Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 08:31 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
siklerspiotr
Gdyby to był taki złoty interes to miałbyś co najmniej kilku takich usługodawców.

Dokładnie, nigdy z nikim na ten temat nie rozmawiałem ale myślę, że rozkłady jazdy nie są ustalane od tak z sufitu i ktoś to jakoś konsultuje a przede wszystki liczy.
Autobus spala pewnie ze 30-40 litrów ON na 100 km. W dwie strony wychodzi 60 - 80 litrów. Licząc po 4.10 za litr wychodzi coś koło 250 - 300 zł za samo paliwo. Bilet do Gdańska kosztuje o ile dobrze pamiętam 18 zł. Z tego wychodzi, że pierwszych 20 pasażerów płaci za paliwo, a gdzie koszty pracownika, amortyzacja sprzętu i pewniej jeszcze wiele innych podatków i opłat.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 09:21 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 marca 2006, o 12:48
Posty: 13853
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Coś tam jeszcze jest dotowane z urzędu, ale nie pamiętam dokładnie co i jak i czy dotyczy to kursów dalekobieżnych.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 10:01 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
drosik napisał(a):
Coś tam jeszcze jest dotowane z urzędu, ale nie pamiętam dokładnie co i jak i czy dotyczy to kursów dalekobieżnych.

Wiem ale też nie wiem ile. Jednak wydaje mi się, że jest to bardzo średnio opłacalny biznes. Głównie ze względu na cene taboru i jego utrzymanie. Tym bardziej, że na takie trasy to już ciężko puścić starego ogórka. Sam osobiście w sobotę wracając z Gdańska widziałem jednego z tych małych (chyba jednych z nowszych w naszym pksie) autosana wracającego do Kwidzyna na holu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 10:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
reflexes napisał(a):
Tym bardziej, że na takie trasy to już ciężko puścić starego ogórka.


Tydzień temu z Gdańska wracałem właśnie ogórkiem.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 11:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 listopada 2010, o 22:37
Posty: 279
Lokalizacja: Kwidzyn\ Gdańsk
Płeć: Kobieta
reflexes napisał(a):
Temat jest ogólnie bez sensu. Nigdy nie będzie tak żeby wszystkim pasowało a temat odżywa z pewną cyklicznością i myśle, że spowdowane jest tym, że ktoś miał nagle przygodę z pkp, pks itp. i ma potrzebę to z siebie wyrzucić.
5 lat jeździłem do różnych szkół i nigdy nie było większego problemu z tym, żeby się zerwać albo całkiem legalnie zwolnić na ostatni pks czy pociąg.


No to ja nie wiem dokąd Ty jeździłeś. I jak widać nie jestem jedyna, która widzi ten problem i że ma on sens. Różne miałam przygody i z PKP i z PKS. Raz np nie zabrał mnie autobus do Poznania, bo był pełen. I inne. I to jednostkowy przypadek, z którego nie zrobiłam wielkiego problemu.
Jednakże jeżdżę już 6-ty rok dość często i doświadczyłam braku połączeń, głównie jak wyląduje się w Grudziądzu lub Malborku po 21.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 12:31 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
are_the napisał(a):
No to ja nie wiem dokąd Ty jeździłeś. I jak widać nie jestem jedyna, która widzi ten problem i że ma on sens. Różne miałam przygody i z PKP i z PKS. Raz np nie zabrał mnie autobus do Poznania, bo był pełen. I inne. I to jednostkowy przypadek, z którego nie zrobiłam wielkiego problemu.
Jednakże jeżdżę już 6-ty rok dość często i doświadczyłam braku połączeń, głównie jak wyląduje się w Grudziądzu lub Malborku po 21.

