Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 15 października 2021, o 20:41 

qra napisał(a):
GSXR
Kilka lat temu przyjechał do mnie w odwiedziny wujek żony na moturze z Elbląga. Akurat na gdanisku była impreska, na której była przejażdzka chyba czołgiem, pokazy antyterrorystów, pasjonaci broni, itp. Wiesz, co powiedział wujas?
- U nas w Elblągu nic się nie dzieje. Zazdroszczę wam że tu mieszkacie. Naprawdę fajne miasto i fajne imprezy. - Byłem dumny, że jestem stąd.

Cieszę się, że godnie reprezentowałem miasto, co prawda jako terrorysta, ale zawsze. ;)
Miło usłyszeć takie słowa. Dziękuję.

qra napisał(a):
Podobno Nyguz została zdjęta z kierownikowania muzeum i podobno szampan lał się po schodach ze szczęścia. Gdzieś to czytałem natomiast na stronie muzeum (Oficjalnie Zamek Kwidzyn) dalej Dżastina widnieje. Więc albo to nieprawda z tym odejściem albo maja opóźnienia z komunikacji.

Siedzi na L4, takie słuchy w kazamatach zamku chodzą.

Obrazek

PostNapisane: 1 listopada 2021, o 21:52 

"zawieszone kursy relacji Kwidzyn - Gdańsk - Kwidzyn
Opublikowano: 26 sierpień 2021
Ogłoszenie

Powiślańska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. informuje, że od 1.09.2021 r autobusy na trasie Kwidzyn – Gdańsk – Kwidzyn zostają zawieszone

Za utrudnienia przepraszamy"

Po cichutku umiera kwidzyński PKS.... :cry:

Zobacz profil Wyślij e-mail  

PostNapisane: 2 listopada 2021, o 07:17 

Sukces goni sukces.
Z drugiej strony, brak informacji czy linia miała szansę na rentowność.
Z trzeciej strony jest to miasto wojewódzkie, i w jaki sposób ludzie mają się do niego dostać? Pociągiem?

PostNapisane: 2 listopada 2021, o 12:42 

qra napisał(a):
... jest to miasto wojewódzkie, i w jaki sposób ludzie mają się do niego dostać? Pociągiem?

Niestety żaden bezpośredni pociąg z Kwidzyna do Gdańska nie jeździ.... Polecam rower, ewentualnie samochód.

PostNapisane: 2 listopada 2021, o 14:18 

ale z przesiadką nie jest najgorzej - do Gdańska Głównego poniżej dwóch godzin łatwo znaleźć połćzenie (bez EIP i IC)
W sumie autobus nie był konkurencyjny - dłużej, tylko 3 razy dziennie ...

PostNapisane: 2 listopada 2021, o 21:45 

aman napisał(a):
ale z przesiadką nie jest najgorzej - do Gdańska Głównego poniżej dwóch godzin

Masz rację, ale to przesiadki. 3 bezpośrednie kursy dziennie to obecnie marzenie.... Starsze osoby nie zdecydują się na szukanie właściwego peronu, pociągu itd., szybkie przejście w przypadku opóźnień. Inne miasta naszego województwa nie są wykluczane komunikacyjnie. Wiadomo: Tczew, Malbork, Słupsk mają po kilkadziesiąt połączeń bezpośrednich z Trójmiastem dziennie, ponieważ leżą przy głównych liniach. Ale już Kartuzy - 16 połączeń dziennie, Kościerzyna - 7 połączeń, Starogard Gd., Chojnice - 2 połączenia. Województwo pompuje olbrzymie środki nie tylko w budowę, remonty linii, ale też w dotowanie bezpośrednich połączeń, bo tylko takie łatwo przyciągają pasażerów. Kwidzyn nie ma obecnie żadnego połączenia. Taki jest smutny fakt. :sad:

PostNapisane: 4 listopada 2021, o 12:37 

Witam,
albo pasażerowie wolą jeździć pociągiem, najpierw do Malborka, potem do Gdańska(Trójmiasta) i autobus Kwidzyn Gdańska jechał pusty
alboautobus jechał pełny i likwidacja jest bez sensu. Wypowiedzić powinny się osoby jeżdżące kiedyś tym autobusem.
Co do komunikacji miejskiej - widziałem autobus z jedną osobą w środku, pora - koło 11. Może ktoś zechce poobserwować "obłożenie" autobusów. I przedstawi to nam.
Kwidzyn, z nieznanych mi powodów, nie przyłaczył się, jak wiele innych gmin do związku metropolitalnego. Może sami się przesuwamy na margines?

pozdrawiam
domek

PostNapisane: 4 listopada 2021, o 13:14 

Jechałem autobusem przed powrotem pociągów i było kilkanaście osób.
Po powrocie pociągów jechałem kilka razy pociągiem do/z Gdańska i zawsze był pełen.
To tylko jednostkowa obserwacja i nie wiem czy miarodajna - autobus był przed wakacjami, pociągi w wakacje.
No i pociągiem (z przesiadką) było szybciej.

Makovy, nie demonizowałbym starszych osób - właśnie one 'umią' jeździć pociągiem bo 30 lat temu nie było innych możliwości ... kto jak nie oni wiedzą jak znaleźć właściwy peron :-)

PostNapisane: 4 listopada 2021, o 14:25 

aman napisał(a):
... nie demonizowałbym starszych osób - właśnie one 'umią' jeździć pociągiem bo 30 lat temu nie było innych możliwości ... kto jak nie oni wiedzą jak znaleźć właściwy peron :-)

Jasne, że to właśnie starsi ludzie jeżdżą pociągami, dlatego potrzebne są bezpośrednie połączenia do Trójmiasta. Nie raz widziałem taki widok: Zdyszana zdenerwowana staruszka, bliska zawału serca, biegnąca z wielką walizką ze spóźnionego pociągu do stojącego gdzieś w oddali szynobusu...
Są dziś ludzie młodzi, którzy nigdy nie jechali pociągiem...

PostNapisane: 5 listopada 2021, o 10:22 

makovy napisał(a):
Zdyszana zdenerwowana staruszka, bliska zawału serca, biegnąca z wielką walizką ze spóźnionego pociągu do stojącego gdzieś w oddali szynobusu...

Starsi ludzie może potrafią przejść na inny peron, ale są jeszcze mentalnie "w komunie". Nie bardzo wierzą w to że pociąg może na nich poczekać, bo "klient nasz pan" :wink:

PostNapisane: 17 listopada 2021, o 17:24 

makovy napisał(a):
Ogłoszenie

Powiślańska Komunikacja Samochodowa Sp. z o.o. informuje, że od 1.09.2021 r autobusy na trasie Kwidzyn – Gdańsk – Kwidzyn zostają zawieszone

Za utrudnienia przepraszamy"

Czyli z Kwidzyna nie ma już żadnych bezpośrednich połączeń do stolicy województwa, brawo kolej, brawo pks, brawo urzędasy...

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 191 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Strefa czasowa: UTC + 1