Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 20:25 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
nietoperek25,
Warto jeszcze dodać tych fajnych ludzi, których można poznać i się z nimi zaprzyjaźnić.
W większych miastach ciężko jest o jakieś przyjaźnie sąsiedzkie czy tympodobniej ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 20:29 
Odczepcie się ode mnie i od Bydgoszczy lokalni fanatycy bo na pewno nie patrioci. Kwidzyn może ma się dobrze jak nie masz zbyt dużych oczekiwań a porównywanie do innych miast jest nie na miejscu. Żywe miasto reprezentują żywi i aktywni mieszkańcy wspierani przez żywych i aktywnych włodarzy nie tylko dwa razy do roku z tytułu dni Kwidzyna czy Sylwestra. Stosunkowo niskie bezrobocie jest obecnie w całej Polsce a miastu brakuje przede wszystkim kultury a nie kolejnej galerii czy marketu. Gdyby nie spichlerz to by nie było nic. Chyba, że pochlej - karaoke jest uznawana za takową. Owszem teraz Marek Krukowski robi coś z muzyką w bibliotece ale co poza tym ? Pieniądze są. Kiedyś nawet miało być jakieś porozumienie "świętej trójcy korporacyjnej" z władzami miasta bo ktoś z hr słusznie zauważył, że specjaliści inżynierowie nie chcą pracować w mieście gdzie gaszą światła o godzinie 19.

Poza tym argument, że wszędzie można dojść z buta jest tak samo debilny jak "bo u nas nie korków". Ja tu też wszędzie raczej piechotą chadzam. 20 minut piechotą do pracy mam. 10 minut piechotą na wyspę młynską. Dalej to tramwaje są co 5 minut.
Dajcie jakiś sensowny poziom tej dyskusji bo czuję się niepocieszony. Nikt nie proponuje żadnych rozwiązań.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 21:06 
Offline

Dołączył(a): 13 maja 2010, o 14:24
Posty: 355
Lokalizacja: Røros/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Krzychu marudzisz jak stara baba i zaniżasz poziom dyskusji swoim podejściem, którym zniechęcasz do pisania czegokolwiek tutaj.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 22:11 
Skoro tak uważasz to bardzo przykro mi to słyszeć. Życzę rychłej budowy Mc Donalda. Szkoda mojego czasu.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 16 czerwca 2016, o 22:29 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 stycznia 2010, o 13:35
Posty: 3643
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Cytuj:
Odczepcie się ode mnie i od Bydgoszczy...

ale , to Ty zacząłeś o Bydgoszczy, także bądź obiektywny.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 06:22 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Odczepcie się ode mnie i od Bydgoszczy lokalni fanatycy bo na pewno nie patrioci.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 09:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 października 2007, o 13:30
Posty: 235
Lokalizacja: Gdynia/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Wydaje mi się, że Kwidzyn niestety nie przyciąga potencjalnych, nowych mieszkańców "z zewnątrz". Chyba niewielu ludzi chce się specjalnie wprowadzać, nawet jak ma możliwość podjęcia pracy. Miasto może i jest dobre dla ludzi, którzy założyli rodziny, mają znajomych, ale na pewno nie dla singli, którzy chcieliby gdzieś wyjść, żeby kogoś poznać.

Dobrze u nas to chyba ma się tylko kino i teatr. Sporo się tam dzieje - co chwila jakieś spektakle. No i premiery kinowe bez opóźnienia miesięcznego jak to drzewiej bywało. :D Brakuje lokalnych inicjatyw, typu pogadanka o nietypowych sytuacjach w historii miasta, podróżach, browarach, jedzeniu, etc. Jakiegoś balu dla maluchów i ich rodziców. W Gdyni na przykład fajnie prosperuje PNT i dzieje się tam naprawdę sporo.

Mało inicjatyw wyciąga ludzi z domów, niestety.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 09:49 
Wiecie, akurat tu mieszkam. Może za jakiś czas gdzie indziej. Takie czasy "hamerykańskie" gdy często za pracą lepszą trzeba jeździć dalej niż swoje dziecięce podwórko.
Może zniechęcam was bo faktycznie mówię prawdę i trochę kogoś tu uwiera, że argument w postaci:

- bo tam gdzie indziej są korki
- bo tam to są droższe mieszkania
- bo tam ludzie sobie nie pomagają
- bo tam nie mam czasu śniadania jeść w domu
- bo ja mam tutaj wszystko a jedynie czego mi brakuje to galerii handlowej i mc Donalda

po prostu są śmieszne.

