Niezależne forum mieszkańców Kwidzyna i nie tylko :-)

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 lutego 2007, o 22:43 
Offline

Dołączył(a): 4 lutego 2007, o 18:28
Posty: 68
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Najlepsze "fajfy" były w środy i soboty w "młynarzach" na Katedralnej.
Jeszcze dzisiaj słyszę saksofon Leszka Płacewicza.
To były piękne dni......... :grinka:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 6 marca 2007, o 23:57 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 456
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Mierny jest to język i bardzo ubogi. Nie używam takich popłuczyn językowych i razi mnie jak coś takiego słyszę .
Osoba , która przy mnie tego używa raczej nie robi na mnie pozytywnego wrażenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, o 11:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Beges - ale chyba trudno używać języka literackiego na codzień?... Brzmi pięknie - ale byłoby to jednak trochę sztuczne.
Jestem zwolenniczką ładnej, poprawnej wymowy - ale ile tak naprawdę osób nie ma na sumieniu żadnych grzeszków językowych? ;-) Poza tym - słownictwo nastolatków - chyba każdy z nas to przechodził, może w różnym natężeniu, ale jednak. Najważniejsze - wg mnie - to próbować znaleźć jakiś złoty środek :-)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, o 16:32 
Offline

Dołączył(a): 25 stycznia 2007, o 21:03
Posty: 456
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
Owszem masz rację, trudno byłoby na codzień uzywać języka literackiego .
Język potoczny nie musi być ani literacki, ani taki o którym mowa wyżej


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, o 18:34 
Offline

Dołączył(a): 10 lutego 2007, o 17:33
Posty: 11
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Muszę przyznać, że mnie też często irytują te skróty językowe młodziaków, ale szybko sprowadzam się na ziemię, przypominając sobie słynną walkę "młodych" ze "starymi" :)
Każde pokolenie walczy z poprzednim i następnym. Dlatego staram się akceptować tę nowomowę, tylko życzę wszystkim użytkownikom, aby skróty językowe nie stały się prostą drogą do skrótów myślowych...
Szkoda by było :sad:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 marca 2007, o 21:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 marca 2006, o 11:13
Posty: 3425
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Mężczyzna
bonita napisał(a):
aby skróty językowe nie stały się prostą drogą do skrótów myślowych...


Tak, ale na szczęście skróty myślowe, są specjalnością rządzącej partyi :grinka:
A tu raczej miłośników kaczyzmu nie uświadczysz :grinka:

Porcellus

_________________
Forum jest jak bagno,
kilku nie kuma, reszta rechocze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2007, o 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Ostatnio w jakiejś reklamie rzucił mi się w oczy zwrot " [...] sztuk kocy do wygrania" .... szlaczek mnie trafia, kiedy widzę takie kwiatki :evil:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2007, o 13:42 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
agniesz-ka napisał(a):
szlaczek mnie trafia, kiedy widzę takie kwiatki

Jak jesteś tak wydelikacona to nigdy nie zaglądaj w opisy na Allegro, apopleksja murowana.
Tak sobie kombinuję, czy dzisiaj młodzież w większości ma dysgrafię-dysortografię-dysleksję, dawniej były szkoły specjalne, tam było to na miejscu. :oops:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 października 2007, o 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Darek napisał(a):
Jak jesteś tak wydelikacona
- nie jestem aż tak wydelikacona ;) - Allegro to inna bajka - a za reklamę ktoś bierze duże pieniądze... za połowę mogę poprawić im błędy :-D :-D :-D


Ostatnio edytowano 10 października 2007, o 16:54 przez agniesz-ka, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 12:26
Posty: 366
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Moim skromnym zdaniem, w dzisiejszym świecie wszyscy żyjemy szybko. Na nic nie starcza nam czasu w związku z czym młodzi ludzie próbują ułatwić sobie przekaz w jak najprostszy sposób. Do tego min. służą im skróty myślowe. Poza tym przyczynił się do tego również rozwój telefonów komórkowych dzięki którym młodzież, i nie tylko, pisze różnego rodzaju smsy. Aby skrócić przekaz i ułatwić sobie sms-owe życie, stworzyli swój własny język, który często bywa denerwujący i niezrozumiały przez inne osoby. Nie tak dawno okryłam również , że sposobem komunikowania się często bywają już nie smsy, tylko ilość tzw. pikaczy. Ale widać tak już ma być, tylko jak tacy ludzie , zakładam, że są oni w jeszcze w wieku uczących się - piszą wypracowania? I czy wszystko w ich życiu skraca się do " jednego słowa"? Chyba era WIELKICH poetów już minęła, wielkich słów także. Może dlatego, że nikt już takich ludzi nie chce słuchać? Lepiej kiedy "gość" jest "zaczepiasty i spoko-gość".

