Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 17:55 
Offline

Dołączył(a): 20 grudnia 2007, o 14:42
Posty: 206
Lokalizacja: Northern Ireland
Płeć: Mężczyzna
Jechałem dzisiaj z Gdańska. Pierwszy raz od wielu lat. Bilet kosztuje 20zł. Czas podróży niemal 2 godziny - więc duzo lepiej niż kiedyś. Stan techniczny autobusu wołał o pomste do nieba. Brudno, wszystko rozklekotane, szyby wewnętrzne wybite - koło mojego siedzenia została tylko warstwa zewnetrzna z podwójnego oszklenia, pleśń wokól szyb, większość okien pokryta jakimś świństwem i niemal nieprzezierna (brud, nalot...nie wiem co to było).
Pasów zero. Przyjechałem z bólem głowy ale w jednym kawałku. Zastanawiałem się czy może zamiast jeździć w pojedynkę autem nie lepiej wybrać środek komunikacji zbiorowej. Po tej podróży wiem, że to myślenie w realiach PKS Kwidzyn to głupie myślenie. NIGDY więcej!!!

Poza tym czemu autobus jedzie dziurami przez Korzeniewo skoro ma piękną nową drogę od mostu do DK55?! Żeby dobić marny stan pojazdu? Czy może pasażerów wprowadzić w drżącą ekstazę?!

Chcę tez wspomnieć o stanie dróg w Kwidzynie. To miasto umiera? Umarło? Czy o co tu chodzi? Większośc dróg to totalne sito. Szkoda samochodu mimo, że jakimś purystą nie jestem. Miasto, które opuściłem ponad 10 lat temu, rozwijające się, z budownaym mostem, który był kolejną szansa na rozwój, zastaję jako obraz nędzy i rozpaczy. Będąc tutaj kilka tygodni temu w czasie gdy leżało odrobine sniegu - kolejna niemiła niespodzianka. Tu nie ma budżetu na odśnieżanie chodników zimą? Ul. Hallera w okolicy szpitala do parku przy SP 5 oblodzona, zaśnieżona...mimo, że opadów od kilku dni nie było. I tak pozostało do odwilży...!

Ludzie czy w tym mieście ktoś zarządza? Ktoś ma jakiś plan w ogóle?!

Szkoda mi Was - Mieszkańców, tej...niestety napiszę to o moim Kwidzynie - nory Powiśla. Acha - gratuluję tym co wydawali zgodę na budowę Centrum Liwa - w końcu jakis sukces - MAKABRYŁA ROKU2015 jest wasza! Wow!
Miasto wygląda źle.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 18:36 
Offline

Dołączył(a): 14 stycznia 2012, o 13:30
Posty: 2126
Płeć: Mężczyzna
:shock: :oops:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 19:30 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Jedzie dziurami,bo omija VIATOLL-a,trzeba było wybrać kolej.Chyba tak tragicznie nie jest w naszym mieście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 19:58 
Offline

Dołączył(a): 1 lipca 2011, o 20:55
Posty: 85
Płeć: Nie wybrano
No, może nie umiera ale rzeczywiście stan wielu głównych ulic jest zły, np. Braterstwa Narodów, Warszawska. Ulice te tak wyglądają po wymianie instalacji kanalizacyjnej i niechlujnie wykonanej naprawie nawierzchni. Kto dokonywał odbioru robót?Na wielu ulicach , łata na łacie i łatą pogania. Czy inżynier miasta, jeżdzi samochodem czy może porusza się poduszkowcem?Dlaczego miasto płaci za partacką robotę.?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 20:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 czerwca 2013, o 05:49
Posty: 1218
Płeć: Mężczyzna
Kolego forumowiczu Troper, było niewyjeżdżać na wyspy czy do innych obcych krajów jak wielu Kwidzyniaków, tylko założyć jakąś firmę czy fundację i zrobić interes życia we własnym mieście ,a nie przyjeżdżać raz na ruski rok i krytykować ze coście zrobili.Sam żeś ogon podkulił i poszedł nic za sobą niezostawiając ,więc w czym kaman . A My mamy co mamy i trwamy .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 22:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2681
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Panie pszczelarz pan tonuj te swoje wypociny z łaski swojej. Nie panu oceniać przyczyny wyjazdów kwidzyniaków zagranicę, a tym bardziej ruganie ich za "podkulone ogony", a już w szczególności stygmatyzowanie. Może on nie Polak, bo wyjechał za lepszym jutrem, może nie patriota, bo tylko ci co zostali i zapie...ją za 1300 PLN są godni? Ręce opadają na takie pierdololo...

