Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: co sadzicie o tym co się stalo 25.10.2006
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:09 
Offline

Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 18:10
Posty: 41
Płeć: Mężczyzna
powiesila sie dziewczyna 14 (l.) tak zwani koledzy z klasy obrazyli ja i filmowali i nikt jej nie pomogl ja jestem za kara smierci dla takich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sierpnia 2006, o 21:51
Posty: 2347
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
coś slyszlam o tym ale zbytnio dzis nie ogladalam wiadomosci... moze jakis artykuł z neta?ja niemam czasu szukac...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:27 
dzajant napisał(a):
moze jakis artykuł z neta


Proszę, wiadomości z O2.pl

Cytuj:
Wicepremier, minister edukacji Roman Giertych zapowiedział, że jeszcze w środę będzie rozmawiał z pomorskim kuratorem oświaty w sprawie złożenia do sądu rodzinnego wniosku o odseparowanie uczniów, którzy w miniony piątek wykorzystali w klasie seksualnie koleżankę. Następnego dnia dziewczynka odebrała sobie życie.

- Nie mam wątpliwości, że tego typu chuligani powinni zostać odizolowani - podkreślił Giertych na konferencji prasowej. - Ci, którzy tak postępowali, nie powinni być dalej uczniami tej samej szkoły ani przeniesieni do innej szkoły obok - powiedział. - To nie ma najmniejszego sensu, dlatego że uczniowie tej szkoły będą infekowani takim zachowaniem, takimi działaniami - wyjaśnił.

Jak mówił minister edukacji, takie wydarzenia jak te, które miały miejsce w Gdańsku, uzasadniają konieczność zrobienia zdecydowanego porządku w szkołach. - Jeżeli tego się nie zrobi, to tego typu wydarzeń będzie więcej - zaznaczył.

- Motywuje nas to do tego, byśmy przyspieszyli prace nad kwestią szkół o specjalnym nadzorze pedagogicznym - uznał Giertych. Powiedział, że w najbliższych dniach chciałby przedstawić zwartą koncepcję wprowadzenia tego typu szkół. - Jeśli nie wyrzucimy bandytów, drani z polskich szkół, to nie będziemy w stanie uchronić tych, którzy chcą się normalnie uczyć - tłumaczył. - Trzeba pamiętać, że prawa mają także ci, którzy chcą się normalnie uczyć - podkreślił.

Pytany, gdzie obecnie mieliby trafić uczniowie ze szkoły w Gdańsku, skoro szkoły o specjalnym nadzorze jeszcze nie powstały, powiedział, że już teraz są ośrodki dla tego typu osób. - Tego typu ośrodki już są, tylko działają rachitycznie. My chcemy to ożywić i zorganizować - wyjaśnił.

Giertych przekazał wyrazy współczucia rodzicom dziewczynki.

- W ramach nadzoru pedagogicznego ministerstwo przeprowadzi inspekcję w tej szkole, podejmiemy konkretne decyzje w odniesieniu szkoły, ewentualnie w odniesieniu do kuratorium, jeśli były jakieś zaniedbania - powiedział Giertych.

Pomorska wicekurator oświaty: w tej sprawie robi się z tragedii niezdrową sensację

Pomorska wicekurator oświaty Anna Lis komentując sprawę samobójstwa 14-letniej uczennicy gdańskiego gimnazjum, po tym, gdy jej szkolni koledzy wykorzystali ją seksualnie w klasie, oceniła, że w tej sprawie robi się z tragedii niezdrową sensację.

- Jestem temu przeciwna, tym bardziej że rodzina bardzo to przeżywa. Trwa ustalanie szczegółów tego zdarzenia, zarówno przez policję, jak i kuratorium - powiedziała Lis.

Zastrzegła, że o ewentualnej odpowiedzialności kogokolwiek w tej sprawie kuratorium wypowie się dopiero po zakończeniu wizytacji jego pracowników w szkole. - Być może wyniki kontroli będą znane w jeszcze w środę po południu - dodała.

