Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 10 czerwca 2016, o 06:33 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lipca 2010, o 10:44
Posty: 1030
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Komin napisał(a):
Krzyś, Bydgoszcz jest OK(...)


Pewnie że jest OK, ja się tam urodziłem. ;)

_________________
Kim jestem i czym się zajmuję? Jacek Chmurzyński, nie jestem sprzedawcą, jestem rodzicem interesującym się bezpieczeństwem dzieci, który postanowił działać lokalnie na rzecz poprawy bezpieczeństwa dzieci w samochodach.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 10 czerwca 2016, o 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 grudnia 2008, o 17:15
Posty: 998
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
canario napisał(a):
Warszawa przykładowo mnie męczy po trzech dniach
Mnie też. Od poniedziałku do piątku:) Najlepiej w Kwidzynie było jak był Philips, hossa i nie było schengen.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 10 czerwca 2016, o 14:28 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
bitabob napisał(a):
Komin napisał(a):
Krzyś, Bydgoszcz jest OK(...)


Pewnie że jest OK, ja się tam urodziłem. ;)


A ja myślałem,żeś zza Buga.
:D :D :D :D :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 13 czerwca 2016, o 22:31 
Offline

Dołączył(a): 19 maja 2009, o 20:59
Posty: 15
Lokalizacja: Kwidzyn - Poznań
Płeć: Mężczyzna
Poniewaz juz to było w innym wątku, to tylko przekleję:
.......moim skromnym zdaniem w Kwidzynie brakuje przede wszystkim galerii handlowej z prawdziwego zdarzenia, co jest bezpośrednim powodem tego, że kwidzyniacy przyzwyczaili się wydawać swoje pieniądze w innych miastach, w 3-city, czy ostatnio od czasu powstania 50-cio tys.m2 Alfy - w Grudziądzu. Długoletni zakaz bodajże uchwałą Rady Miasta w postaci zakazu budowy wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, skutecznie spowodował powstanie wyłącznie tych mniejszych, a gdy już owe zakazy usunięto, było to za późno i inwestorom starczyło odwagi wyłącznie na budowę niewiele ponad 11 tys.m2 CH Liwa.
Dlatego to, statystyczny kwidzyniak na większe zakupy jedzie do innych miast, a skoro się tam już znajdzie, to zrobiąc je w prawidziwym centrum handlowym, zaspokaja swoje potrzeby idąc od razu do kina czy jedząc w szerokiej, gastronomicznej ofercie, a przy okazji odwiedza w tych miastach pozostałe sklepy, czyli te mniejsze, których w centrum nie znajdzie i to jest właśnie wg. mnie głównym powodem słabej kondycji rodzimych handlowców. Wraca całą rodzina zmęczony, pozbawiony zaplanowanej na zakupy gotówki i .... siedzi w domu nigdzie już nie wychodząc.
Gdybyśmy obecnie w GKW mieli galerie handlową z prawdziwego zdarzenia, z dużym podziemńym parkingiem, z wielkopowierzchniowym operatorem spożywczym, który przeważnie jest motorem napędowym centrum, ze skupiskiem punktów gastronomicznych, czyli tzw. food courtem, a w zwiazku z tym na pewno przyciągającym dzieci i młodzież KFC czy MC Donald's oraz przede wszystkim z adekwatnym do miasta, a właściwie całego powiatu operatorem kinowym w postaci 4-6 salowego kina, o np. fitnessie czy kręgielni nie wspomnę, to jestem wręcz przekonany, że nie jeździlibyśmy po zakupy i rozrywkę do Grudziądza czy Trojmiasta, ale kupowalibyśmy właśnie w takiej naszej Galerii, a towar i usługi, które zazwyczaj z uwagi na brand standardowa Galeria nie ma w swojej ofercie, kupowalibyśmy na mieście, nie tracąc pieniędzy poza Kwidzynem. Do kina obecnie rowńeiz nie idzie sie na jeden, zaplanowany od tygodnia film i to na określona ściśle godzinę, ale wpada się po zakupach KB specjalnie do galeryjnego Multikina, Cinema City czy np. Heliosa, nie patrząc na godzinę, bo albo ulubiona produkcja bedzie w którejś z sal za chwile, albo wchodzi się w czasie juz emitowanych reklam. Galeria taka ściągnęłaby z powiatu i sąsiedzkich miast m.in. Sztumu, Prabut, a także poprzez most z lewobrzeżnej strony Wisły klientow do Kwidzyna i zatrzymałaby tych potencjalnych miejscowych w mieście, paradoksalnie powodując zwiększenie obrotów lokalnych handlowców i uslugodwaców, co w konsekwencji podniosłoby standard, ilośc i w ogole całą ofertę obecnego towaru. Gdyby do tego np. przenieść byłą szkołę TChS, a obecną bodajże ZSZ nr 2 z ul. Katedralnej w inne miejsce, a cały budynek nawet wraz z zamkiem sprzedać prywatnemu inwestorowi i zrobić tam duży hotel z salami konferencyjnymi, restauracjami itd. tak jak to miało miejsce w sąsiednim Gniewie, gdzie obecnie od czasu takiej spredaży zamku i przeprowadzenia inwestycji trudno tam o miejsce hotelowe nawet w tygodniu, a kilkusetosobowa konferencja goni konferencję, to w zwiazku z tym co 2-3 dni w GKW mielibyśmy takich kilkuset potencjalnych klientów i konsumentów sklepów, restauracji, kawiarni i pubów, którzy to spowodowaliby kompleksowe ożywienie przede wszystkim nie żyjącej dziś Starówki jak i calego Kwidzyna. Inwestor na pewno zagospodarowały piękny zamek, dziedziniec, może dawną kawiarnie "Zamkową" znajdującą się kiedyś na jego