Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 18:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
Großvater napisał(a):
nie wiem czy przypadkiem ten news nie pochodził z naszego forum)


Zapewne masz na myśli ten artykuł w Financial Times.

Porcellus


Dzięki Porcellus. To na co trafiłem w sieci to było raczej streszczenie artykułu do którego zamieściłeś link. Generalnie chodziło mi o zwrócenie uwagi na to że „papierowa torebka” której użycie niby mniej szkodzi środowisku, możliwe że ma też swoją „drugą twarz” związaną z procesem jej wytworzenia. Wszyscy skupili się na „pośmiertnym” losie foliowej torebki, zapominając o „bólu” który towarzyszy „narodzinom” jej papierowej konkurentki. Zresztą jak to przedstawiono w przytoczonym artykule z Financial Times, jest wiele aspektów związanych z utylizacją śmieci z których część się przemilcza, stwarzając pozory że ich proces przeróbki jest nieszkodliwy dla środowiska.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 18:57 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 stycznia 2007, o 11:28
Posty: 274
Lokalizacja: Rakowiec
Płeć: Mężczyzna
Großvater napisał(a):
przewodnik w imieniu zarządu

tak się składa, że byłem przewodnikiem wielu wycieczek po IP przez wiele lat i mogę Cię zapewnić, że nikt nie instruuje przewodników, co maja mówić. Prawda o IP jest na tyle ciekawa, ;) że nie ma potrzeby niczego upiększać.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
marmeg napisał(a):
Großvater napisał(a):
przewodnik w imieniu zarządu

tak się składa, że byłem przewodnikiem wielu wycieczek po IP przez wiele lat i mogę Cię zapewnić, że nikt nie instruuje przewodników, co maja mówić. Prawda o IP jest na tyle ciekawa, ;) że nie ma potrzeby niczego upiększać.



Marmeg, nie kwestionuję prawdziwości Twoich słów, ale przyznaj że byłoby dziwne gdybyś oprowadzając po zakładzie wycieczkę powiedział że np. roczna emisja zanieczyszczeń emitowanych przez IP jest przyczyną zwiększonej zachorowalności lokalnej społeczności w szczególności dzieci lub uschnięcia iluś tam ha lasu czy zatrucia okolicznych zbiorników wodnych. :grinka: Niezależnie czy są to historie wyssane z palca czy dowody poparte naukowymi badaniami. To chyba nie podlega dyskusji. I żeby nie było wątpliwości, nie twierdzę że papierowa torebka jest bee, a foliowa cacy. Po prostu uważam że w sporze o marketową torebkę jakość dziwnie bez dyskusyjnie uproszczono pewne sprawy na korzyść jednej z opcji.

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 19:23 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Tak sobie czytam i czytam i wpadłem jak zwykle na genialny pomysł!

Dla ekologii będzie najlepiej jak, każdy kupował by tylko tyle ile w łapy mu się zmieści :grinka: :grinka: :grinka:

Chyba jestem genialny :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 19:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwietnia 2007, o 00:14
Posty: 1798
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Darek napisał(a):
Tak sobie czytam i czytam i wpadłem jak zwykle na genialny pomysł!

Dla ekologii będzie najlepiej jak, każdy kupował by tylko tyle ile w łapy mu się zmieści :grinka: :grinka: :grinka:

Chyba jestem genialny :grinka: :grinka: :grinka:


Darek, Ty naoglądałeś się chyba jakichś filmów katastroficznych gdzie w ogarniającym chaosie mieście szabrownicy pustoszą sklepy. :grinka: Faktycznie wtedy raczej nie dba się o woreczki, a najmniej czy są to foliowe czy papierowe. Ale pamiętaj mówimy o normalnych klientach marketu a nie o szabrownikach, chociaż czasami szczególnie w trakcie promocji, ta różnica ulega zatarciu

_________________
Gdy tak wspominam ten miniony czas
Jak dobrze że to nie poszło w las
Dużo bym dał by przeżyć to znów
Wehikuł czasu - to byłby cud


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 kwietnia 2008, o 19:50 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Großvater napisał(a):
mówimy o normalnych klientach marketu


Pokaż mi takich :grinka: :grinka: :grinka:

Zawsze kupią parę dupereli, z których nie mają pożytku, czy to normalne :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2008, o 17:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lipca 2007, o 13:01
Posty: 126
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ostatnio kolega był na targach PolEko w Poznaniu i mówił, że prezentowali tam takie foliówki, które z wyglądu się niczym nie różnią od zwykłych a zrobione są z...................................................................................kukurydzy!! i są całkowicie biodegradowalne w środowisku. Nie to co zwykłe paskudztwa. Ale pewnie nigdy nie wejdą do masowej produkcji. A szkoda.
Ja osobiście staram sie unikać pakowania zakupów w foliówki (czasem się uda, bo mam dużą torebkę ;)), ale nie zawsze jest to możliwe. I wtedy mam wyrzuty sumienia...

_________________
"feel the rain on your skin, no one else can feel it for you..."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2008, o 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 września 2007, o 12:25
Posty: 3435
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ważne, że naukowcy pracują nad takimi rozwiązaniami. Nie tak dawno, w którymś pisemku w IP opisywany był kubeczek jednorazowy zrobiony właśnie z kukurydzy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 kwietnia 2008, o 17:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Rachel napisał(a):
opisywany był kubeczek jednorazowy zrobiony właśnie z kukurydzy.


A ja wypiłem dużo wódki zrobionej z kukurydzy, poniewiera lepiej niż ta z kartofli :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.