Pracownicy pomorskiego kuratorium pojawili się w gimnazjum w środę, mimo że do incydentu z uczennicą doszło w ubiegły piątek. - Nie potrafię odpowiedzieć, dlaczego zostaliśmy tak późno powiadomieni o sprawie- oświadczyła Lis.

Jak wyjaśniła druga pomorska wicekurator, Irena Pancer, o samobójstwie uczennicy dowiedziała się telefonicznie od dyrektora gimnazjum jako pierwsza, we wtorek po południu, wizytator tej szkoły z kuratorium.

- Dyrektor poinformował ją wówczas o fakcie samobójstwa dziewczyny, tłumacząc, że to prywatna sprawa i nie ma związku z sytuacją w szkole. Dopiero w środę rano dyrektor powiadomił mnie pisemnie, że tragedia uczennicy może mieć związek z tym, co się zdarzyło w klasie w ubiegły piątek - tłumaczyła Pancer.

"Jestem wstrząśnięta, że to dziecko w tamtej chwili nie znalazło wsparcia w uczniach"

Podkreśliła, że dyrektor szkoły za późno poinformował kuratorium o sytuacji w swojej placówce, tym bardziej że w poniedziałek rano czynności śledcze w gimnazjum zaczęła prowadzić już policja.

- Jestem wstrząśnięta, że to dziecko w tamtej chwili nie znalazło wsparcia w uczniach- powiedziała Pancer. Według jej wiedzy, nauczyciele w piątek nie wiedzieli jeszcze, że w klasie doszło do molestowania gimnazjalistki.

Jak ustaliła policja, podczas nieobecności nauczyciela pięciu kolegów 14-latki doprowadziło ją "do innej czynności seksualnej". Najpierw zaprowadzili dziewczynę pod tablicę, gdy im się na moment wyrwała, złapali ją i rzucili na ławkę. Napastnicy zdjęli z niej ubranie, zaczęli dotykać w miejsca intymne, symulować stosunek płciowy, wulgarnie się wyrażali. Jeden z napastników nagrywał wszystko kamerą z telefonu komórkowego.

Dziewczynce próbowały pomóc jej koleżanki z klasy, napastnicy byli jednak silniejsi. 14-latce udało się w końcu wyrwać i uciec do domu. Po powrocie nauczycielki uczniowie, którzy byli świadkami zdarzenia, opowiedzieli jej, co zaszło, a ta poinformowała wychowawczynię klasy.

Według policji, wychowawczyni zadzwoniła następnie do 19-letniego brata ofiary, myśląc, że rozmawia z ojcem. Wieczorem 14-latka powiedziała koleżance, która odwiedziła ją w domu, że do szkoły już nie wróci i że popełni samobójstwo. W sobotę rano rodzice po wejściu do pokoju córki znaleźli ją martwą.

Policja zatrzymała już trzech z napastników, zatrzymanie dwóch pozostałych ma nastąpić wkrótce. Gdyby byli pełnoletni, groziłoby im do 12 lat więzienia, teraz o ich dalszym losie zadecyduje sędzia rodzinny.


nikilandia napisał(a):
kara smierci


Nigdy nie byłem za karą smierci i nigdy nie będę. Co z tego jak go się straci na jakimś stryczku czy krześle. Chwila bólu dla niego i tyle. Ja jestem w takich przypadkach za karą 25 lat albo dożywocia w jakiś ciężkich pracach, kamieniołomach, stworzyłbym im dosłownie obóz koncentracyjny typu oświęcim, niech długo długo długo czuje kare.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:38 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
po pierwsze nikilandia twoja sonda jest co najmniej dziwna, rozumiem emocje, ale .... :)
ja juz o tym slyszalam wczoraj w poludnie ... nie znalam szczegolow i pierwsze co mi przyszlo na mysl to czemu klasa nie zareagowala? chociaz teraz juz wiem, ze podobno kolezanki probowaly pomoc... staram sie przypomniec jak ja bylam w tym samym wieku, kurcze rozumiem okres dojrzewania, ale za moich czasow (jakkolwiek to brzmi :P)to bylo nie do pomyslenia a jedynym objawem buzujacych hormonow u chlopakow byly proby rozpinania stanikow...skoro 14to latek wpada na takie pomysly z zemsty (podobno) to ja dziekuje, co to bedzie jak bedzie mial 20 lat?