I ja tu nie mówię, że "o bo u mnie to mamy w tej hameryce o take aligatory" bo to nie o to chodzi. Wziąłem udział w temacie tylko po to by pokazać, że się da reanimować to miasto i nie trzeba za dużo pieniędzy by to robić.
- Jest festiwal ANIMO - super sprawa i super ludzie,
- Jest Stowarzyszenie Underground i organizowane koncerty w Spichlerzu
- Jest kilka szkół sztuk walki, w tym całkiem dobra Capoeira
(którą zacząłem bardzo dawno temu a teraz prowadzi ją nadal doświadczona osoba, pod inną banderą, ale szacunek, że mu się chce)

Można przecież pociągnąć coś co już działa, doinwestować nawet bezkosztowo (często wystarczy miejsce dla twórczej ekipy) i pozwolić młodym ludziom się rozwijać.
E-Kwidzyn, gdy jeszcze działałem w strukturach forum chciał mieć kiedyś siedzibę. Ma ją już ? Czy walne robicie nadal na Miłosnej przy ognisku (co też jest bardzo spoko - bo nawet jak robicie tylko forum to już jest duzo dla tego miasta)?

Ile kosztują fajerwerki? Przynajmniej dwa razy do roku palone jest z ogniem przynajmniej 15 tys pln (nie wiem ile obsługa i zabezpieczenie kosztuje).
Sensowne rozwiązania proszę a nie "Hurr durr co nas będziesz uczyć, dziadu"


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 11:36 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2008, o 15:37
Posty: 125
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Cytuj:
Warto jeszcze dodać tych fajnych ludzi, których można poznać i się z nimi zaprzyjaźnić.



amen, racja 100%

Cytuj:
Poza tym argument, że wszędzie można dojść z buta jest tak samo debilny jak "bo u nas nie korków".


No bardzo mi miło że mnie wzięli za debila. Ciężko być optymistą i twierdzić że mu się coś podoba. No ale skoro ten wątek ma nie rozczarować Canaria to ja już się nie śmiem wypowiadać w ogóle, nawet negatywnie.
Canario, gratuluję wrzodów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 17:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
No ale ksysiowi canario trzeba TYLKO przytakiwać, jak nie to jesteś rasista/nazista/gimbopatriota/debil/ etc itd
To taka nowa moda na polityczną poprawność. :D
Idź stąd zaniżać poziom gdzie indziej :)
I zanim coś dodasz mieszkałem w UK, w Irlandii, w Finlandii w Gdańsku, w Bydgoszczu, Toruniu i kilku mniejszych pipidówach.
Mój komet do ciebie jeden:


Załączniki:
12966103_1129852553715709_814859269_n.jpg
12966103_1129852553715709_814859269_n.jpg [ 26 KiB | Przeglądane 6522 razy ]

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 17:53 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Brawo! Trafna diagnoza,popieram.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Ja kocham to miasto, ten spokój, to że 2km od centrum mam w domu ciszę i spokój, uwielbiałem moich byłych sąsiadów na Krzywoustego i z innych ulic z ich przypadłościami wadami i zaletami itp. Te pustki w nocy, te zapachy z IP :D tu się rodziłem i tu chcę żyć jednak ekonomia zdecydowała inaczej.
Kiedyś wrócę i będę się cieszył widokiem Katedry, kominów IP, mostu na Wiśle no wszystkiego, a jak ksysiowi canario nie pasuje to NARA, tam są drzwi. Nikt nie trzyma na siłę :D Fora ze dwora :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 19:36 
Offline

Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 18:29
Posty: 377
Płeć: Nie wybrano
Cytuj:
Poza tym argument, że wszędzie można dojść z buta jest tak samo debilny jak "bo u nas nie korków".

Jakież to nietolerancyjne ,nie szanować opinii innego człowieka.Każdy ma prawo wydać opinię ,co mu się podoba,albo nie i dlaczego .Negowanie tego,to faszyzm w czystej postaci.
Nieładnie.Nie po europejsku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 21:01 
Lewy a ty nadal masz ból pupy, że cię zbanowałem ? Chyba te polarne noce ci nie służą. I nie trzeba mi przytakiwać, ale dawać konkrety. I bez ad personam tutaj. Rozwiązania proszę a nie pierdololo z wp.pl


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 17 czerwca 2016, o 22:03 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chłopaki, ja Was proszę. Macie sobie coś do wyjaśnienia to na priv proszę. Jeżeli będziecie to upubliczniać na forum to po prostu usunę i tyle.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.