terenie, no i zadbałby m.in. o nasze muzeum zamkowe, które w obecnej formie swoimi małowartościowymi eksponatami, nie zmieniającymi się od kiedy byłem dzieckiem nie absolutnie żadnym powodem dla odwiedzin turystów. A trzeba tu nadmienić, że nasz zespół zamkowy, piękne wieże tj. Studzienna oraz sanitarno-obronna - jedyną zresztą taka w swoim rodzaju i położeniu w Europie itd. wraz całą przeległą infrastrukturą i Katedrą, jest zaraz po Malborskim zamku jedyną taką budowlą nie mającą sobie równych w okolicach o Gniewskim zamku nie wspomnieć, bo ten do naszego nawet nie sposób przyrównać. Ale coź - w takim Gniewie robią interesy, a w Kwidzynie przy tej całej sile nabywczej mieszkańców związanej z duża ilością zakładów i wogóle stricte pracy - takich interesów się nie robi i na chwile obecną nie mamy, ani centrum handlowego, ani doinwestowanych sklepów, a kwidzyniacy zmuszeni są zapełniać portfele handlowców w innych miastach.
Moi Drodzy, marzenia oczywiscie są po to, aby je realizować i co do pomysłu z wybudowaniem dużego hotelu z salami konferencyjnymi na bazie obecnej szkoły przy ul. Parkowej oraz wykorzystaniem, absolutnie nie wykorzystanego potencjału naszego zamku na podobieństwo tego, co nowi właściciele zrobili w ciagu zaledwie kilku lat w Gniewie i do tego wybudowanie Galerii z prawdziwego zdarzenia,, to są realne pomysły, które przy odpowiednich okolicznościach miałyby szanse realizacji i pozwoliłby Kwidzynowi na dalszy, dynamiczny rozwój tym bardziej z jego obecna infrastrukturą, którą już się przecież udało przez ostatni okres zrealizować, myśle tu przede wszystkim o infrastrukturze komunikacyjnej zarówno miejskiej jak i poza miejskiej m.in. bardzo potrzebnym moście tudzież zespołu sportowego z jego halą i basenem. W takim przypadku most automatycznie zmieniłby swój charakter komunikacyjny, bo nie byłby tylko infrastruktura drogową pozwalającą na szybki wyjazd z Kwidzyna i dojazd do autostrady, ale właśnie odwrotnie - na przyjazd do nas, bo byłoby najzwyczajniej po co, a Kwidzyn stałby się zdecydowanym liderem handlowym w regionie. Np. w ostatnim czasie powstała w niewiele wieszam Starogardzie Gd. Galeria handlowo - usługowa Neptun z jej 100 najemcami i m.in. kilku salowym kinem Cinema City, która skutecznie zatrzymała mieszkańców całego starogafdzkiego regionu w mieście, pozwalając jednocześnie na zaoszczędzenie im czasu i kosztow na podróże do trojmiasta po zakupy i rozrywkę. Nie wiem oczywiscie nawet jaki status właścicielski posiada zarówno szkoła, jak i zamek i jakie są możliwości prawne np. sprzedaży czy przekazania ww. obiektów, ale istnieja przeróżne możliwości i formy włącznie z przekazaniem takich obiektów za symboliczną złotówkę hipotetycznym inwestorom w zamian za wielomilonowe zainwestowanie w modernizację i zagospodarowanie takich obiektów z korzyścią dla interesu naszego miasta i jego mieszkańców. I nie chodzi tu też o wybudowanie w Kwidzynie gigantycznej Galerii, ale podobnej wielkościowo właśnie do starogardzkiej czyli ok. 25 tys. m2., czy też Iławskiej, ale za to zdecydowanie nowoczesnej i adekwatnej do lokalizacji oraz siły nabywczej potencjalnych jej klientów, a właśnie ta siła nabywcza jest u nas relatywnie wieksza, niż w analogicznym, innym regionie kraju z uwagi m.in. na zlokalizowanie w rejonie Kwidzyna wielkopowierzchniowych, dobrze prosperujących, zagranicznych przedsiębiorstw w tym ogromnej przecież fabryki IP, będącym jednocześnie częścią największego pod względem sprzedaży przedsiębiorstwa papierniczego na świecie i z jej największą w Europie plantacją biomasy. Należy pamietać, że tylko Kwidzyński powiat liczy 83 000 mieszkańców, i to właśnie ci wszyscy mieszkańcy plus klienci odwiedzjacy i przejeżdżający przez nasz region plus uczestnicy konferencji i imprez w dużym hotelu z zespołem zamkowym, byliby tymi potencjalnymi klientami takiego centrum handlowego z prawdziwego zdarzenia. Galeria z kilkoma salami kinowymi, byłaby w stanie ściągnąć rownież widzów, a to że dzisiaj jest trudno zapełniić obecną, jedną salę kinową, to właśnie jest efektem tego, że taki potencjalny widz udaje się np. do Alfy na zakupy i jednocześnie od oraz do kina, ponieważ tam w jednym czasie emitowanych jest właśnie kilka, rożnych filmów. Obawiam się, że obecna nam makabryła, czyli CH Liwa z uwagi na swoją, okrojoną ofertę podzieli los nierentownych skupisk sklepów takich jakie mamy obecnie np. w samym centrum miasta przy ul. Tęczowej z chińskim marketem włącznie, oferując nam standard raczej co najwyżej powiatowy z takimi najemcami, jacy są nie wpuszczani do porządnych i wcale nie tych najbardziej prestiżowych centrów handlowych jak chiński market czy dyskontowy sklep Pepco. No, cóż myślę, że po takich ww. zabiegach z GKW nie chciałoby się wyjeżdżać wydawć pieniądze i zasilając budżety przedsiębiorców innych miast, a samo miasto za sprawą odwiedzających nas ludzi na nowo by ożyło, poniewaz w obecnym jego stanie, nie stanowi spełnienienia przynajmniej moich i to tych nie najskrytszych przecież marzeń.