No to nara. :wink:

_________________
Przyjaciel: nadal wierzy w Ciebie choć już nikt inny nie wierzy, łącznie z Tobą samym, słucha, chociaż słuchał to już wiele razy, jest przy Tobie, gdy Ci się nie układa i nigdy nie mówi: 'A nie mówiłem?', pomaga Ci pozbierać i skleić to, co stłukłeś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 09:37 
Offline
Przyjaciel forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 września 2007, o 08:15
Posty: 1997
Lokalizacja: Marienwerder, Wpr
Płeć: Mężczyzna
"zassane" ;) z netu
Gwara młodzieżowa

Gwara młodzieżowa, gwara uczniowska – odmiana gwary polskiej, używana głównie przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów czy liceów.

Gwara młodzieżowa jest zdecydowanie najbardziej rozwiniętą gwarą w języku polskim, jest także gwarą najszybciej zmieniającą się. W każdym dziesięcioleciu młodzież używa swoich określeń, które następnie zmieniają swoje znaczenie, lub zastępowane są przez inne. Gwara młodzieżowa jest szczególnie podatna na zmiany – to co dziś jest modne, za dwa lata może być już określeniem przestarzałym. Stawiana jest na równi z gwarą więzienną, ponieważ osoby mówiące młodzieżowym slangiem, jak i więźniowie, starają się stworzyć swój własny język, niezrozumiały dla osób postronnych.

Gwara młodzieżowa w dzisiejszych czasach czerpie głównie z języka angielskiego, dawniej były to języki rosyjski i niemiecki. Częste jest również użycie wulgaryzmów w formie „przecinka” (np.: Kraków żąda dostępu do morza!) lub w innym sensie niż pierwotne znaczenie (np. jebać – odbywać stosunek płciowy, Jestem świętą krową - muuuu! – głupi). Jest niezwykle bogata, na jedną rzecz mogą przypadać dziesiątki określeń (np. jedynka, ocena niedostateczna – kapa, pała, lufa, lacz, eins, zonk, one, kosa, kasta, lak, gol, oskar, kołek itd.).

_________________
"...Kiedy siadam do stołu, żeby się napić - piję wódkę. Nie jest moją wadą, że robię to solidnie. Ani to, że wolę się napić sam, niż w towarzystwie, którego nie lubię, nie cenię, albo które jest głupie nawet przed wypiciem."
A.G.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 09:40 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kama napisał(a):
Chyba era WIELKICH poetów już minęła, wielkich słów także

Bez przesady, a że są w mniejszości to znak czasu. Przypomniał mi się dowcip, którego cytował nie będę, bo mi się nie chce.
Ksiądz, który chciał być trendy pozdrawiał młodzież skrótem - Pochwa.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 09:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 listopada 2006, o 22:21
Posty: 1001
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
kama napisał(a):
w dzisiejszym świecie wszyscy żyjemy szybko. Na nic nie starcza nam czasu
- przepraszam za wyrażenie - ale dla mnie to bzdura. Zawsze czymś się usprawiedliwiamy. Czy sięgnięcie do słownika wymaga aż takiego czasu czy raczej wynika z niedbałości i braku szacunku dla odbiorcy?... Nie czepiam się wszystkiego - skróty myślowe, skracanie wyrazów - ok. Mam na myśli jednak karygodne błędy - jak tych "koców" w reklamie...
ofi napisał(a):
Gwara młodzieżowa
- właściwie to nie do końca jest wśród różnych autorytetów językowych zgodność jeśli chodzi o to stwierdzenie. Raczej nie ma czegoś takiego jak gwara młodzieżowa czy język młodzieżowy - jest język grup, subkultur itp...
:smile:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 09:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 października 2007, o 12:26
Posty: 366
Lokalizacja: Kwidzyn
Płeć: Kobieta
Darek,
Darek napisał(a):
Bez przesady, a że są w mniejszości to znak czasu

A mnie się wydaje , że bycie poetą nie jest już "trendy".
Min. dlatego ten ksiądz z dowcipu popełnił moim zdaniem "taką gafę" Chciał po prostu być "trendy"

_________________
Przyjaciel: nadal wierzy w Ciebie choć już nikt inny nie wierzy, łącznie z Tobą samym, słucha, chociaż słuchał to już wiele razy, jest przy Tobie, gdy Ci się nie układa i nigdy nie mówi: 'A nie mówiłem?', pomaga Ci pozbierać i skleić to, co stłukłeś


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 października 2007, o 10:04 
Offline
Przyjaciel forum

Dołączył(a): 6 grudnia 2006, o 13:41
Posty: 14824
Lokalizacja: W-wa.
Płeć: Mężczyzna
kama napisał(a):
popełnił moim zdaniem "taką gafę"

kama Całe nasze życie jest jedną wielką gafą, a to wszystko z tej przyczyny, że zrodziliśmy się bez wprawy i umrzemy bez rutyny :grinka:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  


-->

Forum e-kwidzyn jest własnością Stowarzyszenia Promocji Medialnej e-Kwidzyn. Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Forum. Właściciel Forum nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zgłoś post do moderacji.