Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
No chcesz wymieniać takie dokumenty i je posiadać czy nie bo już nic nie rozumiem . Ja mam cały czas przy doopie jakiś papier z moją tożsamością . Za większość z nich zapłaciłem .
Nie czekam na NFZ , ubezpieczenia załatwiam sam. Cześć druków z urzędów pobieram ze stron starostwa i miasta. Mam ksiązeczkę rum , identyfikator służbowy , i jeszcze jakieś dooperele .

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:24 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
mam paszport - więc nie wiem po co mi dowód? Chciałbym jedynie aby państwo pozostawiło Ci wybór a nie zmuszało do wyrobienia i - jakby nie było dublowania.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 08:11
Posty: 1128
Lokalizacja: kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
To go nie miej.

_________________
Żyjemy w czasach, w których tylko głupców traktuje się poważnie.

— Oscar Wilde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:32 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
ale jako obywatel RP - posiadacz zielonej książeczki byłem zobligowany do wymiany na plastik! Zresztą - odsyłam do postów wyżej.
pozdrawiam

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:47 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
ale jako obywatel RP - posiadacz zielonej książeczki byłem zobligowany

Rozumiem że już nie jesteś :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 22:50 
Ej no mag... kurde.., to weź ty poproś o azyl polityczny / religijny Irlandczyków i poproś ich o obywatelstwo. Powiedz, że w Polsce cię prześladują urzędy... Ludzie z Eire to spoko ziomy na pewno cię zrozumieją i przygarną jak swojego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 23:21 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
już nie - posiadam plastik ;) - więc najbliższa wizyta jeśli będę musiał - za "10 lat".

Ale po co mam prosić o azyl - nie czuję się prześladowany a jedynie oszukiwany. Czuję, że moje pieniądze były marnotrawione - moim "azylem" była deklaracja w Urzędzie skarbowym z której wynikało, że nie jestem rezydentem RP i podatki płacę tam gdzie mieszkam i zarabiam - czyli poza terenem kraju przez okres dłuższy niż 184dni w roku. Więc jedyne podatki jakie obecnie opłacam w Polsce to vat od abonamentu telefonicznego, telewizyjnego, i jakieś drobne zakupy. To był mój wybór - co nie zmienia faktu że jestem polakiem i boli mnie jak obserwuję te wszystkie bzdury które się tam wyprawia. Tutaj żyję, zarabiam płacę podatki i korzystam z udogodnień tutejszego systemu podatkowego - ale nie zamierzam nigdy powiedzieć o sobie, że jestem Irlandczykiem, bo jestem polakiem, tak wychowuję swojego syna i tak wychowam drugie dziecko na które czekamy z żoną. Boli mnie, że za każdym razem gdy ktoś skrytykuje jakieś zjawisko w Polsce - mieszkając poza jej granicami - zaraz słyszy - "pozbądź sie obywatelstwa", "nie wracaj", "łatwo mówić z daleka jeśli sam nic robisz" itp. Polska i społeczeństwo chętnie korzysta z pieniędzy transferowanych przez emigrację, ale odnoszę wrażenie ( i nie tylko ja ), że w ogóle nie szanuje ani ich ani ich spostrzeżeń - które czasem mogą wydać się wartościowe. Z powierzchni nasza planeta też jest raczej bardziej płaska niż okiem astronauty...