najgorsze jest to ze takie rzeczy dzieja sie teraz wszedzie, zero respektu do nauczyciela...pomysl z odzieleniem gimnazjow nie byl chyba trafiony bo mozna zauwazyc pewna zaleznosc, ze takie chocki-klocki zaczely sie dziac mniej wiecej o tego czasu..przynajmniej mi sie tak wydaje..

a sprawcy? oczywiscie splynie po nich jak po kaczce bo 14 lat to jeszcze dziecko wg prawa karnego...zreszta ech... nie mam slow :-| czasami sie zastanawiam czy kodeks hammurabiego nie byl dobrym rozwiazaniem..oko za oko zab za zab..ciekawe jakby ci chlopcy sie poczuli jakby inni koledzy im zrobili takie swinstwo ...

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Ostatnio edytowano 25 października 2006, o 20:40 przez grin_ajz, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:39 
Offline

Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 18:10
Posty: 41
Płeć: Mężczyzna
ja za 25 lat wiezienia nie jestem jakby tak zrobili z twoja dziewczyna/siostra to tez bys byl za kara smierci takich szmaciazy jak oni to trzeba kastrowan na zywca i rece po obcinac!!!!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:44 
masz racje, nikilandia, woczas bym sie kierowal emocjami, i najprawdopodobniej wlasnorecznie bym chcial ich zabic, a nie przez sąd jakiś, dorwac na ulicy i lby pourywać. Ja patrze z punktu obserwatora, nie związanego emocjonalnie, tylko to co napisalem to i tak nigdy nie bedzie pewnie praktyce. Sad ich uniewinni pewno bo mlodociani, albo zamknie ich na pare lat do poprawczaka i wyjdzie jeszcze gorsze ścierwo z niego.


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 października 2006, o 20:46 
Offline

Dołączył(a): 15 sierpnia 2006, o 18:10
Posty: 41
Płeć: Mężczyzna
a kto ma na takich jak oni klasa byla w szoku i tyle jak kolezanki pomagali i ich odepchali to oni pomysleli jak pujda nakapowac to moga ich zatluc moim zdaniem to wyszlo z rodziny staezy nimi wogule sie nieinteresowali.A teraz niech sie wstydza. powinni ich twaze pokazac jeszcze.MOWILI DZISIAJ "ONI BYLI DOBRYMI CHLOPCAMI, NIGDY NIE BYLO Z NIMI PROBLEMU" GOWNO PRAWDA BYLI TACY OD DAWNA moze byli tacy jak srali w pieluchy :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:

[ Dodano: 25 Paź 2006 09:51 ]
najlepiej byly kary za komuny jak teraz zrobili z nimi pozadek to przez 100 lat nie bylo takiego incydentu :mad:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 06:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
nikilandia, na razie ostrzeżenie publicznie, bez konsekwencji.
Sondaże nie są po to by zadawać w nich idiotyczne pytania.

nikilandia napisał(a):
to co robil HITLER czyli zsylal do obozow zaglady

Obozy zagłady na szczęście już nie istnieją a czasy pana Hitlera przeszły do historii.
Gdyby okazało się jednak, że polskie prawo przewidziałoby kary zaproponowane przez Ciebie
w sondzie zniżylibyśmy się do albo poniżej poziomu hitlerowskich oprawców albo tych młodych
ludzi z Gdańska.

