Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 40 tysieczny , bogaty Kwidzyn to zaścianek.
PostNapisane: 7 grudnia 2007, o 20:32 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Chciałbym podzielić się z Wami moimi czterema ostatnimi sytuacjami po których stwierdzam, że moje ukochane miasto robi się powoli zadu___m.

1-chcę zarejestrować dziecko do ortodonty w Kwidzynie , żaden w ramach NFZ nie przyjmuje :cry:

2-kończy mi się umowa w sieci PLUS , pytam się pana w punkcie sprzedaży o darmową możliwość zdjęcia simlocka , oczywiście jest taka możliwość ale można to zrobić najbliżej w Elblągu :mad:

3-mój synek zgubił telefonik z Era-Fun Sony Ericsson (umowa obowiązuje mnie jeszcze 2 lata ) więc udałem się do punktu gdzie podpisywałem w/w umowę w celu przypisania nowego numeru do umowy (zakupu nowej karty sim) .Okazuje się że zaden punkt w Kwidzynie nie ma takich uprawnień.Można to załatwić w Grudziądzu ,Gdańsku itd.

4-Córka dostała skierowanie do allergologa oczywiście okazuje się, że w Kwidzynie takowy nie przyjmuje (z NFZ) trzeba znowu jechać albo do Prabut, Grudziądza ,Malborka lub Gdańska :mad:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, o 21:50 
aszastra napisał(a):
miasto robi się powoli zadu___m.
zgadzam się. Miałem wiele takich przypadków, potwierdzających Twoje spostrzeżenie. :/


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, o 21:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
to miasto było jest i będzie zadupiem niestety , podzielam Wasze zdanie. Sama do ortodonty jeżdżę do Malborka :roll:

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, o 22:19 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 października 2006, o 12:24
Posty: 4882
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Jejku, ludzie!!! Skoro u nas jest tak źle, to żyjemy przecież w wolnym kraju.
Co Was tu trzyma? A sio! - powiedział by premier Pawlak.

_________________
"Czym się różni człowiek cywilizowany od kulturalnego? Człowiek cywilizowany jeśli kopnie, to przeprosi, a człowiek kulturalny nie przeprosi, bo nie kopnie"


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 grudnia 2007, o 23:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2006, o 18:16
Posty: 1850
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ciężko stworzyć idealne miasto.
U nas nie będzie Kliniki, Aquaparków, torów Formuły 1 i wszystkich innych podobnych miejsc występujących tylko w wybranych miastach Polski. Może kiedyś ...

Do braku specjalistów w Kwidzynie po prostu się trzeba przyzwyczaić. Spora część osób wyjechała za granicę, gdzie specjaliści w wąskiej dziedzinie medycyny zarabiają krocie.

A co do punktów sieci komórkowych. Jeżeli nie było tylu zgłoszeń takiego typu jak aszastra podał to firma nie włoży dużych pieniędzy w rozwój dodatkowych usług itp., aby zadowolić 2-3 klientów rocznie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, o 00:56 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 marca 2007, o 15:13
Posty: 2653
Lokalizacja: 85% Røros 15% Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja dodam jeszcze-nie ma zadnego sklepu z elektronika z prawdziwego zdarzenia, jest sklep elektryczny, ale mozna w nim kupic zarowki i baterie, nic wiecej... Z tego co wiem to nie da rady utrzymac sklepu elektronicznego w naszym miescie ze wzgledu na wewnetrzny eksport z Jabila/Lacroix... Kto jest wtajemniczony Ten wie...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, o 01:51 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
aszastra napisał(a):
2-kończy mi się umowa w sieci PLUS , pytam się pana w punkcie sprzedaży o darmową możliwość zdjęcia simlocka , oczywiście jest taka możliwość ale można to zrobić najbliżej w Elblągu :mad:


Tu akurat nie zwalałbym tego na zadupie tylko na politykę Plusa. Zdjęcie darmowe SIMLocka po okresie umowy może nastąpić jedynie w Salonie Firmowym. Najbliższy jest w Elblągu. I tak dobrze, że jest. Kiedyś był tylko w Gdańsku. Porównywalny wielkością do Elbląga Grudziądz wciąż nie dorobił się Salonu Firmowego i trzeba jeździć do Torunia.

Może pozostałe punkty to prawda, ale mi się tu i tak podoba. :-)

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, o 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 marca 2007, o 20:29
Posty: 2117
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
electro_nick napisał(a):
Z tego co wiem to nie da rady utrzymac sklepu elektronicznego w naszym miescie

Chyba na przełomie 80 i 90-tych (dokładnie nie pamiętam) krótko, bo krótko, ale był sklep z częściami elektronicznymi przy Tęczowej, za kinem, w kompleksie sklepów na piętrze. Starsi elektronicy to pamiętają. Potem jakoś to zdechło.