_________________
gregor

_________________
gregor


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 06:11 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Cytuj:
a w zwiazku z tym na pewno przyciągającym dzieci i młodzież KFC czy MC Donald's

w dniu kiedy wprowadzą do Kwidzyna jedno z tych gówien, poważnie pomyślę jednak nad wyprowadzką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 08:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 marca 2012, o 11:11
Posty: 927
Płeć: Mężczyzna
nietoperek25 napisał(a):
Cytuj:
a w zwiazku z tym na pewno przyciągającym dzieci i młodzież KFC czy MC Donald's

w dniu kiedy wprowadzą do Kwidzyna jedno z tych gówien, poważnie pomyślę jednak nad wyprowadzką.


To jest jedynie twoja sprawa, że ci coś nie będzie pasowało droga wolna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 10:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Kwidzyn jest przede wszystkim małym sennym miasteczkiem. Cichym i spokojnym. W przywoływanej tu Bydgoszczy jest więcej studentów niż mieszkańców Kwidzyna. Sama Bydgoszcz też jest 10x razy większa niż Kwidzyn.

Kwidzyn można porównywać z miastami jego rozmiarów czyli: Mikołów, Nowa Sól, Bolesławiec, Oświęcim, Malbork, Knurów, Sanok, Jarosław, Kwidzyn, Żary, Chrzanów, Sopot, Wołomin, Oleśnica, Sochaczew, Brzeg, Olkusz, Jasło

A teraz odrzućmy (z oczywistych chyba powodów) z tej listy miasta Malbork, Sopot, Oświęcim, czy przylegający do stolicy Wołomin.