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sierpnia 2007, o 20:13
Posty: 533
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
pszczelarzu, to, że ktoś wyjechał z Kwidzyna, i przyjeżdża raz na jakiś czas nie powinno w żaden sposób dyskwalifikować w ocenie naszego miasta, jak i może przede wszystkim naszych włodarzy. Ja też od kilkunastu lat służę z dala od Kwidzyna, i do rodzinnego miasta przyjeżdżam przy dobrych wiatrach raz w miesiącu. Uwierz mi, że często patrząc z daleka, można dostrzec nie raz więcej, niż siedząc w jednym miejscu - łatwiej się wtedy dostrzega wszelkie zmiany, zarówno pozytywne, jak i te negatywne. Są pozytywy w mieście, jak przebudowany kinoteatr, wyremontowane kamienice, wyremontowane parki itd. Ale jednocześnie obok wyremontowanych, ładnych kamienic straszą te szare, niewyremontowane, straszy dawny dom dziecka na Warszawskiej, zaczyna straszyć dawny hotel Kaskada, nie wspominając o dworcu, a temat kina Tęczy to nie raz był poruszany na tymże forum. Do tego zauważam dziwną tendencję "wciskania" w każde wolne miejsce w centrum nowych budynków. Zamiast rozbudowywać miasto na obrzeżach, to pozbawia się mieszkańców choćby niewielkich wolnych przestrzeni, często zazielenionych. Zresztą zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego projekty rewitalizacji lub remontu skwerów, parków, chodników, czy budowy ulic po prostu świadczą, że mieszkańcy dostrzegają takie podstawowe potrzeby, które w wielu przypadkach mogą tylko nasze miasto upiększyć...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 23:40 
Offline

Dołączył(a): 20 grudnia 2007, o 14:42
Posty: 206
Lokalizacja: Northern Ireland
Płeć: Mężczyzna
Problemem nie jest moj niebyt w Kwidzynie, tylko stan tego co po latach w Kwidzynie zastałem.
Stan miasta.
Ja tu nie mieszkam, ja na codzień nie muszę poruszać sie tymi dziurawymi, z licznymi wybojami drogami, krzywymi chodnikami, które nawet po kilku dniach od opadów śniegu nie są należycie uprzątnięte, nie muszę jeździć autobusami, które w mojej ocenie w ogóle nie powinny być do ruchu dopuszczone ze względów bezpieczeństwa (brak pasów), ekologicznych (obłoki z rury wydechowej jak z komina IP), czy po prostu estetycznych (brud i smród, to chyba totalny brak szacunku dla pasażerów kupujących bilet na przejazd, w końcu zwykłe umycie tapicerki, szyb, podłogi kosztowo jest tańsze niż kupowanie nowego taboru. Może być biednie ale schludnie :!: ).

Ulica Lotnicza, Żwirowa, Braterstwa Narodów, znaczna część Kościuszki,Warszawska, Hallera...to jakiś poligon?

Czy miasto, które od wielu lat nie potrafi sobie poradzić z ruinami kina Tęcza tak naprawdę działa?
Tylko proszę nie tłumaczyć tej sytuacji sloganami, że własność prywatna itd...

Ile lat można robić kampanię wokól mostu? Życie płynie dalej. Most miał byc wielką szansą. Tymczasem został wybudowany i co? Czy są plany rozwoju tego miasta? Czy poza staus quo ktoś ma tu jakieś plany, jakieś pomysły? czy coś poza potworkami typu Centrum Liwa jest realizowane? - i nie chodzi mi o kolejny blok stawiny w centrum mista czy centrum handlowe.

Wiele, wiele lat temu Kwidzyn był pięknym zielonym i czystym miastem. Wiem, że pora roku temu nie służy, wiem, że być może wyolbrzymiam ale to efekt krytycznego spojrzenia kogoś kto miasto to ciągle lubi i wiele lat tu nie był.

Wygląda TO źle. Obco, pusto, byle jak. W tym mieście przecież jest przemysł! Jest praca, może byle jaka ale jest! Miasto ma dzięki temu wpływy z podatków. Mieszka tu sporo ludzi. To nie jest np.: Chełmno nad Wisłą - bez przemysłu, miasto "starych ludzi", z którego po wstapieniu do EU wyjechało 30% młodych mieszkańców.

Ja temu miastu życze jak najlepiej z całego serca ale uważam, że brakuje tu gospodarza. Kogoś kto dba i rozwija. Nie marudzę bo wyobrażałem sobie, że wszystko powinno być nowe i błyszczące.
Ale tak, jak któryś z przedmówców napisał - można odebrać porządnie wykonaną robotę i pilnować wykonawców. Wymagać napraw w ramach gwarancji, moża dbać, by nie jedynie przekazywać środki na odśnieżanie znajomemu królika ale pilnować by wykonawca wywiązał się ze zobowiązania... Można pilnować by właściciele posesji dbali o otoczenie. Tymczasem mam wrażenie, że wszystko jest pozostawione samemu sobie.

...i jakoś się toczy. I trwa. Tylko czy o stagnację i marazm chodzi w życiu?

