Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 07:56 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 18:28
Posty: 846
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
A co powiecie o tym że w tych PKS nie ma biletów studenckich i kierowcy nie potrafią wyjaśnić kiedy będą .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ja przez kilka lat jeździłam pociągiem do Olsztyna z Prabut, okropieństwo! Człowiek czuł się jak brudas! Jeśli chodzi o połączenia z Gdańskiem to porażka na maxa, ostatnio chciałam jechać do koleżanki i oczywiście problem z połączeniem! Więc pojechaliśmy samochodem! No i te ceny biletów licząc, że jadą dwie osoby dorosłe i dziecko to lepiej pojechać samochodem, bo mniej wydasz na paliwo! No, ale cóż nam pozostało? Chyba cieszyć się, że nie mamy takich pociągów jak w Indiach :-D :-D :-D


Załączniki:
1000000000000190000000fc8c5bbc0f.jpg
1000000000000190000000fc8c5bbc0f.jpg [ 28 KiB | Przeglądane 6698 razy ]
Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 08:15 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
siklerspiotr napisał(a):
w tych PKS nie ma biletów studenckich

Załóż własną firmę i dawaj zniżki na bilety ;)

anka2911,
A co nam po paliwie jeśli nie mamy auta :?: :?:
Bilet dla osoby dorosłej to koszt ( z tego co dobrze pamiętam) 15 PLN
Poza tym piszesz bzdury, że nie ma połączeń do Gdańska. Jest kilka pociągów arrivy które są dobrze zsynchronizowane z pociągami w kierunku Gdańska.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 09:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 22:51
Posty: 783
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Płeć: Mężczyzna
A wina leży w sporej części w biadoleniu, w tym najbardziej oblegany temat fatalnych polskich dróg. Każdy nowo wybierany rząd obiecuje poprawę ich stanu zapominając o innych gałęziach transportu, byleby podlizać się wyborcom. Od kilku lat w Polsce pompuje się ogromne kwoty w drogi, mam tu na myśli drogi krajowe, ekspresowe i autostrady (łącznie 18 tyś. km), pozostałe należą do samorządów. Sieć linii kolejowych ma prawie taką samą długość - 20 tyś km. W ostatnich 10 latach na infrastrukturę kolejową i drogową wydano 125 mld zł. Jak myślicie jaka części przypadła infrastrukturze kolejowej ?

Ze względu na małe dofinansowanie kolei, konkretnie Polskich Linii Kolejowych (kolejowy odpowiednik GDDKiA), pobierana jest jedna z największych w Europie opłata za dostęp do infrastruktury od kolejowych przewoźników. Obecnie koszt wysłania 30 ciężarówek z węglem przez Polskę jest prawie taki sam jak jednego 30 wagonowego składu. Nasze IP obecnie ściąga już chyba ponad połowę drewna ciężarówkami, i co buduję się obwodnicę, wszędzie buduje się obwodnice byle te tiry nie jechały przez miasto... a mogłyby pociągi... Ze wspomnianej kwoty 125 mld, na infrastrukturę kolejową przeznaczono 14%.

Pociągami jeżdżę dużo, pomimo obecnych remontów na trasie do Gdańska, pociągi jeżdżą punktualnie, ale trochę długo ze względu na ograniczenia prędkości (remontowany most na Wiśle), objazdy (przejazd przez stację towarową Zajączkowo) i większe niż normalnie rezerwy czasowe.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 09:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 października 2010, o 07:45
Posty: 79
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
drosik Fakt, jeśli ktoś nie ma samochodu to jest skazany na naszą Państwową Kolej! Cena biletu wynosi 15/16 zł! A poza tym napisałam, że połączenia to porażka a nie, że nie ma ich w ogóle i nie chodzi tylko o godziny połączeń, ale o ilość osób jeżdżących!! Nie wiem czy miałeś kiedyś okazję np. wracać pociągiem z Gdańska o godz. 18.32?? Bo, ja miałam i dziękuję bardzo. Jechałam z dzieckiem i nie było miejsc wolnych żeby usiąść, nie mówiąc już, o jakimkolwiek miejscu na wózek!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 10:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
drosik napisał(a):
Poza tym piszesz bzdury, że nie ma połączeń do Gdańska. Jest kilka pociągów arrivy które są dobrze zsynchronizowane z pociągami w kierunku Gdańska


Nikt nie pisał, że takich połączeń nie ma wcale. Po drugie, to nie uważasz, że mieszkańcy 40 tyś miasta, nie wspominając o powiecie, zasługują na bezpośrednie połączenie ze stolicą województwa??? Przecież Ja tak samo płacę podatki jak np. mieszkaniec Malborka, i z Naszych pieniędzy również są dotowane przejazdy kolejowe. :evil:

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 11:09 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dl99 napisał(a):
Nikt nie pisał, że takich połączeń nie ma wcale.