3 lata jeździłem do Elbląga a później kolejne 3 do Gdańska (praktycznie w każdy weekend) trochę edukacyjnie a trochę prywatnie. Problem dostrzegam, a jeszcze bardziej go dostrzegałem jak sam czekałem na przesiadki albo uciekał mi ostatnio pociąg ale ja w odróżnieniu od Ciebie zrozumiałem, że dla mnie czy dla kilku innych przewoźnicy specjalnie nie zmienią rozkładu. Tym bardziej, że zmiany korzystne dla Ciebie będą niekorzystne dla innych. Żeby wszyscy byli szcześliwi to pociągi powinny jeździć w każdym kierunku co godzinę przez 24 godziny na dobę ale jak wiadomo żaden z przewoźników nie jest instytucją non profit a przejazdy na danych trasach muszą być na tyle oblegane by na siebie zarobiły.
O swoich przeżyciach w PKP czy PKS-ie opowiadał nie będę bo troche tego było i ciężko powiedzieć żeby były przyjemne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 12:59 
Offline

Dołączył(a): 26 maja 2010, o 18:28
Posty: 846
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
ehh.. w tej kwest nigy się nie dogadamy ... Ja nie twierdzę że autobu ma jeździć co 2 godziny . ale mogli by przesunąć np ostatni autobu z gdańska na godzine 20 nawet trochę po to by więcej ludzi jeździło takim autobusem ... Wiem że trudno jest dopasować rozkład jazdy dla każdego ( tak nigdy niestety nie będzie ). Natomiast jeśli chodzi o PKP to jestem mile zaskoczony że pociąg z Malborka do Kwidzyna czak aż pociągi z Gdańska i innych miast przyjadą i wtedy rusza do Kwidzyn . Na pocią praktycznie wystarczy niekiedy czekać 20 min .


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 13:11 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
siklerspiotr napisał(a):
ale mogli by przesunąć np ostatni autobu z gdańska na godzine 20 nawet trochę po to by więcej ludzi jeździło takim autobusem

Tak Ty chcesz na 20 a pewnie zaraz are_the stwierdzi, że o 21 było by lepiej bo ma zajęcia na drugim końcu Gdańska. To jest własnie to o czym pisze. Nie da się znaleźć zlotego środka i sprostać oczekiwaniom wszystkim podóżnych. Samo przesunięcie na późniejszą godzinę prawdopodobnie nie sprawi, że będzie nim jeździć więcej osób niż jeździ, bo ci co na niego czekają już od np 18 będą szukać innej alternatywy i pojadą wcześniejszym pociągiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 17 listopada 2010, o 23:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 marca 2008, o 20:10
Posty: 120
Lokalizacja: kn/gda
Płeć: Mężczyzna
are_the napisał(a):
doświadczyłam braku połączeń, głównie jak wyląduje się w Grudziądzu lub Malborku po 21.


heh, tez mam z tym często problem. jedynym rozwiązaniem jadąc od strony Torunia jest arriva wyjeżdżająca z Torunia głównego o 18:47. pociąg z Torunia jest skomunikowany z TLKami z Wrocławia oraz z Krakowa i Katowic.
W Grudziądzu jest o 20:30,

o 20:50 odjeżdża bus do Kwidzyna, wożący ludzi do pracy na nocną zmianę. Przystenrk (początkowy) busa jest pod sklepem Intermarche, ok 10 minut od dworca (ul. Rapackiego). można spokojnie zdążyć niespiesznym spacerem. bilet kosztuje 7 zł (sprzedają tylko całe).

od jakiegoś czasu korzystam tylko z tego połączenia jeżdżąc do Kwidzyna. można przeżyć..;)