I teraz weźmy np. takie Jasło - co tam jest lepszego niż w Kwidzynie?

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, w naszym (a właściwie Waszym) mieście jest relatywnie niskie bezrobocie (grubo poniżej 10% bezrobocia, przy ponad 18% w przywołanym Jaśle). Jest co robić jeśli ktoś ma chęci czas i ochotę. A jak nie ma nic lokalnie to do Trójmiasta, Torunia czy rzeczonej Bydgoszczy jest godzinka drogi. Blisko do przedszkola, blisko do szkoły czy do lekarza. W wielkich miastach wygląda to gorzej. No i... korki na drogach. A u nas luz blues :)

Jedyne co nam doskwiera to zmierzające (moim zdaniem) do zamknięcia połączenia kolejowe łączące nas z większymi miastami.

Heads up! Kwidzyn żyje i ma się dobrze.

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 11:53 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Jedyne co nam doskwiera to zmierzające (moim zdaniem) do zamknięcia połączenia kolejowe łączące nas z większymi miastami.

Piotrze odwiedź wątek o linii 207.Zobaczysz ,że i w tym temacie niedługo będzie lepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 14:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lutego 2008, o 18:55
Posty: 2475
Lokalizacja: Gardeja / Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Odwiedziłem po napisaniu. Opinię zostawiłem tamże :)

_________________
Od chwili tej aż do końca świata,w pamięci ludzkiej będziemy żyć: my, wybrańców garść, kompania braci.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 18:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 marca 2014, o 15:32
Posty: 401
Lokalizacja: Bajkowe
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Wołomin
haha, hardo :P


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 21:39 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
beria napisał(a):
Odwiedziłem po napisaniu. Opinię zostawiłem tamże :)


Widziałem,widziałem :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 14 czerwca 2016, o 21:40 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Są ludzie wiecznie niezadowoleni. Dla niektórych nie będzie pasować sklep, pociągi, McDonalds , to że za mało ludzi chodzi po mieście, są też tacy, którym wszystko nie pasuje. Czy warto w ogóle o tym dyskutować?
Poza tym porównywanie Kwidzyna do Bydgoszczy to tak jakby porównać coca cole do szampana........
Jeśli komuś nie odpowiada miasto to można się wyprowadzić i mieszkać tam gdzie się podoba.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 15 czerwca 2016, o 07:38 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2015, o 08:39
Posty: 215
Płeć: Nie wybrano
realista napisał(a):
to tak jakby porównać coca cole do szampana........


tez wole Colę :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 15 czerwca 2016, o 11:04 
Offline

Dołączył(a): 24 sierpnia 2009, o 19:51
Posty: 436
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bąk_z_d napisał(a):
realista napisał(a):
to tak jakby porównać coca cole do szampana........


tez wole Colę :)


Najlepiej z jakimś porządnym%% :grin: :D
Gazowana ruska berbelucha za 13 PLN się przy tym chowa :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 17:09 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
A ja z tych co w Kwidzynie mi się wszystko podoba:
- wszędzie z buta można dojść
- a jak się nie chce z buta, to w 5 min autem się dotrze do szkoły/pracy/urzędu/szpitala/skarbówki/baru mlecznego
- nie ma tych gównianych McDonaldów i KFC - nie trzeba z potomkiem toczyć wojen codziennych
- 2 baseny, jeden na rodzinne wypady, drugi naprawdę tani, do maniakalnego zaliczania kolejnych długości idealny
- stadnina w zasięgu buta/5 min autem
- dostępne tanie korty tenisowe
- tanie porządne zajęcia pływackie dla dzieci (wszędzie gdzie mieszkałam było dalej i drożej)
- śniadania jadam w domu, a nie w samochodzie/autobusie w drodze do pracy
- Kwidzyn to czyste, zielone, otoczone lasami miasto, i parę jeziorek w okolicy też jest, i piękna Dolina Dolnej Wisły, dostępna już z obu brzegów, jest gdzie się na spacer wybrać.
- podróż do Gdyni godzina z małym hakiem autostradą, a jak się nie chce samochodem to połączeniem bezpośrednim 2 godziny
- od czasu do czasu jakiś teatr, wystarczająco by mnie utrzymać w kulturze :D

To taka moja subiektywna lista. Wypracowana na porównaniach z innymi miejscami gdzie żyłam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.