Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Bezpieczny Kwidzyn ?!?
PostNapisane: 17 czerwca 2006, o 16:25 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
A miało być tak pięknie :twisted:
Tak swoją drogą to podobno powstało kiedyś stowarzyszenie noszące nazwę "Bezpieczny Kwidzyn" - tak w ogóle to słychać coś o nim czy to tylko kolejna grupa "wzajemnej adoracji" :?: - mam nadzieję iż nie mam racji tak to ujmując i jednak ktoś robi coś w kierunku poprawy bezpieczeństwa w naszym mieście... :???:

Cytuj:
Kwidzyn. Napad z bronią na Sokolej

wczoraj

Policja wciąż szuka sprawcy napadu na kiosk przy ul. Sokolej w Kwidzynie. Mężczyzna o godz. 6.15 podszedł do sprzedającej w nim kobiety, wymierzył w nią pistoletem i zażądał od niej pieniędzy.
- Sprawca posłużył się przedmiotem przypominającym broń palną - poinformowała Anna Wolińska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Od sprzedawczyni zażądał wydania telefonu komórkowego i pieniędzy.

- Mężczyzna oparł się o ladę, w prawej dłoni trzymał broń, powiedział „Dawaj pieniądze, bo cię zastrzelę” - relacjonowała roztrzęsiona kobieta.
Przerażona ekspedientka oddała mężczyźnie 150 zł. Sprawca oddalił się w kierunku bloków na ul. Sokolej. To pierwszy tego rodzaju napad na kiosk na ulicy Sokolej.
- Owszem kradzieże się zdarzały, ale napad z bronią w ręku nigdy wcześniej. Nie wiem, czy była to broń prawdziwa, czy tylko straszak, jednak nie chciałbym, żeby mój pracownik w sytuacji zagrożenia życia dociekał prawdy - mówi Wiesław Borysiuk, właściciel okradzionego kiosku, który poinformował policję o zdarzeniu.
Bywa, że złodzieje wykorzystują chwile nieuwagi ekspedientek i wyrywają utarg przez okienko. Na jednym z osiedli, „grasuje” kobieta - oszust. Pojawia się zawsze przy zmianie obsady. Wykorzystuje naiwność nowego pracownika wynikającą z braku znajomości terenu, a tym samym ludzi. Pani w średnim wieku przychodzi wówczas i „kupuje” najdroższe towary w kiosku - karty telefoniczne, wagony papierosów, itp. łącznie na sumę około 500 złotych, po czym zaczyna nerwowo szukać portfela. I okazuje się, że nie ma, zapomniała...
- Zaczyna opowiadać, że mieszka po sąsiedzku z właścicielem kiosku, czyli ze mną, że pracuje w urzędzie miasta bądź skarbówce i że pieniądze za towar doniesie, ale już się nie pojawia - opowiada Wiesław Borysiuk.
Brutalny napad na kiosk miał też miejsce 2 lata temu na ulicy Słowackiego. Rano pod pretekstem odczytania wskazania licznika do kiosku wszedł mężczyzna, który przykładając sprzedawczyni nóż do gardła wymusił oddanie utargu.
- Jak zapobiegać tego rodzaju zdarzeniom wiem, przekazuję swoim pracownikom instruktaż, czego robić nie wolno, na przykład nie wpuszczać do wnętrza nikogo, pod żadnym pozorem, a co robić powinni, ale jak zapobiegać wydarzeniom takim jak to ostatnie, nie mam pojęcia. W takich sytuacjach najważniejsze jest zdrowie i życie pracownika. Nie chcę, by własnym ciałem osłaniał symboliczne utargi - mówi Wiesław Borysiuk.
Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie rozpoczęła intensywne poszukiwania sprawcy.
- Sporządzamy portret pamięciowy mężczyzny, który prawdopodobnie będziemy rozpowszechniać. Ponadto wszelkich świadków zdarzenia lub osoby mogące udzielić informacji co do tożsamości sprawcy prosimy o kontakt z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kwidzynie. Za pomoc w ujęciu sprawcy komendant obiecał nagrodę - apeluje Anna Wolińska.
Rysopis sprawcy
Mężczyzna około 35 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 175 cm, włosy ciemne, bez zarostu. Mężczyzna w chwili napadu ubrany w niebieską koszulę w kratkę z białymi wstawkami oraz rozpięty bezrękawnik koloru szarego oraz granatowe spodnie, na głowie miał czapkę z daszkiem.

Anna Dobrowolska - NaszeMiasto.pl


http://kwidzyn.naszemiasto.pl/wydarzenia/614099.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 17:40 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
ooojjj niedobrze...coraz czesciej sie slyszy o takich napadach...a ja myslalam ze kwidzyn jest naprawde bezpieczny...chyba przestane lazic sama po nocy...

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 21:47 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
mimo wszystko uważam, że nasze miasto jest bardzo bezpieczne.
Przykład z wczorajszego dnia, bardzo dużo policji w rejonach, powiedzmy "przyciemnionych" np jak wczoraj szliśmy sobie ze stadionu do Pub Miusic, to policja stała na sygnale kolo wieży ciśnien oraz troszke dalej w kierunku miasta na wysokości parku z "tzw kaminenym kręgiem" no i oczywiście mnóstwo policji można było spotkać w samym mieście.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 21:57 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
I tak bezpiecznie jest codziennie czy tylko od święta :mrgreen: :?:
Pytam z ciekawości bo osobiście rzadko bywam w samym mieście a już tym bardziej wieczorami :571:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 czerwca 2006, o 22:27 
Offline

Dołączył(a): 11 kwietnia 2006, o 14:13
Posty: 167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Kwidzyn wcale nie jest taki przyjazny nocą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 00:24 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Mężczyzna około 35 lat, szczupłej budowy ciała, wzrost około 175 cm, włosy ciemne, bez zarostu.