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 23:38 
Bosz... kolejna osoba z syndromem zaciętej katarynki.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 stycznia 2008, o 23:45 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust, masz rację zgadzam się z Tobą. Polska to jest dziwny kraj, kilku moich znajomych mieszkających za granicą powiedziało, ze tu jest wszystko wywrócone do góry nogami i niestety mają rację.
Przykłady głupoty panującej w naszym kraju mozna mnożyć.
Każdy Polak ma swój numer tzw PESEL jest on niepowtarzalny, to dlaczego urząd skarbowy kazdemu nadaje NIP? Nie mozna wykorzystac Pesel? Ale w skarbowce muszą mieć zajęcie aby wydrukować decyzję, wysłąć ją listem poleconym itd.
Skoro mam paszport , prawo jazdy , do czego mi potrzebny dowód osobisty? I z jakiej racji musiałem za niego płacić?
Następna głupota - kupuję samochód, właściciel miał wykupione OC i jesli przegapię terminy to nie mogę tej umowy wypowiedzieć tylko jest automatycznie przedłużana na kolejny rok, nie mam prawa wyboru nawet w sytuacji gdy umowa wygaśnie a dzień wcześniej ( nie wypowiedziałem jej).
Podobnie jest z umowami na telefony komórkowe, skoro umowa jest zawarta np do 25 maja 2009roku tzn ze 26 maja 2009r jestem wolny i mogę wybrać firmę jaką chcę! Niestety u nas jest inaczej umowę zawartą na czas określony musisz w odpowiednim terminie wypowiedziec , a jeś przegapisz to przedłuzają taką umowę automatycznie na kolejny rok............ Jakim prawem?
Dlaczego odbiera mi się prawo do podejmowania decyzji? Co to znaczy "umowę przedłuza się automatycznie" na kolejny rok - to jest chore.
Przeciętny Polak nie musi slęczeć nad ustawami i znać wszystkie przepisy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2008, o 00:21 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
wygląda jednak na to że tak jest najlepiej. Bo jeśli ktoś zauważa, że coś jest nie tak i powie to komuś innemu - to albo zostanie niezrozumiany, wzięty za dziwaka i odesłany do podręcznika onanisty albo - jeśli dalej brnie w swoje próbując coraz to jaśniej wyjaśnić swoje stanowisko jest określany mianem katarynki która w kółko powtarza to samo. Zapomniałem jeszcze dodać, że mam PRL`owską mentalność i jedynie krytykuję. Jeśli nagle się okazuje, że ponad krytykę pojawią się jakieś pomysły to zaraz słyszę - dlaczego tego nie zrobisz skoro jesteś taki wszechwiedzący? Odpowiedź jest jedna - zmysł obserwacji nie obliguje do obowiązku naprawiania zauważanych idiotyzmów.
pozdrawiam.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2008, o 00:24 
Dude... Chill out. Have a pint and relax.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2008, o 12:11 
Offline

Dołączył(a): 10 kwietnia 2006, o 08:44
Posty: 7167
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Co do PESEL-i, NIP-ów, REGON-ów i innych bzdur muszę podzielić Waszą rację. Skoro jeden numer przypisany jest do obywatela w chwili rejestracji urodzenia (PESEL), to pozostałe są zbędne. Wystarczy przeprowadzić konsolidację baz danych i wszystko przypisać do tego numeru. Oczywiście będzie to kosztowna i bolesna operacja, ale po jej przeprowadzeniu powinno być lepiej i prościej. Oby tylko operacji nie prowadził Prokom.
Co do dokumentów tożsamości. Rzeczywiście posiadanie jednego z dokumentów tożsamości takiego jak paszport lub prawo jazdy powinno wystarczyć. Z tym, że w paszporcie należałoby dopisywać dane adresowe i PESEL. Prawo jazdy te dane zawiera. Tak więc dla osób nie chcących posiadać prawa jazdy czy paszportu dowód osobisty byłby tańszą alternatywą. Porównując koszty:

Paszport - 150 zł
Prawo jazdy - ok. 70 zł
Dowód osobisty - 30 zł

Niestety dwa pierwsze dokumenty są wydawane na podstawie tego ostatniego, więc kółko się zamyka. :neutral:

_________________
Kwidzynopedia - nasza encyklopedia


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 stycznia 2008, o 15:04 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 455
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A juz szczytem totalnej głupoty w naszym kraju jest nieustanne zmienianie wszystkiego lub prawie wszystkiego co ustaliły poprzednie ekipy rządzące ( obojętnie kto rządzi PIs , Po , Sld czy jeszcze jakies tam...) czyli, zmiana nazw ulic , rond, województw, debatowanie o słuszności wprowadzonych mundurków do szkół itd itp. A wszystko to na koszt przeciętnego Kowalskiego.
Dla mnie to jest dowód na to , że ludzi którzy twierdzą ze tutaj jest wszystko wywrócone do góry nogami mają rację.
W Stanach , ponumerowano ulice i nikt nikogo się nie czepi dlaczego ta czy tamta ulica ma numer 31 , kraj podzielono przy pomocy linijki na Stany i tak pozostało i nikt tego nie zmienia, bo jakby zaczął zmieniac to dostałby kopa i po karierze politycznej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2008, o 19:49 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
magzeust napisał(a):
ojawią się jakieś pomysły

hehe, dobry jesteś w te klocki, z Twojej klawiatury pojawia się mnóstwo pomysłów ;) ale nie widzę szans na realizację ich, jeżeli rozwiązań będziesz szukał u innych, a sam będziesz sie tylko pojawiał i znikał, chyba nie muszę pisać po co ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 stycznia 2008, o 20:38 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
Równie dobrze można by powiedzieć - po co nam książki o ekonomi? Po co czytamy o problemach i sposobach na ich rozwiązanie, skoro autora i tak tu nie ma - nie zatrzyma inflacji i nie zlikwiduje bezrobocia.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.