_________________
Każda Ojczyzna ma swoich fanów


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 grudnia 2007, o 18:18 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 18:07
Posty: 1361
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
chester napisał(a):
A co do punktów sieci komórkowych. Jeżeli nie było tylu zgłoszeń takiego typu jak aszastra podał to firma nie włoży dużych pieniędzy w rozwój dodatkowych usług itp., aby zadowolić 2-3 klientów rocznie.


aszastra napisał(a):
2-kończy mi się umowa w sieci PLUS , pytam się pana w punkcie sprzedaży o darmową możliwość zdjęcia simlocka , oczywiście jest taka możliwość ale można to zrobić najbliżej w Elblągu


Moim skromnym zdaniem :wink: kwidzyński sprzedawca Plusa powinien przede wszystkim podziękować mi za miłą 2 letnią współprace , wziąść komórkę i zaprosić mnie za tydzień po jej odbiór ( kurierzy współpracujący z Plusem napewno jeżdżą między Elblągiem a Kwidzynem pare razy w miesiącu).
aszastra napisał(a):
3-mój synek zgubił telefonik z Era-Fun Sony Ericsson (umowa obowiązuje mnie jeszcze 2 lata ) więc udałem się do punktu gdzie podpisywałem w/w umowę w celu przypisania nowego numeru do umowy (zakupu nowej karty sim) .Okazuje się że zaden punkt w Kwidzynie nie ma takich uprawnień.Można to załatwić w Grudziądzu ,Gdańsku itd

:grin: Do tak prostej operacji nie potrzeba zapewne dodatkowych inwestycji pieniężnych.(lokalni sprzedawcy powinni mieć większe uprawnienia w sieci) :570:

_________________
> KTO PYTA NIE BŁĄDZI <


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 grudnia 2007, o 19:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lutego 2007, o 16:38
Posty: 249
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Co do ortodonty to fakt, nie ma w naszym mieście takiego specjalisty przyjmującego na NFZ. W Sztumie jest ortodonta przyjmujący na książeczki RUM. Jeśli potrzebne są szczegółowe dane to proszę o kontakt.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 grudnia 2007, o 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 czerwca 2006, o 14:27
Posty: 162
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Marudzicie ;-). Typowi Polacy - wiecznie niezadowoleni hehe :-D

_________________
Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów nie ma - Jan Twardowski
------------------------------------------------------------


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 kwietnia 2008, o 21:30 
Offline

Dołączył(a): 21 lutego 2008, o 22:10
Posty: 52
Lokalizacja: Warszawa
Płeć: Mężczyzna
Ze smutkiem stwierdzam, pomimo upływu 33 lat od kiedy opuściłem Kwidzyn nic się tam nie zmieniło. Bzdura, kłamię, Kwidzyn jest teraz pięknym kolorowym, fantastycznym miastem. Pełnym życzliwych ludzi. 33 lata mieszkałem w Warszawie i wyprowadzam się na wieś! Co z tego że jest tu wszystko? Dojazd gdziekolwiek zajmuje 1-2 godziny, a powrót? W Kwidzynie jest spokój i specyficzny niepowtarzlny klimat. Można pojechać do Malborka do ortopedy, piekne widoki po drodze, lepiej jechać do Grudziądza do dentysty niż siedzieć w prywatnym gabinecie w Warszawie 1,5 godziny. Zgadzam się, są pewne minusy ale zawsze jest lepiej tam gdzie nas nie ma. Cudze chwalicie swego nie znacie. Fakt, pewne usługi powinny być już i teraz na miejscu. Macie pole do popisu, brak konkurencji. :-)

Odnośnie SIMlocka, wystarczy zwykły komputer i odpowiednie oprogramowanie. Parę lat temu kosztowło to w Wawie 50 pod Pałacem było tych specjalistów pełno, teraz jest taniej. :grin:


Ostatnio edytowano 8 kwietnia 2008, o 21:46 przez Staszek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Witaj
PostNapisane: 8 kwietnia 2008, o 21:42 
Cześć Staszku.
Miło widzieć jak powoli dojrzewasz do powrotu do Kwidzyna.
Znam ten ból, bo przechodzę to samo. :-|
Może za jakiś tam czas omówimy to na miejscu. We właściwym miejscu. :607:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 kwietnia 2008, o 06:43 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Budslavsky,

Masz rację, ja zaczynam dojrzewać, choć w Kwidzynie nie rodzony.
Już szukam facjaty z widokiem na mój zamek :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.