Hehe, zawsze śmieję się z tych rysopisów. Z samego osiedla pasujących będzie z pięciuset :mrgreen:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 06:54 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Klementyna napisał(a):
Kwidzyn wcale nie jest taki przyjazny nocą


a możesz to rozwinąć :?: bo ja mam troszke odmienne zdanie, a przykład podałem powyżej i moge ich przytoczyć troszkę wiecej.....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 06:57 
Offline

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:53
Posty: 4262
Płeć: Kobieta
Bo Ty drosik jesteś facetem i patrzysz na to nieco inaczej :mrgreen:
Tobie nikt torebki nie wyrwie :twisted: :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 07:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Torebki to może nie ale worek zawsze mogą poszarpac :-D :-D

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Ostatnio edytowano 19 czerwca 2006, o 07:25 przez Porcellus, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 07:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
To jak jest? Można za dnia po całym Kwidzynie z dobrym aparatem fotograficznym chodzić, czy pewne miejsca lepiej unikać? Które?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 07:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 kwietnia 2006, o 12:08
Posty: 1762
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
malgos napisał(a):
Tobie nikt torebki nie wyrwie


malgos - tobie też nie... chyba że znajdzie się jakiś "śmiałek" hehehehe :-D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 08:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
Można za dnia po całym Kwidzynie z dobrym aparatem fotograficznym chodzić, czy pewne miejsca lepiej unikać? Które?


Ja chodzę z aparatem we dnie i w nocy i póki co nic mi się nie stało a rozstawiałem się kiedyś w nocy w niechlubnych okolicach Łąkowej i Gdańskiej (informacja dla Gdańszczan: to okolice zamku i katedry od strony mniej oświetlonej).
Myślę, że istnieje mniejsze niż w Gdańsku na Długiej, prawdopodobieństwo utracenia cennego sprzętu w biały dzień :) Na zachodie pojawiły się już paski do kamer i aparatów dla turystów wyberających się do Polski, wzmocnione cienką stalową plecionką na wypadek próby odcięcia i porwania w/w w bliżej nieustalonym kierunku (metoda stosowana między innymi w Gdańsku).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 09:03 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Na zachodie pojawiły się już paski do kamer i aparatów dla turystów wyberających się do Polski, wzmocnione cienką stalową plecionką na wypadek próby odcięcia


Taaa, mój nowy nabytek ma metalową obudowę z solidnym uchwytem na smysz i smycz na szyję w komplecie wykonaną ze stalowego łańcucha w plastikowej rurce. Próba zerwania go z szyi grozi skróceniem właściciela o głowę :mrgreen:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 09:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
rozstawiałem się kiedyś w nocy w niechlubnych okolicach Łąkowej

Ulicy o tej nazwie w Gdańsku bym nie poleceł to tego typu eksperymentów. Przynajmniej nie w pojedynkę. :)

KrzaQ napisał(a):
Myślę, że istnieje mniejsze niż w Gdańsku na Długiej, prawdopodobieństwo utracenia cennego sprzętu w biały dzień :)

Nie chodzi mi o licytowanie się, gdzie jest gorzej, bo jak jest w Gdańsku, to wiem. Chodzi mi o informację, czy są w Kwidzynie miejsca, gdzie lepiej się z kosztownym sprzętem nie zapuszczać.

Cytuj:
metoda stosowana między innymi w Gdańsku

Byś może. Nie spotkałem się z tym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 czerwca 2006, o 09:21 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
W ciągu dnia nie sądzę aby coś Ci groziło. Mimo, że przemierzałem miasto kilkanaście razy z moją dobrze widoczną armatą (lustrzanka z długim obiektywem) nigdy nie spotkałem się z jakąkolwiek próbą odebrania mi sprzętu. W nocy, cóż, chyba z czystej zapobiegliwości nie chodziłbym ze sprzętem na wierzchu pomiędzy 24 a 3 czyli porą powrotów z pabów i dyskotek. Nigdy nie wiesz co pijanym małolatom odbije. Niestety okazja kusi i nagle grzeczny licealista zamienia się w podchmielonego bandziora tylko dlatego, że miał okazję. To tyle jeżeli chodzi o sprzęt.

Co do innych incydentów, to raz zdażyło mi się salwować ucieczką przed grupką kolesi, którzy za wszelką cenę chcieli ode mnie wydębić papierosa mimo, że nie palę. Była zima, ok. 24, ich było 6, ja sam. Wystartowaliśmy od baru Lotos, zrezygnowali na końcu deptaku na Spółdzielczej. Palenie dało o sobie znać :twisted: Tylko, że to było 6 lat temu.

W poprzedniej firmie zmorą były włamania (duża witryna sklepowa i kuszący sprzęt w środku). Za mojej kadencji mieliśmy 5-6 włamań. Najczęściej byli to pijani kolesie, którym zabrakło na wino i postanowili sprzedać nasz komputer. Po zamontowaniu kamer w mieście sytuacja się uspokoiła.

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.