Do tej pory Twoje posty nie wnosiły wiele nowości teraz cofnąłeś się do średniowiecza. Na przyszłość
uważaj co piszesz bo możesz zostać pozbawiony tego przywileju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 06:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwietnia 2006, o 16:40
Posty: 1671
Lokalizacja: Dwumiasto
Płeć: Mężczyzna
grin_ajz napisał(a):
a sprawcy? oczywiscie splynie po nich jak po kaczce bo 14 lat to jeszcze dziecko wg prawa karnego...

To zdarzyło się w szkole koło miejsca gdzie mieszkałem przez 10 lat, a gdzie nadal mieszkają moi rodzice. Tych dwóch łebków, którzy to zainicjowali, nie objawił przypadek. To lokalni nieletni chuligani. Znani w szkole i w dzielnicy. Na zakończenie zeszłego roku szkolnego porysowali dyrektorowi samochód, więc dziwię się jego zaskoczeniu.
Przepraszam za fatalizm, ale sądzę, że pobyt tych gości w więzieniu jest tylko kwestią czasu.

[ Dodano: 26 Paź 2006 07:56 ]
KrzaQ napisał(a):
Sondaże nie są po to by zadawać w nich idiotyczne pytania.

Cieszę się, że zareagowałeś. Pozwolę sobie wyrazić opinię, że takie teksty powinny być usuwane. Psują wizerunek forum.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 07:51 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Corzano napisał(a):
Pozwolę sobie wyrazić opinię, że takie teksty powinny być usuwane. Psują wizerunek forum

dokładnie tak samo uważam :!: posty mogą jeszcze ewentualnie być, ale ta dziwaczna ankieta powinna zniknąc....

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 08:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 08:55
Posty: 2969
Lokalizacja: 214
Płeć: Mężczyzna
Część postów ustosunkowujących się do sondy może teraz wyglądać dziwnie
ale sonda została usunięta.
nikilandia, jesteś teraz szczególnie obserwowany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 08:17 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13854
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
KrzaQ napisał(a):
Część postów ustosunkowujących się do sondy może teraz wyglądać dziwnie
ale sonda została usunięta.

no i widać też to, że dbamy o wizerunek naszego forum :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 08:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 października 2006, o 20:32
Posty: 70
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
z przerażeniem obserwuję to , co dzieje się w szkołach ... a obserwuję wierzcie mi ...
mam kontakt z młodzieżą ..i twierdzę ,że zbyt mało się z nimi rozmawia ..
nie mówię o gadaniu tylko o rozmawianiu ...
szok!!!!!!!!
jestem zdania ,że takie zachowania nie mogą uchodzić bezkarnie...
niestety z uwagi na to jak bardzo jeszcze w stosunku do inych państw nasze prawo jest kaleczne , często właśnie tak się zdarza ,..
młodzież nie ponosząca konsekwencji swoich zachowań i łamania prawa jest dla innych doskonałym przykładem tego ,że Sąd w naszym Państwie brzmi groźnie ,ale często tylko z nazwy ....niestety :sad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 09:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 sierpnia 2006, o 20:04
Posty: 987
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
To co się dzieje to szok. Wynika to z postępu jaki w tej chwili jest. Wczoraj materiał filmowy dotyczący tej sprawy i kilku innych był emitowany około godz 20 i ze znaczkiem 12 czyli ogólno dostępny więc jest skąd brać przykład.
Ludzie czują sie bezkarni i dlatego z nudów czynia takie cuda ,a ich powinno się solidnie ukarać tak aby zrozumieli co uczynili tej dziewczynce i jej rodzicom

_________________
umaluj usta bo nigdy nic nie wiadomo...


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 października 2006, o 13:48 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
megi napisał(a):
koło godz 20 i ze znaczkiem 12 czyli ogólno dostępny więc jest skąd brać przykład.

jesli akurat o te oznakowania chodzi, to nie sadze, aby ktos z mlodych ludzi sie nimi przejmowal, teraz pewnie wiekszosc dzieciakow ma swoje tv w pokojach i ogladaja co chca..nawet ze znaczkiem 16 albo czerwonym ... a wiadomo, co niedozowolone to kusi bardziej :)

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.