Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 18:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Z racji tego, że troll już zakończył wypisywanie swoich bredni


magzeust napisał(a):
źródła godne pozazdroszczenia....


GSXR jak sam widzisz troll znowu próbuje w swoim niepowtarzalnym stylu kąsać.
Magzeust, czytanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem................

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 18:52 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
Porcellus napisał(a):
czytanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem, czytanie ze zrozumieniem................


Wymagasz niemożliwego, ustaw niżej poprzeczkę :grinka: :grinka: :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Porcellus, Darek, chciałem coś dopisać, ale wyczerpaliście temat :D :D :D

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2007, o 02:39
Posty: 497
Lokalizacja: Ryjewo
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Po pierwsze nie przesadzaj Leibstandarte SS Adolf Hitler nie brała udziału w pilnowaniu obozów.

Wiem.
Chodziło mi o pokazanie mechanizmu, w przy zastosowaniu którego nakręca się aferę i prowokuje ludzi do niezbyt rozważnych (ba! - niezbyt rozważnych to mało powiedziane. Twoja zabrzmiała jak - bez urazy - fanatyczny słowotok) wypowiedzi.
Sam spójrz: Niemiec. Sprzedaje sztandar zagarnięty przez SS LAH. Ergo - ten Niemiec to na pewno (autor wręcz sugeruje!) esesman. Jak esesman, to na pewno (tak nam się kojarzy!) morderca i oprawca ("... bo każdy pijak to złodziej!").
I dlaczego się dziwić, że potem mamy teksty: hajda na naziola, wjechać mu na chatę, obić mordę, zabrać siłą co nasze.

"Rzetelny" dziennikarz oczywiście dotarł do nazwiska owego Niemca, znalazł w archiwach jego przydział i udokumentował fakt, że służył w pododdziale, który wkroczył do Pabianic. I tym wszystkim rzetelnie i wiarygodnie podzielił się z czytelnikami.

GSXR napisał(a):
Co by wyjaśnić nie tylko Tobie, nie chodziło o prawo o denazyfikacji(...)

OK. Tylko że to co napisałeś w odpowiedzi magzeustowi (który z kolei wyraźnie wskazał przyczynę protestów Niemców z powodu sprzedaży pamiątek po III Rzeszy w niemieckich serwisach) brzmiało zupełnie inaczej.

GSXR napisał(a):
Nazwiska :) tak Grzechu np Erich von dem Bach-Zelewski przypomnieć Ci kto to był?

Nie trzeba. Co nieco wiem, więcej raczej nie potrzebuję - nie w tym kierunku idą moje zainteresowania.
Tak na marginesie - na pewno wiesz kim był von Unruh i dlaczego był tym, kim był?

GSXR napisał(a):
Pozwolisz, że zacytuje jakąś tam książkę i podeprę się wydaje mi się, że czytałem:
"[...] część ludności opowiedziała się po stronie wroga. Najczęściej byli to folksdojcze, czyli osoby niemieckiego pochodzenia, zamieszkujące od pokoleń w Europie Wschodniej.(...)

Hmmm... Najczęściej...
Najczęściej = nie tylko?
Poza tym można się jeszcze sprzeczać, czy folksdojczów - przed podpisaniem volkslisty było nie było przecież obywateli Polski - traktować jeszcze jako Polaków (za Polski Ludowej przynajmniej niektórzy byli wszak sądzeni za zdradę), czy już jako Niemców. Ale to jest raczej nieistotne, a można zabrnąć przez to w jakieś abstracje prawno-polityczne.

GSXR napisał(a):
"Polaków którzy zgłosili się ochotniczo na niemiecką służbę było bardzo niewielu. Skierowano ich do pracy przymusowej na rzecz III Rzeszy."
Chris Bishop
"Zagraniczne Formacje SS"

Ale... Byli?!
Pytanie dodatkowe: czy zgłaszając się na ochotnika wiedzieli, że trafią na roboty?
Czy może raczej liczyli, że dostaną broń do ręki i będą walczyć w zorganizowanych, polskojęzycznych formacjach przeciwko Sowietom?
I mała uwaga: mnie osobiście Bishop jako autor nie przekonuje - ima się jak na mój gust zbyt wielu zagadnień (chyba, że wszelkie wydawnictwa w rodzaju albumów są tylko sygnowane jego nazwiskiem - dla dodania im powagi. Nie wiem - w 'Niemcach' nie siedzę).

GSXR napisał(a):
Jak widzisz Grzechu nie jakieś forum, nie gdzieś słyszałem, lecz czytałem i wiem z pewnego źródła.

Na owym forum autorzy wypowiedzi przytaczali literaturę na poparcie swoich stwierdzeń - także polską.
Więc nie miał to być zarzut, że Ty opierasz się na "wydaje mi się" - jeśli tak to odebrałeś, to przepraszam, widocznie niezbyt składnie się wyrazilem.

