Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Protest skierowany do redakcji Dziennika Bałtyckiego
PostNapisane: 30 sierpnia 2006, o 21:07 

W związku z ostatnią publikacją w "zielonym kurierze"
chciałem Was wszystkich zapoznac z tekstem, z którym oficjalnie wystapiłem w imieniu Forum do redakcji Dziennika Bałtyckiego
oraz do lokalnego oddziału "DB" to jest Kuriera Powiatu kwidzyńskiego.

Cytuj:
    Witam,

Nazywam się Tomasz Krzaczkowski i jestem jednym z założycieli i administratorów a przede wszystkim użytkownikiem serwisu e-kwidzyn.pl

Nasze Forum zaczęło istnieć 22 marca tego roku, jesteśmy więc tworem dość młodym. Do dnia dzisiejszego uzbierało się nas prawie 130 osób, z czego większość to użytkownicy aktywnie uczestniczący w wirtualnym życiu Forum i Galerii.

Piszę w imieniu e-kwidzyn.pl, aby zaprotestować przeciwko temu w jaki sposób potraktowano nas w ostatnim wydaniu Kuriera Powiatu Kwidzyńskiego, w artykule pana Jerzego Majdy „www.młodzi i leniwi.kwidzyn.pl”

We wspomnianym artykule autor nazywa nas „leniwie snującymi się zgorzkniałymi malkontentami”, „leniami”, osobami, które szukają miejsca i powodu do tego, aby „napić się browara”.

Nie czas tu i miejsce na dogłębne analizowanie całego (nisko ocenionego zarówno przez czytelników naszego Forum jak i w opiniach czytelników serwisu kwidzyn.naszemiasto.pl) tekstu pana Majdy. Chcę tu jedynie wskazać na to jak nieprawdziwy i krzywdzący obraz lokalnej młodzieży uczestniczącej zarówno w realnym jak i tym wirtualnym życiu miasta przedstawia autor felietonu.

Nie chcę przytaczać tu i teraz cytatów z poszczególnych tematów z Forum, bo jest ich zbyt dużo a w każdym z nich znaleźć można wiele dowodów na to, że ludzie uczestniczący w życiu Forum są ciekawi otaczającego ich świata, często docierają do nieznanych czy zapomnianych epizodów z życia miasta, chętnie dzielą się swą wiedza z innymi. Nie brakuje też miejsca na rozrywkę, zagadki zarówno te z historii miasta jak i współczesności. Sporo miejsca poświęcamy architekturze miasta dokumentując ciekawe miejsca fotografiami, przy okazji wymieniając się doświadczeniami z zakresu samej sztuki fotografowania.

Trochę miejsca poświęciliśmy polityce, zarówno tej dużej – krajowej jak i lokalnej. Z wiadomych przyczyn tematy te nie spotykają się ze zbyt dużym zainteresowaniem młodych ludzi, stąd też niewielki udział we wspomnianej przez Majdę sondzie na temat pracy posła Kozdronia w polskim Sejmie, ankiecie notabene nieautoryzowanej przez administratorów Forum. Nie uciekamy też od oceny władz miasta i instytucji. Zwracamy jednak szczególną uwagę na to, aby oceny były rzetelne a ewentualne zarzuty prawdziwe, poparte faktami i dowodami.

Kończąc liczę na to, że autor artykułu raz jeszcze zapozna się z zawartością naszego Forum i na łamach tygodnika, w którym opublikowany został obraźliwy tekst wydrukowany zostanie materiał mówiący prawdę o naszym „portalu” jak go (nieco na wyrost) nazywa pan Majda. Uważamy też, że karygodnym jest kończenie swojej wypowiedzi słowami „mam 49 lat, więc więc wszelkie zarzuty ze strony młodych, "co ten stary dziad wypisuje"? będę traktował z ironiczną obojętnością”. Nie zgadzamy się na to aby ktokolwiek traktował nas w ten sposób na łamach lokalnej prasy.

Adres strony, pod którym można zapoznać się z opiniami użytkowników Forum na temat tekstu pana Majdy: http://www.e-kwidzyn.pl/forum/viewtopic.php?t=438

Pozdrawiam

Tomasz Krzaczkowski

Adresatami tego tekstu są:

Edyta Jaworska - szef oddziału kwidzyńskiego.
Magdalena Węgrzecka - sekretarz oddziału kwidzyńskiego.
Mariusz Szmidka - Zastępca Redaktora Naczelnego Dziennika Bałtyckiego odpowiedzialny za pracę oddziałów.

Wybaczcie, post od razu zablokowany. Nie chcę abyście go komentowali pod spodem.
Pismo "poszło" zobaczymy co bedzie się dalej działo w temacie.

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1