły tam, gdzie będą dobrze wykorzystane - oraz wszystkim wpłacającym.

Listę kolejnych działań i planów zamieszczę już jutro

-- 25 sie 2015, 2015 18:56 --

I lista wpłat

Załączniki:
lista wpłat pani Dorota 25.08.JPG
lista wpłat pani Dorota 25.08.JPG [ 47.04 KiB | Przeglądane 2521 razy ]
Komentarz: to łóżko P. Doroty - dzieci mają już każde swoje, jeszcze dobrze byłoby wymienić to - na zwykłą jednoosobówkę bo ta ledwo zipie i ma straszne dziury.
20150825869.jpg
20150825869.jpg [ 24.3 KiB | Przeglądane 2522 razy ]
20150825866.jpg
20150825866.jpg [ 45.94 KiB | Przeglądane 2522 razy ]
20150825864.jpg
20150825864.jpg [ 64.54 KiB | Przeglądane 2522 razy ]
20150825863.jpg
20150825863.jpg [ 68.48 KiB | Przeglądane 2522 razy ]
20150825862.jpg
20150825862.jpg [ 45.24 KiB | Przeglądane 2522 razy ]
20150825861.jpg
20150825861.jpg [ 47.95 KiB | Przeglądane 2522 razy ]

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 20:59 

Słuchajcie. Mam takie jedno zapytowywanie odnośnie tej zbiórki, bo posiałem dla pszczół sporą ilość słoneczników, które już są dojrzałe i do dłubania .Wiadomo że każdy czasem lubi poskubać i Maja propozycja polega na tym że ilość 50-100 szt . mogę nieodpłatnie odstąpić na ten cel, z tym tylko ze za każdy ze słoneczników do czapki szło by 1 zł dla chętnego ,czyli jakiś tam dodatek by był.Ja osobiście nieweziabym z tego ano grosika i po uzbieraniu przelałbym na konto nietoperek25 pieniądze uzyskane z tej kwesty a każdy zasilający cieszył by się dłubiąc słonecznik .Napisałem symbolicznie ilość 100 szt, ale tych słoneczników jest znacznie więcej i wiem z doswiadczenia że jak sie tego niezbierze to okoliczne dzikie ptactwo ogołoci ziarna.Na tęchwilę stoja sobie spokojnie, a Ja tylko symbolicznie podchodzę i skubię .Niezależy Mi na nim specjalnie ,gdyż posiałem dla pszczół ,a One zrobiły już swoje .Daję do przemyślenia. W razie czego kontakt na priv. i mogę każdą ilość podrzucić do domu, lub zapraszam po wcześniejszym umówieniu na pasiekę i osobiści sobie wyciąć odpowiedni talerz słonecznika , średnica min 20 cm .
Ile by poszło tyle złotówek trafi dla p. Doroty na cel

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 21:24 
Przyjaciel forum

nietoperek25
Brawa dla Ciebie za wszystko! aż się łezka w oku kręci z radości!

pszczelarz napisał(a):
Słuchajcie. Mam takie jedno zapytowywanie odnośnie tej zbiórki, bo posiałem dla pszczół sporą ilość słoneczników, które już są dojrzałe i do dłubania .Wiadomo że każdy czasem lubi poskubać i Maja propozycja polega na tym że ilość 50-100 szt . mogę nieodpłatnie odstąpić na ten cel, z tym tylko ze za każdy ze słoneczników do czapki szło by 1 zł dla chętnego ,czyli jakiś tam dodatek by był.Ja osobiście nieweziabym z tego ano grosika i po uzbieraniu przelałbym na konto nietoperek25 pieniądze uzyskane z tej kwesty a każdy zasilający cieszył by się dłubiąc słonecznik .Napisałem symbolicznie ilość 100 szt, ale tych słoneczników jest znacznie więcej i wiem z doswiadczenia że jak sie tego niezbierze to okoliczne dzikie ptactwo ogołoci ziarna.Na tęchwilę stoja sobie spokojnie, a Ja tylko symbolicznie podchodzę i skubię .Niezależy Mi na nim specjalnie ,gdyż posiałem dla pszczół ,a One zrobiły już swoje .Daję do przemyślenia. W razie czego kontakt na priv. i mogę każdą ilość podrzucić do domu, lub zapraszam po wcześniejszym umówieniu na pasiekę i osobiści sobie wyciąć odpowiedni talerz słonecznika , średnica min 20 cm .
Ile by poszło tyle złotówek trafi dla p. Doroty na cel

No to ja pierwszy: biorę 20 słoneczników. Jutro się do Ciebie odezwę :)

PostNapisane: 25 sierpnia 2015, o 22:01 
Przyjaciel forum

Pszczelarzu. Nie zagladalam tu dawno, wiec nie znalam tej akcji. Dzis weszłam na ostatnia stronę, widzę wspaniale działanie dobrych serc i widzę propozycje slonecznika, wiec pisze sie na 100 (sto) sztuk, wiec bedzie: 1/ 100,- zl. ode mnie na zbiórkę, 2/ słonecznik na zimę dla ptactwa, które dokarmiam regularnie, w tym bażanty. A jaka to przyjemność popatrzeć latem, gdy wylegly sie mlode bazanciki i chodzą po ogrodzie, ale do Twej pasieki przybyć nie moge, bom uczulona na żadlące, wiec szczegóły uzgodnimy na PW.