Jeszcze mała uwaga metodyczna - nie ma pewnych źródeł.
No i nie każda książka to źródło - większość z nich to po prostu opracowania powstałe na podstawie tych rzeczywistych źródeł (archiwaliów, relacji, dokumentacji zdjęciowej itp.) lub - najczęściej - będących syntezą lub analizą innych opracowań.

_________________
Republika marzeń...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Grzechu, to czy chcieli, byli, czy może walczyli to już nigdy się nie dowiemy.
W każdym narodzie znajdą się tacy co będą po tej drugiej stronie,
a z racji tego, że w ówczesnej Polsce nie było ich wielu to uważa się, że ich nie było.
Nie jesteś w stanie dojść, czy rzeczywiście byli oni Polakami, czy może np Ukraińcami.
Problem FD poległ na tym, że jak z rodziny znajomego, ten co podpisał poszedł do WH ten co nie do KL Stutthof. Widzisz teraz wybór o którym "inteligent" nie miał pojęcia?
Co do Bishop'a może sygnować albumy z racji posiadanych zbiorów, jednak to albumy nie książki stricte naukowe.
To, że nie każda książka jest źródłem wiem doskonale ;)

I kończąc może autor tekstu o sztandarze zasugerował się rzeczywistymi wydarzeniami i dlatego napisał to w taki sposób.
Osobiście jestem powiedzmy pomiędzy w swoich upodobaniach odnośnie Rusów i Germanów, ale takich numerów nie toleruje.
Jak się wyraził jeden Pan
Cytuj:
niech udokumentują to, iż sztandar trafił do Niemiec legalnie, wtedy niech handlują..
i myślę niech to będzie puenta, bo paserstwo jest też karalne.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 20:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Jak się wyraził jeden Pan
Cytuj:
niech udokumentują to, iż sztandar trafił do Niemiec legalnie, wtedy niech handlują..
i myślę niech to będzie puenta, bo paserstwo jest też karalne.

Czy dobrze zrozumiałem, ze posiadanie jest OK, a handel jest zły?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Corzano, nie, źle to zrozumiałeś.
Jeżeli to udokumentują, że weszli w jego posiadanie legalnie wtedy mogą nim handlować.
W przeciwnym razie, jest on skradzionym dobrem kulturalnym i należy go zwrócić.

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
W przeciwnym razie, jest on skradzionym dobrem kulturalnym i należy go zwrócić.

Jak Kwidzyn zamierza zwrócić zamek Krzyżakom? :wink:
GSXR, zdajesz sobie sprawę, że Twój postulat, może i jest szlachetny, ale jest całkowicie oderwany o realiów ukształtowanych przez wieki?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
Corzano, jak znajdziesz mi prawdziwych Krzyżaków i jeszcze będę gadać to zapraszam :P :D

Widzisz, cholera wiem :/

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 21:28 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 kwietnia 2007, o 18:03
Posty: 1425
Lokalizacja: Niedaleko. ;)
Płeć: Mężczyzna
GSXR napisał(a):
Corzano, jak znajdziesz mi prawdziwych Krzyżaków i jeszcze będę gadać to zapraszam :P :D
W takim razie zaproszenie wyślij do tego pana.

_________________
I may be dumb, but I'm not stupid.
1st Hole in One - 07/03/10 Athgoe 8 par3 index 14!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 czerwca 2009, o 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2008, o 05:50
Posty: 2686
Lokalizacja: zza roga
Płeć: Mężczyzna
magzeust, bądź chociaż słowny w tym co robisz a nie dalej trollujesz.

W odpowiedzi :

Cytuj:
Od 1501 wielcy mistrzowie krzyżaccy odmawiali składania hołdu lennego władcom Polski, co stało się powodem wojny polsko-krzyżackiej 1519-1521. Po przegranej wojnie, zmuszony przez koneksje rodzinne oraz dla zachowania pokoju wewnętrznego, wielki mistrz Zakonu Albrecht Hohenzollern przeszedł na luteranizm, co położyło kres istnieniu państwa zakonnego.


1521 ..... dawno coś nie teraz to oni sobie mogą.

Poza tym

Cytuj:
W 1923 r. zakon zrezygnował z charakteru rycerskiego - żyjący jeszcze bracia-rycerze mieszkali w domach prowincji austriackiej. Ostatni brat-rycerz zmarł w 1970 roku. Po przyłączeniu Austrii do III Rzeszy hitlerowcy zakazali działalności zakonu i skonfiskowali jego dobra.


Do tego jak mają problem niech się zgłoszą do wielkiej trójki.
My sobie tych granic nie ustaliliśmy...

_________________
Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.