Pszczelarzu - potrafisz coś poza inwektywami wnieść do tego wątka?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 23 marca 2016, o 23:47 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
Mieszkam w Kwidzynie od urodzenia. Miasto pięknieje z roku na rok. Cały czas coś jest remontowane, odnawiane itd.
Każdy może mieć prawo do swojej oceny ale to jest tylko subiektywna ocena i warto o tym pamiętać.........

Rozbawił mnie tekst "Kwidzyn był kiedyś pięknym i czystym miastem..."
A kiedy to było? Przed wojną? Za czasów Marienwerder? Bo ja patrząc prawie 50 lat wstecz nie pamiętam takiego Kwidzyna.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 07:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2009, o 18:49
Posty: 138
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Rozbawił mnie tekst "Kwidzyn był kiedyś pięknym i czystym miastem..."
A kiedy to było?
A było, było i tu należy dodać miasto młodzieży.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 10:10 
Offline

Dołączył(a): 20 grudnia 2007, o 14:42
Posty: 206
Lokalizacja: Northern Ireland
Płeć: Mężczyzna
Realista, Coni...Wy tu mieszkacie. Skoro Wam to co ja zauważam pasuje, wtrącał się nie będę.
To Wasza rzeczywistość. Na szczęście każdy może w dzisiejszych czasach podróżować, osiedlać się gdzie chce.
Trwajcie więc! ...jak to pięknie ujął Pszczelarz. Nie oceniajcie, nie patrzcie krytycznym okiem. Zadowalajcie się tym co macie. Wiem jednak, że gospodarze tego miasta nie czując nacisku ze strony swoich wyborców będą robili to, co do tej pory. To Wy jesteście ich cenzorami i to Wy udzielacie im lub nie absolutorium na ich poczynania.
Owszem jest kilka rzeczy, które zmieniło sie na plus. Sa miejsca, które wyładniały, są zadbane.
Ale z perspektywy wielu lat mój pogląd jest taki, jak wyżej przytoczyłem.
W MOJEJ ocenie jest bardzo marnie.
Zdecydowanie od wybranych przeze mnie gospodarzy miasta wymagałbym więcej.
Ale to teraz już Wasze a nie moje miasto... Miasto, które ja często wspominam i wciąż bardzo lubię. :|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 11:21 
Offline

Dołączył(a): 26 czerwca 2013, o 20:33
Posty: 65
Płeć: Nie wybrano
" było, było..." tzn. kiedy ? Bo ja nie pamiętam.
Za to pamiętam te śmierdzące budy z piwem, rozwalające się i nie odnawiane kamienice przez dziesiątki lat, chodniki na których można było nogi połamać.
Władze miasta nie muszą wszystkim odpowiadać, a tym bardziej tym co przyjeżdżają tu raz na jakiś czas.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 14:41 
Offline

Dołączył(a): 10 listopada 2013, o 18:48
Posty: 48
Płeć: Nie wybrano
Ktoś rozpoczyna kampanie wyborczą hasłem"Kwidzyn w ruinie".To chyba u nas nie przejdzie na szczęście.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 17:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 października 2010, o 10:00
Posty: 326
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jesteśmy nadal biednym krajem a remonty dróg zapewne są kosztowne ,lecz zapodam przykład niegospodarności , taki malutki.
Ulica długa od przejazdu kolejowego do ul. malborskiej - ładnie wykonano chodnik wcześniej położono nową nawierzchnię i wszystko to ślicznie wyglądało ,lecz zabrakło krawężnika i asfalt się rozjechał .W zeszłym tygodniu połatano niemalże całą prawą stronę ulicy na całej długości i połowie szerokości ulicy , znowu jest super .
Nadal brak krawężnika - ile czasu potrzeba by '' Wywalić '' kasę na ponowny szybki remont ?

_________________
'' źle się dzieje w państwie duńskim ''


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Kwidzyn umiera
PostNapisane: 24 marca 2016, o 19:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
jurgo napisał(a):
Ulica długa od przejazdu kolejowego do ul. malborskiej - ładnie wykonano chodnik wcześniej położono nową nawierzchnię i wszystko to ślicznie wyglądało ,lecz zabrakło krawężnika i asfalt się rozjechał


To nie wina braku krawężnika, a odpowiedniej podbudowy poszerzenia, wylano tam asfalt na gołą ziemię. Ulica ta była kiedyś wąska drogą z kamiennej kostki w alei drzew, jakoś 15 lat temu położono na nią asfalt, a 2 lata temu ze względu na duży ruch została poszerzona o 2m, które właśnie się teraz zapadają.

Dlaczego na przejeździe kolejowym na ulicy Długiej nie ma chodnika? W tym mieście żyją ludzie czy samochody?

Smutne jest to, że ludziom do szczęścia brakuje głównie gładkiego asfaltu w mieście, a jest tyle innych rzeczy do poprawienia.

_________________
Reklama dźwignią brzydoty i bałaganu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.