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 05:58 

Dokszyckaja napisał(a):
Pszczelarzu. Nie zagladalam tu dawno, wiec nie znalam tej akcji. Dzis weszłam na ostatnia stronę, widzę wspaniale działanie dobrych serc i widzę propozycje slonecznika, wiec pisze sie na 100 (sto) sztuk, wiec bedzie: 1/ 100,- zl. ode mnie na zbiórkę, 2/ słonecznik na zimę dla ptactwa, które dokarmiam regularnie, w tym bażanty. A jaka to przyjemność popatrzeć latem, gdy wylegly sie mlode bazanciki i chodzą po ogrodzie, ale do Twej pasieki przybyć nie moge, bom uczulona na żadlące, wiec szczegóły uzgodnimy na PW.

We czwartek naostrzę nóż i sprawę się załatwi słonecznikową, damy im 1 dzionek żeby dojrzały lepiej pesteczki ;-)

-- 26 sierpnia 2015, o 06:59 --

pszczelarz napisał(a):
Dokszyckaja napisał(a):

We czwartek naostrzę nóż i sprawę się załatwi słonecznikową, damy im 1 dzionek żeby dojrzały lepiej pesteczki ;-)

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 07:09 

No i opylone słoneczniki! Jaka fajna akcja -:)

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 08:50 
Przyjaciel forum

pszczelarz, kiedy będziesz na pasiece ?

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 11:41 

jaki przekrój kabla?

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 17:25 

3x1,5mm - zwykły typowy pod oświetlenie

-- 26 sie 2015, 2015 17:01 --

I napiszę jeszcze o dalszych planach. Przyznam że spory zasób puszki od pani J. rozszerzył nieco możliwości.

Mam następujący plan:
- zakupić pustaki, zaprawę, ościeżnicę metalową, plus co tam jeszcze trzeba - i zawieźć, bo mam już deklarację sąsiada że wybuduje ściankę - podobno potrafi. Po czym oczywiście zapewnić materiały i zagonić sąsiada do otynkowania.
- zakupić dzieciom po parze dresów na WF - z ostatniej wizyty dowiedziałam się że potrzeba
- powoli zgromadzić materiały i docieplić strych. Ponieważ po wczołganiu się na górę okazało się że pod podłogą strychu jest śmieciowisko - tak jak się to kiedyś robiło - deski w poprzek legarów i na deski wszelkie śmieci z budowy - gruzowisko, w charakterze docieplenia. Poszycie dachowe nieocieplone w ogóle. A więc ciepło tamtędy ucieka szeroką strugą. Najsensowniejsze będzie zgromadzenie waty (ok 20mkw), zerwanie desek, wygarnięcie gruzu, włożenie waty pomiędzy legary, i przykrycie nowymi deskami/płytami. Miałam przyjemność wykonywać tą pracę u siebie i wiem co to za "urocze" zadanie... Ale bardziej fizyczne niż kosztowe, chociaż oczywiście pochłonie trochę funduszy. Dlatego nie nastawiam się na szybkie efekty, ale i potrzeba też tak szybko nie zniknie, także systematycznie powoli do przodu trzeba działać.

Zatem uaktualniam listę potrzeb, które jednakże jeśli nie znajdą się "rzeczowo", to sfinansuję z pieniędzy do tej pory zebranych:
- kabel do poprowadzenia elektryki - chyba z 10-15 m powinno wystarczyć
- pustaki
- ościeżnica metalowa 80-tka
- zaprawa murarska - odpowiednia ilość do postawienia ok 25-30 mkw ścianki
- wata /wełna do ocieplania
- deski na podłogę/płyty osb (ok. 20 mkw)
- do wypożyczenia rękaw do gruzu budowlany
- ew. dresy dla dzieci (obydwoje mają 155 cm, jeden dziewczęcy drugi chłopięcy)
- dwa piórniki szkolne dla w/w dzieci

Oczywiście jeśli nie do końca podoba wam się kolejność / zasadność - czekam na opinie.

-- 26 sie 2015, 2015 17:09 --

Aha - jest i jeszcze inna potrzeba. Dziewczyna ma wszystkie podręczniki zapewnione - idzie do gimnazjum. Chłopak ma większość po siostrze - idzie do 6 klasy. Ale z powodu lekkiej niezgodności programowej musi dokupić jeszcze 4 sztuki, może ktoś takie ma? Do 6 klasy podstawówki:

- J.Polski ćwiczenia H.Dobrowolska, WSiP
- Matematyka wokół nas - podręcznik - H. Lewicka, M kowalczyk, WSiP
- Matematyka wokół nas - zbiór zadań - H. Lewicka, M kowalczyk, WSiP
- Przemienieni przez Boga (Religia) ks. Zb. Marek, podręcznik

PostNapisane: 26 sierpnia 2015, o 19:54 

Komin napisał(a):
pszczelarz, kiedy będziesz na pasiece ?

Napewno jutro we czwartek ,a wogóle Masz mój tel i no problem się zgrać .Nawet pozwolę grzyby wyciąć (żółciaki siarkowe ) ;-)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 134 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1