_________________
Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się. Tak więc... tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie tych naszych, prawda, punktów, które stworzymy.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 4 grudnia 2010, o 01:41 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Niewiem czy to jeszcze kogoś zinteresuje ale ostanio szukałem połaczenia e-podróżnik i wpisałem gdańsk -kwidzyn i juz nawet nie bardzo się zdziwiłem gdy wyskoczyła mi informacja iż takiego połaczenia nie ani jednego jakim kolwiek środkiem transportu wiec takie moje zapytanie jesli ktos nie jest z Kwidzyna lub okolic i szuka inf jak dostac się do Kwidzyna koniec pomyśli że to gdzieś w lesie gdzie niema ani torów kolejowych ani dróg prowadzacych do miasta :shock:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 4 grudnia 2010, o 08:48 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 20 czerwca 2007, o 06:05
Posty: 2430
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Nie wybrano
mruczek4747 napisał(a):
Niewiem czy to jeszcze kogoś zinteresuje ale ostanio szukałem połaczenia e-podróżnik i wpisałem gdańsk -kwidzyn i juz nawet nie bardzo się zdziwiłem gdy wyskoczyła mi informacja iż takiego połaczenia nie ani jednego jakim kolwiek środkiem transportu wiec takie moje zapytanie jesli ktos nie jest z Kwidzyna lub okolic i szuka inf jak dostac się do Kwidzyna koniec pomyśli że to gdzieś w lesie gdzie niema ani torów kolejowych ani dróg prowadzacych do miasta :shock:


Polska język trudny język :shock:

http://www.pkskwidzyn.pl/document.pdf są jeszcze połączenia z naszym miastem i nadal nie rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Tak ciężko przesiąść się z jednego pociągu do drugiego? Poza tym Gdańsk nie jest centrum wszechświata i nie każde miasto musi mieć z nim bezpośrednie połączenie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 7 grudnia 2010, o 18:29 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Mi nie o to chodzi że do Gdańska czy z Gdańska się nie można wydostać ale jakiego kolwiek miesca w polsce dobrze ktoś już tu napisał że dojeża się do Malborka albo Grudziadza i klapa do rana nastepnego dnia trzeba poczekac a brak informacji to druga strona medal
Proszę sobie wpisać na stronie e-podróżnik.pl Gdańsk-Kwidzyn i ku wielkiemu zdziweniu brak jakiego kolwiek połaczeńa jakim to sposobem prosze mi wytłumaczyć


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 7 grudnia 2010, o 22:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 sierpnia 2009, o 17:49
Posty: 214
Płeć: Mężczyzna
Widzę, że składnia i interpunkcja nie są Twoją najmocniejszą stroną. Ale cóż. O co Ci chodzi z tym jakimkolwiek miejscem w Polsce?

Odnośnie e-podróżnika, nie przyszło Ci do głowy, że ta strona jest po prostu do dupy? Nie lepiej sprawdzić informację u źródła niż przez jakiegoś pośredniczące strony, które w tym przypadku są nieaktualne? e-podróżnik nie znajduje połączeń, a takowe są - ostatni autobus z Gdańska o 19, ostatni pociąg 18:46. To, że pasażer nie może znaleźć połączenia, nie znaczy, że takowego nie ma.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 18:49 
Offline

Dołączył(a): 1 czerwca 2009, o 13:40
Posty: 12
Lokalizacja: oslo
Płeć: Mężczyzna
Nie muszę pieknie pisać najważniejsze aby było zrozumiałe a jak widzę nie zrozumiałeś tego co mam do powiedzenia
Chodzi mi o iż nie bedać z naszego miasta nie ma takiej obcji żebyś się zorietowała jak mozna dostać się do Kwidzyna
Bardzo dużo podrużuję po naszym kraju i musze z przykroscią stwierdzić iż naszę rodzime firmy nic nie robia w tym kierunku żeby to się zmieniło a przykład Gdańska tylko to potwierdza znajdz mi wyszukiwarce pks Gdańsk miejscowość Kwidzyn nie takiej miejscości
Mam jedynie nadzieję iz po budowie mostu ten stan rzeczy się zmieni i osoby bez samochodu nie bedą zdanę jedynie na łaskę znajomych i przyjacół tyle na ten temat


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: gdańsk-kwidzyn -gdańsk
PostNapisane: 9 grudnia 2010, o 18:54 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
mruczek4747 napisał(a):
Chodzi mi o iż nie bedać z naszego miasta nie ma takiej obcji żebyś się zorietowała jak mozna dostać się do Kwidzynat


Ja pierniczę :D :D :D


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 91 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.