To fakt mój błąd w rozumowaniu.


dl99 napisał(a):
z Naszych pieniędzy również są dotowane przejazdy kolejowe

No i dzięki temu masz połączenie z Malborkiem.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 12:25 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
dl99 napisał(a):
Nikt nie pisał, że takich połączeń nie ma wcale. Po drugie, to nie uważasz, że mieszkańcy 40 tyś miasta, nie wspominając o powiecie, zasługują na bezpośrednie połączenie ze stolicą województwa???

Myślę, ale tu musiliby się wypowiedzieć fachowcy, że nie jesteśmy odosobnionym przypadkiem na kolejowej mapie Polski.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 15:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Pewnie Kwidzyn nie jest jedyny w Polsce i bardzo dobrze, że mamy chociaż połącznie z Malborkiem, ale Mi właśnie chodzi o podejście Państwa polskiego do problemu transportu kolejowego. Podczas gdy cała Europa inwestuje w kolej i rozwój infrastruktury kolejowej, u Nas buduje się drogi i lotniska. Oczywiście gdyby drogi były budowane w zgodzie ze standartami np. Niemieckimi to OK, ale u Nas oczywiście ida na ilość a nie na jakość, bo Jakości w statystykach się nie pokaże. I efekt jest taki, że drogi są ciągle w remoncie a na rozwój koleji jak zwykle brakuje pieniędzy...

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 17:12 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
dl99,
Widziałeś lokalne drogi np w Niemczech :?:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 października 2010, o 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 września 2010, o 18:44
Posty: 385
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
tak się składa, że Niemcy przejechałem wzdłuż i wszerz i Ja zarzutów co do jakości nie mam, nawet do tych lokalnych... no chyba, że znasz jakieś niechlubne wyjątki?

ale bardziej chodziło mi o technologię budowy, szczególnie autostrad. Bo u Nas oddali np. A4 i po roku zaczeli remoncik kapitalny...

_________________
...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 08:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 października 2007, o 13:53
Posty: 598
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Ja mam bardzo precyzyjne do Was pytanie:
- ile osób ma problemy z połączeniem w godzinach rannych z Gdańskiem w soboty i niedziele. Chodzi mi chyba szczególnie o studentów muszących się dostać na uczelnie na godzinę 8:00
Jasno, kto ma problem lub wie, że jego kolega, koleżanka ma takowy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 13:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
Osobiście takiego problemu nie mam, bo mam zwykle na godzinę 9 lub sporadycznie na 8:15, a szkołę mam dosyć blisko. Ale pokusiłem się o małą analizę rozkładu PKP/PKS:

1) PKP: Odjazd z Kwidzyna 6:41 - na miejscu jesteśmy o 8:52 (Gdańsk Główny). Nie wspomnę o tych, którzy muszą dostać się do Wrzeszcza czy Oliwy, dodatkowo muszą tracić czas na jazdę SKM. Jeśli chodzi o poranne PKP to by było na tyle, jedno jedyne połączenie, którym na 8:00 jak widać ciężko jest zdążyć.

2) PKS: Odjazd z Kwidzyna 6:00 - na miejscu przed 8. Wszystko byłoby ok (no może poza studentami dojeżdżającym do Oliwy, ponieważ aktualnie kwidzyński PKS podobno zrezygnował z jazdy do Oliwy), z tym, że jak bilet kosztuje blisko 20 zł, to bardziej opłaca się jechać pociągiem i godzinę się spóźnić.

Zawsze pozostaje jechać o 4:00 autobusem do Prabut i jechać 5:06 do Gdańska (na miejscu jesteśmy o 6:59) i godzinę poczekać na zajęcia ;-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 16:36 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2006, o 19:52
Posty: 4180
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Hollow napisał(a):
Jeśli chodzi o poranne PKP to by było na tyle, jedno jedyne połączenie, którym na 8:00 jak widać ciężko jest zdążyć.

jest jeszcze arriva o 5:35, w Gdańsku Gł. o 7:38 :)

Hollow napisał(a):
Odjazd z Kwidzyna 6:00 - na miejscu przed 8.

pod warunkiem, że przed Gdańskiem nie będzie korków...nie wiem jak w weekend, ale w tygodniu nie dojedzie się do Gdańska na 8 tym autobusem, raczej jest się przed 9

_________________
"Mężczyźni są szalenie nielogiczni - twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same. Lecz to nie przeszkadza im ciągle je zmieniać."
Gabrielle Colette :D g:zla


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 października 2010, o 17:59 
Offline

Dołączył(a): 18 października 2008, o 19:53
Posty: 298
Lokalizacja: Gdańsk/Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
arriva zrezygnowala z polaczenia o 5:30 i najblizsze jest jak kolea wyzej napisal o 6:41, a co do autobusu o 6 rano to on jest zwykle 8:10 w gda pod krewetka, btw ten bus o 4 rano do prabut skad i o ktorej dokladnie jedzie?:D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.